Setari Cookie-uri

povestea mea



Totul a inceput acum un an , ne-am cunoscut pe net ,am vb de mai multe ori ..in fine ne-am intalnit .Totul parea ok..ne intelegeam f bine ,aveam aceleasi pasiuni etc. Relatia a mers bine chiar prea bine cu toate ca eu aveam un sentiment aiurea pe care nu mi-l puteam intelege atunci ..relatia a mers pana cand am fost la munte si am facut dragoste ..dupa asta se schimbase numai era baiatul de la inceput..incepuse figurile se supara cam din orice ..eu il iubeam mult si el imi zicea ca ma iubeste si ca vrea sa ne casatorim ..de fapt eu i-am zis daca vrea asta si el a zis da. Urma sa ne casatorim dar a fost ciudat comportamentul lui la parintii mei nu le-a zis nimic ,vb doar cu ai lui despre pregatirile de nunta ..mama mea s-a cam suparat si avea dreptate .El se purta ciudat erau zile cand era doar miere si alte zile cand nici nu-l recunosteam dar eu eram prea indragostita sa-mi pese ..asta a fost greseala mea.Totul s-a spulberat intr-o seara mama mea a facut scandal ..adev era ca nu-i prea placea de el ...ce a urmat ..in sinea mea atunci mi-am zis gata asta e portita lui de scapare pt ca stiam ca cauta motive sa se desparta de mine ..ce mi-a spus atunci ..,,prietenia noastra s-a terminat ''. In fine dupa incidentul asta ne-am impacat de fapt eu am tras de el ..am mai continuat relatia o perioada ..de cununie nici nu se mai punea vb.Comportamentul lui se schimbase nici nu-mi mai spune de iubesc ..nimic..din contra a inceput sa-mi vb numai cu loco ..enervanta..smechera..urata ..nu te pricepi la nimic..esti un cosmar pt mine…dar nu spunea pe un ton serios ,credeam ca glumeste.
Ne-am despartit pana la urma ..cauta numai motive ..in fine varianta lui a fost ca mama a fost de vina ca ne-am despartit.
Nu am vb deloc o perioada ..se apropia ziua lui si eu ca fraiera l-am sunat sa-I spun la multi ani..am mai vb la tel una alta ..si mi-a zis ca sa ramanem prieteni ,, noi doi ne intelegem bine ca prieteni’..eu eram inca indragostita de el , am crezut ca daca ramanem prieteni se va intoarce la mine.
A urmat o perioada in care ne-am mai intalnit dar ca prieteni ..in perioada asta eu l-am ajutat ..ramasese somer, eu l-am ajutat cu bani..l-am sprijinit etc.
Totul s-a schimbat insa in decembrie ..el se despartise de una ..si incepuse sa ma tot caute .Am crezut ca vrea sa ne impacam ..ne-am intalnit de cateva ori , imi promisese ca o sa facem revelionul impreuna ..si surpriza ,,eu nu sunt pregatit de o noua relatie si parintii tai o sa faca iar figuri ‘’..iar ne-am despartit . In ianuarie ma suna ca vrea s ail ajut ca vrea sa-si cumpere chitara ..ca vrea sa-si inregistreze albumul si vrea ajutor. L –am ajutat iar eram prieteni asa zicea el ..i-am dat bani..i-am facut coperta la album ..in fine am crezut ca se mai schimbase dar ..el nici macar nu se gandea la mine, imi zicea ca vrea sa se impace cu prima lui iubita dar ca aia nu-l iarta ..apoi ca vb cu o dr. prietena de familie dar ca nici aia nu-l prea baga in seama.Cu toate astea eu inca speram ca o sa n e impacam..il iubeam ca fraiera. Imi zicea ca imi va face cinste pt ajutorul meu ,,imi dau cuvantul meu de onoare ca o sa-ti fac cinste ai sa vezi’’.
De florii m-a sunat sa-l ajut ca vrea sa organizese un concert folk la o terasa si m-a rugat sa-I fac cateva afise , ca fraiera am acceptat i-am facut afisele ,m-am dus la el ..in ziua aceea s-a purtat frumos , atent , am facut dragoste ,credeam si speram ca poate de data asta s-a schimbat , a doua zi dimineata stupoare ,imi zice ,,te-am pacalit ,asta afost cadoul meu de paste “..dar n-a spus pe un ton serios ..in fine dupa amiaza ne-am plimbat , s-a purtat frumos chiar facea planuri de viitor , se purta de parca eram iar ca la inceput. Dupa cateva zile incepuse iar cu figuri ,numai adio si ca el nu are incredere in mine si alte pretexte. Eu nu am mai vrut sa vb deloc cu el ,imi ziceam ca gata .

Cu toate astea el ma mai suna ,imi zicea ca nun e intelegem ca iubiti si ca vrea sa ramanem prieteni. . Oricum eu l-am lasat in pace ..intre timp el si-a gasit pe alta , una din tulcea divortata si cu copil dar se ferea sa-mi spuna mai mult .Saptamana trecuta m-a sunat sa mergem la m-te , m-am dus dar total detasata stiam ca o sa spuna iar adio. Cat am fost la m-te la tot sunat tipa din tulcea , el n-a vrut sa raspunda .Imi zicea ca el nu mai vrea sa vb cu ea ca il enerveaza si mai e si mamica iar lui nu-I plac mamicile.

Eu nu credeam ce spunea stiam ca minte si ca e ceva mai mult . El in schimb incepuse sa-mi spuna ca vrea sa-si cumpere apartament sis a ne mutam impreuna ,ca sunt sg fata cuminte si de treaba din viata lui.Incepuse iar sa faca planuri de viitor legat de noi 2.

A doua zi la intoarcere l-a sunat mama lui si s-a dat de gol ( el imi spuse ca zilele trecute a dormit n-a iesit deloc afara) ca a fost plecat ,mi-a spus cu nonsalanta ca a fost cu colegii si cu seful lui la mare dar ca n-a vrut sa-mi spuna. Mi-am dat seama ca minte ..

M-a adus acasa si la plecare ma saruta pe frunte si spune ,, bafta”.

Stiam ca minte , am vrut sa am si confirmarea si-am intrat pe mailul lui pt ca stiam parola ( el mi-a dat-o mai demult ca san u cred ca-mi ascunde ceva).Am ramas paf ..tipa ii trimise poze cu ei de la mare si pareau foarte fericiti impreuna .

Nu inteleg de ce ma minte pt ca nu mai e nimic intre noi .

Dupa cateva zile m-a suna sa-mi spuna ca noi nu putem fi impreuna ca avem alta viata .
corneliamona
Postat pe 23 Iunie 2009 23:11
ceva mai pe scurt n'ai gasit??
Diavolyta_
Postat pe 23 Iunie 2009 23:14
este dureros oricat de usor ar parea sa te detasezi de cineva,insa cand vezi k acea persoana nu iti aduce prea multe bucurii cel mai bine este sa tratezi cu indiferenta...si sa dai tot din tine pentru a nu mai avea o legatura cu acea persoana...parerea mea...
kudika043269
Postat pe 23 Iunie 2009 23:20
De la: Diavolyta_, la data 2009-06-23 23:14:24ceva mai pe scurt n'ai gasit??


asta era buna de povestea mea sau o telenoveala ceva...
Andia
Postat pe 23 Iunie 2009 23:25
Vaaaaaiiii, ce povestesti tu aici suna a cosmar, e un cerc bolnavicios-vicios de relatii, despartitri si impacari si asta nu poate sa duca la nimic bun.

Parerea mea este ca el se joaca cu tine si tii de ce? Pt ca a vazut ca tu esti disponibila ori de cate ori are el chef sa vina la tine, ori de cate ori te minte tu il crezi, il ierti chiar daca a mai fost si cu altele... pana cand ai de gans sa continui tot asa?

baiatul asta nu are nici un fel de respect pt tine. Eu zic mai bine sa alegi demintatea ta in locul relatiei (de orice fel) cu acest om.
Pe bune, daca te mai cauta, da-te ocupata, nu mai fi disponibila, nu-i da explicatii si fa cumva sa scapi de el. Sau macar fii indisponibila o perioada, sa nu vada ca esti chiar asa de fraiera, sa iti mai recastigi si tu putin din respectul pierdut.

NIMENI in lumea asta nu merita sa te injosesti atat, gandeste-te la tine in primul rand!

Bafta!
pisicuta_trista
Postat pe 23 Iunie 2009 23:33
m-a sunat acum cateva zile ,mi-a spus ca s-a intalnit cu tipa din tulcea ..ca fixase chiar si data nuntii ca tipa i-a spus ca a ramas insarcinata ..pana la urma a fost alarma falsa ..el vrea sa scape de asta dar chipurile nu poate ca insista ea sa vb in continuare. In seara respectiva am stat online pe mess , am vb putin si tras de par ..stiu ca cu tipa aia a vb.
l-am intebat dc m-a mintit ...si ce mi-a raspuns m-a lasat fara cuvinte,, nu am ce discuta cu tine. cine p..* mea esti tu sa nu te mint, sa nu ma mai deranjezi in viata ta , m-i se rupe de tine , nu insemni nimic pentru mine, esti tu in viata mea ca sa le stii pe toate ? ....iar la final mi-a spus ca mi-a dat 10 sanse ca lui nu i-a dat nimeni nici o sansa ..care sanse ?? ca tot timpul cand incercam sa ne impacam nu stia ce pretexte sa mai inventeze..
. Mi-am dat seama ca asa zisele impacari cu mine erau de fapt distractie si mistouri ...mai mereu imi spunea ca eu mai vb cu tine doar asa sa ma distrez sau sa fac misto, iar eu credeam ca glumeste...abia acum am realizat ca de fapt a facut doar misto iar pe el l-a durut undeva de mine.
eu o sa-mi vad de viata mea ..e clar ca nu ma merita.
corneliamona
Postat pe 23 Iunie 2009 23:45
De la: kudika037483, la data 2009-06-23 23:45:05m-a sunat acum cateva zile ,mi-a spus ca s-a intalnit cu tipa din tulcea ..ca fixase chiar si data nuntii ca tipa i-a spus ca a ramas insarcinata ..pana la urma a fost alarma falsa ..el vrea sa scape de asta dar chipurile nu poate ca insista ea sa vb in continuare. In seara respectiva am stat online pe mess , am vb putin si tras de par ..stiu ca cu tipa aia a vb.
l-am intebat dc m-a mintit ...si ce mi-a raspuns m-a lasat fara cuvinte,, nu am ce discuta cu tine. cine p..* mea esti tu sa nu te mint, sa nu ma mai deranjezi in viata ta , m-i se rupe de tine , nu insemni nimic pentru mine, esti tu in viata mea ca sa le stii pe toate ? ....iar la final mi-a spus ca mi-a dat 10 sanse ca lui nu i-a dat nimeni nici o sansa ..care sanse ?? ca tot timpul cand incercam sa ne impacam nu stia ce pretexte sa mai inventeze..

eu o sa-mi vad de viata mea ..e clar ca nu ma merita.


Vai ce urat... eu in locul tau i-as da ignore total... adica ca ce chestie vb el asa cu tine???
Deci, nu ii mai da explicatii, nu mai sta sa ii asculti povestile lui stupide despre alte femei, e clar ca ti le zice pt ca nu te respecta.

Daca crezi ca nu te poti abtine sa vb cu el pe mess, vb doar scurt si la subiect si daca incepe sa-ti indruge povesti despre alte muieruste, spune-i frumos ca nu te intereseaza si ca acum nu mai poti vb, ca ai treba si iesi.... te rog eu, fa asa.... ai mila de tine, ca daca tu nu ai, crezi ca o sa aibe el? Ma indoiesc... Atat iti spun, nu te mai umili, asta nu merita sa ii mai dresezi 2 vorbe...

el se poarta asa ca stie ca tu esti la dispozitia lui, asa ca nu mai fii la dispozitia lui
pisicuta_trista
Postat pe 23 Iunie 2009 23:52
De la: pisicuta_trista, la data 2009-06-23 23:52:12
De la: kudika037483, la data 2009-06-23 23:45:05m-a sunat acum cateva zile ,mi-a spus ca s-a intalnit cu tipa din tulcea ..ca fixase chiar si data nuntii ca tipa i-a spus ca a ramas insarcinata ..pana la urma a fost alarma falsa ..el vrea sa scape de asta dar chipurile nu poate ca insista ea sa vb in continuare. In seara respectiva am stat online pe mess , am vb putin si tras de par ..stiu ca cu tipa aia a vb.
l-am intebat dc m-a mintit ...si ce mi-a raspuns m-a lasat fara cuvinte,, nu am ce discuta cu tine. cine p..* mea esti tu sa nu te mint, sa nu ma mai deranjezi in viata ta , m-i se rupe de tine , nu insemni nimic pentru mine, esti tu in viata mea ca sa le stii pe toate ? ....iar la final mi-a spus ca mi-a dat 10 sanse ca lui nu i-a dat nimeni nici o sansa ..care sanse ?? ca tot timpul cand incercam sa ne impacam nu stia ce pretexte sa mai inventeze..

eu o sa-mi vad de viata mea ..e clar ca nu ma merita.


Vai ce urat... eu in locul tau i-as da ignore total... adica ca ce chestie vb el asa cu tine???
Deci, nu ii mai da explicatii, nu mai sta sa ii asculti povestile lui stupide despre alte femei, e clar ca ti le zice pt ca nu te respecta.

Daca crezi ca nu te poti abtine sa vb cu el pe mess, vb doar scurt si la subiect si daca incepe sa-ti indruge povesti despre alte muieruste, spune-i frumos ca nu te intereseaza si ca acum nu mai poti vb, ca ai treba si iesi.... te rog eu, fa asa.... ai mila de tine, ca daca tu nu ai, crezi ca o sa aibe el? Ma indoiesc... Atat iti spun, nu te mai umili, asta nu merita sa ii mai dresezi 2 vorbe...

el se poarta asa ca stie ca tu esti la dispozitia lui, asa ca nu mai fii la dispozitia lui




pana sa-l sterg eu mi-a dat el ignore , ultimele lui cuv au fost ,, esti o nebuna sa nu mai ma cauti niciodata , nu mai am ce discuta cu tine si nici nu mai vreau sa-mi aduc aminte ca m-ai ajutat''
corneliamona
Postat pe 23 Iunie 2009 23:57
De la: kudika037483, la data 2009-06-23 23:45:05m-a sunat acum cateva zile ,mi-a spus ca s-a intalnit cu tipa din tulcea ..ca fixase chiar si data nuntii ca tipa i-a spus ca a ramas insarcinata ..pana la urma a fost alarma falsa ..el vrea sa scape de asta dar chipurile nu poate ca insista ea sa vb in continuare. In seara respectiva am stat online pe mess , am vb putin si tras de par ..stiu ca cu tipa aia a vb.
l-am intebat dc m-a mintit ...si ce mi-a raspuns m-a lasat fara cuvinte,, nu am ce discuta cu tine. cine p..* mea esti tu sa nu te mint, sa nu ma mai deranjezi in viata ta , m-i se rupe de tine , nu insemni nimic pentru mine, esti tu in viata mea ca sa le stii pe toate ? ....iar la final mi-a spus ca mi-a dat 10 sanse ca lui nu i-a dat nimeni nici o sansa ..care sanse ?? ca tot timpul cand incercam sa ne impacam nu stia ce pretexte sa mai inventeze..
. Mi-am dat seama ca asa zisele impacari cu mine erau de fapt distractie si mistouri ...mai mereu imi spunea ca eu mai vb cu tine doar asa sa ma distrez sau sa fac misto, iar eu credeam ca glumeste...abia acum am realizat ca de fapt a facut doar misto iar pe el l-a durut undeva de mine.
eu o sa-mi vad de viata mea ..e clar ca nu ma merita.


Sa stii ca are dreptate. Din moment ce el ti-a zis ca nu mai vrea o relatie cu tine, ce te tot bagi in viata lui? E un comportament cam bolnav.
Kathara
Postat pe 24 Iunie 2009 00:00


pana sa-l sterg eu mi-a dat el ignore , ultimele lui cuv au fost ,, esti o nebuna sa nu mai ma cauti niciodata , nu mai am ce discuta cu tine si nici nu mai vreau sa-mi aduc aminte ca m-ai ajutat''
[/quote]

Pai na, foarte bine, ce mai conteaza, important este ca ai scapat de el. Stiu ca ti-e greu, dar cred ca in situatia asta nu mai conteaza asa de mull care a avut ultimul cuvant, important este ce vei face tu de acum incolo si mai important, este sa nu te mai lasi niciodata calcata in picioare, dar niciodata de nici un tip.

de curiozitate, tipul asta e de undeva de la mare? ca am cunoscut si eu un tip de la Navodari tot asa muzicant si cam nesimtit (bine asta era cam acum 5-6 an), dar cand mi-am dat seama ce poama e, am intrerupt orice legatura cu el. A mai incercat el sa ma caute, dar fara succes si pana la urma a renuntat.
pisicuta_trista
Postat pe 24 Iunie 2009 00:04
De la: pisicuta_trista, la data 2009-06-24 00:04:34

pana sa-l sterg eu mi-a dat el ignore , ultimele lui cuv au fost ,, esti o nebuna sa nu mai ma cauti niciodata , nu mai am ce discuta cu tine si nici nu mai vreau sa-mi aduc aminte ca m-ai ajutat''


Pai na, foarte bine, ce mai conteaza, important este ca ai scapat de el. Stiu ca ti-e greu, dar cred ca in situatia asta nu mai conteaza asa de mull care a avut ultimul cuvant, important este ce vei face tu de acum incolo si mai important, este sa nu te mai lasi niciodata calcata in picioare, dar niciodata de nici un tip.

de curiozitate, tipul asta e de undeva de la mare? ca am cunoscut si eu un tip de la Navodari tot asa muzicant si cam nesimtit (bine asta era cam acum 5-6 an), dar cand mi-am dat seama ce poama e, am intrerupt orice legatura cu el. A mai incercat el sa ma caute, dar fara succes si pana la urma a renuntat.[/quote]

e din bucuresti si are 30 ani
corneliamona
Postat pe 24 Iunie 2009 00:08
Nu am putut decat sa ma amuz copios,stiu,nu e bine,dar la oara asta tarzie,nu ma pot abtine si sa ma gandesc ca e o problema serioasa aici,sau a problema e fata;)care va las pe voi sa va dati seama:)))
Ele_ely
Postat pe 24 Iunie 2009 00:12
aha, deci nu e ala.... ma rog, am observat doar ca "artistii" sunt cam neseriosi, avand in vedere ca cunosc f multe femei in turneele lor, nu prea sunt de casa, asa ca nu ai pierdut nimic
pisicuta_trista
Postat pe 24 Iunie 2009 00:13
De la: pisicuta_trista, la data 2009-06-24 00:13:30aha, deci nu e ala.... ma rog, am observat doar ca "artistii" sunt cam neseriosi, avand in vedere ca cunosc f multe femei in turneele lor, nu prea sunt de casa, asa ca nu ai pierdut nimic


ar fi vrut el asa ceva,e un biet ,, muzician'' care incearca pe cont propriu si fara rezultate
corneliamona
Postat pe 24 Iunie 2009 00:22
acum 2 saptamani m-a sunat un nr necunoscut ..n-am raspuns ..dupa cateva min ma suna el ca dc n-am raspuns la tel , ca i-a dat nr prietenului sau cel mai bun ( pe care eu l-am vazut decat o data la un concert si m-i s-a parut f ciudat ..parca era cazut din cer), ca eu cu tipul asta ne potrivim ,suntem la fel linistiti iar asta pe mine ma iubeste si ar vrea sa se insoare cu mine!!!
Am ramas fara cuvinte ..cum a putut sa faca asa ceva?
corneliamona
Postat pe 24 Iunie 2009 16:23
acum 2 saptamani m-a sunat un nr necunoscut ..n-am raspuns ..dupa cateva min ma suna el ca dc n-am raspuns la tel , ca i-a dat nr prietenului sau cel mai bun ( pe care eu l-am vazut decat o data la un concert si m-i s-a parut f ciudat ..parca era cazut din cer), ca eu cu tipul asta ne potrivim ,suntem la fel linistiti iar asta pe mine ma iubeste si ar vrea sa se insoare cu mine!!!
Am ramas fara cuvinte ..cum a putut sa faca asa ceva?

Si daca v-ati desprtit asa urat de ce doamne iarta-ma ii mai raspunzi la telefon esti sado -masochista cuma????
Si inca o nelamurire de cat timp esti cu cel ce te vrea de nevasta????
Mi e una povestea asta imi suna mult a Buftea.
Ele_ely
Postat pe 24 Iunie 2009 18:05
adorm pana citesc ceva ,mai bn il trag la imprimanta,ca akm e noaptea si ma apuka somnu
andreeaaa88
Postat pe 24 Iunie 2009 22:26
De la: andreeaaa88, la data 2009-06-24 22:26:55 adorm pana citesc ceva ,mai bn il trag la imprimanta,ca akm e noaptea si ma apuka somnu
nici acum de demineatza nu m-am trezit cu prea mare chef de citit
yumy
Postat pe 25 Iunie 2009 05:43
nu stiu de ce am avut un sentiment de "deja vu" cand am citit povestea asta ai mai postat-o odata
no_more
Postat pe 25 Iunie 2009 07:25
Dar tu de ce nu incerci sa iti gasesti pe altul?...Normal ca daca stai asa la dispozitia lui nu o sa scapi toata viata de el si o sa fie tot un dute-vino din partea lui.
teolaladora
Postat pe 10 Iulie 2009 16:13
MARE DREPTATE AI PISICUTA TRISTA!!!bine ar fi sa ti asculte sfatul...te rog si eu asa sa faci...nu merita sa suferi ..omul mai greseste ,greseala ii omeneasca ,unele lucruri se mai pot ierta ..dar el deja a intrecut masura...parerea mea este k el doar te foloseste!
partagas
Postat pe 11 Iulie 2009 18:12
eu nu l-am mai sunat sau deranjat, l-am sters de pe mess ...dar inca imi mai trimite mesaje pe email ,eu nu-i raspund dar el tot imi trimite ..sunt mesaje de genu' ..,,asta e nici eu nu sunt un sfant asa ca te-am iertat...sau ..esti o bruneta sexi dar intre noi nu va mai fi ce a fost asa ca ramai o amintire frumoasa...sau ..ca el vrea sa inceapa sa lucreze pe cont propriu ca electrician si ar vrea sa-si faca un imprumut la banca sa-si cumpere masina ,scule etc..iar cu restul banilor ar vrea sa mearga cateva zile in franta ''........nu mi-a cerut ajutor dar sunt sigura ca asta a vrut .

in cateva mesaje imi spunea ca cu tipa din tulcea a terminato , ca relatia lor nu merge ca el e din bucuresti ..ea din tulcea, ba ca ea il enerveaza , ca e la fel ca mine ii spune tot timpul ca il iubeste ..iar pe el el il enerveaza femeile care cred ca au pus mana pe el.

eu nu mai vreau sa vb sau sa-l mai vad vreodata ..pur si simplu nu stiu cum de mi-am pierdut timpul cu el .
corneliamona
Postat pe 12 Iulie 2009 18:26
chiar nu pricep ce e in capul lui ..eu l-am lasat in pace si el tot imi trimitea mesaje ca a terninat-o cu tipa din tulcea , ca nu are viitor relatia lor ..eu am banuit ca are nevoie de banii mei ,vroia sa faca imprumut la banca . azi i-am vazut impreuna la piata ..am ramas socata ,pareau ff apropiati ..bine ca nu m-a vazut .
cand am ajuns acasa mi-am verificat mail-ul , de o sapt n-am mai verificat .. si surpriza era un mesaj de acum cateva zile in care imi spunea ca si-a luat concediu si ca de ziua lui ( e pe 19 iulie) o sa plece cu tipa din tulcea in maramures !!

nu imi vine sa cred ca inca mai vroiai sa ma pacaleasca ! eu eram convinsa ca inca era cu asta .
bine ca nu i-am mai raspuns si nici n-o sa mai fac vreodata
corneliamona
Postat pe 17 Iulie 2009 23:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa raman cu el daca destinu nu vrea? 32 De la: Rock_this 23 Iulie 2009 11:12
de ce sa mai iubim daca sufletele noastre vor fi sfaramate? 32 De la: kudika006109 30 Mai 2009 09:45
sagetator!!!! o relatie imposibila!! 15 De la: Ame_li 20 Ianuarie 2012 15:43
exista iubire ? sau obisnuinta? 2 De la: kudika_21849 23 Noiembrie 2012 10:31
:sml-sign0163: OARE VOI ATI PUTE STII...... 8 De la: meekk 5 Februarie 2009 11:17