Setari Cookie-uri

barbatul sagetator

De la: lotusrom1, la data 2010-03-23 17:19:29referitor la sora ta care e scorpion si in care nu ai incredere, poate fi o exceptie. toti scorpionii pe care ii cunosc sunt de incredere, sunt oameni care au puterea sa-ti spuna verde in fatza ce-i deranjeaza si sunt putini care mint. din acestia am intalnit eu, de exemplu.

Hai mai nu va mai laudati atat zodiile personale sau ascendentul de parca sunteti la gradinita.
Voi nu pricepeti ca e doar chestie de compatibilitate? Si sagetatorii, si capricornii si scorpionii au si calitati si defecte. Insa nu si le vad pe ale lor, decat pe ale celorlalti, din pacate.
Asa cum un scorpion vede la sagetator 10 de defecte, e valabil si reciproc. Si culmea, pot fi chiar aceleasi defecte. Si mie mi se pare ca scorpionii sunt imaturi si alunecosi, si mint de ingheata apele.
Plus ca mai sunt si increzuti, ascunsi, ciudati, etc spre deosebire de sagetatori. Ei??

Nu mai catalogati niste oameni nu-stiu-cum doar ptr ca nu va intelegeti voi cu ei.
bgd74
Postat pe 23 Martie 2010 22:05
sunteti extrem de orgoliosi. choar daca n0ati ridicat un pai va asumati realizarea partenerului de parca ar fi a voastra personala, ppreferati sa ocoliti adevarul, mai ales daca e in defavoarea voastra si alte cele. sunteti baieti buni, insa va iubitzi prea mult si va iertati orice magarie, cu scuza ca eram prea strasat, prea suparat, nu mi se asezase suvita. intr-un cuvant nu soti, si copii de crescut. sagetatorii sunt charmanti daca te rezumi la un flirt si-o cafea. in rest esti ca si singura cu un copil de crescut.
lotusrom1
Postat pe 24 Martie 2010 23:32
De la: lotusrom1, la data 2010-03-24 23:32:11sunteti extrem de orgoliosi. choar daca n0ati ridicat un pai va asumati realizarea partenerului de parca ar fi a voastra personala, ppreferati sa ocoliti adevarul, mai ales daca e in defavoarea voastra si alte cele. sunteti baieti buni, insa va iubitzi prea mult si va iertati orice magarie, cu scuza ca eram prea strasat, prea suparat, nu mi se asezase suvita. intr-un cuvant nu soti, si copii de crescut. sagetatorii sunt charmanti daca te rezumi la un flirt si-o cafea. in rest esti ca si singura cu un copil de crescut.

E chestie de incompatibilitate. NU e adevarat ca sagetatorii nu pot fi soti buni. Doar ca nu pot fi soti buni pentru TINE probabil.
Sagetatorii nu isi asuma realizarea nimanui, e absurd. Asa cum nu le place sa li se spuna ca s-au realizat datorita cuiva, nici ei la rand nu fac asta altora. Ce tie nu-ti place altuia nu-i face.
Nu ocolesc adevarul, doar ca nu ii afecteaza si nu stau sa se lamenteze zile intregi ca de ce mi s-a intamplat asta, de ce mi s-a intamplat celalata, etc deoarece au observat ca nu ajuta la nimic.
bgd74
Postat pe 25 Martie 2010 09:19
Buna!
SA stiti ca nu toti sagetatorii sunt la fel..dar in multe cazuri aveti dreptate.Eu am avut un prieten de 4 ani sagetator era f posesiv si nu ma lasa sa merg nicaieri fara el..intr-un final nu l-am mai putu suporta si am pus capt..dar el nu a fost de acord si a incercat sa se razbune pe mine..el numa nu voia sa ma lase in pace era obsedat de mine(eu fiind rac) dar deja ma saturasem de el:P si ma cauta in fiecare zi la scoala sa ma vada macar...este f smecher...dupa ce ne-am despartit se purta ff frumos cu mine numai ca il iert dar de prea multe ori l-am ierta ...astia nu se schimba niciodata oricat ai incerca si oricat de mult te-ar iubi numai se prefac pana la un punct.....dupa cateva luni de a incerca sa se impace cu mine..a vazut ca intr-adevar nu il mai vreau s-a razbunat si m-a taiat cu cutitul intr-o scara fara sa ma astept si a fugit...va dati seama??????????ce periculos este...el tace tace si face!..DAr ironia sortii acuma sunt tot cu un sagetator(NU IMI VINE SA CRED) si este total opusul,,,sunt de 3 ani cu el si este mai rece nu este gelos deloc..imi ofera libertate la maxim ..este f generos dar ma enerveaza ca parca nu stie ce vrea este f aerian si ma innebuneste cu indiferenta lui...eu il iubesc f mult!!!!
ce ziceti de povestea mea?
ioanalovely
Postat pe 1 Aprilie 2010 13:19
.....aflati mai multe intr-un horoscop lunar real si funny – aprilie 2010
(scoateti eventualele spatii libere din link)

http://www.verze.ro/index.php/Horoscop/Horoscop-lunar/horoscop-aprilie-2010.html

peppermint
Postat pe 1 Aprilie 2010 13:23
De la: ioanalovely, la data 2010-04-01 13:19:21Buna!
SA stiti ca nu toti sagetatorii sunt la fel..dar in multe cazuri aveti dreptate.Eu am avut un prieten de 4 ani sagetator era f posesiv si nu ma lasa sa merg nicaieri fara el..intr-un final nu l-am mai putu suporta si am pus capt..dar el nu a fost de acord si a incercat sa se razbune pe mine..el numa nu voia sa ma lase in pace era obsedat de mine(eu fiind rac) dar deja ma saturasem de el:P si ma cauta in fiecare zi la scoala sa ma vada macar...este f smecher...dupa ce ne-am despartit se purta ff frumos cu mine numai ca il iert dar de prea multe ori l-am ierta ...astia nu se schimba niciodata oricat ai incerca si oricat de mult te-ar iubi numai se prefac pana la un punct.....dupa cateva luni de a incerca sa se impace cu mine..a vazut ca intr-adevar nu il mai vreau s-a razbunat si m-a taiat cu cutitul intr-o scara fara sa ma astept si a fugit...va dati seama??????????ce periculos este...el tace tace si face!..DAr ironia sortii acuma sunt tot cu un sagetator(NU IMI VINE SA CRED) si este total opusul,,,sunt de 3 ani cu el si este mai rece nu este gelos deloc..imi ofera libertate la maxim ..este f generos dar ma enerveaza ca parca nu stie ce vrea este f aerian si ma innebuneste cu indiferenta lui...eu il iubesc f mult!!!!
ce ziceti de povestea mea?


Aiureli... fratilor voi nu intelegeti ca nu exista zodii bune si zodii rele ci doar zodii care au afinitati si zodii care nu se inteleg.
Rac+ sagetator= no way, nu merge, sunt diferente prea mari...poate exista atractie insa in nici un caz nu iese ceva care sa dureze.
Iar ce spui tu cu sagetator posesiv sau care sa se razbune violent e total opus caracterului zodiei. Sagetatorii:
1)nu sunt posesivi
2)nu sunt razbunatori.
Ala care l-ai intalnit tu o fi avut influente de altceva sau poate era pur si simplu cu capul din moment ce a procedat asa. Nebuni intalnesti in orice zodie, nu crezi?
bgd74
Postat pe 1 Aprilie 2010 15:24
De la: bgd74, la data 2010-04-01 15:24:34
Rac+ sagetator= no way, nu merge, sunt diferente prea mari...poate exista atractie insa in nici un caz nu iese ceva care sa dureze.


Sunt diferente mari , dar poate aici este si farmecul...
Reusita unei relatii dintre doua persoane nu tine (numai) de zodie . Din ce cunosc eu , sagetorii pot fi uneori fermecatori ...dar pacat ca nu ii tine prea mult
ella_c
Postat pe 1 Aprilie 2010 16:44
De la: ella_c, la data 2010-04-01 16:44:31
De la: bgd74, la data 2010-04-01 15:24:34
Rac+ sagetator= no way, nu merge, sunt diferente prea mari...poate exista atractie insa in nici un caz nu iese ceva care sa dureze.


Sunt diferente mari , dar poate aici este si farmecul...
Reusita unei relatii dintre doua persoane nu tine (numai) de zodie . Din ce cunosc eu , sagetorii pot fi uneori fermecatori ...dar pacat ca nu ii tine prea mult

Asa este, si racii pot fi fermecatori, dar cand ii apuca toanele...
bgd74
Postat pe 1 Aprilie 2010 17:30
De la: bgd74, la data 2010-04-01 17:30:54
Asa este, si racii pot fi fermecatori, dar cand ii apuca toanele...


Bag de seama ca ai avut de-a face cu raci Cu siguranta nu suntem toti la fel...
Dar ai o oarecare dreptate in ceea ce priveste toanele ...
Pana la urma depinde doar de sentimentele care sunt la mijloc. Poti trece peste anumite toane , daca si racul trece peste faptul ca un sagetator va fi toata viata liber (in sensul ca va face doar ceea ce are chef , indiferent pe cine raneste).
Totusi raman la ideea ca depinde de om , nu neaparat de zodie

ella_c
Postat pe 1 Aprilie 2010 17:54
Oricum sagetatorii nu o sa te lase niciodata sa le pui capac,,daca vrei sa inchei tu relatia va fi innebunit dupa tine, cu cat esti mai rece cu ei ca atat te doresc mai mult ,si nu te lasa sa faci asta ,atata fac pe mieluseii pana c obtin ce vor ei...dar daca ei s-au plictisit o si uitatt de tine cat ai clipi sa i daca disperi dupa ei mai rau faci...deci din experientele mele cu sagetatorii si am avut credeti-ma cel mai bine e (daca poti) sa o lasi mai moale, sa fii cat de indiferenta poti tu cu ei...altfel nu ai nici o sansa de durata.
ioanalovely
Postat pe 2 Aprilie 2010 11:47
hhmmmm...barbatul sagetator ......interesant subiect
sunt sagetatoare ...am un tata sagetator ...si un fiu ...sagetator
tatal ...un sot fidel si responsabil ...un tata special ...si un bunic de invidiat
fiul ....o atitudine rebela ...mult prea libertina ...cu multe pusee uraganice...diplomat doar cand vrea sa obtina ceva
ca sa poti ...rezista linga un sagetator ....."nu ii vorbi prea mult"se plictiseste ...e de preferat sinteza ...atat pt femeia sagetator ...cat si pt barbat
nu ii sufoca .....cu marea iubire.....va simti daca e cazul , daca nu ....va pleca
ninushk
Postat pe 2 Aprilie 2010 15:00
De la: ioanalovely, la data 2010-04-02 11:47:35Oricum sagetatorii nu o sa te lase niciodata sa le pui capac,,daca vrei sa inchei tu relatia va fi innebunit dupa tine, cu cat esti mai rece cu ei ca atat te doresc mai mult ,si nu te lasa sa faci asta ,atata fac pe mieluseii pana c obtin ce vor ei...dar daca ei s-au plictisit o si uitatt de tine cat ai clipi sa i daca disperi dupa ei mai rau faci...deci din experientele mele cu sagetatorii si am avut credeti-ma cel mai bine e (daca poti) sa o lasi mai moale, sa fii cat de indiferenta poti tu cu ei...altfel nu ai nici o sansa de durata.

Cam asa este...sagetatorii se plictisesc repede si nu le place excesul de afectiune si dulcegariile. Ptr ei dragostea nu inseamna un fel de baby-sitting ca ptr alte zodii.
Insa nici prea rece daca esti, nu cred ca faci mare lucru, ptr ca le dai de inteles ca nu esti interesat(a), si atunci ei isi vad de treaba, trec mai departe. Sagetatorul nu lupta ptr dragoste cu de-a sila, daca nu vrei, asta e, te lasa in pace.

bgd74
Postat pe 2 Aprilie 2010 15:22
buna eu sant casatorita cu un sagetator ce ti pot spune ca daca iubeste cu adevarat o femeie inseamna ca ,chiar o iubeste .sant tacuti dar asa sant ei trb sa i iei k atare ,cate o data trb sa i impingi de la spate sa faca ceva ,in rest sant ok ,eu pot zice ca daca ar fi un pic mai intepat mai luptator as putea sa zic ca este barbatul perfect.eu iti zic din prisma mea ca il am langa mine dar acum nu pot zice ca este batut in cuie ptr toti cei nascuti in zodia asta
kudika116239
Postat pe 2 Aprilie 2010 16:36
De la: kudika116239, la data 2010-04-02 16:36:32buna eu sant casatorita cu un sagetator ce ti pot spune ca daca iubeste cu adevarat o femeie inseamna ca ,chiar o iubeste .sant tacuti dar asa sant ei trb sa i iei k atare ,cate o data trb sa i impingi de la spate sa faca ceva ,in rest sant ok ,eu pot zice ca daca ar fi un pic mai intepat mai luptator as putea sa zic ca este barbatul perfect.eu iti zic din prisma mea ca il am langa mine dar acum nu pot zice ca este batut in cuie ptr toti cei nascuti in zodia asta



Ofera-i motivatie, sa aiba pentru ce sa lupte, daca nu considera ca merita nu se va osteni nici macar o secunda. Are nevoie de o motivatie din exterior, o motivatie pentru cineva pentru care el iubeste sau o/il iubeste. Nu va fi niciodata intepat. :)
Borntobewild
Postat pe 2 Aprilie 2010 16:50
cam paranoia zic eu.....ex Botezatu....
jeanpierre
Postat pe 2 Aprilie 2010 20:32
dar e prea de tot acuma..sunt f interesanti ...adica ei nu dariuesc dar in schimb tu sa le daruiesti..nu i mai inteleg ...parca le este frica sa isi arate sentimentele...ca nu cumva sa fie respinsi.. numai ca nici asa nu i bine..ca atunci nu inteleg ce vor ei de fapt...spuneti -mi voi?
ioanalovely
Postat pe 2 Aprilie 2010 21:34
De la: ioanalovely, la data 2010-04-02 21:34:48dar e prea de tot acuma..sunt f interesanti ...adica ei nu dariuesc dar in schimb tu sa le daruiesti..nu i mai inteleg ...parca le este frica sa isi arate sentimentele...ca nu cumva sa fie respinsi.. numai ca nici asa nu i bine..ca atunci nu inteleg ce vor ei de fapt...spuneti -mi voi?


1.Nu (doar) zodiile conteaza!
2. Strict zodiacal vorbind, a te intreba de ce e zodia cutare asa de neinteles, de ce se comporta asa, e pierdere de timp daca tu nu faci parte din aceeasi jumatate a zodiacului. Unde jumatatile sunt:apa+pamant respectiv foc+aer.
3. La zodia sagetator se potrivesc oarecum "principiile":
a)Cine nu cere nimic isi poate permite orice.
si
b)Dragostea nu inseamna baby-sitting.
Sagetatorii sunt independenti. Vi se pare voua, dar nu va cer cu insistenta sa le daruiti nimic. Nu isi arata sentimentele ptr ca nu e o zodie emotionala, cum sunt cele de apa. Ba chiar uneori sagetatorii sunt disperati de sentimentalismul excesiv al altor zodii.
Pot oricand sa faca si ei pe sentimentalii si extra-sensibilii dar nu dureaza mai mult de-o zi ptr ca, ce-i drept, e plictisitor!! Nu-i de ei!
bgd74
Postat pe 2 Aprilie 2010 23:37
Am avut si eu o relatie cu un barbat sagetator de 1an de zile,o rel super,traita intens,cu multa pasiune...ceea ce pot spune eu din experienta avuta este ca daca iti doresti sa traiesti ceva de neuitat si cu impact putenic combina-te cu ei dar nu pune prea mult la suflet finalul sau nu te implica prea mult ca sa nu suferi.Sunt persoanele care,intradevar te fac sa te simti speciala,unica,iubita pana la D-zeu-si ce femeie nu-si doreste asta??? dar si mint foarte mult,joaca teatru fara numar cu plansete si alte faze din astea care te induioseaza,le place sa se creada importanti in societate,se plictisesc repede,dau vina pe tine ca sa iasa din greseala lor,le place sa cocheteze dar cred ca sunt fideli intr-o relatie...O relatie cu un sagetator nu o uiti prea usor pentru ca este pasionala,cu multa daruire dar e bine sa ramana la stadiul de aventura nu definitiva ca imi par cam lenesi, comozi, asteapta sa le cada,nu sunt prea inventivi sau afaceristi iar cand dau de greu prefera sa fuga...Succes!!
blowbeauty
Postat pe 3 Aprilie 2010 12:33
De la: kudika161362, la data 2010-04-03 12:33:21O relatie cu un sagetator nu o uiti prea usor pentru ca este pasionala,cu multa daruire dar e bine sa ramana la stadiul de aventura nu definitiva ca imi par cam lenesi, comozi, asteapta sa le cada,nu sunt prea inventivi sau afaceristi iar cand dau de greu prefera sa fuga...Succes!!


Hai ca te-ai dat de gol. Da, sagetatorilor nu le plac persoanele materialiste!
Si nu prefera sa fuga cand dau de greu, doar nu le place sa-si piarda vremea cu complicatii inutile sau lucruri care nu sunt importante ptr ei.
Nu "asteapta sa le cada", nici vorba, doar ca sunt in general persoane norocoase si uneori "le cam pica din cer" anumite lucruri, spre invidia altora.
Nu-s lenesi decat cand e vorba de activitati de rutina, pe care le urasc!
bgd74
Postat pe 3 Aprilie 2010 12:55
Intr-adevar sunt cam lenesi ..dar vor ca tu sa le faci totul pe plac..dar cand e vb de ei nu sunt lenesi daca chiar vor sa obtina ceva ei obtin intotdeuna , atunci stiu sa insiste si ei ...oricum sunt egoisti se gandesc numai la ei..iar daca le zici ceva spun ca iar te lamentezi si nu le place asta...nu este un barbat care sa stie sa aiba grija de o femeie..nu stie nici macar sa isi exprime sentimentele fata de persoana iubita , parca ar fi din piatra...sunt interesanti ...daca nu areti ca iubesti la ce mai iubesti totusi?
ioanalovely
Postat pe 3 Aprilie 2010 17:20
De la: bgd74, la data 2010-04-01 15:24:34
De la: ioanalovely, la data 2010-04-01 13:19:21
Rac+ sagetator= no way, nu merge, sunt diferente prea mari...poate exista atractie insa in nici un caz nu iese ceva care sa dureze.


Ei na, nu ma innebuni, eu sutn rac si sunt de 3 ani cu un sagetaor si la momentul actual ne intelgem f bine, si de iubit, ne iubim ca la inceput...asa ca nu-mi spune tu mie ca nu merge, ca nu dureaza si ca no way, ca uite ca merge! Au fost diferente mari care aproape au disparut, atractia a existat si exista in continuare ;)
Nu ziceai tu ca nu depinde numai de zodie, ci si de oameni? in schimb, generalizezi...te cam contrazici
iulia12
Postat pe 6 Aprilie 2010 11:00
barbatii sagetator sunt foarte dificili!!! eu una am simtit pe pielea mea si nu imi mai trebuie. ar fi bine sa poarte pe frunte un insemn cu BEWARE:)) pe bune
rox_sb
Postat pe 6 Aprilie 2010 13:30
De la: rox_sb, la data 2010-04-06 13:30:13barbatii sagetator sunt foarte dificili!!! eu una am simtit pe pielea mea si nu imi mai trebuie. ar fi bine sa poarte pe frunte un insemn cu BEWARE:)) pe bune


Tu esti tipa din avatar ? Ca daca da, imi schimb ziua de nastere pentru tine serios.
Borntobewild
Postat pe 6 Aprilie 2010 18:06
De la: rox_sb, la data 2010-04-06 13:30:13barbatii sagetator sunt foarte dificili!!! eu una am simtit pe pielea mea si nu imi mai trebuie. ar fi bine sa poarte pe frunte un insemn cu BEWARE:)) pe bune

Ce sa spun... si tu ce zodie esti??
bgd74
Postat pe 6 Aprilie 2010 20:27
De la: Borntobewild, la data 2010-04-06 18:06:54
De la: rox_sb, la data 2010-04-06 13:30:13barbatii sagetator sunt foarte dificili!!! eu una am simtit pe pielea mea si nu imi mai trebuie. ar fi bine sa poarte pe frunte un insemn cu BEWARE:)) pe bune


Tu esti tipa din avatar ? Ca daca da, imi schimb ziua de nastere pentru tine serios.

Vorbesti serios? Fara suparare, dar eu era sa o iau la fuga, apropo de "beware"...
bgd74
Postat pe 6 Aprilie 2010 20:29
ha ha ha funny da eu sunt la avatar. si sunt scorpion....apropo, u de ce nu iti pui poza la avatar??? te temi de comentarii rautacioase cum a fost al tau? eu nu...e parerea ta...k;)
rox_sb
Postat pe 8 Aprilie 2010 15:05
Deci sa lasam la o parte discutiile despre zodii, tu chiar esti f frumoasa :) Cum facem sa ma cunosti ? :)
Borntobewild
Postat pe 8 Aprilie 2010 16:17
De la: rox_sb, la data 2010-04-08 15:05:44ha ha ha funny da eu sunt la avatar. si sunt scorpion....apropo, u de ce nu iti pui poza la avatar??? te temi de comentarii rautacioase cum a fost al tau? eu nu...e parerea ta...k;)

A, daca esti scorpion, e ok cu tot ce ai zis. Si e valabila si reciproca
Adevarul e ca pari un pic periculoasa, de aia am zis "beware".
bgd74
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:59
De la: Borntobewild, la data 2010-04-08 16:17:40Deci sa lasam la o parte discutiile despre zodii, tu chiar esti f frumoasa :) Cum facem sa ma cunosti ? :)

Eu m-as mai gandi. O fi ea frumoasa dar e periculoasa.
bgd74
Postat pe 8 Aprilie 2010 20:02
De la: bgd74, la data 2009-08-25 22:39:22
De la: GreenScorpio, la data 2009-08-25 18:15:41
De la: 592777, la data 2009-08-24 19:18:53Aiureli...cand doi oameni nu se potrivesc nu inseamna ca unul e bun si altul e rau,cum se privesc lucrurile pe aici... e ridicol, toti avem calitati si defecte! Ar fi interesant de auzit si parerea sagetatorilor care sunt criticati pe aici despre partenerele lor...Un singur lucru va spun: ptr sagetatori dragoste nu inseamna babysitting, cum au unii(unele) impresia! A,iar plictiseala , care intervine mai devreme sau mai tarziu in orice relatie, e insuportabila ptr un sagetator. Daca esti o persoana monotona si plictisitoare, chiar e un sfat bun sa stai departe de sagetatori!
Auzi, rac cu sagetator. Pai degeaba critici sagetatorul, relatia asta nu merge datorita unor diferente enorme dintre cei 2. Nu din vina sagetatorului.
Si nu stiu ce sagetatori ati cunoscut voi, dar una din trasturile principale e sinceritatea. Deci chestiile cu minciuna cad. Sagetatorii spun adevarul din instinct, ei nici nu prea stiu sa minta.(m,aestrii miniciunii, falsului si manipularii sunr scorpionii!) N-au talent la asta, se dau de gol imediat daca incearca.
Sunteti culmea. Mintitul si inselatul sunt defectele generale ale barbatilor.(ale unora dintre ei) Nu ale sagetatorilor!
Iar ascendentul conteaza mult mai mult. Cineva poate sa fie sagetator, dar sa aiba influente puternice sau ascendent in scorpion, caz in care faza cu mintitul si inselatul e mult mai plauzibila.
Nu mai generalizati aiurea. Mi se pare o tampenie sa judeci o categorie intreaga de oameni asa!!



ridicol esti tu ca te iei mereu de scorpioni.ai cunoscut si tu cativa si aku ii bagi pe toti intr o oala.ca sa vezi cam cat de ingust esti la minte.eu sunt scorpion si urasc minciuna si falsul(fasitatea si lingusitorii in general).de acea toti amicii mei sunt persoane sincere,de incredere si altruiste.pt ca sunt ca mine.iar amicii mei sunt tauri,raci,lei,fecioare si scorpioni.
vezi tu ca la persoanele mai putin educate,fara principii si fara scrupule ies in efidentza calitatile negative ale zodiei in care sunt nascuti.asa ca evita astfel de pers. daca intr adevar esti o pers isteatza.


Bineinteles ca in afara de atacuri la persoana gratuite voi scorpionii nu stiti multe. Nu-mi spune tu cum e cu scorpionii ca stiu eu mai bine. Normal ca va laudati si va credeti cei mai tari dar sunteti niste manipulatori, prefacuti si falsi... Sau poate chiar nu va dati seama???? Scorpioni sinceri si de incredere? Eu n-am vazut!! Pot parea, dar in nici un caz nu sunt. Am avut incredere candva in scorpioni si rau am facut. Mi-au demonstrat de fiecare data ca nu merita, si te folosesc doar pentru scopurile lor, apoi aruncandu-te ca pe o masea stricata!! Astia sunt scorpionii! Evident ca,a sta fiind firea lor, li se pare ceva normal sa se comporte asa. Saracii, poate chiar nu inteleg cat de rai sunt.
La un scorpion e suficient sa te uiti in ochii lui sa vezi falsitatea si nepotrivirea intre fata pe care o arata si cea adevarata. Cea mai a dracului zodie. Poti sa spui tu ce vrei, nu-mi schimbi parerea. Si nu-s singurul care are o parere ffff proasta despre aceasta zodie. Toate zodiile au defecte, mai mici sau mai mari, insa te asigur ca nu mai exista vreuna la fel de rea precum scorpionul. De altfel denumirea e extrem de sugestiva.
A se observa ca am atacat zodia, nu o persoana particulara.
Creatura aia hidoasa si veninoasa(a carei intepatura e mortala!) nu poate insemna nimic bun.
Deci da,a ma ceva cu scoprionii, nu vreau nici macar sa-i vad. E chiar amuzant, dar am ajuns sa-i :"ghicesc" de la o posta. E suficient sa te uiti in ochii lor (ocazie cu care vei simti ceva fiori) .A doua oara nu-ti mai trebuie. Asemenea privire rece si ingrozitoare(parca vor sa te hipnotizeze) nu o intalnesti la alte zodii! Brrr... Stii cum se spune "ochii sunt oglinda sufletului".
Asa ca un scorpion care vrea sa ma mai prosteasca ar face bine sa-si puna ochelari de soare.



Doamne cata dreptate...toata viata mea o sa fug de scorpini mancand pamantul, (eu sunt berbec cu ascendentul in leu), deci persoane mai mincinoase, mai prefacute, mai vicioase si mai nesimttzite decat scorpionii n-am vazut...cunosc 4 scorpioni, zici k sunt facutzi dupa acelas tipar...si au si un tupeu extraordinar sa te minta si dupa ce le-ai spus k stii adevarul...pfooaaa...de sagetatori ce pot spune...sunt cu capul pe umeri, iubitori, dar unii nu stiu sa-si arate dragostea si o cam da in bara, mie mi se par infideli,, corectzi si nu suporta sa fie mintzitzi, app el dak te inseala...e barbat, tu k femeie nu ai voie
k esti c***a dar eu nu cred k exista barbat care nu inseala sau nu minte, de fapt nu exista om care sa nu minta, dc sa nu recunoastem? oricat am incerca noi sa fim kt mai sinceri si mai corectzi, tot mai spunem cate o minciuna
angel_de_la_noche
Postat pe 8 Aprilie 2010 22:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BUNA seara. 2 De la: lupul_alb 2 Mai 2010 00:24
Salut 1 De la: Ana_Augustina 24 Septembrie 2010 13:35
femeia fecioara si barbatul sagetator 3 De la: andre208 1 Decembrie 2009 09:56
mi-a spus ca vrea sa luam pauza 196 De la: bea79 21 Aprilie 2011 22:12
FEMEIA GEMENI 128 De la: valentinacristina 26 Martie 2010 21:16