Setari Cookie-uri

lipsa erectiei....surpriza primei seri petrecute impreuna:(

De la: roxana_marius, la data 2009-06-30 02:40:15
De la: Dor_a, la data 2009-06-28 09:38:18Dragutza mea, un barbat sanatos are erectie dimineatza, indiferent daca are o femeie, o poza sau o capra langa el
Erectia de dimineatza e ceva fiziologic, nu tine de " nu-l inspiri", " nu-l exciti", "nu stii ce sa faci" sau " il intimidezi" Ce naiba! Atata lucru stiu si cei de la gradinitza. Nu te lua dupa Reze, saracu' are probleme mari de tot (nu degeaba pune el accent pe ce face CU LIMBA )
Cat despre prima noapte, un barbat (tot sanatos) o are de ii bate-n piept (vorba din popor ) asa ca nu-ti face tu procese de constiintza. Baiatu' are mari probleme, si minte de ingheaza apele cand zice ca e "prima oara"... E a "n"-a oara. Sfaturi n-am, sincer. Sau am unul: daca nu esti indragostita lulea si nu simti ca el e "the one", nu-ti bate capul cu el. N-o sa se faca bine. Pentru ca pana acum ar fi trebuit sa mearga la doctor. Dealtfel, daca a fost "prima oara", asa cum zice, de ce nu a intrat in panica, de ce nu a dat fuga la doctor a doua zi? Un barbat caruia i se intampla asta "INTAIA OARA" o tine intr-un suflet pana la cabinetul primului doctor


Sfatul este foarte bun , admir , un singur amendament: Esti medic sau vorbesti din experienta?



goood tu asta ai inteles din ce a postat dora????

e bine chestia cu admiratul.... dar las-o moale cu linguseala...cum spunea si dora...niste chestii sunt elementare....in cunoasterea barbatului....

dandanaua_reloaded
Postat pe 4 Iulie 2009 14:22
De la: Carminela, la data 2009-07-04 10:05:35Dupa parerea mea este o problema destul de grava!!!
Sigur ca poate fi si doar o pana de moment, deci trebuie urmarit si asta un timp mai indelungat.
Spun insa din experienta. Si eu am patit ceva asemanator. Prima oare s-a intarit, dar cand a fost vorba sa facem ceva (resp. de penetrare....) a murit definitiv si cu toate incercarile mele de "resurcitare".. a fost imposibil sa isi revina ca sa putem avea un act sexual normal. L-am incurajat... parea si el alarmat ceea ce m-a facut sa cred ca este constient de problema. Mi-a promis chiar ca se va duce la doctor pentru un control. Urmatoarea data a fost foarte bine!!!
Deci m-am gandit ca a fost doar o problema de moment. Deci am continuat pentru ca il iubeam...
Ba chiar ne-am casatorit... gandindu-ma ca daca nu poate prea mult e bine ca nu ma va insela si ca oricum cu timpul si cu varsta sexul nu va fi atat de important. Ba chiar s-a dus la doctor... dar nu pentru probleme de erectie ci ca sa controleze deca poate avea copii ( 2 lucruri complet diferite... pentru ca de ejaculat ejacula, chiar daca penisul era doar pe jumatate in erectie)... Ba chiar am facut prostia de a ma casatorii cu el. Ba chiar am facut si un copil....Il iubeam si incercam sa ma adaptez la modul lui de a face sex... pentru a putea avea si eu o satisfactie...
Din pacaterutina nu a imbunatatit situatia... nu reusea sa ma faca sa ma simt bine, sa ajung la orgasm... iar cu timpul am devenit din ce in ce mai frustrata de situatie si sa doresc din ce in ce mai putin sa fac sex cu el... am capatat astfel calificativul de frigida de la el, reprosandu-mi ca nu il mai excit... cand dumnezeu stie ca singurele mele salvari erau cand eram singura si ma putea masturba... ma putea satisface singura ... sau noaptea in somn cand puteam visa....
Si de situatia asta tot el s-a saturat... pentru ca chiar daca nu avea erectie destul de puternica ca sa sustina un act sexual normal... libido avea... am ajuns la concluzia ca nu constientiza deloc situatia... si am inceput sa imi schimb tactica ... de la incurajari am inceput sa ii explic ca are o problema si ca sigur exista solutii, dar trebuie s-o constientizeze.... N-a ajutat la nimic... eu eram cea frigida, care nu-l excita. Cred ca de fapt el nici nu stie cum este altfel!
Acum am divortat si in sfarsit am o viata sexuala normala, imi place sa fac sex ... poate chiar peste masura. Exista cu siguranta persoane care pot proba acest lucru.
Un sfat deci fetelor, de la cineva care s-a ars!!! Nu va mintiti daca nu aveti orgasm spunand ca va simtiti bine.... da... o data, de doua ori este foarte ok... dar in timp va transforma in frustrate! Cautati satisfactia fara mustrari de constiinta! Nu sunteti curve sau femei usoare daca va doriti acest lucru! Este o necesitate fiziologica pana la urma pentru fericirrea si sanatatea voastra... nu va frustrati de acest lucru din nici un motiv... nimic nu merita mai mult decat sa luptati pentru sanatatea voastra... pentru echilibrul vostru!!!
As mai avea multe de adaugat...dar am sa ma opresc aici, sperand ca puteti invata si fara sa va loviti singure de aceasta problema... sai invatati sa va urmariti cu rigurozitate indeplinirea dorintelor, fara a face abstractie de nimic.


foarte corcta concluzia... o femeie nesatisfacuta(prin orice mijloace ) de catre partener... e ca un lemn prin casa.... in concluzie si contuzie.... omul are un bai...daca-i trece e bine daca n...NEEEXT!!!!

dandanaua_reloaded
Postat pe 4 Iulie 2009 14:25
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-06-27 18:49:37
De la: greierash, la data 2009-06-27 18:46:07off topic! cum p**am mea a ajuns senzuala sa aiba emisiune la protv??????vazui acu promo...chiar asa prosti ne cred astia din tv????????????


cine???
care-i aia????
in afara de antena 3 la sinteza zilei si mircea badea "in gura presei" sunt putin "analfabeta " in ceea ce priveste emisiunile tv...
deci cine e senzuala????


acum pricep de ce esti anti-base hi hi... eu prefer ceva neutru, ca de exemplu Boda (TVR1 si Realitatea)


scuze de off topic
kitty_krieger
Postat pe 4 Iulie 2009 14:28
E prima data cand aud de asa ceva.E bine de stiut .Dar oare chiar nu exista un tratament pentru disfunctii erectile??
Wicked_Girl
Postat pe 4 Iulie 2009 14:35
Ba da.
Niste vin rosu.
Pentru el.

Parerea mea e ca e de natura psihica, aka. inhibitie/timiditate/stres, vinul ar trebui sa elimine problema.
Da sa nu fie nici prea mult vin! Eventual bere daca asta-i place.

La noi, adica la barbati, cu cat te gandesti mai mult la "problema", cu atat e mai grava.

Daca tot a obtinut erectie (chiar si 10 secunde) nu e o problema fiziologica (asta daca nu are probleme cu tensiunea)!

Io zic sa-i mai dea o saptamana doua asta daca tot a penetrat-o deja. N-are ce sa mai piarda, doar timpul eventual.

Si, mai ales, sa nu mai discute de problema cu el, ca discutia in sine o agraveaza!!!

Iar daca tot nu merge si trec o luna doua fara sa ajunga (pe cale normala si fara stimulente alcoolice) la orgasm cu el in majoritatea cazurilor, sa-l uite!
ceacu
Postat pe 4 Iulie 2009 16:15

Nu intotdeauna un barbat sanatos nu o are in prima noapte de ii bate-n piept. Prima data e in general destul de stresanta pentru ca te gandesti mult la partenera, nu stii cum va reactiona, ce ii place..ectc. Si atunci sunt sanse mari ca prima data ceva sa nu iasa bine. Dar asta probabil ca stiti si voi.
Daca lui nu i s-a sculat nu inseamna neaparat ca e ceva in neregula cu el si ca nu o sa i se scoale niciodata.
Poate a stat o perioada fara prietena si s-a obisnuit cu masturbarea, poate ii pasa mult prea mult de tine, poate a avut o zi proasta, poate asa e prima data la el..
Sunt multe cauze.
Eu zic sa ai o mica vorba cu el si sa il intrebi ce poti sa faci si tu ca a doua oara sa nu mai fie asa, chestie care e realizabila. trebuie doar sa identificati momentul ala in care el era excitat (de exemplu la sarut) si sa il prelungiti pana isi intra in ritm.

Bafta :)
AndreiD
Postat pe 4 Iulie 2009 23:11
Buna mariamena !
daca doar tu ai condus intimitatea in noaptea aceea nu-i de mirare ca amicul tau s-a blocat psihic.Nu timpul de cand va cunoasteti conteaza ci reactia de moment a ceea ce se intampla atunci cand partenerii se apuca si de sex...nu numai de pupaceala .
Spre surpriza femeilor....barbatii sunt mai pretentiosi in ceea ce priveste igiena persoanei pe care o strang in brate....
O greseala enorma ai facut prin sexul oral....si este o greseala frecventa a femilor indiferent de varsta si experienta sexuala.
De la sexul oral si pana la despartire...este doar o chestiune de timp....uneori doar o noapte...si ma refer la cazurile in care sexul oral este facut din prima noapte de intimitate dintre parteneri
Daca ai inteles ceva din spusele mele..bine..dacanu mai cere parerea sialtui barbat ...
george
BBK59
Postat pe 5 Iulie 2009 08:18
Pentru Carminela,
sincer ...din cele spuse de tine reiese o alta concluzie...Imoptenta...nu era la el...ci la tine ...dar oricum nu mai conteaza atata timp cat DIVORTUL DE FOSTUL SOTZ a fost determinat de ...SEX.
Uimitor..ca ai si facut un copil cu acest ' impotent'....cum ii zici tu...kiar ma surprinde declaratia stupida...ca l-ai iubit enorm....
Te declari supersexarita acum....super multumita....! Ma intreb asaaaa...retoric ...cand actualului sot
i se va scula doar ....1/2 sau deloc....incotro o mai ei ?... ca de si tie iti trece vremea....si te asigur ca de la o vartsa ...doar vantul o sa-ti mai ridice fusta.....cand si cand....
Josnica gandire...josnica decizie....dar asta e...la un adica distrugem lumea....suflete...copilarii ...doar pentru oragsm !
Kiar....cum ii vei motiva copiluli tau despartirea de tatal lui..???ai realizat vroedata ca pentru placerile tale sexuale...distrugi un copil?... ca pntru placerile tale orgamice condamni un copil la frustare...suferinta....samd...
Ai sa-i spui cumva ca tu ti-ai dprit sa te futi bine ( conform sloganului )....si te-ai fu... defapt si in copilaria acestuia..????????
Regretabil ca dai sfaturi...
BBK59
Postat pe 5 Iulie 2009 08:53
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-07-04 14:22:42[quote name='roxana_marius' date='2009-06-30 02:40:15'Sfatul este foarte bun , admir , un singur amendament: Esti medic sau vorbesti din experienta?


goood tu asta ai inteles din ce a postat dora????

e bine chestia cu admiratul.... dar las-o moale cu linguseala...cum spunea si dora...niste chestii sunt elementare....in cunoasterea barbatului....

[/quote]

Mutumesc, Dandanico, asta voiam sa-i spun si eu. E chestie de cultura generala:
Si... Nu, nu-s doctor, si da, vorbesc din experienta: In viata mea nu am intalnit un barbat care sa nu reactioneze. Adica sa stea cu ea bleaga intre craci (scuzata fie-mi franceza). In prima, a doua sau a o suta noapte de amor...
Barbatii au in ADN chestia asta: sa faca sex; li se ridica oricand, oriunde, doar gandindu-se la ceva cat de cat sexy...
Pe de alta parte, daca ai intreba un doctor, ti-ar confirma acelasi lucru: lipsa erectiei dimineatza e de natura fiziologica.
Vestea buna e ca poate fi tratata mai usor decat problemele de natura pshologica, care au nevoie de multe vizite la psiholog ca sa se descopere cand si ce l-a traumatizat in copilarie de se inhiba cand vine vorba de sex (Tot cultura generala.Nu ma crezi, intreaba doctorul)
De aceea am zis: daca nu este indragostita lulea de el, nu vrea sa-si petreaca doi ani langa impotent si - cand se face omu' bine - pleaca sa "exploreze si alte posibilitati", ca doar ii functioneaza jucarica - mai bine il lasa acum.
Dor_a
Postat pe 5 Iulie 2009 08:57
De la: BBK59, la data 2009-07-05 08:18:57Buna mariamena !
...
O greseala enorma ai facut prin sexul oral....si este o greseala frecventa a femilor indiferent de varsta si experienta sexuala.
...
george


La barbati sexul oral se face de placere (pentru el) sau de nevoie (pentru ea)!

Placere = altruism sau interes (din partea ei)!
Nevoie = egoism (tot din parte ei)!

Din ce-am inteles a fost facut "de nevoie" (ca el n-avea erectie).

Hai sa nu le invatam pe ele sa se prefaca fecioare timide si fara experienta iar ei (impreuna cu copii daca e cazul) s-o suga urat de la ele mai apoi in viata!

De la: Carminela, la data 2009-07-04 10:05:35Dupa parerea mea este o problema destul de grava!!!
Sigur ca poate fi si doar o pana de moment, deci trebuie urmarit si asta un timp mai indelungat.
Spun insa din experienta. Si eu am patit ceva asemanator. Prima oare s-a intarit, dar cand a fost vorba sa facem ceva (resp. de penetrare....) a murit definitiv si cu toate incercarile mele de "resurcitare".. a fost imposibil sa isi revina ca sa putem avea un act sexual normal. L-am incurajat... parea si el alarmat ceea ce m-a facut sa cred ca este constient de problema. Mi-a promis chiar ca se va duce la doctor pentru un control. Urmatoarea data a fost foarte bine!!!
Deci m-am gandit ca a fost doar o problema de moment. Deci am continuat pentru ca il iubeam...

...
Ba chiar ne-am casatorit... gandindu-ma ca daca nu poate prea mult e bine ca nu ma va insela si ca oricum cu timpul si cu varsta sexul nu va fi atat de important.
...
egoism la greu plus prostie (egoism deoarece te-ai gandit la tine ca n-o sa te insele si prostie ca nu ai realizat ca o sa devi frustrata)!

Ba chiar s-a dus la doctor... dar nu pentru probleme de erectie ci ca sa controleze deca poate avea copii ( 2 lucruri complet diferite... pentru ca de ejaculat ejacula, chiar daca penisul era doar pe jumatate in erectie)... Ba chiar am facut prostia de a ma casatorii cu el. Ba chiar am facut si un copil....Il iubeam si incercam sa ma adaptez la modul lui de a face sex... pentru a putea avea si eu o satisfactie...
Din pacaterutina nu a imbunatatit situatia... nu reusea sa ma faca sa ma simt bine, sa ajung la orgasm... iar cu timpul am devenit din ce in ce mai frustrata de situatie si sa doresc din ce in ce mai putin sa fac sex cu el... am capatat astfel calificativul de frigida de la el, reprosandu-mi ca nu il mai excit... cand dumnezeu stie ca singurele mele salvari erau cand eram singura si ma putea masturba... ma putea satisface singura ... sau noaptea in somn cand puteam visa....
Si de situatia asta tot el s-a saturat... pentru ca chiar daca nu avea erectie destul de puternica ca sa sustina un act sexual normal... libido avea... am ajuns la concluzia ca nu constientiza deloc situatia... si am inceput sa imi schimb tactica ... de la incurajari am inceput sa ii explic ca are o problema si ca sigur exista solutii, dar trebuie s-o constientizeze.... N-a ajutat la nimic... eu eram cea frigida, care nu-l excita. Cred ca de fapt el nici nu stie cum este altfel!
...
Acum am divortat si in sfarsit am o viata sexuala normala, imi place sa fac sex ... poate chiar peste masura. Exista cu siguranta persoane care pot proba acest lucru.
...
Un sfat deci fetelor, de la cineva care s-a ars!!! Nu va mintiti daca nu aveti orgasm spunand ca va simtiti bine.... da... o data, de doua ori este foarte ok... dar in timp va transforma in frustrate! Cautati satisfactia fara mustrari de constiinta! Nu sunteti curve sau femei usoare daca va doriti acest lucru! Este o necesitate fiziologica pana la urma pentru fericirrea si sanatatea voastra... nu va frustrati de acest lucru din nici un motiv... nimic nu merita mai mult decat sa luptati pentru sanatatea voastra... pentru echilibrul vostru!!!
As mai avea multe de adaugat...dar am sa ma opresc aici, sperand ca puteti invata si fara sa va loviti singure de aceasta problema... sai invatati sa va urmariti cu rigurozitate indeplinirea dorintelor, fara a face abstractie de nimic.
ceacu
Postat pe 5 Iulie 2009 14:00
Ops!
Minunatul nostru forum n-are buton de editare a propriilor postari.
Sa nu se supere 'Carminela' ca mi-a fugit cusorul pe butonul de submiter si n-am apucat sa-i editez citatul.

Incerc sa repar greseala.

De la: Carminela, la data 2009-07-04 10:05:35Dupa parerea mea este o problema destul de grava!!!
...
Ba chiar ne-am casatorit... gandindu-ma ca daca nu poate prea mult e bine ca nu ma va insela si ca oricum cu timpul si cu varsta sexul nu va fi atat de important.
...

Egoism la greu plus prostie (egoism deoarece te-ai gandit, doar la tine, ca n-o sa te insele si prostie ca nu ai realizat ca o sa devii frustrata)!

De la: Carminela, la data 2009-07-04 10:05:35Dupa parerea mea este o problema destul de grava!!!
...
Ba chiar am facut prostia de a ma casatorii cu el. Ba chiar am facut si un copil....
...
Acum am divortat si in sfarsit am o viata sexuala normala, imi place sa fac sex ... poate chiar peste masura.
...


Copilul ce vina are?!
De ce l-ai facut daca nu mergea sexul?
ceacu
Postat pe 5 Iulie 2009 14:22
De la: ceacu, la data 2009-07-05 14:22:28Ops!
Minunatul nostru forum n-are buton de editare a propriilor postari.
Sa nu se supere 'Carminela' ca mi-a fugit cusorul pe butonul de submiter si n-am apucat sa-i editez citatul.

Incerc sa repar greseala.

De la: Carminela, la data 2009-07-04 10:05:35Dupa parerea mea este o problema destul de grava!!!
...
Ba chiar ne-am casatorit... gandindu-ma ca daca nu poate prea mult e bine ca nu ma va insela si ca oricum cu timpul si cu varsta sexul nu va fi atat de important.
...

Egoism la greu plus prostie (egoism deoarece te-ai gandit, doar la tine, ca n-o sa te insele si prostie ca nu ai realizat ca o sa devii frustrata)!

De la: Carminela, la data 2009-07-04 10:05:35Dupa parerea mea este o problema destul de grava!!!
...
Ba chiar am facut prostia de a ma casatorii cu el. Ba chiar am facut si un copil....
...
Acum am divortat si in sfarsit am o viata sexuala normala, imi place sa fac sex ... poate chiar peste masura.
...


Copilul ce vina are?!
De ce l-ai facut daca nu mergea sexul?


Exista cred, la cititorii masculini o oarecare lipsa de intelegere per ansamblu a problemei, desi eu am fost destul de explicita, chiar daca nu puteam decat sa punctez, neputand sa povestesc totul cu lux de amanunte.
Deci... pe puncte... egoism? De ce? Cum m-am gandit doar la mine? Daca imi doresc sa nu ma insele un barbat atunci sunt egoisa?... Cam ciudat mod de gandire...

Prostia de a ma casatori... si a face un copil, ce-i drept... mi-am asumat-o! Omul mai si greseste in viata! Din pacate nu am stiut ca voi deveni o frustrata, pentru ca nu mai fusesem pusa intr-o asemenea situatie si am crezut ca este o problema rezolvabila... atata timp cat nu este fiziologic atata timp cat exista posibilitatea de a intra in erectie. Dar cand o persoana nu este constienta ca are o boala nu se trateaza de ea, evident!!!....
Iar copilul l-am facut pentru ca ne iubeam si ne-am dorit, amandoi, un copil... atata timp cat problema lui am crezut ca este o problema rezolvabila nu aveam de ce sa nu fac un copil... mai ales ca amandoi aveam deja o varsta care nu ne mai permitea sa asteptam prea mult.
Carminela
Postat pe 6 Iulie 2009 01:31
De la: BBK59, la data 2009-07-05 08:53:21Pentru Carminela,
sincer ...din cele spuse de tine reiese o alta concluzie...Imoptenta...nu era la el...ci la tine ...dar oricum nu mai conteaza atata timp cat DIVORTUL DE FOSTUL SOTZ a fost determinat de ...SEX.
Uimitor..ca ai si facut un copil cu acest ' impotent'....cum ii zici tu...kiar ma surprinde declaratia stupida...ca l-ai iubit enorm....
Te declari supersexarita acum....super multumita....! Ma intreb asaaaa...retoric ...cand actualului sot
i se va scula doar ....1/2 sau deloc....incotro o mai ei ?... ca de si tie iti trece vremea....si te asigur ca de la o vartsa ...doar vantul o sa-ti mai ridice fusta.....cand si cand....
Josnica gandire...josnica decizie....dar asta e...la un adica distrugem lumea....suflete...copilarii ...doar pentru oragsm !
Kiar....cum ii vei motiva copiluli tau despartirea de tatal lui..???ai realizat vroedata ca pentru placerile tale sexuale...distrugi un copil?... ca pntru placerile tale orgamice condamni un copil la frustare...suferinta....samd...
Ai sa-i spui cumva ca tu ti-ai dprit sa te futi bine ( conform sloganului )....si te-ai fu... defapt si in copilaria acestuia..????????
Regretabil ca dai sfaturi...


Super!!! Buna concluzie... ignoranta pe toate planurile sau poate concluzia unui sot care nu prea mai poate?!!!!
Cine a spus ca divortul de fostul sot a fost determinat doar de sex.... nu cred ca era cazul sa spun cand suntem la capitolul sex si se discuta despre lipsa de erectie ca frustrarile cauzate de problemele sexuale duc la neintelegeri in viata de zi cu zi intr-o casnicie. Toate aceste neintelegeri sunt tot atatea cauze de divort... eu am incercat sa explic motivele primare... unui copil insa ii poti explica chiar foarte clar motivele unui divort fara sa intri in amanute... eu insa credeam ca vorbesc aici cu oameni maturi, care gandesc... care pot citi si dincolo de cuvine...

Nu inteleg prea bine ce vrei sa spui cu declaratia stupida... la ce te referi? Ce este stupid?
Ca am iubit un impotent? (Poate?... dar l-am iubit!... asa sunt eu mai stupida!!!) sau ca am facut un copil cu un impotent? Daca citesti intr-un manual de medicina vei vedea ca impotenta este incapacitatea de a duce un act sexual la bun sfarsit astfel ca ambii parteneri sa fie multumiti si impliniti si nu are nimic de-a face cu capacitatea de procreere (de a face copii, resp de a ejacula... crede-ma ca se poate ejacula si cand penisul nu este in erectie!!!!) sau cu libidoul (dorinta sexuala) si nici chiar cu lipsa de erectie, pentru ca si erectia permanenta este tot un tip de impotenta!!

Si afla de la mine ca un copil sufera poate chiar mai multi cand vede ca parintii lui nu se inteleg... Crezi ca un copil a carui parinti se cearta si se ciondanesc tot timpul pentru ca au frustrari pe care nu si le recunosc si nu se suporta unul pe celalalt se va simti mai bine? Eu nu cred!!!!

Si totusi, desi stiam acest lucru eu chiar am fost ceea care eram in stare sa ma sacrific... pentru ca acest copil sa aiba un tata...ideea divortului a venit tot de la fostul sot... deci ceea ce imi reprosezi tu mie draga BBK59 nu are nici un fel de baza reala. Deci faptul ca acum am o viata sexuala echilibrata este doar o consecinta favorabila pentru mine a unor intamplari pe care de fapt eu personal as fi dorit sa le evit.... Cam asa stau treburile!!!

Si sincer sa iti spun... copilul este un copil fericit... cel putin pana acum!
Carminela
Postat pe 6 Iulie 2009 02:39
si eu am patit asa ceva ne cunosteam nu de mult timp cam o luna , am incercat sa facem dragoste de vreo 2 ori si nu avea erectie deloc (si nici nu a ejaculat )asa ca l-am lasat pana cand a fost el pregatit si pana la urma a fost ok.La fel ma simteam si eu ca si tine , ca nu-l atrag si imi puneam mari semne de intrebare, ma gandeam chiar sa ne despartim.Eu zic sa mai lasi putin timpul sa treaca si apoi incercati din nou. Mult succes.Daca te mai pot ajuta cu mare placere.
danaVl
Postat pe 6 Iulie 2009 12:38
a intrat putin in panica,....problema grava nu este ai rabdare
pamela_1
Postat pe 6 Iulie 2009 12:42
carminela, te inteleg perfect, si te felicit ptr sinceritate. cred ca multi din cei ce te acuza nu cunosc situatia, nu o inteleg.nu cred ca sunt rau intentionati , doar ca nu constientizeaza realitatea prin care ai trecut.
intradevar copii sufera in urma unui divort, dar sufera mult mai mult daca sunt crescuti intr-un mediu ostil
iar barbatii cu astfel de probleme nu recunosc ca au probleme, si de cele mai multe ori acuza femeia ptr esecul lor.
mariamena, imi pare rau ca treci prin asa ceva, eu zic sa mai ai rabdare cu el, dar in cele din urma sa te gandesti in primul rand la tine....
geanigi
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:40
poti sa scapi de niste viitoare dureri de cap da-i papucii. daca are disfunctii erectile, va avea frustrari pe tema asta la un moment dat, frustrari care o sa se verse asupra ta.

cauta-ti altu... si intreaba-l la prima intalnire de problemele pe care le are.
lexxy_me
Postat pe 8 Septembrie 2009 23:38
De la: mariamena, la data 2009-06-27 18:12:53Ne cunoastem de ceva vreme, dar de vreo 10 zile suntem impreuna. Sunt f incantata de el si de relatie. Si el la fel.Aseara insa, in timpul primei seri petrecute impreuna, am observat ca dupa vreo 30 min de sarutat si mangaieli nu avea erectie, am insistat sa il excit, era excitat, dar tot nimic, Parea si nu parea surprins, m-a facut sa ma simt f f bine si fara penetrare. M-am simtit dezamgita, egoista, trista, speriata, neincrezatoare,Am trecut peste toate si nu am vrut sa vada nimic din ce simt si sa il incurajez. am continuat sa il excit prin sex oral, mangaiat, dar nu am reusit decat o scurta perioada erectila, finalizata de ejaculare. Marimea penisului este normala, are 27 ani, e cam grasut, e pasional si emotiv, De dimineata, la a doua incercare nu era nici o schimbare, si mi-a zis ca e prima oara cand i se intampla. Nu stiu ce sa cred, nu stiu ce sa fac sa il ajut cum sa pun problema. Imi e frica sa nu fie ceva permanent.A mai trecut cineva prin asa ceva? Poate fi si vina mea, nu? ASta e minunata disfunctie erectila? Dar ejacularea? Mi se [pare ciudat ca a ejaculat in conditiile in care....offff help va rog. Cum sa facem sa fie bine?


Eu dupa 10 ani am ajuns cu el la normalitate (?!?) - ar putea sa spuna EL

Insa eu avand ceva experienta anterioara (2 relatii) ii plang de mila si lui si oricui va fi cu el vre-o data.


Si cum barbatii nu s-ar duce la Doctor nici ''sa-i pici cu ceara'' asteapta tu ......... mult si ''bine''!
Solutia? Un AMANT pe langa ''domnul'' tau?!?

Eu consider ca 10 ANI mi-am facut ''datoria'' cu varf si indesat! The NEXT one to ''Help!'' him, if the dummy didn't know to appreciate ... Sorry, it was ALL his fault!
I say dummy because those have no brains! And because not the eulogies of someone else shall make the job instead of HIM.

Zile frumoase va doresc!
Better let him listen to someone else's praise expressions! It's in No One interest to do not let him the truth!

Simply_i
Postat pe 9 Septembrie 2009 12:25
Sau, hai sa punem problema altfel:

Chiar daca ar fi ''realizat'' cava mai mult ... crezi ca ar fi fost ''bine''?

Oare oricine este in starte sa vorbeasca, se poate numi si cantaret??? ... e cale luuuuunga. Ori in cazul tau, nici n-ati inceput macar ''sa vorbiti''. Oare, OARE veti ajunge macar o data in viata ''sa cantati'' si inca si la unison???

Simply_i
Postat pe 9 Septembrie 2009 12:50
De la: BBK59, la data 2009-07-05 08:18:57Buna mariamena !
daca doar tu ai condus intimitatea in noaptea aceea nu-i de mirare ca amicul tau s-a blocat psihic.Nu timpul de cand va cunoasteti conteaza ci reactia de moment a ceea ce se intampla atunci cand partenerii se apuca si de sex...nu numai de pupaceala .
Spre surpriza femeilor....barbatii sunt mai pretentiosi in ceea ce priveste igiena persoanei pe care o strang in brate....
O greseala enorma ai facut prin sexul oral....si este o greseala frecventa a femilor indiferent de varsta si experienta sexuala.
De la sexul oral si pana la despartire...este doar o chestiune de timp....uneori doar o noapte...si ma refer la cazurile in care sexul oral este facut din prima noapte de intimitate dintre parteneri
Daca ai inteles ceva din spusele mele..bine..dacanu mai cere parerea sialtui barbat ...
george


Ceea ce spui AICI este foarte corect. Mi se pare si mie ceva ELEMENTAR. Sunt perfect de acord cu tine.

Insa, mai apoi, in celalalt comentariu care a urmat acestuia - GRESESTI George! Imi pare rau pentru tine!


NU se numeste EGOISM - nu! Sa IUBESTI pe cineva, sa ajuti pe cineva intr-o problema atat de delicata, NU se numeste nicidecum egoism!
Si exact ca si EA, problema mea a fost tot la el. Minciuni ieftine, doar pentru a-si ascunde impotenta ... La ce AJUTA? Mai buna decat toate este vizita amandoura, impreuna, la doctori, dupa un bun timp de cunoastere reciproca! Esti de acord, cred. Asa-i?
Si in nici un caz cu scuze-minciunele nu ai cum sa ajungi la vre un rezultat. Este ca si cum ai baga gunoiul SUB PRES in loc sa-l duci acolo unde-i e locul, adica sa faci treaba pana la capat!!!

Iar presupunerea ta ca ar fi vina ''mariamena''-ei sunt ABSOLUT SIGURA ca e gresita. Am trait 10 ani si as fi trait intreaga viata alaturi de tatal copiilor mei. Sunt inca 5 de cand l-am lasat LIBER, si traim in aceeasi casa, si n-am fost nici macar casatoriti vre-o data! M-am si sterilizat la ultima sarcina! Si pentru CE, crezi TU? Doar ca sa-i fie LUI cat mai BINE! Sa nu aibe nici o temere! EL imi e martor ca nu am fost cu NICI UN ALT BARBAT deci de 15 ani incoace, decat CU EL! Daca o poti numi aceasta ca ''am fost cu un barbat'' (asta doar pentru ca am copii! Ha, ha!)
Nu sunt ''buna''? Intreaba-l tot pe el - ha, ha! Si pe fostul, din-aintea lui! Acesta NU a vrut sa divortam, chit ca nu puteam avea copii impreuna!

Dupa cum poti VEDEA, nici libertatea NU le e de vre un ajutor acestor barbati cu probleme, si nici o femeie priceputa alaturea, si nici macar amanta - CREDE-MA! Tot acasa vine! Oare DE CE???

Tot eu l-am luat la rost, si l-am certat ca o sa-l lase amanta - ''marea lui iubire'', daca are de gand sa o duca tot asa ... adica sa se intoarca tot acasa, dupa ce un timp si-au facut de cap ... dar tot acasa-i acuma !?! Oare de ce?



Numai la doctor NU se duce! NU! NU! NU!
Oare de ce?


Cand iti cunosti problemele, NU le poti rezolva ''bagandu-le sub presuri''! Doctorul este uneori, vedeti voi, SINGURA solutie! DOCTORUL!!!



Si sti ceva, ESTE ATAT DE BINE absolut SINGURA!!! Este INDISCUTABIL mai bine, decat alaturi de cineva care NU facea decat sa ma sarute ... si ATAT, caci de restul ... Crede-ma e INCOMPARABIL MAI BINE absolut singur!!!
Simply_i
Postat pe 9 Septembrie 2009 13:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum iti refuzi/respingi partenerul ? 97 De la: DydiG 1 August 2011 12:12
Sex cu ... o virgina (ceva mai complicat) 14 De la: kudika365559 9 Februarie 2011 22:02
Sexul la prima intalnire.. 469 De la: leo_ 19 Noiembrie 2010 12:08
baieti,fete daca vreti o relatie serioasa cu cineva dupa cat timp faceti sex/dragoste? 13 De la: fatuk_me 29 Iulie 2009 00:13
Baiat virgina cauta fata virgina 37 De la: kudika135154 9 Octombrie 2011 11:03