Setari Cookie-uri

ce sa aleg?

Buna as avea nevoie de un sfat.
Am o relatie de aproape 3 ani. ne-am iubit foarte mult si el este cel mai bun prieten. dar de aproape un an de zile am inceput sa ne intepartam, eu am inceput salucrez la o firma si sa fiu foarte ocupata el venea mereu nervos de la servici(stam impreuna de 2 ani) si am inceput sa ne certam. eu am cauta "alinare" in bratele altuia crezand ca e doar sex. dupa cateva luni am descoperit( eu si respectivul) ca ne-am indragostit unul de celalalt. si el are o relatie. iubitul meu a aflat de aceasta relatie si mi-a cerut sa termin totul am acceptat si i-am promis ca asa o sa fac. Si celalat a zis ca e mai bine sa ne indepartam, dar ne-am zis adio de 1000 de ori si de fiecare data am revenit si inainte sa se descopere relatia noastra ma incercat sa ne despartim dar pur si simplu nu am putut sta unul fara celalalt. acum ne mai trimitem emailuri si vorbim ca doi prieteni dar murim de dorul celuilalt. acum iubitul meu ma cerut in casatorie si a trebuit sa accept. dar sincer nu vreau sa fac acest pas pentru ca simt ca nu il mai iubesc si ca e doar ce mai bun prieten. ce sa fac?
kudika043388
Postat pe 24 Iunie 2009 10:41
De la: kudika043388, la data 2009-06-24 10:41:31Buna as avea nevoie de un sfat.
Am o relatie de aproape 3 ani. ne-am iubit foarte mult si el este cel mai bun prieten. dar de aproape un an de zile am inceput sa ne intepartam, eu am inceput salucrez la o firma si sa fiu foarte ocupata el venea mereu nervos de la servici(stam impreuna de 2 ani) si am inceput sa ne certam. eu am cauta "alinare" in bratele altuia crezand ca e doar sex. dupa cateva luni am descoperit( eu si respectivul) ca ne-am indragostit unul de celalalt. si el are o relatie. iubitul meu a aflat de aceasta relatie si mi-a cerut sa termin totul am acceptat si i-am promis ca asa o sa fac. Si celalat a zis ca e mai bine sa ne indepartam, dar ne-am zis adio de 1000 de ori si de fiecare data am revenit si inainte sa se descopere relatia noastra ma incercat sa ne despartim dar pur si simplu nu am putut sta unul fara celalalt. acum ne mai trimitem emailuri si vorbim ca doi prieteni dar murim de dorul celuilalt. acum iubitul meu ma cerut in casatorie si a trebuit sa accept. dar sincer nu vreau sa fac acest pas pentru ca simt ca nu il mai iubesc si ca e doar ce mai bun prieten. ce sa fac?


Inca una pe care o mananca rau! Maturizeaza-te!
bl_de
Postat pe 24 Iunie 2009 11:05
ce sa fac?


valita76
Postat pe 24 Iunie 2009 11:06
Dai ba, papucii. Nu vezi ca tipu ii disperat, daca te'a mai si cerut de nevasta dupa ce i'ai facut... bravo, esti fata desteapta si ai mai distrus unu din aia buni! Rusine!
godesshera
Postat pe 24 Iunie 2009 11:10
De la: godesshera, la data 2009-06-24 11:10:05Dai ba, papucii. Nu vezi ca tipu ii disperat, daca te'a mai si cerut de nevasta dupa ce i'ai facut... bravo, esti fata desteapta si ai mai distrus unu din aia buni! Rusine!



Si uite-asa se fwwwt increderile si relatiile...Dai peste o panarama care descopera noi maciuci ("o alta abordare a vietzii" ) si apoi are aere de mare doamna!!!
bl_de
Postat pe 24 Iunie 2009 11:14
De la: bl_de, la data 2009-06-24 11:14:54
De la: godesshera, la data 2009-06-24 11:10:05Dai ba, papucii. Nu vezi ca tipu ii disperat, daca te'a mai si cerut de nevasta dupa ce i'ai facut... bravo, esti fata desteapta si ai mai distrus unu din aia buni! Rusine!



Si uite-asa se fwwwt increderile si relatiile...Dai peste o panarama care descopera noi maciuci ("o alta abordare a vietzii" ) si apoi are aere de mare doamna!!!

Pai ce sa faci??? Mare'i gradina Domnului , da multi mai sar gardu cu poarta deschisa!!!
godesshera
Postat pe 24 Iunie 2009 11:17
De la: bl_de, la data 2009-06-24 11:14:54
De la: godesshera, la data 2009-06-24 11:10:05Dai ba, papucii. Nu vezi ca tipu ii disperat, daca te'a mai si cerut de nevasta dupa ce i'ai facut... bravo, esti fata desteapta si ai mai distrus unu din aia buni! Rusine!



Si uite-asa se fwwwt increderile si relatiile...Dai peste o panarama care descopera noi maciuci ("o alta abordare a vietzii" ) si apoi are aere de mare doamna!!!



nu fi rau doar d-aia a lasat dumnezeu pe lume atatea maciuci si poate fata se ghideaza dupa vorba aia"din maciuca in maciuca" parca asa era
donttouch
Postat pe 24 Iunie 2009 11:18
De la: donttouch, la data 2009-06-24 11:18:27
De la: bl_de, la data 2009-06-24 11:14:54
De la: godesshera, la data 2009-06-24 11:10:05Dai ba, papucii. Nu vezi ca tipu ii disperat, daca te'a mai si cerut de nevasta dupa ce i'ai facut... bravo, esti fata desteapta si ai mai distrus unu din aia buni! Rusine!



Si uite-asa se fwwwt increderile si relatiile...Dai peste o panarama care descopera noi maciuci ("o alta abordare a vietzii" ) si apoi are aere de mare doamna!!!



nu fi rau doar d-aia a lasat dumnezeu pe lume atatea maciuci si poate fata se ghideaza dupa vorba aia"din maciuca in maciuca" parca asa era



Formulare mai olteneasco-manelista:..."cap la cap de le punea....Marea Neagra-nconjura"
Da' tot imi vine sa vomit ,mai Donty,cand vad asemenea panarame de oameni!
bl_de
Postat pe 24 Iunie 2009 11:24
BUNA. URMEAZA-TI INIMA SI NU CONSTIINTA. CASATORIA ESTE UN LUCRU IMPORTANT. PUPICI
amalia17
Postat pe 24 Iunie 2009 12:33
CAUTA PE UN FORUM DE BARBATI RASPUNSUL NU AICI... VAZ CA AICI RAUTATEA E LA EA PE FORUM:) PUPICI SFATUL MEU... fii mai hotarita si gajndeste-te numai si numai la binele tau asa lucrurile vor intra pe fagasul normal si pentru ceilalti la care tii chiar daca pt moment vor suferi mai tirziu iti vor multumi pentru sinceritate , viata e prea scurta sa pierzi vremea cu minciuni, succes
faxy
Postat pe 24 Iunie 2009 13:32
sa crosetezi niste botosei! PEi si daca iti spunem noi ce sa faci....faci? Uite eu iti zic sa ii lasi pe amandoi, sa iti cumperi un vibrator si un caine! asa nu te vei plictisii nicodata de ce ai acasa...catelu iti da afectiune si iubire si vibratoru...ce ramane!
dar totusi....de ce.....de ce nu ai putut sa te desparti de prietenul tau si sa te duci sa te tavalesti linistita? trebuia sa il ranesti neaparat? Ale dreaq de tufe ce sunteti
ina_tina
Postat pe 24 Iunie 2009 13:34
Draga, urmeaza-ti inima!!!
Daca te mariti cu unul pe care nu-l iubesti, vei regreta o viata.
Explica-i si-i va trece dupa un timp. Cand e vorba de inima ta, nu e loc de acte de binefacere. Gandeste-te bine la asta.
Poate ai gresit (vad ca e principala ocupatie a unora - de a te judeca), dar nu te condamna pe viata pentru asta. Mai ai timp sa te razgandesti. Iubirea nu e un lucru pe care sa-l comanzi si sa-ti iasa asa cum vrei. Si-apoi gandeste-te ca-l condamni si pe el - ce viata e aia sa traiesti cu cineva care nu te iubeste. Si-apoi...din cauza asta, s-ar putea sa mai urmeze " n" infidelitati de genul asta.
Deci... URMEAZA-TI INIMA !!!
RitiPiti
Postat pe 24 Iunie 2009 13:43
De la: donttouch, la data 2009-06-24 11:18:27
De la: bl_de, la data 2009-06-24 11:14:54
De la: godesshera, la data 2009-06-24 11:10:05Dai ba, papucii. Nu vezi ca tipu ii disperat, daca te'a mai si cerut de nevasta dupa ce i'ai facut... bravo, esti fata desteapta si ai mai distrus unu din aia buni! Rusine!



Si uite-asa se fwwwt increderile si relatiile...Dai peste o panarama care descopera noi maciuci ("o alta abordare a vietzii" ) si apoi are aere de mare doamna!!!



nu fi rau doar d-aia a lasat dumnezeu pe lume atatea maciuci si poate fata se ghideaza dupa vorba aia"din maciuca in maciuca" parca asa era


are GPS pentru maciuci ashhhaaa se ghideaza, zic si io ...

on topic: daca ai aju7ns la concluzia ca ala e mai bun decat alalalt..macar aveai bunul simtz sa-i faci cadou viitorului sotz un Gps pentru zdrentze...nu de alta da sa stie omu' pa une' te gaseste
cristi_nne
Postat pe 24 Iunie 2009 13:45
foarte interesant
R_F
Postat pe 24 Iunie 2009 13:46
"Deci... URMEAZA-TI INIMA !!! "

Mai degraba, urmeaza-ti maciuca!!!
valita76
Postat pe 24 Iunie 2009 13:51
completare:
maciuca potrivita. Ca sa nu mai urmeze n Infidelitati.
valita76
Postat pe 24 Iunie 2009 13:53
am trecut si eu printr-o situatie similara acum vreo 3 ani, aveam o rel de 4 ani, era cel mai bun prieten al meu pana ce al reluat legatura cu un vechi pieten, la inceput nici nu puteam concepe sa ma despart de actualul de pe vremea aia pt ca stiam ca ma iubeste, cu el aveam siguranta si stabilitate....doar ca eram foarte indragostita de "noul"....intr-un final a aflat si prietenul meu de relatie, m-a rugat sa nu ne despartim, sa ne mai acordam o sansa, m-a cerut chiar si in casatorie iar pentru un moment chiar m-a entuziasmat ideea...........dar totusi inima imi spunea altceva si dupa vreo 4 luni de chin am facut pasul cel mare,m-am despartit definitiv de cel cu care aveam o re de 4 ani si l-am ales pe celalat cu, care sunt si la ora actuala...aveem o relatie de 2 ani si pot spune ca nu-mi pare rau de alegerea facuta.......deci tot ce-ti pot spune e sa alegi ce simti tu in momentul asta, daca consideri ca nu a ramas decat prietenie eu zic sa renunti entru ca asa nu va merge, ai sa ajungi sa nu-l mai suporti si sa-ti doresti sa stai cat mai departe de el,pentru ca el o sa devina foarte insistent, ai sa ajungi sa te simti controlata la tot pasul, sa ti se asculte telefoane. sa tis e citeasca mesaje(eu asa am patit) si vreau sa spun ca nu mai rezistam, eram terminata psihic......astept sa ne spui alegerea facuta.....sper ca ti-am fost cat de cat de ajutor
angela2000
Postat pe 24 Iunie 2009 14:21
Vad ca ai fost aspru judecata, si de aceea nu o sa-ti zic nimic. Nu e dreptul meu, nu e problema mea, si imi inchipui ca te macina si pe tine cat de cat constiinta. Dar din ce am observat, oamenilor le place extrem de mult cioara de pe gard si de multe ori prefera sa dea vrabia din mana pe ceva necunoscut. Nu stiu exact ce sentimente te leaga de tipul cu care l-ai inselat pe prietenul tau, dar trebuie sa iti zica cineva ca e posibil ca acea persoana sa nu fie ce crezi tu, sa se fi schimbat sau sa ti se fi parut ca e altceva mai bun, doar pentru ca era altfel decat ce aveai tu acasa. Chiar daca o sa te gandesti la o despartire de prietenul tau, ai mare grija. Daca intri acum intr-o relatie cu amantul tau sau cu alt barbat, o sa fii mereu frustrata si o sa te simti vinovata, asa ca parerea mea e ca trebuie sa-ti acorzi niste timp inainte sa incepi o noua relatie.
Sfatul meu e sa pleci undeva cateva saptamani, departe de amandoi, poate descoperi de care ti se face mai dor. Ai grija! :)
breathemein
Postat pe 25 Iunie 2009 07:44
a trebuit sa accepti???? ti-a pus cutitu la gat??

Postat pe 25 Iunie 2009 22:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am procedat gresit!Cum sa repar greseala facuta?! 14 De la: Eleenna 1 Octombrie 2012 20:05
Regasire dupa 20 de ani 17 De la: kudika_22929 21 Octombrie 2013 13:16
barbatul din vis 34 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:38
INTERNET Si Relatii 243 De la: 15 Mai 2012 16:34
..sunt insarcinata cu un barbat care este legat de mama lui.. 30 De la: eusieu 7 August 2009 12:47