Setari Cookie-uri

Nu reusesc sa l inteleg

Am o relatie de un an si jumatate.La inceput e a fost cea mai frumoasa relatie din lume,ne completam perfect.Nu mi venea sa cred ca am gasit eu asa un baiat.In ultimele 4 luni insa totul s-a schimbat.Parca incercam sa ne indepartam unul de altul mereu si nu putem.Se desparte de mine din 2 in 2 zile,imi spune ca nu ma mai iubeste,ca nu mai vrea sa continuam,dar la cateva ore dupa asta ma suna din nou si ma intreaba ce fac...si nu renunta pana nu ma impac cu el.Dar apoi nu rezistam o saptamana si iar imi trimite un mesaj sau se poarta ca si cum nu i pasa deloc de mine.Parca nu mai reusesc sa ies din cercul asta:((Oare o sa ne revenim si o sa fim ca inainte sau o sa ne despartim de tot?imi dau seama ca ar fi mai bine pentru noi sa ne despartim,dar parca murim unul fara celalalt.Nu am stat nici o zi fara sa vorbim,chiar daca eram certati
kudika108145
Postat pe 9 Decembrie 2010 20:06
Toate relatiile sunt cele mai frumoase din lume la inceput. Pentru ca tu n-ai de unde sa stii ca el niciodata nu-si pune rufele murdare in cos ci le lasa imprastiate pe te miri unde :) N-ai de unde sa stii ca poarta aceeasi pereche de indispensabili de vreo 3 saptamani :) Si te prosteste ca e perfect, tu te indragostesti si cand esti pusa in fata faptului implinit si toata casa-i un dezastru si lui ii place sa traga vanturi la masa...e prea tarziu! Ca tu esti moarta dupa el si ti se pare ca e asa dragutz cand face toate astea :) Iubire, iubire... :):)
Ionyssa
Postat pe 9 Decembrie 2010 20:23
De la: Ionyssa, la data 2010-12-09 20:23:01Toate relatiile sunt cele mai frumoase din lume la inceput. Pentru ca tu n-ai de unde sa stii ca el niciodata nu-si pune rufele murdare in cos ci le lasa imprastiate pe te miri unde :) N-ai de unde sa stii ca poarta aceeasi pereche de indispensabili de vreo 3 saptamani :) Si te prosteste ca e perfect, tu te indragostesti si cand esti pusa in fata faptului implinit si toata casa-i un dezastru si lui ii place sa traga vanturi la masa...e prea tarziu! Ca tu esti moarta dupa el si ti se pare ca e asa dragutz cand face toate astea :) Iubire, iubire... :):)


mimi_ca29
Postat pe 9 Decembrie 2010 21:35
De la: kudika108145, la data 2010-12-09 20:06:20Am o relatie de un an si jumatate.La inceput e a fost cea mai frumoasa relatie din lume,ne completam perfect.Nu mi venea sa cred ca am gasit eu asa un baiat.In ultimele 4 luni insa totul s-a schimbat.Parca incercam sa ne indepartam unul de altul mereu si nu putem.Se desparte de mine din 2 in 2 zile,imi spune ca nu ma mai iubeste,ca nu mai vrea sa continuam,dar la cateva ore dupa asta ma suna din nou si ma intreaba ce fac...si nu renunta pana nu ma impac cu el.Dar apoi nu rezistam o saptamana si iar imi trimite un mesaj sau se poarta ca si cum nu i pasa deloc de mine.Parca nu mai reusesc sa ies din cercul asta:((Oare o sa ne revenim si o sa fim ca inainte sau o sa ne despartim de tot?imi dau seama ca ar fi mai bine pentru noi sa ne despartim,dar parca murim unul fara celalalt.Nu am stat nici o zi fara sa vorbim,chiar daca eram certati


Suna urat dar da-i un ultimatum. Inainte de asta intreaba-l de ce se intoarce daca zice ca nu te mai iubeste. In functie de raspunsul lui tragi o concluzie. Ultimatumul ar suna cam asa: " Asculta baiete! Eu te iubesc dar ma pot lipsi de tine daca o sa continui cu jocul asta de copil de cresa. Urmatoarea data cand te mai "desparti" de mine nu te mai obosi sa te intorci ca un catel plouat la mine pt. ca nu sunt "jucaria ta". Ai intelesssssssssssssss? ????????
mimi_ca29
Postat pe 9 Decembrie 2010 21:44
De la: Ionyssa, la data 2010-12-09 20:23:01Toate relatiile sunt cele mai frumoase din lume la inceput. Pentru ca tu n-ai de unde sa stii ca el niciodata nu-si pune rufele murdare in cos ci le lasa imprastiate pe te miri unde :) N-ai de unde sa stii ca poarta aceeasi pereche de indispensabili de vreo 3 saptamani :) Si te prosteste ca e perfect, tu te indragostesti si cand esti pusa in fata faptului implinit si toata casa-i un dezastru si lui ii place sa traga vanturi la masa...e prea tarziu! Ca tu esti moarta dupa el si ti se pare ca e asa dragutz cand face toate astea :) Iubire, iubire... :):)



BlueBubble
Postat pe 10 Decembrie 2010 14:00
Nu stiu ce sa zic, daca tu de 4 luni accepti toate lucrurile astea inseamna ca si tie iti place! totul depinde de tine, tu stii cel mai bine daca vrei sau nu o asemenea relatie. In plus, cum il inveti asa-l ai:))))
larisa_iordache
Postat pe 10 Decembrie 2010 14:07
Probabil sia gasit pe alcineva si incearca sa rupa legatura cu tine si nu poate ptr ca te iubeste mult, avind in vedere vechimea relatiei dintr-e voi.Sau ii place doar sa se joace cu tine.Poti avea o discutie mai serioasa cu el si sa vedeti cum stati.
kudika228167
Postat pe 10 Decembrie 2010 14:10
Da,m-am gamdit si eu ca are pe altcineva.Nu stiu,incep sa nu mai visez ca lucrurile isi vor reveni odata si odata.Cred ca pur si simplu asta e modul lui de a se indeparta de mine si o sa urmeze despartirea.Poate intr-un fel a ajuns sa ma urasc pentru ca la inceput eu nu tineam la el si ii reprosam orice,ma purtam urat cu el.Parca acum se razbuna.Incerc sa nu ma mai gandesc la asta,sa las timpul sa isi spuna cuvantul.Multumesc pentru sfaturi,desi am senzatia ca el e singurul care controloeaza relatia,eu n-as putea schimba nimic,pentru ca are un fel foarte dificil si nu ma lasa:(
kudika108145
Postat pe 10 Decembrie 2010 16:57
De la: kudika108145, la data 2010-12-09 20:06:20Am o relatie de un an si jumatate.La inceput e a fost cea mai frumoasa relatie din lume,ne completam perfect.Nu mi venea sa cred ca am gasit eu asa un baiat.In ultimele 4 luni insa totul s-a schimbat.Parca incercam sa ne indepartam unul de altul mereu si nu putem.Se desparte de mine din 2 in 2 zile,imi spune ca nu ma mai iubeste,ca nu mai vrea sa continuam,dar la cateva ore dupa asta ma suna din nou si ma intreaba ce fac...si nu renunta pana nu ma impac cu el.Dar apoi nu rezistam o saptamana si iar imi trimite un mesaj sau se poarta ca si cum nu i pasa deloc de mine.Parca nu mai reusesc sa ies din cercul asta:((Oare o sa ne revenim si o sa fim ca inainte sau o sa ne despartim de tot?imi dau seama ca ar fi mai bine pentru noi sa ne despartim,dar parca murim unul fara celalalt.Nu am stat nici o zi fara sa vorbim,chiar daca eram certati


tu nu ai demnitate?cum ii permiti sa fii carpa lui?da-i un ultimatum,daca te iubeste cu adevarat isi va shimba comportamentul fata de tine
ioanab90
Postat pe 14 Ianuarie 2011 12:21
De la: ioanab90, la data 2011-01-14 12:21:59
De la: kudika108145, la data 2010-12-09 20:06:20Am o relatie de un an si jumatate.La inceput e a fost cea mai frumoasa relatie din lume,ne completam perfect.Nu mi venea sa cred ca am gasit eu asa un baiat.In ultimele 4 luni insa totul s-a schimbat.Parca incercam sa ne indepartam unul de altul mereu si nu putem.Se desparte de mine din 2 in 2 zile,imi spune ca nu ma mai iubeste,ca nu mai vrea sa continuam,dar la cateva ore dupa asta ma suna din nou si ma intreaba ce fac...si nu renunta pana nu ma impac cu el.Dar apoi nu rezistam o saptamana si iar imi trimite un mesaj sau se poarta ca si cum nu i pasa deloc de mine.Parca nu mai reusesc sa ies din cercul asta:((Oare o sa ne revenim si o sa fim ca inainte sau o sa ne despartim de tot?imi dau seama ca ar fi mai bine pentru noi sa ne despartim,dar parca murim unul fara celalalt.Nu am stat nici o zi fara sa vorbim,chiar daca eram certati


tu nu ai demnitate?cum ii permiti sa fii carpa lui?da-i un ultimatum,daca te iubeste cu adevarat isi va shimba comportamentul fata de tine



lasa-l va fi mai rau pentru tine mai tarziu,nu te merita...
andreea1203
Postat pe 14 Ianuarie 2011 12:23
De la: ioanab90, la data 2011-01-14 12:21:59cum ii permiti sa fii carpa lui?


daca nu isi permite si ea sa fie mop!ce ai tu cu ea?
ironia
Postat pe 14 Ianuarie 2011 12:23
De la: kudika108145, la data 2010-12-10 16:57:08Da,m-am gamdit si eu ca are pe altcineva.Nu stiu,incep sa nu mai visez ca lucrurile isi vor reveni odata si odata.Cred ca pur si simplu asta e modul lui de a se indeparta de mine si o sa urmeze despartirea.Poate intr-un fel a ajuns sa ma urasc pentru ca la inceput eu nu tineam la el si ii reprosam orice,ma purtam urat cu el.Parca acum se razbuna.Incerc sa nu ma mai gandesc la asta,sa las timpul sa isi spuna cuvantul.Multumesc pentru sfaturi,desi am senzatia ca el e singurul care controloeaza relatia,eu n-as putea schimba nimic,pentru ca are un fel foarte dificil si nu ma lasa:(


Sa lasi timpul sa-si spuna cuvantul? Dar tu gura n-ai? Ca ochii se pare ca nu-i ridici din pamant in fata lui.
Controleaza relatia? Si la tine foloseste vreo telecomanda sau cum?

Bine ca multumiti pentru sfaturi pe care nu le luati niciodata in considerare. De ce le mai cereti, doar voi stiti.

Da, lasa timpul. Ce-o sa mai plangi dupa timpul asta...
rashela
Postat pe 14 Ianuarie 2011 13:38
Eu sp k ar trebui sa aveti o conversatie mai serioasa!..intreabal dc se comporta asa,dak te iubeste sau nu..nush poate are pe alta..ial cu ocolisu'...iti urez mult succes!sa auzim de bine~
printesaaaa_x
Postat pe 18 Ianuarie 2011 20:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubirea dintre o persoana ortodoxa si una penticostala(fata ortodoxa-baiat penticostal 99 De la: joanna_doll 30 Mai 2016 20:51
eu romanca ,el tigan 20 De la: ra198708 31 August 2011 19:12
iubire sau? 9 De la: kudika050245 9 Iulie 2009 20:35
un sfat la aceasta poveste 50 De la: nefer 9 Iunie 2009 13:18
iubirea adevarata nu are de-a face cu obsesia... 1 De la: kudika379923 30 Octombrie 2011 10:33