Setari Cookie-uri

barbatul sagetator

SUNT CASATORITA DE 20 DE ANI CU UN SAGETATOR, MI-A DOVEDIT DE F MULTE ORI CAT MA IUBESTE SI TOTUSI SAGETATORII SUNT DIN NASTERE PREDISPUSI SA INTOARCA CAPUL SI MACAR UN PIC SA BAGE MANA PE SUB O FUSTA. ACUM UN AN AM AVUT SURPRIZA SA IL VAD GIUGIULINDU-SE CU O PUSTOAICA CU 2 ANI MAI MARE DECAT BAIATUL NOSTRU. RASPUNSUL A FOST CA NU AM DE CE SA-MI FAC GRIJI CA NU DA EL 20 DE ANI DE CASNICIE PE UNA CARE STA SA O PISTE DE FUND.IN GENERE NU SUNT BARBATI RAI DAR TREBUIE NEAPARAT SA STII SA-I STRUNESTI DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE. SI NU TE LASA SA-I STRUNESTI DECAT DACA TE IUBESC FOARTE MULT.
clotilda
Postat pe 9 Aprilie 2010 10:19
De la: clotilda, la data 2010-04-09 10:19:41SUNT CASATORITA DE 20 DE ANI CU UN SAGETATOR, MI-A DOVEDIT DE F MULTE ORI CAT MA IUBESTE SI TOTUSI SAGETATORII SUNT DIN NASTERE PREDISPUSI SA INTOARCA CAPUL SI MACAR UN PIC SA BAGE MANA PE SUB O FUSTA. ACUM UN AN AM AVUT SURPRIZA SA IL VAD GIUGIULINDU-SE CU O PUSTOAICA CU 2 ANI MAI MARE DECAT BAIATUL NOSTRU. RASPUNSUL A FOST CA NU AM DE CE SA-MI FAC GRIJI CA NU DA EL 20 DE ANI DE CASNICIE PE UNA CARE STA SA O PISTE DE FUND.IN GENERE NU SUNT BARBATI RAI DAR TREBUIE NEAPARAT SA STII SA-I STRUNESTI DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE. SI NU TE LASA SA-I STRUNESTI DECAT DACA TE IUBESC FOARTE MULT.

E ridicol!
"Bagatul mainii pe sub o fusta" nu are nicio legatura cu zodia.
A, iar un sagetator nu va accepta niciodata sa fie "strunit". Cu cat te straduiesti sa-l "strunesti" mai tare cu atat fuge mai repede! Ori il accepti asa cum este, ori pa-pa, ca mai sunt si altele !
bgd74
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:18
mda despre sagetator.din ce am si citit eu ...se vede clar ca ei sunt o fire libertina, am stat cu un sagetator 2 ani de zile totul a fost frumos, nu m-a inselat dar asta nu inseamna ca nu a avut vreodata o tentativa..ei fug in momentul in care simt ca nu-si mai pot controla libertatea . din motivul acela devin indiferenti asa cum spuneau unele dintre voi. de simtit mai simt ceva....dar pt ei sunt alte culmii ce pot fi descoperite ce ii intriga si ce ii fac sa simta ca pot face ce ea ce doresc.Ei doresc sa fie stapani pe situatie iar in momentul in care o scapa de sub control ....pleaca mai departe....
alexi_pin
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:25
De la: alexi_pin, la data 2010-04-09 11:25:49mda despre sagetator.din ce am si citit eu ...se vede clar ca ei sunt o fire libertina, am stat cu un sagetator 2 ani de zile totul a fost frumos, nu m-a inselat dar asta nu inseamna ca nu a avut vreodata o tentativa..ei fug in momentul in care simt ca nu-si mai pot controla libertatea . din motivul acela devin indiferenti asa cum spuneau unele dintre voi. de simtit mai simt ceva....dar pt ei sunt alte culmii ce pot fi descoperite ce ii intriga si ce ii fac sa simta ca pot face ce ea ce doresc.Ei doresc sa fie stapani pe situatie iar in momentul in care o scapa de sub control ....pleaca mai departe....

Corect!
bgd74
Postat pe 9 Aprilie 2010 14:15
Ai f mare dreptate...si la mine dupa ce l-am lasat a devenit f violent..ma sperie.Dar nu sunt toti la fel fetelor asa ca nu va speriati care mai aveti pe acasa sagetatori
ad__83
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:49
nici nu stiu daca au idee ce este aceea libertate. libertate in ce? de la mine a avut toata libertatea, increderea si sprjinul. nu m-a inselat dar a facut greseli pe care nu i le pot ierta. inselatul (ca relatie pasagera cu altcineva) pentru mine e relativ. mai degraba ma deranjeaza minciuna, actiunile prostesti, etc. cer de la celalalt sa fie perfect, iar ei nu ofera decat comportament copilaresc, de genul am gresit rau, rau, ialta-ma... si mai gresesc lau, lau si iar ialta-ma!
lotusrom1
Postat pe 13 Aprilie 2010 09:26
De la: lotusrom1, la data 2010-04-13 09:26:16nici nu stiu daca au idee ce este aceea libertate. libertate in ce? de la mine a avut toata libertatea, increderea si sprjinul. nu m-a inselat dar a facut greseli pe care nu i le pot ierta. inselatul (ca relatie pasagera cu altcineva) pentru mine e relativ. mai degraba ma deranjeaza minciuna, actiunile prostesti, etc. cer de la celalalt sa fie perfect, iar ei nu ofera decat comportament copilaresc, de genul am gresit rau, rau, ialta-ma... si mai gresesc lau, lau si iar ialta-ma!

Tu nu intelegi ca e vorba doar de compatibilitate, afinitate, ca o fi bazata pe zodii sau pe altceva asta mai putin conteaza.
Chiar crezi ca tu nu ai nici un defect, nu gresesti niciodata si reprezentantii unei zodii nu-s buni de nimic , ca ai intalnit tu unul cu care nu te-ai inteles?
Scuza-ma, dar vorbesti de comportament copilaresc?? Ideile tale cum crezi ca sunt??
Si amesteci in acelasi context "ei au idee" cu "el a facut greseli grave", etc.
Pai despre cine vorbesti?? Cati sunt in propozitie??

Si daca tot ataci o zodie, e corect sa indici si zodia ta. Nu crezi??
Normal ca fiecare critica zodiile care nu e compatibil.
bgd74
Postat pe 13 Aprilie 2010 14:11
lotusrom1 Ai mareeee dreptate exact asa sunt dar repet nu toti....probabil ce am intalnit noi..
ad__83
Postat pe 13 Aprilie 2010 16:28
eu sunt capricorn cu ascendent in scorpion si am mai spus-o. te atatci degeaba. vorbeam de caz concret, in speta sotul meu. aceleasi "calitati" le are si un alt sagetator din neam, de-aia spunema eu (la cel din urma nu ma deranjeaza ca nu stau cu el in casa si are sarmul lui). lasa asta cu compatibilitatea ca am fost compatibili pana s-a ajuns la rudele lui (mama si sora, ca tot veni vb de sora). fugiti de raspundere, n-o mai da dupa gard. cat e bine, hop si voi in varful patului cum e ceva mai greu de rezovat, dati bir cu fugitii! n-am vorbit de perfectiune, dar sunt unele lucruri pe care trebuie sa le avem ca referinta cu totii intr-o relatie: sinceritate, franchete, nu dualitate (sa te pliezi dupa interlocutor ca sa-ti fie cat mai bine).
lotusrom1
Postat pe 13 Aprilie 2010 17:35
De la: ad_83, la data 2010-04-13 16:28:24lotusrom1 Ai mareeee dreptate exact asa sunt dar repet nu toti....probabil ce am intalnit noi..


nu rezista la stres! ar trebui sa fie totul roz. fara probleme, sa se rezolve totul de la sine, ei sa aiba program lejer, sa se menajeze... copilarii, comportament de gradinitza da cu pretentzii de guru. sa fim seriosi.
lotusrom1
Postat pe 13 Aprilie 2010 17:40
De la: lotusrom1, la data 2010-04-13 17:35:07 eu sunt capricorn cu ascendent in scorpion si am mai spus-o. te atatci degeaba. vorbeam de caz concret, in speta sotul meu. aceleasi "calitati" le are si un alt sagetator din neam, de-aia spunema eu (la cel din urma nu ma deranjeaza ca nu stau cu el in casa si are sarmul lui). lasa asta cu compatibilitatea ca am fost compatibili pana s-a ajuns la rudele lui (mama si sora, ca tot veni vb de sora). fugiti de raspundere, n-o mai da dupa gard. cat e bine, hop si voi in varful patului cum e ceva mai greu de rezovat, dati bir cu fugitii! n-am vorbit de perfectiune, dar sunt unele lucruri pe care trebuie sa le avem ca referinta cu totii intr-o relatie: sinceritate, franchete, nu dualitate (sa te pliezi dupa interlocutor ca sa-ti fie cat mai bine).


Da, mi se parea mie ca vorbeste ceva scorpion. Da, sunt perfect de acord cu parerea ta despre sagetatori, in cazul asta. Si, ca fapt divers, e valabila si reciproca, cuvant cu cuvant!!

bgd74
Postat pe 13 Aprilie 2010 20:33
De la: lotusrom1, la data 2010-04-13 17:40:40
De la: ad_83, la data 2010-04-13 16:28:24lotusrom1 Ai mareeee dreptate exact asa sunt dar repet nu toti....probabil ce am intalnit noi..


nu rezista la stres! ar trebui sa fie totul roz. fara probleme, sa se rezolve totul de la sine, ei sa aiba program lejer, sa se menajeze... copilarii, comportament de gradinitza da cu pretentzii de guru. sa fim seriosi.


Cine, scorpionii, nu?
Fara gluma, exact asa sunt toti scorpionii pe care i-am intalnit!! Nici nu puteai s-o spui mai bine.
Te autocaracterizezi cumva??
In special partea asta:
"ei sa aiba program lejer, sa se menajeze... copilarii, comportament de gradinitza da cu pretentzii de guru."
Nu rezista la stres? Nu le plac problemele?La SAGETATORI? Ptii ce AIURELI!
Sagetatorii sunt in mediul lor natural cand e vorba de probleme , stres, provocari sau situatii dificile. Spre deosebire de scorpioni, care sunt o pacoste in astfel de cazuri.
Numai necazuri sa nu ai langa un scorpion, ca asta le amplifica mai tare!
Daca e totul roz sau programul lejer se PLICTISESC de moarte.
Desigur, cand e vorba de a avea de-a face cu scorpionii, care sunt ATAT DE ENERVANTI, ne piere cheful de orice si bineinteles ca DE UN SCORPION FUGIM cu viteza luminii!
Asta e problema. Nu e ca sagetatorului nu-i place sa rezolve probleme. Dar, cand e o problema, SCORPIONUL O AMPLIFICA pur si simplul, exasperand sagetatorul, care, in timp ce scorpionul se lamenteaza de zor, ar fi rezolvat-o deja!!
SCORPION=CREARE DE PROBLEME
SAGETATOR=REZOLVARE DE PROBLEME!

Compatibilitate SCORPION_SAGETATOR? ZERO LA SUTA!!!
A, ca sa nu mai spun ca scorpionul vede probleme exact acolo unde nu sunt, sau daca nu sunt, le creaza el! Sagetatorul normal ca la uin moment dat isi ia lumea in cap satnd langa un scoprion!!
Auzi tupeu pe scorpioni. Nu el place ca sagetatorilor nu le convine sa rezolve probleme create de ei!! Reale sau inchipuite!!
Sunteti o zodie EMOTIONALA, si va place doar sa rumegati si sa vorbiti despre probleme si necazuri, nu sa le rezolvati.

Iar sagetatorul e cea mai norocoasa si pozitiva zodie. Spre deosebire de scorpion, care vede probleme si acolo unde nu sunt, si daca nu sunt, le creaza el.
bgd74
Postat pe 13 Aprilie 2010 20:40
De la: bgd74, la data 2010-04-13 20:40:21
De la: lotusrom1, la data 2010-04-13 17:40:40
De la: ad_83, la data 2010-04-13 16:28:24lotusrom1 Ai mareeee dreptate exact asa sunt dar repet nu toti....probabil ce am intalnit noi..


nu rezista la stres! ar trebui sa fie totul roz. fara probleme, sa se rezolve totul de la sine, ei sa aiba program lejer, sa se menajeze... copilarii, comportament de gradinitza da cu pretentzii de guru. sa fim seriosi.


Cine, scorpionii, nu?
Fara gluma, exact asa sunt toti scorpionii pe care i-am intalnit!! Nici nu puteai s-o spui mai bine.
Te autocaracterizezi cumva??
In special partea asta:
"ei sa aiba program lejer, sa se menajeze... copilarii, comportament de gradinitza da cu pretentzii de guru."
Nu rezista la stres? Nu le plac problemele?La SAGETATORI? Ptii ce AIURELI!
Sagetatorii sunt in mediul lor natural cand e vorba de probleme , stres, provocari sau situatii dificile. Spre deosebire de scorpioni, care sunt o pacoste in astfel de cazuri.
Numai necazuri sa nu ai langa un scorpion, ca asta le amplifica mai tare!
Daca e totul roz sau programul lejer se PLICTISESC de moarte.
Desigur, cand e vorba de a avea de-a face cu scorpionii, care sunt ATAT DE ENERVANTI, ne piere cheful de orice si bineinteles ca DE UN SCORPION FUGIM cu viteza luminii!
Asta e problema. Nu e ca sagetatorului nu-i place sa rezolve probleme. Dar, cand e o problema, SCORPIONUL O AMPLIFICA pur si simplul, exasperand sagetatorul, care, in timp ce scorpionul se lamenteaza de zor, ar fi rezolvat-o deja!!
SCORPION=CREARE DE PROBLEME
SAGETATOR=REZOLVARE DE PROBLEME!

Compatibilitate SCORPION_SAGETATOR? ZERO LA SUTA!!!
A, ca sa nu mai spun ca scorpionul vede probleme exact acolo unde nu sunt, sau daca nu sunt, le creaza el! Sagetatorul normal ca la uin moment dat isi ia lumea in cap satnd langa un scoprion!!
Auzi tupeu pe scorpioni. Nu el place ca sagetatorilor nu le convine sa rezolve probleme create de ei!! Reale sau inchipuite!!
Sunteti o zodie EMOTIONALA, si va place doar sa rumegati si sa vorbiti despre probleme si necazuri, nu sa le rezolvati.

Iar sagetatorul e cea mai norocoasa si pozitiva zodie. Spre deosebire de scorpion, care vede probleme si acolo unde nu sunt, si daca nu sunt, le creaza el.


Problemele le-a creat sagetatorul, nu eu. Caz concret, tu ca sagetator mandru ce esti, norocos si responsabil te-ai imprumutat vreodata de la cineva de o suma consistenta si "ai uitat" sa-i dai inapoi? Cum te-ai simti tu sa te sune cel care l-a imprumutat si sa afli si tu dupa 2 ani asa de problema asta, in conditiile in care nu ai stiut absolut nimic pana atunci? Ti se pare suficient exemplu asta? In infinita ta intelepziune cine a creat problema si cine e dupa intuitia ta cel responsabil, care va incerca sa o rezolve? la intrebarea fireasca, ai facut ceva cu banii aia.. raspuns ingeniu, am fost tampit i-am cheltuit fara sa-mi dau seama... pozitiv, responsabil, zen... n-am ce zice.
lotusrom1
Postat pe 13 Aprilie 2010 22:39
De la: bgd74, la data 2010-04-13 20:40:21
De la: lotusrom1, la data 2010-04-13 17:40:40
De la: ad_83, la data 2010-04-13 16:28:24lotusrom1 Ai mareeee dreptate exact asa sunt dar repet nu toti....probabil ce am intalnit noi..


nu rezista la stres! ar trebui sa fie totul roz. fara probleme, sa se rezolve totul de la sine, ei sa aiba program lejer, sa se menajeze... copilarii, comportament de gradinitza da cu pretentzii de guru. sa fim seriosi.


Cine, scorpionii, nu?
Fara gluma, exact asa sunt toti scorpionii pe care i-am intalnit!! Nici nu puteai s-o spui mai bine.
Te autocaracterizezi cumva??
In special partea asta:
"ei sa aiba program lejer, sa se menajeze... copilarii, comportament de gradinitza da cu pretentzii de guru."
Nu rezista la stres? Nu le plac problemele?La SAGETATORI? Ptii ce AIURELI!
Sagetatorii sunt in mediul lor natural cand e vorba de probleme , stres, provocari sau situatii dificile. Spre deosebire de scorpioni, care sunt o pacoste in astfel de cazuri.
Numai necazuri sa nu ai langa un scorpion, ca asta le amplifica mai tare!
Daca e totul roz sau programul lejer se PLICTISESC de moarte.
Desigur, cand e vorba de a avea de-a face cu scorpionii, care sunt ATAT DE ENERVANTI, ne piere cheful de orice si bineinteles ca DE UN SCORPION FUGIM cu viteza luminii!
Asta e problema. Nu e ca sagetatorului nu-i place sa rezolve probleme. Dar, cand e o problema, SCORPIONUL O AMPLIFICA pur si simplul, exasperand sagetatorul, care, in timp ce scorpionul se lamenteaza de zor, ar fi rezolvat-o deja!!
SCORPION=CREARE DE PROBLEME
SAGETATOR=REZOLVARE DE PROBLEME!

Compatibilitate SCORPION_SAGETATOR? ZERO LA SUTA!!!
A, ca sa nu mai spun ca scorpionul vede probleme exact acolo unde nu sunt, sau daca nu sunt, le creaza el! Sagetatorul normal ca la uin moment dat isi ia lumea in cap satnd langa un scoprion!!
Auzi tupeu pe scorpioni. Nu el place ca sagetatorilor nu le convine sa rezolve probleme create de ei!! Reale sau inchipuite!!
Sunteti o zodie EMOTIONALA, si va place doar sa rumegati si sa vorbiti despre probleme si necazuri, nu sa le rezolvati.

Iar sagetatorul e cea mai norocoasa si pozitiva zodie. Spre deosebire de scorpion, care vede probleme si acolo unde nu sunt, si daca nu sunt, le creaza el.



Emitional asha ma gandeam sa m-asez in pozitia lotus, sa meditez si sa astept sa treaca! ce zici, functioneaza?
lotusrom1
Postat pe 13 Aprilie 2010 22:42
De la: bgd74, la data 2010-04-13 20:40:21
De la: lotusrom1, la data 2010-04-13 17:40:40
De la: ad_83, la data 2010-04-13 16:28:24lotusrom1 Ai mareeee dreptate exact asa sunt dar repet nu toti....probabil ce am intalnit noi..


nu rezista la stres! ar trebui sa fie totul roz. fara probleme, sa se rezolve totul de la sine, ei sa aiba program lejer, sa se menajeze... copilarii, comportament de gradinitza da cu pretentzii de guru. sa fim seriosi.


Cine, scorpionii, nu?
Fara gluma, exact asa sunt toti scorpionii pe care i-am intalnit!! Nici nu puteai s-o spui mai bine.
Te autocaracterizezi cumva??
In special partea asta:
"ei sa aiba program lejer, sa se menajeze... copilarii, comportament de gradinitza da cu pretentzii de guru."
Nu rezista la stres? Nu le plac problemele?La SAGETATORI? Ptii ce AIURELI!
Sagetatorii sunt in mediul lor natural cand e vorba de probleme , stres, provocari sau situatii dificile. Spre deosebire de scorpioni, care sunt o pacoste in astfel de cazuri.
Numai necazuri sa nu ai langa un scorpion, ca asta le amplifica mai tare!
Daca e totul roz sau programul lejer se PLICTISESC de moarte.
Desigur, cand e vorba de a avea de-a face cu scorpionii, care sunt ATAT DE ENERVANTI, ne piere cheful de orice si bineinteles ca DE UN SCORPION FUGIM cu viteza luminii!
Asta e problema. Nu e ca sagetatorului nu-i place sa rezolve probleme. Dar, cand e o problema, SCORPIONUL O AMPLIFICA pur si simplul, exasperand sagetatorul, care, in timp ce scorpionul se lamenteaza de zor, ar fi rezolvat-o deja!!
SCORPION=CREARE DE PROBLEME
SAGETATOR=REZOLVARE DE PROBLEME!

Compatibilitate SCORPION_SAGETATOR? ZERO LA SUTA!!!
A, ca sa nu mai spun ca scorpionul vede probleme exact acolo unde nu sunt, sau daca nu sunt, le creaza el! Sagetatorul normal ca la uin moment dat isi ia lumea in cap satnd langa un scoprion!!
Auzi tupeu pe scorpioni. Nu el place ca sagetatorilor nu le convine sa rezolve probleme create de ei!! Reale sau inchipuite!!
Sunteti o zodie EMOTIONALA, si va place doar sa rumegati si sa vorbiti despre probleme si necazuri, nu sa le rezolvati.

Iar sagetatorul e cea mai norocoasa si pozitiva zodie. Spre deosebire de scorpion, care vede probleme si acolo unde nu sunt, si daca nu sunt, le creaza el.


Dar, e posibil ca sa fi cunoscut eu unul cu probleme. Am avut intr-adevar ocazia sa intalnesc sagetatori (barbati) responsabili, cu simtul umorului, destepti. Poate am ales eu prost, emotional cum spui tu. In schimb, femeile sagetator sunt super. i
lotusrom1
Postat pe 13 Aprilie 2010 22:45
Scorpionii sunt cei mai jalnici din tot zodiacul, nu o mai dati la intors. Sagetatorii sunt mandri, inteligenti,pozitivi, nu foarte harnici dar compenseaza, cei mai buni amanti, cei mai buni parinti, nu foarte buni soti, mereu in centrul atentiei, plini de sarm, le e foarte greu sa iubeasca ca femeile sunt jalnice in general.
Borntobewild
Postat pe 14 Aprilie 2010 08:42
Ei ce sa zic ...poate unii dintre scorpioni sunt jalnici ...dar daca are ascendentul in sagetator ce se face ?
Irish_13
Postat pe 14 Aprilie 2010 09:09
http://concurs.dormeo.ro/index.asp?tn=friendhome&parent=10929515&sid=84211 este supertare
bebelusha_oana
Postat pe 14 Aprilie 2010 10:14
nu m-am putut abtine citind aceste randuri si m-am simtit nevoita sa intervin. Foarte adevarat ceea ce spune dl Scorpion despre ceea ce cere de la oamenii de care este inconjurat, numai ca din pacate, asa cum nici dumnealui nu a subliniat, SCORPIONUL NU ESTE CAPABIL de reciprocitate.
mai exact, daca s-ar putea sa beneficieze de orice fara sa dea nimic la schimb ar fii perfect. Din punctul meu de vedere, ca iubiti, sunt genul de persoane pe care ii uiti f greu sau poate niciodata, dar ca oameni, tot din punctul meu de vedere si din experienta mea, scorpionul cred ca ar fi cam ultima pesroana la care as apela in diverse situatii....
Si revenind la artistii oratori, sagetatorii...am o singura metoda pt ei, pt a avea respectul lor intotdeauna si pt a nu pleca mai departe : PROVOCAREA...cum? inceara sa-i aduci contraargumente...adica am senzatia ca pe un sagetator, tocmai asta il tine in priza "jocul' de-a cine e mai destept....
Varianta "ai dreptate, dragul meu" il va plictisi urgent!
dupa parerea mea, un sagetator este tinut cu "piciorul pe cap"....trebuie pus la punct si sa nu i se acorde foarte multe circumstante atenuante, pt ca se culca pe o ureche...plus ca nu trebuie sa i se dea senzatia ca ai fost cucerita....
Astea fiind niste sfaturi de taifas in fata unui bol cu seminte, pt ca, sincera sa fiu...caracterul omului se formeaza incepand cu cei 7 ani de acasa si cu experientele sociale....
O zi buna sa aveti, dragilor!
laurrainez
Postat pe 14 Aprilie 2010 10:18
De la: Borntobewild, la data 2010-04-14 08:42:12 Scorpionii sunt cei mai jalnici din tot zodiacul, nu o mai dati la intors. Sagetatorii sunt mandri, inteligenti,pozitivi, nu foarte harnici dar compenseaza, cei mai buni amanti, cei mai buni parinti, nu foarte buni soti, mereu in centrul atentiei, plini de sarm, le e foarte greu sa iubeasca ca femeile sunt jalnice in general.



Nu sunt harnici, dar compenseaza? Cu ce, cu sarmul?! Femeile sunt jalnice? Mama ta stie? Ai prietena, sotie, amanta? Daca da, ce-ai gasit la jalnica aia? adulatie?j Pari a semana mai degraba cu Narcis si-ar fi indicat sa nu te plimbi pe langa vreun putz, sa nu te tenteze....
lotusrom1
Postat pe 14 Aprilie 2010 12:55
De la: Irish_13, la data 2010-04-14 09:09:19Ei ce sa zic ...poate unii dintre scorpioni sunt jalnici ...dar daca are ascendentul in sagetator ce se face ?



face si el ce poate, ce sa faca!
lotusrom1
Postat pe 14 Aprilie 2010 12:57
De la: lotusrom1, la data 2010-04-14 12:55:54
De la: Borntobewild, la data 2010-04-14 08:42:12 Scorpionii sunt cei mai jalnici din tot zodiacul, nu o mai dati la intors. Sagetatorii sunt mandri, inteligenti,pozitivi, nu foarte harnici dar compenseaza, cei mai buni amanti, cei mai buni parinti, nu foarte buni soti, mereu in centrul atentiei, plini de sarm, le e foarte greu sa iubeasca ca femeile sunt jalnice in general.



Nu sunt harnici, dar compenseaza? Cu ce, cu sarmul?! Femeile sunt jalnice? Mama ta stie? Ai prietena, sotie, amanta? Daca da, ce-ai gasit la jalnica aia? adulatie?j Pari a semana mai degraba cu Narcis si-ar fi indicat sa nu te plimbi pe langa vreun putz, sa nu te tenteze....


Exact compenseaza prin noroc, inspiratie si o gandire de multe ori neinteleasa. Sarmul este o piesa grea din arsenalul oricarui sagetator. Toate femeile sunt jalnice poate ca din cauza asta prezinta si interes, sa fie scoase din mizeria in care se afla. Daca vrei un argument gandeste-te cate din prietenele tale au prieten si gandeste-te cate dintre ele ti-ar spune sa continui o relatie dupa o cearta cu iubitul. Va mancati intre voi, va distrugeti sistematic, postati pe forumuri aberatii despre barbatii bine, adica despre barbatii din orice zodie mai putin "scorpion - pesti si poate vreo alta lighioana" si da este adevarat ca sunt bine rau si ca sunt narcisist. Acum ca am vorbit destul despre mine, raspunde-ne te rog, ce chiloti ai pe tine ?
Borntobewild
Postat pe 15 Aprilie 2010 00:14
De la: lotusrom1, la data 2010-04-13 22:39:12
Problemele le-a creat sagetatorul, nu eu. Caz concret, tu ca sagetator mandru ce esti, norocos si responsabil te-ai imprumutat vreodata de la cineva de o suma consistenta si "ai uitat" sa-i dai inapoi? Cum te-ai simti tu sa te sune cel care l-a imprumutat si sa afli si tu dupa 2 ani asa de problema asta, in conditiile in care nu ai stiut absolut nimic pana atunci? Ti se pare suficient exemplu asta? In infinita ta intelepziune cine a creat problema si cine e dupa intuitia ta cel responsabil, care va incerca sa o rezolve? la intrebarea fireasca, ai facut ceva cu banii aia.. raspuns ingeniu, am fost tampit i-am cheltuit fara sa-mi dau seama... pozitiv, responsabil, zen... n-am ce zice.


Aha, deci era vorba de bani. Da, ei conteaza f mult ptr zodiile de pamant. Mai putin ptr sagetatori.
Pai atunci sagetatorul de care vorbesti este un om iresponsabil intr-adevar, dar trebuie sa aiba el si ceva calitati care sa compenseze asta.
Nu, eu nu m-am imprumutat niciodata de la cineva fara sa-i dau inapoi.
In primul rand ptr ca as apela la aceasta solutie doar in ultima instanta, deoarece sagetatorii sunt indepedenti si le place sa se descurce singuri in orice situatie, nu sa depinda de cineva, financiar sau in orice alt mod.
Si, in nici un caz nu as imprumuta bani decat daca ar fi urgent si cu un scop precis,nu ca sa-i cheltui aiurea "fara sa-mi dau seama".
Oricum, in cazul de fata, nu cred ca e vorba de rea vointa. Poate pur si simplu a uitat sau n-a avut de unde sa-i dea inapoi.
Si da, intr-o oarecare masura, sagetatorii pot fi imprastiati, si sa uite de ce au de inapoiat altora. Insa acest defect se poate ameliora (sau nu) prin educatie.
Eu sunt sagetator insa am crescut intr-o familie in care predomina zodiile de pamant si de apa(taur, scorpion, etc) si sunt in general foarte prudent cand vine vorba de bani, de exemplu
Mi s-a intamplat insa sa imprumut eu bani sau alte lucruri altora si sa nu mi se dea inapoi. Si n-am facut scandal, doar am renuntat sa le mai dau ceva altadata persoanelor respective.

Si da, femeile sagetator sunt super, de acord cu tine.
bgd74
Postat pe 15 Aprilie 2010 09:30
In privinta barbatului sagetator ai perfecta dreptate...eu sufer acum tot din cauza unui sagetator de care m-am indrogastit ca o adolescentina .M-a facut sa ma simt ca si cum doar noi doi am fii pe pamant, dar in clipa in care am dorit sa facem oficiala relkatia noastra s-a schimbat la 180 de grade.E tragic sa vezi cum omul pe care ii considera-i totul se dovedeste a fii doar un prefacut...Mare grija cu sagetatorii fetelor trag cu sageata si ranesc iar apoi trebuie sa va alinati singure ranile produse de ei
Mary_Anel
Postat pe 15 Aprilie 2010 20:35
sunt nou pe acest forum, sunt nascut pe 17 dec. 1971 deci sunt sagetator, sunt casatorit cu o femeie pesti de 15 ani ,am o fetita de 14 ani , nu pot sa spun ca este o relatie stralucita, dar s-a bazat pe
o foarte mare corectitudine din partea sotiei mele ,punctul negru din casnicia noastra a fost numai
calendarul sexual care la mine ceream foarte mult iar ea avea nevoie de mai putin. in rest ca sotie este
mai mult decit ok. totusi datorita acestui aspect am cautat relaxare sexuala in alta parte stiu o sa spuneti eeee asa sunt sagetatorii insa eu va contrazic ,unde vroiam sa ajung este urmatorul aspect
dupa mai multe ......... la virsta de 35 de ani am fost pur si simplu arestat ca sa folosesc o expresie
mai nebuna de o femeie de 27 de ani nascuta pe 13 mai 1980 deci in zodia taurului casatorita tot cu un taur si avind un copil la timpul acela. nu am cuvinte s-au poate nu exista nici in dex sa pot sa spun ce relatie tumultoasa si extraordinara am avut cu aceasta femeie timp de un an si jumatate.
cred ca tot timpul nu si-a dorit altceva decit sa ramin definitiv cu ea , nu cunosc prea bine barbatii din taur dar asta pe care il avea ea acasa era demn de prostia omeneasca. nu inteleg de ce ea a ales
sa traiasca cu alti barbati in conditiile in care acesta ii cumpara tot ce vroia in limita buzunarului bineinteles . o familie cu doi indivizi destul de irascibili, batai,scandaluri, jicniri dintre cele mai profunde.
cit a fost in relatie cu mine datorita faptului ca o iubeam foarte mult si ca sa nu mint inca mai tin la ea,
pur si simplu nu vedeam decit ceea ce ea vroia sa-mi arate. adevaraul vietii ei personale l-am aflat tirziu pe finalul relatiei si care ma durut enorm, pentru ca de-si imi arata foarte mult ca ma iubeste prin multe gesturi ,m-a mintit foarte mult, defapt nu am intilnit o asemenea femeie care sa minta atit de mult si sa joace teatru atit de bine.nu i-am promis nimic niciodata si chiar m-am pronuntat ca o eventuala despartire de sotia mea nu v-a avea loc si cu toate acestea aceasta a dorit sa ramina in continuare in relatie cu mine asta dupa o discutie purtata la aproximativ 3 luni de relatie , dupa ce aceasta incepuse sa bata cimpii cu divorturi si treburi deastea.
in sfirsit relatia a durat un an si jumatate cu specificatia ca spre sfirsitul relatiei incepuse sa o i-a razna de tot.trebuie sa specific ca barbatul ei banuia relatia de la inceput fiind invatat cu acest lucru
pentru ca am aflat la sfirsit ca ea mai avusese relatii si cu alti barbati. totul a iesit foarte rau s-a aflat si la mine acasa ,ca dracu la insistentele ei in ultimile luni de relatie devenisem si prieteni de familie,

ce vreau sa stiu de la dvs care sunteti mai experimentati?
1. se poate ca o femeie taur sa fie atit de nenorocita
2. ce dracu o fii avut in capul ala
3.este possibil sa nu ma fii iubit deloc si sa stea cu mine doar pt ca eram extrem de galant
4.este posibil ca scandalul iscat sa fii fost un scenariu pus la cale de ea avind in vedere ca
sotul acesteia era controlat total de aceasta
5. de ce m-a ales tocmai pe mine in conditiile in care eram colegi de institutie si vecini de bloc


in final trebuie sa spun ca din punctul meu de vedere a fost dragoste extraordinara chiar daca este foc si pamint, si sincer imi pare rau ca s-a terminat asa in final eu fiind obligat sa-mi recunosc greseala fata de toata lumea.

p.s ... nu as dorii la dusman de dusmanul meu sa intilneasca o asemenea femeie in viata.
LOPY_71
Postat pe 15 Aprilie 2010 22:29
De la: bgd74, la data 2010-04-15 09:30:18
De la: lotusrom1, la data 2010-04-13 22:39:12
Problemele le-a creat sagetatorul, nu eu. Caz concret, tu ca sagetator mandru ce esti, norocos si responsabil te-ai imprumutat vreodata de la cineva de o suma consistenta si "ai uitat" sa-i dai inapoi? Cum te-ai simti tu sa te sune cel care l-a imprumutat si sa afli si tu dupa 2 ani asa de problema asta, in conditiile in care nu ai stiut absolut nimic pana atunci? Ti se pare suficient exemplu asta? In infinita ta intelepziune cine a creat problema si cine e dupa intuitia ta cel responsabil, care va incerca sa o rezolve? la intrebarea fireasca, ai facut ceva cu banii aia.. raspuns ingeniu, am fost tampit i-am cheltuit fara sa-mi dau seama... pozitiv, responsabil, zen... n-am ce zice.


Aha, deci era vorba de bani. Da, ei conteaza f mult ptr zodiile de pamant. Mai putin ptr sagetatori.
Pai atunci sagetatorul de care vorbesti este un om iresponsabil intr-adevar, dar trebuie sa aiba el si ceva calitati care sa compenseze asta.
Nu, eu nu m-am imprumutat niciodata de la cineva fara sa-i dau inapoi.
In primul rand ptr ca as apela la aceasta solutie doar in ultima instanta, deoarece sagetatorii sunt indepedenti si le place sa se descurce singuri in orice situatie, nu sa depinda de cineva, financiar sau in orice alt mod.
Si, in nici un caz nu as imprumuta bani decat daca ar fi urgent si cu un scop precis,nu ca sa-i cheltui aiurea "fara sa-mi dau seama".
Oricum, in cazul de fata, nu cred ca e vorba de rea vointa. Poate pur si simplu a uitat sau n-a avut de unde sa-i dea inapoi.
Si da, intr-o oarecare masura, sagetatorii pot fi imprastiati, si sa uite de ce au de inapoiat altora. Insa acest defect se poate ameliora (sau nu) prin educatie.
Eu sunt sagetator insa am crescut intr-o familie in care predomina zodiile de pamant si de apa(taur, scorpion, etc) si sunt in general foarte prudent cand vine vorba de bani, de exemplu
Mi s-a intamplat insa sa imprumut eu bani sau alte lucruri altora si sa nu mi se dea inapoi. Si n-am facut scandal, doar am renuntat sa le mai dau ceva altadata persoanelor respective.

Si da, femeile sagetator sunt super, de acord cu tine.


Nu numai de bani, dar si de comportament in general. Probabil comportamentul imposibil din ultimul timp se datora si increngaturii in care intrase, sentimentului de vinovatie, etc. Ma bucur ca in final ai inteles situatia reala. Sunt o persoana mai mult decat toleranta, intelegatoare si permisiva insa nu suport minciuna, lasitatea, ascunzisurile... Stiu ca sagetatorii sunt mana largasi de aceea nu-i cer sa fie Hagi Tudose ci doar sa se intainda cat ii e plapuma si sa nu ii incurce pe altii unii dintre acestia fiind si prietenii mei care din bun nu mi-au spus de bani pana n-am aflat intamplator si i-am intrebat despre ce e vorba). Sa promiti stiind clar ca nu te poti achita de promisiune mi se pare ca frizeaza prostia.
lotusrom1
Postat pe 15 Aprilie 2010 23:54
De la: Borntobewild, la data 2010-04-15 00:14:58
De la: lotusrom1, la data 2010-04-14 12:55:54
De la: Borntobewild, la data 2010-04-14 08:42:12 Scorpionii sunt cei mai jalnici din tot zodiacul, nu o mai dati la intors. Sagetatorii sunt mandri, inteligenti,pozitivi, nu foarte harnici dar compenseaza, cei mai buni amanti, cei mai buni parinti, nu foarte buni soti, mereu in centrul atentiei, plini de sarm, le e foarte greu sa iubeasca ca femeile sunt jalnice in general.



Nu sunt harnici, dar compenseaza? Cu ce, cu sarmul?! Femeile sunt jalnice? Mama ta stie? Ai prietena, sotie, amanta? Daca da, ce-ai gasit la jalnica aia? adulatie?j Pari a semana mai degraba cu Narcis si-ar fi indicat sa nu te plimbi pe langa vreun putz, sa nu te tenteze....


Exact compenseaza prin noroc, inspiratie si o gandire de multe ori neinteleasa. Sarmul este o piesa grea din arsenalul oricarui sagetator. Toate femeile sunt jalnice poate ca din cauza asta prezinta si interes, sa fie scoase din mizeria in care se afla. Daca vrei un argument gandeste-te cate din prietenele tale au prieten si gandeste-te cate dintre ele ti-ar spune sa continui o relatie dupa o cearta cu iubitul. Va mancati intre voi, va distrugeti sistematic, postati pe forumuri aberatii despre barbatii bine, adica despre barbatii din orice zodie mai putin "scorpion - pesti si poate vreo alta lighioana" si da este adevarat ca sunt bine rau si ca sunt narcisist. Acum ca am vorbit destul despre mine, raspunde-ne te rog, ce chiloti ai pe tine ?



Prietenele mele au chiar soti si sunt baieti buni (cu calitati si defecte ca orice om). Afirmatia ta cum ca femeile sunt jalnice si de-aia prezinta interes pentru tine imi sugereaza doua raspunsuri: unul rautacios, cum ca "cine se aseamana se-aduna" si altul mai elegant (si mai apropiat modului tau de gandire) si-anume ca esti un cavaler, un Don Quijote care salveaza domnite aflate in primejdie. Nu m-am certat cu nicio prietena de-a mea si nu le-am (sau m-au) sfatuit sa iua decizii la nervi. N-am postat nimic despre barbatii bine, pentru ca la minele binele nu se rezuma la aspect. Nu ma intereseaza cum arati, ci doar cum gandesti si daca ai o opinie pertinenta la o problema de viata. Ca sa-ti satisfac si ultima dorinta, unii cu manecutza, retro... sexy budugai cu margarete!
lotusrom1
Postat pe 16 Aprilie 2010 00:13
De la: Anel30, la data 2010-04-15 20:35:18In privinta barbatului sagetator ai perfecta dreptate...eu sufer acum tot din cauza unui sagetator de care m-am indrogastit ca o adolescentina .M-a facut sa ma simt ca si cum doar noi doi am fii pe pamant, dar in clipa in care am dorit sa facem oficiala relkatia noastra s-a schimbat la 180 de grade.E tragic sa vezi cum omul pe care ii considera-i totul se dovedeste a fii doar un prefacut...Mare grija cu sagetatorii fetelor trag cu sageata si ranesc iar apoi trebuie sa va alinati singure ranile produse de ei



Eu din contra n-as fi avut nevoie de oficializarea relatiei (desi suntem casatoriti). Pentru mine reprezenta doar un petic de hartie, pe care il poti simti ca pe-o constrangere. N-a fost un prefacut, a avut calitati ca asta m-a si atras, dar pe parcusr unii evolueaza iar altii involueaza, din pacate.
lotusrom1
Postat pe 16 Aprilie 2010 00:17
De la: kudika167358, la data 2010-04-15 22:29:34sunt nou pe acest forum, sunt nascut pe 17 dec. 1971 deci sunt sagetator, sunt casatorit cu o femeie pesti de 15 ani ,am o fetita de 14 ani , nu pot sa spun ca este o relatie stralucita, dar s-a bazat pe
o foarte mare corectitudine din partea sotiei mele ,punctul negru din casnicia noastra a fost numai
calendarul sexual care la mine ceream foarte mult iar ea avea nevoie de mai putin. in rest ca sotie este
mai mult decit ok. totusi datorita acestui aspect am cautat relaxare sexuala in alta parte stiu o sa spuneti eeee asa sunt sagetatorii insa eu va contrazic ,unde vroiam sa ajung este urmatorul aspect
dupa mai multe ......... la virsta de 35 de ani am fost pur si simplu arestat ca sa folosesc o expresie
mai nebuna de o femeie de 27 de ani nascuta pe 13 mai 1980 deci in zodia taurului casatorita tot cu un taur si avind un copil la timpul acela. nu am cuvinte s-au poate nu exista nici in dex sa pot sa spun ce relatie tumultoasa si extraordinara am avut cu aceasta femeie timp de un an si jumatate.
cred ca tot timpul nu si-a dorit altceva decit sa ramin definitiv cu ea , nu cunosc prea bine barbatii din taur dar asta pe care il avea ea acasa era demn de prostia omeneasca. nu inteleg de ce ea a ales
sa traiasca cu alti barbati in conditiile in care acesta ii cumpara tot ce vroia in limita buzunarului bineinteles . o familie cu doi indivizi destul de irascibili, batai,scandaluri, jicniri dintre cele mai profunde.
cit a fost in relatie cu mine datorita faptului ca o iubeam foarte mult si ca sa nu mint inca mai tin la ea,
pur si simplu nu vedeam decit ceea ce ea vroia sa-mi arate. adevaraul vietii ei personale l-am aflat tirziu pe finalul relatiei si care ma durut enorm, pentru ca de-si imi arata foarte mult ca ma iubeste prin multe gesturi ,m-a mintit foarte mult, defapt nu am intilnit o asemenea femeie care sa minta atit de mult si sa joace teatru atit de bine.nu i-am promis nimic niciodata si chiar m-am pronuntat ca o eventuala despartire de sotia mea nu v-a avea loc si cu toate acestea aceasta a dorit sa ramina in continuare in relatie cu mine asta dupa o discutie purtata la aproximativ 3 luni de relatie , dupa ce aceasta incepuse sa bata cimpii cu divorturi si treburi deastea.
in sfirsit relatia a durat un an si jumatate cu specificatia ca spre sfirsitul relatiei incepuse sa o i-a razna de tot.trebuie sa specific ca barbatul ei banuia relatia de la inceput fiind invatat cu acest lucru
pentru ca am aflat la sfirsit ca ea mai avusese relatii si cu alti barbati. totul a iesit foarte rau s-a aflat si la mine acasa ,ca dracu la insistentele ei in ultimile luni de relatie devenisem si prieteni de familie,

ce vreau sa stiu de la dvs care sunteti mai experimentati?
1. se poate ca o femeie taur sa fie atit de nenorocita
2. ce dracu o fii avut in capul ala
3.este possibil sa nu ma fii iubit deloc si sa stea cu mine doar pt ca eram extrem de galant
4.este posibil ca scandalul iscat sa fii fost un scenariu pus la cale de ea avind in vedere ca
sotul acesteia era controlat total de aceasta
5. de ce m-a ales tocmai pe mine in conditiile in care eram colegi de institutie si vecini de bloc


in final trebuie sa spun ca din punctul meu de vedere a fost dragoste extraordinara chiar daca este foc si pamint, si sincer imi pare rau ca s-a terminat asa in final eu fiind obligat sa-mi recunosc greseala fata de toata lumea.

p.s ... nu as dorii la dusman de dusmanul meu sa intilneasca o asemenea femeie in viata.


In mare parte raspunsurile sunt sub ochii tai. Te-a atras tocmai pentru ca era opusul sotiei tale (sotie f corecta cum ai spus tu) si ca-ti oferea ce-ti lipsea, relaxare sexuala. In plusputeai s atreci prin criza barbatului de varsta mijlocie. Fiecare dintre noi sunt obisnuiti cu rutina propriei familii (care ne ofera siguranta) si de aceea tu ai preferat sa fii cu amandoua si n-ai promis nimic. Ea e posibil sa nupti fi povestit cum o duce acasa pe de o parte c-ar fi scazut in ochii tai si pe de alta parte pentru ca traia cu tine viata pe care si-ar fi dorit-o in familia ei. In ceea ce priveste insistenta ei de a fi cu tine (eventual tu sa divortezi) e mai mult decat normala, ca si decizia ta de a nu o face. Tu aveai acasa o sotie corecta si buna, ea avea acasa probabail un badaran. Banii nu compenseaza dragostea, tandretea, linistea sufleteasca. Am avut o colega la serviciu, taur care putea sa inebuneasca barbatii care-si doreau asta. Era mai degraba nevinovata, flirta. Insa avea potential fantastic.
lotusrom1
Postat pe 16 Aprilie 2010 00:30
da este adevarat ce sustii
totusi la inceput adica din relatia de un an si jumatate , un an a fost
vis ceresc , era asa cum spui despre colega ta de la servici
era o femeie frumoasa cu un vino-ncoa destul de puternic , 1,60 inaltime
45-46 kg , nu avea un corp sa te de-a pe spate, ii placea ft mult sexul
insa nu profesionist daca pot sa spun asa ,de fapt pt mine conta foarte mult cind o stringeam in brate si ma sarutam cu ea, actul sexual era pe locul 2, din 10 barbati s-ar fii culcat toti cu ea
dar numai unu accepta o relatie de lunga durata , cu ce sunt eu nedumerit
cum atita timp mi-a dat impresia ca este pasionala iubitoare cu mine si dintro data
a devenit fiara de nerecunoscut .
despre noi a aflat toata lumea ca asa a vrut ea chiar daca aram casatoriti amindoi
este normal sa existe acum intre noi o ura greu de imaginat
eu sunt mai sufletist si sterg multe cu buretele , ea insa si acum dupa 2 ani decind ne-am despartit
ma uraste de moarte.
care ar fii explicatia?

mulktumesc
LOPY_71
Postat pe 17 Aprilie 2010 02:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu scorpion- el taur!!! 4 De la: jazmina 25 Februarie 2014 13:01
Pareri 10 De la: yumalai 28 Decembrie 2009 10:02
Ascendentul 4 De la: geo_xx 10 Noiembrie 2009 22:40
d 6 De la: _dulcik_ 10 Martie 2009 09:31
Eu .. taur si el .. gemeni.. 20 De la: IonelaB20 1 Iulie 2014 01:26