Setari Cookie-uri

Sa-ti visezi alesul... in noaptea de sanziene

Buna,

vroiam sa va intreb daca stiti ceva de obiceiul cu busuioc sub perna, pt a-ti visa ursitul...? eu mi-am pus busuioc sfintit de la biserica in noaptea de sanziene si am visat un barbat si am auzit ca se zice ca pe cine visezi in noaptea aia, acela iti va fi sot.. Voi stiti ceva....sa fie oare adevarat??? Tare as vrea sa existe un pic de adevar in obiceiul asta. Poate stiti voi cazuri in care s-a adeverit...Astept parerile voastre!
roxxanna8
Postat pe 26 Iunie 2009 23:34
sincer...este vrajala
pamela_1
Postat pe 3 Iulie 2009 15:19
De la: roxxanna8, la data 2009-06-26 23:34:46Buna,

vroiam sa va intreb daca stiti ceva de obiceiul cu busuioc sub perna, pt a-ti visa ursitul...? eu mi-am pus busuioc sfintit de la biserica in noaptea de sanziene si am visat un barbat si am auzit ca se zice ca pe cine visezi in noaptea aia, acela iti va fi sot.. Voi stiti ceva....sa fie oare adevarat??? Tare as vrea sa existe un pic de adevar in obiceiul asta. Poate stiti voi cazuri in care s-a adeverit...Astept parerile voastre!

dar crezi cu adevarat asa va fi.....................
heaven_2906
Postat pe 3 Iulie 2009 15:20
De la: pamela_1, la data 2009-07-03 15:19:50sincer...este vrajala

vrajeala e persoana ta
heaven_2906
Postat pe 3 Iulie 2009 15:21
De la: roxxanna8, la data 2009-06-26 23:34:46Buna,

vroiam sa va intreb daca stiti ceva de obiceiul cu busuioc sub perna, pt a-ti visa ursitul...? eu mi-am pus busuioc sfintit de la biserica in noaptea de sanziene si am visat un barbat si am auzit ca se zice ca pe cine visezi in noaptea aia, acela iti va fi sot.. Voi stiti ceva....sa fie oare adevarat??? Tare as vrea sa existe un pic de adevar in obiceiul asta. Poate stiti voi cazuri in care s-a adeverit...Astept parerile voastre!


Maica-mea a facut ceva asemanator in noaptea dintre ani si l-a vazut pe tata;a fost o casnicie esuata (ca sa nu zic lipsita de iubire, culmea, din partea ei). Ia de sot pe cine-ti zice inima si ratiunea, nu un vis dictat de subconstient, la urma urmei.
kitty_krieger
Postat pe 3 Iulie 2009 15:27
ce te maninca rau de tot...dute sa te
pamela_1
Postat pe 3 Iulie 2009 15:29
De la: pamela_1, la data 2009-07-03 15:29:37ce te maninca rau de tot...dute sa te


nu ai vrea sa ma scarpini?dar cu limba
heaven_2906
Postat pe 3 Iulie 2009 15:36
Persoanele cu probleme psihice precum tu...pot primi ajutor medical, fara prea mari costuri. Cu toate acestea, o mare parte dintre ei nu-l primesc. Multi sufera in tacere( precum tu draga mea), marginalizati de societate din cauza unor conceptii eronate. Nu este nici o justificare in a ignora, marginaliza si exclude persoanele care sufera de asemenea boli. Este loc pentru toti pe pamant. Un rol important in viata acestor bolnavi il are medicul, dar nu inseamna ca toti cei care au probleme de sanatate mintala ar trebui tinuti in sanatorii, departe de lumea civilizata. Este de datoria noastra sa fim alaturi de ei si sa avem grija ca respectivii bolnavi sa se adreseze medicului. Cu cat mai devreme, cu atat mai bine pentru ei, pentru noi toti.
pamela_1
Postat pe 3 Iulie 2009 15:40
de mult nu am mai ras ............esti tare nulitate........... asa de placere si gratis iti dau un partz
heaven_2906
Postat pe 3 Iulie 2009 15:46
De la: roxxanna8, la data 2009-06-26 23:34:46Buna,

vroiam sa va intreb daca stiti ceva de obiceiul cu busuioc sub perna, pt a-ti visa ursitul...? eu mi-am pus busuioc sfintit de la biserica in noaptea de sanziene si am visat un barbat si am auzit ca se zice ca pe cine visezi in noaptea aia, acela iti va fi sot.. Voi stiti ceva....sa fie oare adevarat??? Tare as vrea sa existe un pic de adevar in obiceiul asta. Poate stiti voi cazuri in care s-a adeverit...Astept parerile voastre!



Uneori poate se potriveste in mare fizicul..eu am vsat odata fara sa imi pun busuioc sub cap, un barbat blond, inalt, ca un sportiv........ ...si visasem ca ma maritam cu el......:

Postat pe 3 Iulie 2009 16:31
De la: amanda01, la data 2009-07-03 16:31:14
De la: roxxanna8, la data 2009-06-26 23:34:46Buna,

vroiam sa va intreb daca stiti ceva de obiceiul cu busuioc sub perna, pt a-ti visa ursitul...? eu mi-am pus busuioc sfintit de la biserica in noaptea de sanziene si am visat un barbat si am auzit ca se zice ca pe cine visezi in noaptea aia, acela iti va fi sot.. Voi stiti ceva....sa fie oare adevarat??? Tare as vrea sa existe un pic de adevar in obiceiul asta. Poate stiti voi cazuri in care s-a adeverit...Astept parerile voastre!



Uneori poate se potriveste in mare fizicul..eu am vsat odata fara sa imi pun busuioc sub cap, un barbat blond, inalt, ca un sportiv........ ...si visasem ca ma maritam cu el......:


Dar mie nu prea imi plac blonzii

Postat pe 3 Iulie 2009 16:31
Eu nu sunt superstitioasa, dar cred in chestia asta cu noaptea de Sanziene. Si mama imi spunea de fiecare data sa-mi pun busuioc sub perna de Sanziene. Anul trecut aveam pe altcineva, si mi-am pus busuioc sub perna, si nu l-am visat pe ala cu care eram atunci, l-am visat pe actualul, iar pe vremea aceea eram doar prieteni apropiati, eram cei mai buni prieteni, si asta mi s-a parut foarte ciudat.
Frankie_Zuzu
Postat pe 3 Iulie 2009 17:49
De la: roxxanna8, la data 2009-06-26 23:34:46Buna,

vroiam sa va intreb daca stiti ceva de obiceiul cu busuioc sub perna, pt a-ti visa ursitul...? eu mi-am pus busuioc sfintit de la biserica in noaptea de sanziene si am visat un barbat si am auzit ca se zice ca pe cine visezi in noaptea aia, acela iti va fi sot.. Voi stiti ceva....sa fie oare adevarat??? Tare as vrea sa existe un pic de adevar in obiceiul asta. Poate stiti voi cazuri in care s-a adeverit...Astept parerile voastre!

Eu mi-am facut cu colega mea de camera de ursita si am visat ca fugeam dupa un autobuz plin cu barbati si prietena mea l-a visat pe actualul meu sot ....deci nu stiu daca se adevereste....eu prefer sa nu cred asa ceva
camelusha83
Postat pe 3 Iulie 2009 17:59
kudika047187
Postat pe 3 Iulie 2009 18:06
Eu am visat-o pe sefa, femeie la 60+.
Kathara
Postat pe 3 Iulie 2009 19:42
De la: pamela_1, la data 2009-07-03 15:40:07Persoanele cu probleme psihice precum tu...pot primi ajutor medical, fara prea mari costuri. Cu toate acestea, o mare parte dintre ei nu-l primesc. Multi sufera in tacere( precum tu draga mea), marginalizati de societate din cauza unor conceptii eronate. Nu este nici o justificare in a ignora, marginaliza si exclude persoanele care sufera de asemenea boli. Este loc pentru toti pe pamant. Un rol important in viata acestor bolnavi il are medicul, dar nu inseamna ca toti cei care au probleme de sanatate mintala ar trebui tinuti in sanatorii, departe de lumea civilizata. Este de datoria noastra sa fim alaturi de ei si sa avem grija ca respectivii bolnavi sa se adreseze medicului. Cu cat mai devreme, cu atat mai bine pentru ei, pentru noi toti.


Nu e nebuna. Doar foarte prost crescuta, proasta si extrem de vulgara. O tiganca.
Kathara
Postat pe 3 Iulie 2009 19:44
pana la urma e doar un vis...dar ma intreb de ce totusi in noaptea aia am visat un barbat...de obicei visez toate lucrurile pe care le fac in timpul zilei, sub o forma sau alta, multi oamnei, situatii, etc...
dar sa visez doar un baiat....niciodata...culmea e ca il stiu, doar ca nu am mai vb cu el de cateva luni bune...sa ma astept oare la o reintalnire??? ....tare mi-ar placea!!
roxxanna8
Postat pe 3 Iulie 2009 19:52
De la: roxxanna8, la data 2009-06-26 23:34:46Buna,

vroiam sa va intreb daca stiti ceva de obiceiul cu busuioc sub perna, pt a-ti visa ursitul...? eu mi-am pus busuioc sfintit de la biserica in noaptea de sanziene si am visat un barbat si am auzit ca se zice ca pe cine visezi in noaptea aia, acela iti va fi sot.. Voi stiti ceva....sa fie oare adevarat??? Tare as vrea sa existe un pic de adevar in obiceiul asta. Poate stiti voi cazuri in care s-a adeverit...Astept parerile voastre!


Stiam eu ceva ,dar nu in noaptea de sanziene ci de boboteaza. Si mai era vorba sa postesti in ziua respectiva, sa mananci seara o turta .
valita76
Postat pe 3 Iulie 2009 21:09
Kathara... bine spus...in sfirsit vad ca prin curaj unii oameni sa isi dea seama ca aici chiar sunt unele grupuri care vor sa para ca ei pun stapinire pe forum...poti sa te superi roses...insa asta faci si acum stiu ca sunt pe lista ta neagra...dar e timpul sa te opresti din tiganeli si sa iti vezi de viata ta nu de viata altora
ali_alina
Postat pe 4 Iulie 2009 12:36

pamela_1
Postat pe 6 Iulie 2009 10:27
De la: roxxanna8, la data 2009-06-26 23:34:46Buna,

vroiam sa va intreb daca stiti ceva de obiceiul cu busuioc sub perna, pt a-ti visa ursitul...? eu mi-am pus busuioc sfintit de la biserica in noaptea de sanziene si am visat un barbat si am auzit ca se zice ca pe cine visezi in noaptea aia, acela iti va fi sot.. Voi stiti ceva....sa fie oare adevarat??? Tare as vrea sa existe un pic de adevar in obiceiul asta. Poate stiti voi cazuri in care s-a adeverit...Astept parerile voastre!

am visat un tigan si am visat ca ma maritam cu el
mkdisk
Postat pe 8 Iulie 2009 14:33
si eu stiu ca tot de boboteaza de pune busuioc...si nu tre' sa mananci nimic, nici-o turtita sau ce-o fi aia, tocmai, nu prea trebuie sa mananci, adica sa tii post, in fine eu nu cred......pentru ca mi-am pus si eu intr-un an bucuioc si l-am visat pe petre roman..... , si nu cred ca ma ia ala de nevasta
gargaritamica
Postat pe 8 Iulie 2009 14:42
Adicã ai vrea sã-l visezi ºi dupã aia s-aºtepþi ca lucrurile sã se întâmple de la sine ?

N-ar fi mai frumos sã-l întâlneºti, sã zicem într-o excursie, fãrã sã-l ºtii, sã te simþi atrasã de el, sã nu-þi vinã sã crezi când vezi cã ºi lui îi place de tine, ºi sã ai emoþii ºi sã nu ºtii ce sã-i zici când îþi zice cã-i place de tine sau cã vrea sã vã întâlniþi a doua zi ?

Te-ai gândit cã poate în momentul în care priveºti în viitorul tãu, þi-l schimbi ?
Te-ai gândit cã poate viitorul încã nu existã ? Cã va trebui sã þi-l faci ºi cã fiecare gând al tãu care te preocupã are un rol în formarea lui ? De ce unii oameni au impresia cã viitorul este deja scris ? ªi cã în mod inevitabil lucrurile sunt deja hotãrâte, indiferent ce am face noi ?

Þi-a mai zis cineva: dacã tu crezi cu-adevãrat cã cel visat o sã fie alesul, atunci el o sã fie ! Dar nu pentru cã cineva de sus a hotãrât deja aºa, ci pentru cã tu crezi asta !

Nu mai cãuta ceva ce nu existã, ºi anume o metodã de a ghici viitorul, ºi mergi ºi descoperã-l singurã pe alesul tãu ! Pânã la urmã asta este o bucurie, primitã de la Dumnezeu, pe care o ai o singurã datã !

Încerc sã-þi spun cã într-un fel ai primit de la Dumnezeu mai multã libertate ºi mai multã putere de decizie decât crezi. Gândurile tale au primit puterea de a forma viitorul !

Ai auzit de butterfly effect ? ªi bãtaia din aripi a unui fluture poate afecta omenirea în mod radical. Pentru cã viitorul încã nu existã, îl facem noi.
toughy
Postat pe 8 Iulie 2009 15:24
am o prietena care si ea sia pus intrun an busuioc sub perna si a visat un barbat blond cu motocicleta dupa cateva saptamani a aparut in viata ei chiar un tip care semana cu cel din vis au fost impreuna o vreme dar acum nu mai sunt ..acuma nu stiu dak barbatul respectiv a aparut in viata ei datorita visului sau a fost doar o coincidenta...mie una imi place sa cred ca ii adevarata traditia:)
ingerash_cu_cornitze
Postat pe 9 Iulie 2009 22:24
De la: roxxanna8, la data 2009-06-26 23:34:46Buna,

vroiam sa va intreb daca stiti ceva de obiceiul cu busuioc sub perna, pt a-ti visa ursitul...? eu mi-am pus busuioc sfintit de la biserica in noaptea de sanziene si am visat un barbat si am auzit ca se zice ca pe cine visezi in noaptea aia, acela iti va fi sot.. Voi stiti ceva....sa fie oare adevarat??? Tare as vrea sa existe un pic de adevar in obiceiul asta. Poate stiti voi cazuri in care s-a adeverit...Astept parerile voastre!

vai deci am inceput sa rad cu lacrimi cand am vazut topicul asta...am facut si eu tampenia asta..am pus busuiocu sub perna (cand aveam 14 ani ) si am visat un catelus
simonycik
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:25


Ai auzit de butterfly effect ? ªi bãtaia din aripi a unui fluture poate afecta omenirea în mod radical. Pentru cã viitorul încã nu existã, îl facem noi.[/quote]

Era bataia din aripi a unui fluture intr-un colt al lumii poate cauza un uragan in alt colt al lumii...
irina_monica
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:27
De la: toughy, la data 2009-07-08 15:24:03Adicã ai vrea sã-l visezi ºi dupã aia s-aºtepþi ca lucrurile sã se întâmple de la sine ?

N-ar fi mai frumos sã-l întâlneºti, sã zicem într-o excursie, fãrã sã-l ºtii, sã te simþi atrasã de el, sã nu-þi vinã sã crezi când vezi cã ºi lui îi place de tine, ºi sã ai emoþii ºi sã nu ºtii ce sã-i zici când îþi zice cã-i place de tine sau cã vrea sã vã întâlniþi a doua zi ?

Te-ai gândit cã poate în momentul în care priveºti în viitorul tãu, þi-l schimbi ?
Te-ai gândit cã poate viitorul încã nu existã ? Cã va trebui sã þi-l faci ºi cã fiecare gând al tãu care te preocupã are un rol în formarea lui ? De ce unii oameni au impresia cã viitorul este deja scris ? ªi cã în mod inevitabil lucrurile sunt deja hotãrâte, indiferent ce am face noi ?

Þi-a mai zis cineva: dacã tu crezi cu-adevãrat cã cel visat o sã fie alesul, atunci el o sã fie ! Dar nu pentru cã cineva de sus a hotãrât deja aºa, ci pentru cã tu crezi asta !

Nu mai cãuta ceva ce nu existã, ºi anume o metodã de a ghici viitorul, ºi mergi ºi descoperã-l singurã pe alesul tãu ! Pânã la urmã asta este o bucurie, primitã de la Dumnezeu, pe care o ai o singurã datã !

Încerc sã-þi spun cã într-un fel ai primit de la Dumnezeu mai multã libertate ºi mai multã putere de decizie decât crezi. Gândurile tale au primit puterea de a forma viitorul !

Ai auzit de butterfly effect ? ªi bãtaia din aripi a unui fluture poate afecta omenirea în mod radical. Pentru cã viitorul încã nu existã, îl facem noi.


Era bataia din aripi a unui fluture intr-un colt al lumii poate cauza un uragan in alt colt al lumii...
irina_monica
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:28
=))=))=))=))=))=))=))=))
stephaniecarmen
Postat pe 15 Septembrie 2009 18:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nunta 46 De la: MissMe2 22 Aprilie 2009 17:04
relatie fara sex 80 De la: floricikademare 14 Ianuarie 2011 13:02
Vreau sa ma mut la iubit! 84 De la: kudika_935099 28 Ianuarie 2014 23:33
prieteni tag la tine doar cand ai bani? 11 De la: l_diana_c 25 Mai 2009 17:08
despre verighete 21 De la: alexandra_n 27 Mai 2009 17:36