Setari Cookie-uri

Cat dureaza relatiile intre adolescenti??!?

Buna..chiar acum cateva minute citeam ceva legat de aceasta intrebare:"cat dureaza relatiile intre adolescenti?"..Si pentru ca sunt si eu o adolescenta,si ca fiecare ma roade curiozitate...vreau sa aflu si parerile voastre!Dupa voi cat credeti ca poate dura o relatiile intre doi adolescenti?cateva luni,ani???!!Pot ele sa dureze o viata intreaga?! Adica de exemplu inca din timpul generalei sau a liceului pana la sfarsitul vieti?!Sau este imposibil?!!?!?!?!?!
Astept pareri
P.S. Intrebarea a fost pusa in general...
anya016
Postat pe 30 Iunie 2009 02:11
io nu mai pot cu generalizarile astea...
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 02:16
Buna..si eu sunt o adolescenta ...relatiile astea sunt imprevizibile pot dura o ora , o zi, luni , ani ptr fiecare am exemplu din viata d zi cu zi ... sincer nush dc depinde durata lor
kudika044838
Postat pe 30 Iunie 2009 02:19
Toate am fost si vom fi in suflet adolescente... Cunosc fosti colegi de clasa casatoriti de 15 ani, fericiti ,
am prieteni care sunt casat de multi ani fericiti si s-au cunoscut prin clasa a 7,8-a in liceu ... Ideea este ca poate dura cat simti... Sunt convinsa ca o sa gasesti omul pentru care simti tot... Te sfatuiesc sa analizezi mai bine prima data cu inima apoi rational... Te sarut
roxana_marius
Postat pe 30 Iunie 2009 02:24
De la: greierash, la data 2009-06-30 02:16:26io nu mai pot cu generalizarile astea...


ok am inteles imi cer scuze ca am generalizat dar ma refeream la adolescenti pt ca sunt si eu una din si voiam sa aflu pareri pupici
anya016
Postat pe 30 Iunie 2009 22:07
greierash_is_back
Postat pe 1 Iulie 2009 16:31
depinde....poate sa dureze o viata....citiva ani....luni...depinde de ce fel de relatie aveti....cit de puternica este dragostea voastra....ma tem ca in ziua de azi nu prea mai exista de durata multa....
pamela_1
Postat pe 1 Iulie 2009 16:47
Cred ca depinde de fiecare adolescent in parte.
Desi majoritatea prietenilor mei, au prieten/prietena din clasa a 9-a sau a 10-a...depinde ce prioritai au amandoi.
A mea a durat un an de zile si ar mai fi durat pana la sfarsitul liceului si la facultate daca am fi decis sa ramanem.
Depinde ce vrei pana la urma...
Oricum, majoritatea din cate stiu eu au avut relatii care au durat mai mult de 6 luni
aiai
Postat pe 3 Iulie 2009 16:51
Cunosc cazuri de persoane care au fost colegi de scoala si acum sunt casatoriti si au copii. Depinde de cat e puternica relatia , cat de tare se iubesc cei doi.totusi cred ca in zilele noastre , in societatea in care traim ,cu mentalitatea pe care o au tinerii in ziua de azi sunt foarte rare iubirile care se infiripa in adolescenta si tin o viata intreaga...
Lorena26
Postat pe 4 Iulie 2009 00:38
depinde de persone si iti spun ca exista relatii care au inceput de la gimnaziu .acum persoanele au 40 ani si 45 ani si tot impreuna au ramas.un caz concret sunt parrintii mei care sumt impreuna din liceu si acum au 40 si 38 ani.deci se poate
dolcik1
Postat pe 4 Iulie 2009 09:08
pot dura si o viata intreaga pot dura si cateva zile depinde.. dar parerea mea ii ca relatiile din adolescenta nu se bazeaza pe iubire ii doar atractie fizica
ingerash_cu_cornitze
Postat pe 9 Iulie 2009 23:02
Pentru inceput vreau sa spun ca sunt si eu o adolescenta de 15 ani si ceva ...revenind on-topic:
acum vreo 3 saptamani, am vazut pe un post de televiziune o emisiune legata de asa ceva, dar nu numai...era vorba mai mult de relatiile sexuale intre adolescenti...au fost invitati o "pereche" de adolescenti, colegi de clasa, ce aveau 14 ani si care spuneau ca sunt pregatiti sa faca sex. La un moment dat moderatoarea ii intreaba ce inseamna pentru ei o relatie de lunga durata intre adolescenti...tipa a spus ca de la 2 ani in sus, cel putin 1 an jumatate. Baiatul a spus ca in jur de 6 luni-1 an, la care fata a ramas stupefiata :D ... s-au uitat unul la altul vreo cateva secunde, dupa care pe chipul fetei parca se vedea o dezamagire. Vazand acestea moderatoarea o intreaba pe fata daca mai este dispusa sa faca acest compromis, la care ea a zis ca 'NU" si ca o sa se gandeasca mai mult la acest subiect. De fapt asa cum am mai spus tema emisiunii era legata de relatiile sexuale intre 2 adolescenti, fiind prezenti cei 2 cu tot cu mamele lor....erau mai multe discutii ca mama baitului ii pusese prezervative inntr-un sertar iar unele persoane o condamnau ca il indemna pe baiat sa treaca la fapte iar unele o sustineau ca e bine ca si-a avertizat copilul si ca i-a dat "protectia" pentru a se asigura ca nu vor fi urmari si nu ca l-ar indemna.

p.s. am ramas stupefiata cand am auzit-o pe mama ca ea crede ca mama baiatului l-a indemnat ...chiar daca eu nu sunt de acord cu inceperea relatiilor sexuale la o varsta asa de frageda m-a mirat parerea mamei :D
p.s.2. nu am prieten, sau mai nou cum se spune "tovaras" : , nu am avut pentru ca inca nu am gasit persoana potrivita, dar ma voi gandi de 2 ori mai bine inainte de a incepe o relatie, cu atat mai mult la una sexuala :D...
__yana
Postat pe 10 Iulie 2009 13:04
daca tu cauti garantii ca iubirea va dainui peste timp, afla ca nu exista. depinde doar de ambii parteneri ca ea sa nu se stinga...
DirtyDianna
Postat pe 12 Iulie 2009 13:31
De la: anya016, la data 2009-06-30 02:11:19Buna..chiar acum cateva minute citeam ceva legat de aceasta intrebare:"cat dureaza relatiile intre adolescenti?"..Si pentru ca sunt si eu o adolescenta,si ca fiecare ma roade curiozitate...vreau sa aflu si parerile voastre!Dupa voi cat credeti ca poate dura o relatiile intre doi adolescenti?cateva luni,ani???!!Pot ele sa dureze o viata intreaga?! Adica de exemplu inca din timpul generalei sau a liceului pana la sfarsitul vieti?!Sau este imposibil?!!?!?!?!?!
Astept pareri
P.S. Intrebarea a fost pusa in general...


FRATEEE!!!!!!! Ati luat-o razna ! Va manaca rau .VREti relatii pe viata de la 16 ani ,14 ani ,nu sunteti normale.Cred ca v-ati nascut fara creier .Ce mame aveti frate de ganditi in felul asta.Sper din tot sufletul sa nu fac o fata ,ca daca e ca voi o strang de gat.Sa nu vrei sa inveti nimic ,sa te distrezi ,sa vezi lumea,doar cotaiala pana la adanci batraneti.Incredibil!!!!!!!

Postat pe 14 Iulie 2009 14:42
De la: kudika044838, la data 2009-06-30 02:19:28Buna..si eu sunt o adolescenta ...relatiile astea sunt imprevizibile pot dura o ora , o zi, luni , ani ptr fiecare am exemplu din viata d zi cu zi ... sincer nush dc depinde durata lor


Daca te mananca asa rau TRAIESTE_LE si ai sa afli pe pielea ta cat dureaza.

Postat pe 14 Iulie 2009 14:47
De la: scorpio67, la data 2009-07-14 14:47:00
De la: kudika044838, la data 2009-06-30 02:19:28Buna..si eu sunt o adolescenta ...relatiile astea sunt imprevizibile pot dura o ora , o zi, luni , ani ptr fiecare am exemplu din viata d zi cu zi ... sincer nush dc depinde durata lor


Daca te mananca asa rau TRAIESTE_LE si ai sa afli pe pielea ta cat dureaza.


parerea mea nu trebuia sa reactionezi asa...fiecare din noi avem curiozitati sa aflam mai multe din viata celor din jur,din experientele lor....Asta nu inseamna ca nu invat,ca nu ma distrez,ca nu vreau sa descopar lumea...
Sau tu prin intrebarea mea intelegi "ca ma mananca asa rau"?! uite ce e nu m-am legat niciodata de nimeni dupa acest forum si nici nu vreau,dar lasati vere "saririle " astea ...In plus fiecare face ce vrea cu viata lui...din nefericire nu mi-am propus sa fac ce crezi tu...Iar daca nu-ti convine subiectul nu mai raspunde si cu asta basta
Itzi doresc numai bine!!!
anya016
Postat pe 14 Iulie 2009 22:21
Da-i inainte fata draga!

Postat pe 16 Iulie 2009 08:10
cu scoala cum stai?daca esti adolescenta,asta ar trebui sa te preocupe,nu relatiile
wanda_love_you
Postat pe 17 Iulie 2009 06:12
De la: scorpio67, la data 2009-07-14 14:42:36
De la: anya016, la data 2009-06-30 02:11:19Buna..chiar acum cateva minute citeam ceva legat de aceasta intrebare:"cat dureaza relatiile intre adolescenti?"..Si pentru ca sunt si eu o adolescenta,si ca fiecare ma roade curiozitate...vreau sa aflu si parerile voastre!Dupa voi cat credeti ca poate dura o relatiile intre doi adolescenti?cateva luni,ani???!!Pot ele sa dureze o viata intreaga?! Adica de exemplu inca din timpul generalei sau a liceului pana la sfarsitul vieti?!Sau este imposibil?!!?!?!?!?!
Astept pareri
P.S. Intrebarea a fost pusa in general...


FRATEEE!!!!!!! Ati luat-o razna ! Va manaca rau .VREti relatii pe viata de la 16 ani ,14 ani ,nu sunteti normale.Cred ca v-ati nascut fara creier .Ce mame aveti frate de ganditi in felul asta.Sper din tot sufletul sa nu fac o fata ,ca daca e ca voi o strang de gat.Sa nu vrei sa inveti nimic ,sa te distrezi ,sa vezi lumea,doar cotaiala pana la adanci batraneti.Incredibil!!!!!!!



Draga mea isterica, Anya a fost curioaasa, a intrebat ceva, chiar trebuie sa te pui in asemenea hal cu un copil ? Probabil ca a vrut cateva exemple de astfel de relatii care au inceput inca din liceu, scoala, si au durat f mult timp.

On topic : parintii mei sunt impreuna inca din liceu, pff, si s-au gandit numai la cotaiala si distractii, incat au ajuns niste profesori f apreciati, ai caror elevi intra numai la facultati de stat !

Parintii mei sunt un exemplu...mai sunt si altii la fel !

Postat pe 17 Iulie 2009 06:34
a mea a durat 7 luni,.... :))

uitate-te aici http://insanezone.ro/toCSic-24783.html

Postat pe 18 Iulie 2009 22:40
De la: toCSic, la data 2009-07-18 22:40:38a mea a durat 7 luni,.... :))

uitate-te aici http://insanezone.ro/toCSic-24783.html


si daca dam clic primesti un vot, asa e? de ce nu esti sincera macar!!!!
aniela_cat
Postat pe 18 Iulie 2009 22:42
De la: wanda_love_you, la data 2009-07-17 06:12:42cu scoala cum stai?daca esti adolescenta,asta ar trebui sa te preocupe,nu relatiile


stau bine cu scoala pt curiozitatea ta...Iar cat despre relatie in viata e loc de toate si iubire si invatzamant si distractie...in plu doaream doar exemple din viata oamenilor
anya016
Postat pe 19 Iulie 2009 22:38
relatiile intre adolescenti dureaza cat vor adolescentii... ca si relatiile care nu sunt intre adolescenti o relatie nu are un termen delimitat
inna_1688
Postat pe 23 Iulie 2009 20:22
De la: anya016, la data 2009-06-30 02:11:19Buna..chiar acum cateva minute citeam ceva legat de aceasta intrebare:"cat dureaza relatiile intre adolescenti?"..Si pentru ca sunt si eu o adolescenta,si ca fiecare ma roade curiozitate...vreau sa aflu si parerile voastre!Dupa voi cat credeti ca poate dura o relatiile intre doi adolescenti?cateva luni,ani???!!Pot ele sa dureze o viata intreaga?! Adica de exemplu inca din timpul generalei sau a liceului pana la sfarsitul vieti?!Sau este imposibil?!!?!?!?!?!
Astept pareri
P.S. Intrebarea a fost pusa in general...



depinde .....poate dura 1 zi...1 saptamana...1 luna...1 an..:)


depinde de varsta...de caracter si....de parinti
Katte02
Postat pe 7 August 2009 15:41
De la: wanda_love_you, la data 2009-07-17 06:12:42cu scoala cum stai?daca esti adolescenta,asta ar trebui sa te preocupe,nu relatiile



si eu prin generala(cls 8) si liceu...cand eram indragostita de vreun baiat..atunci excelam si la scoala:)si poate nu sunt singura in cazul asta

deci fiecare are voie la un iubit:)
s-s si demonstrat ca adolescentele care au aviut iubiti la maturitate se vor descurca mai bine intr-o relatie
Katte02
Postat pe 7 August 2009 15:45
De la: , la data 2009-07-17 06:34:23
De la: scorpio67, la data 2009-07-14 14:42:36
De la: anya016, la data 2009-06-30 02:11:19Buna..chiar acum cateva minute citeam ceva legat de aceasta intrebare:"cat dureaza relatiile intre adolescenti?"..Si pentru ca sunt si eu o adolescenta,si ca fiecare ma roade curiozitate...vreau sa aflu si parerile voastre!Dupa voi cat credeti ca poate dura o relatiile intre doi adolescenti?cateva luni,ani???!!Pot ele sa dureze o viata intreaga?! Adica de exemplu inca din timpul generalei sau a liceului pana la sfarsitul vieti?!Sau este imposibil?!!?!?!?!?!
Astept pareri
P.S. Intrebarea a fost pusa in general...


FRATEEE!!!!!!! Ati luat-o razna ! Va manaca rau .VREti relatii pe viata de la 16 ani ,14 ani ,nu sunteti normale.Cred ca v-ati nascut fara creier .Ce mame aveti frate de ganditi in felul asta.Sper din tot sufletul sa nu fac o fata ,ca daca e ca voi o strang de gat.Sa nu vrei sa inveti nimic ,sa te distrezi ,sa vezi lumea,doar cotaiala pana la adanci batraneti.Incredibil!!!!!!!



Draga mea isterica, Anya a fost curioaasa, a intrebat ceva, chiar trebuie sa te pui in asemenea hal cu un copil ? Probabil ca a vrut cateva exemple de astfel de relatii care au inceput inca din liceu, scoala, si au durat f mult timp.

On topic : parintii mei sunt impreuna inca din liceu, pff, si s-au gandit numai la cotaiala si distractii, incat au ajuns niste profesori f apreciati, ai caror elevi intra numai la facultati de stat !

Parintii mei sunt un exemplu...mai sunt si altii la fel !


Nu sunt deloc isterica si daca nu-ti place ce scriu tine-ti parerile pentru tine.Ma scarbesc toate proastele care nu stiu altceva decat:relatie pe veci,dragosteala,pe care sa-l aleg,am ramas gravida ,mai sunt virgina ,Etc.Nici una nu intreaba altceva.Viata e mai complexa de atat,dar ce sa inteleaga niste incuiate din leagan.

Postat pe 20 August 2009 09:48
Hmm..deci sa inteleg ca dupa unele dintre voi ar trebui ca o persoana sa aiba un prieten(a) dupa ce ce facultatea e terminata de cel putin 5 ani, nu?

Va place sa criticati, sa va credeti superiori. Dar toti stim cai ati da orice sa fiti la varsta noastra ca sa va mai distrati putin ca acum v-ati garbovit. Nu fac o aluzie directa la nimeni. Multi de pe acest forum gandesc asa.Uneori aveti dreptate, in unele cazuri(ca cel de fata) exagerati!
Pacat
iacinta
Postat pe 22 August 2009 16:10
De la: anya016, la data 2009-06-30 02:11:19Buna..chiar acum cateva minute citeam ceva legat de aceasta intrebare:"cat dureaza relatiile intre adolescenti?"..Si pentru ca sunt si eu o adolescenta,si ca fiecare ma roade curiozitate...vreau sa aflu si parerile voastre!Dupa voi cat credeti ca poate dura o relatiile intre doi adolescenti?cateva luni,ani???!!Pot ele sa dureze o viata intreaga?! Adica de exemplu inca din timpul generalei sau a liceului pana la sfarsitul vieti?!Sau este imposibil?!!?!?!?!?!
Astept pareri
P.S. Intrebarea a fost pusa in general...


nu mai incepe o data scoala?????????
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 22 August 2009 16:18
nu stiu..prima mea relatie...a fost in liceu....incepusem clasa a 12a....
sunt si acum cu el.....si am terminat deja facultatea!
anca0704
Postat pe 22 August 2009 16:20
De la: inna_1688, la data 2009-07-23 20:22:28relatiile intre adolescenti dureaza cat vor adolescentii... ca si relatiile care nu sunt intre adolescenti o relatie nu are un termen delimitat



angelo_micnegrusiurat
Postat pe 22 August 2009 16:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRIETENIE CU LIPICI 22 De la: kudika_13403 4 August 2012 22:33
renunta la mine pentru un barbat insurat,sau e doar o aventura? 21 De la: maxidanny 30 Decembrie 2009 11:42
CADOU:) 10 De la: mimi_ca29 4 Decembrie 2010 23:18
Halal prietena 26 De la: cezi 21 Ianuarie 2010 10:27
E timid...oare ma place,dar nu are curaj sa imi spuna? 27 De la: Ame_ly 29 Martie 2011 22:11