Setari Cookie-uri

cum sa imi cer iubitul de sot?

buna...am si eu nevoie de un sfat....cum as putea sa imi cer iubitul de sot?, el isi doreste aste dar eu una nu prea ..nu ca nu as vrea sa ma casatoresc cu el dar nu stiu cum sa il cer...nu am mai vazut sa ceva in viata mea...eu stiu ca baiatul trebuie sa o ceara pe fata dar asta e dorinta lui...eu nam nici o idee cum sa o fac sa fie si frumos nu doar o faza seaca....poate aveti voi o idee is ati vrea sa mi-o impartasiti..multumesc mult
x_andra_symon
Postat pe 25 Iunie 2009 23:14
Pregateste o cina romantica si cand va fi timpu zii: vrei sa te casatoresti cu mn?ca dak nu ma ceri tu,te cer eu=))
andreeaaa88
Postat pe 29 Iunie 2009 14:00
De la: andreeaaa88, la data 2009-06-29 14:00:18Pregateste o cina romantica si cand va fi timpu zii: vrei sa te casatoresti cu mn?ca dak nu ma ceri tu,te cer eu=))
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 14:03
De la: x_andra_symon, la data 2009-06-25 23:14:18buna...am si eu nevoie de un sfat....cum as putea sa imi cer iubitul de sot?, el isi doreste aste dar eu una nu prea ..nu ca nu as vrea sa ma casatoresc cu el dar nu stiu cum sa il cer...nu am mai vazut sa ceva in viata mea...eu stiu ca baiatul trebuie sa o ceara pe fata dar asta e dorinta lui...eu nam nici o idee cum sa o fac sa fie si frumos nu doar o faza seaca....poate aveti voi o idee is ati vrea sa mi-o impartasiti..multumesc mult



Aseea... sa vedem daca am inteles:
El TE VREA. Dar nu te cere...
Tu NU il vrei. Dar il ceri de sotz.
Nu stiu, da' de unde vin eu, daca el te vrea, el te cere. Si tu ii raspunzi in consecinta: DA, daca esti de acord; si NU, daca nu esti.
Simplu!
Asa ca tot ce spui tu acolo nu are nici un sens pentru mine. Ba mai mult, suna un pic bolnav...
Ma duce cu gandul la ciudatele alea care isi imagineaza ca toti barbatii le iubesc doar pe ele, cand in realitate ele doar ii hartuiesc pe amaratii aia care nu stiu cum sa se descotoroseasca de ele fara sa le provoace vreo criza si sa nu le dea foc la masina, sau sa le omoare cainele...

(apropos, daca omu' spune "Nu", sa nu ii omori cainele si sa spui dupa aceea la politie ca eu ti-am dat ideea, da?)
Dor_a
Postat pe 29 Iunie 2009 14:41
nu vrei sa-l ceri, nu-l cere

mie mi se pare orgoliu ieftin din partea lui, faza asta
kitty_krieger
Postat pe 29 Iunie 2009 14:48
El e ala care vrea sa se casa toreasca si tot el astepta sa fie cerut tare asta !! poate sunt eu mai conservatoare dar momentul asta e unic in viata (in cazul in care nu te mariti de mai multe ori) si e frumos sa fie ceva romantic si el sa fie cel care te ia prin surprindere punandu-ti intrebarea magica eu m-as simti tare aiurea sa joc rolul barbatului in povestea asta
Lorena26
Postat pe 1 Iulie 2009 00:52
Cred ca un cuplu gay ar fi mai indicat sa raspunda la aceasta intrebare !!!

Dupa licenta am sa revin asupra acestui subiect ...sper sa mai rezisti pana atunci
___LL___
Postat pe 1 Iulie 2009 01:05
De la: Dor_a, la data 2009-06-29 14:41:22
De la: x_andra_symon, la data 2009-06-25 23:14:18buna...am si eu nevoie de un sfat....cum as putea sa imi cer iubitul de sot?, el isi doreste aste dar eu una nu prea ..nu ca nu as vrea sa ma casatoresc cu el dar nu stiu cum sa il cer...nu am mai vazut sa ceva in viata mea...eu stiu ca baiatul trebuie sa o ceara pe fata dar asta e dorinta lui...eu nam nici o idee cum sa o fac sa fie si frumos nu doar o faza seaca....poate aveti voi o idee is ati vrea sa mi-o impartasiti..multumesc mult



Aseea... sa vedem daca am inteles:
El TE VREA. Dar nu te cere...
Tu NU il vrei. Dar il ceri de sotz.
Nu stiu, da' de unde vin eu, daca el te vrea, el te cere. Si tu ii raspunzi in consecinta: DA, daca esti de acord; si NU, daca nu esti.
Simplu!
Asa ca tot ce spui tu acolo nu are nici un sens pentru mine. Ba mai mult, suna un pic bolnav...
Ma duce cu gandul la ciudatele alea care isi imagineaza ca toti barbatii le iubesc doar pe ele, cand in realitate ele doar ii hartuiesc pe amaratii aia care nu stiu cum sa se descotoroseasca de ele fara sa le provoace vreo criza si sa nu le dea foc la masina, sau sa le omoare cainele...

(apropos, daca omu' spune "Nu", sa nu ii omori cainele si sa spui dupa aceea la politie ca eu ti-am dat ideea, da?)


ma bucur sa te vad in toata splendoarea si sa realizez ca defapt chiar asa esti tu, si nu e ceva episodic!
greierash_is_back
Postat pe 1 Iulie 2009 01:41
nasoala treaba....sa ceara fata baiatul ..insa daca asa este jocul vostru ce mai astepti....
pamela_1
Postat pe 1 Iulie 2009 16:51
Cererea in casatorie, inainte de emotia si frumusetea momentului, are un scop ce primeaza: transmiterea unui mesaj.

Acesta consta in demonstrarea dragostei sincere, marturisirea dorintei de a-i fi toata viata alaturi si promisiunea unei vieti de cuplu in care se va face totul pentru mentinerea armoniei si a fericirii. Acest mesaj asteapta un raspuns care inseamna reciprocitate sau... refuz.

Insa de multe ori cel care initiaza cererea in casatorie copiaza pur si simplu o idee, un cliseu care tocmai prin plagiere isi pierde efectul emotionant si de unicitate.

Cererea in casatorie trebuie adaptata fiecarui cuplu si trebui sa vina din suflet.

Chiar daca tu nu ai auzit despre o cerere in casatorie facuta de femeie , nu inseamna ca nu exista. Exista, eu am facut o astfel de cerere. A fost un moment unic si tot ce am spus a venit din suflet, nici acum nu pot uita surpriza si emotia din ochii lui. Asa cum nu pot uita nici emotia din sufletul meu atunci cand am fost ceruta si eu in casatorie ( am avut parte amandoi de o astfel de emotie si fericire).

Daca il iubesti suficient de mult incat sa treci peste ideea ca femeia este ceruta in casatorie si nu invers, vor veni si ideile.

In iubire, este frumos si palpitant sa primesti , insa la fel este sa si oferi. Nu este nimic nasol in a-ti declara sentimentul de iubire fata de cel pentru care simti .

Succes.
valita76
Postat pe 2 Iulie 2009 10:50
De la: x_andra_symon, la data 2009-06-25 23:14:18buna...am si eu nevoie de un sfat....cum as putea sa imi cer iubitul de sot?, el isi doreste aste dar eu una nu prea ..nu ca nu as vrea sa ma casatoresc cu el dar nu stiu cum sa il cer...nu am mai vazut sa ceva in viata mea...eu stiu ca baiatul trebuie sa o ceara pe fata dar asta e dorinta lui...eu nam nici o idee cum sa o fac sa fie si frumos nu doar o faza seaca....poate aveti voi o idee is ati vrea sa mi-o impartasiti..multumesc mult


Nu face o asemenea PROSTIE!!!! Barbatilor le e terbil de frica de angajamente.Lasa sa vina de la sine totul.Dupa ceea ce spui ,scuza-ma ,dar habar nu ai ce vrei,esti total nepregatita pentru o relatie daramite pentru o casatorie.Asta nu se papa ca untul pe paine.Daca nu ai destui cumpara-ti cativa neuroni sau pune-i la treaba pe cei cativa pe care-i ai.

Postat pe 10 Iulie 2009 10:13
De la: Dor_a, la data 2009-06-29 14:41:22
De la: x_andra_symon, la data 2009-06-25 23:14:18buna...am si eu nevoie de un sfat....cum as putea sa imi cer iubitul de sot?, el isi doreste aste dar eu una nu prea ..nu ca nu as vrea sa ma casatoresc cu el dar nu stiu cum sa il cer...nu am mai vazut sa ceva in viata mea...eu stiu ca baiatul trebuie sa o ceara pe fata dar asta e dorinta lui...eu nam nici o idee cum sa o fac sa fie si frumos nu doar o faza seaca....poate aveti voi o idee is ati vrea sa mi-o impartasiti..multumesc mult



Aseea... sa vedem daca am inteles:
El TE VREA. Dar nu te cere...
Tu NU il vrei. Dar il ceri de sotz.
Nu stiu, da' de unde vin eu, daca el te vrea, el te cere. Si tu ii raspunzi in consecinta: DA, daca esti de acord; si NU, daca nu esti.
Simplu!
Asa ca tot ce spui tu acolo nu are nici un sens pentru mine. Ba mai mult, suna un pic bolnav...
Ma duce cu gandul la ciudatele alea care isi imagineaza ca toti barbatii le iubesc doar pe ele, cand in realitate ele doar ii hartuiesc pe amaratii aia care nu stiu cum sa se descotoroseasca de ele fara sa le provoace vreo criza si sa nu le dea foc la masina, sau sa le omoare cainele...

(apropos, daca omu' spune "Nu", sa nu ii omori cainele si sa spui dupa aceea la politie ca eu ti-am dat ideea, da?)



:)))))))))))
amuzant, dar ...adevarat :D
morticia_adams
Postat pe 11 Iulie 2009 01:46
daca tot il ceri,sa-i cumperi si un inel de logodna
marinaruxandra
Postat pe 15 Iulie 2009 10:17
Nici eu nu inteleg si e super aiurea, nu are sens :

el te vrea dar nu te cere, asadar s-o faci tu!

Stai asa, orgoliul domniei sale este atat de "albastru" incat prefera sa se lase sedus si ademenit?

Sau in relatia voastra s-au schimbat rolurile? Ca daca e asa, gaina fii cocos si jumuleste-l un pic.

Glumesc eu dar tot aiurea suna.

Eu as zice ca in capsorul lui, fara suparare, se ascunde ceva. ia fa un mic research.

Pup si numai bine!
ana_pietraru
Postat pe 23 Iulie 2009 12:30
sunt total de accord cu ce a spus valita76!!!si nu o zic pt k sunt barbat ci pt k nu vad nimic anormal in a-ti exprima sentimentele sincere pentru persoana iubita!!!!!!!si ink ceva...intai ar trebui sa stii exact ce vrei!!!!!!!!!!! bafta multa
dixe
Postat pe 13 August 2009 21:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tu ce faci pentru viitorul copilului tau ? 1 De la: Gabryellla 28 Mai 2009 13:54
IONUTZCOIUTZ cer ajutor iar 67 De la: kudika364100 12 Februarie 2011 22:10
nu stiu cum sa reactionez 235 De la: kiss_my_ass 6 Septembrie 2013 21:44
Machiaj de vis? 1 De la: nico_souca 24 Ianuarie 2010 21:38
Cand sotul refuza sa mearga in vacanta 7 zile doar cu sotia,pe motiv ca se plictiseste 66 De la: kudika_9592 4 August 2012 15:43