Setari Cookie-uri

hello

sunt interesata de o discuti despre infidelitate, cine e dispus?
kudika049663
Postat pe 8 Iulie 2009 02:12
depinde din ce perspectiva...cel inselat sau cel care inseala?
o_chelaru
Postat pe 8 Iulie 2009 02:18
Ce ar fi de spus?Iar ne vom imparti in 2 tabere si vom fi cei care sustin fideliatea si dragostea si ceilalti care vor veni cu scuze si argumente pt infidelitatea lor in cuplu.
luyyzz
Postat pe 8 Iulie 2009 02:21
cel inselat:)
kudika049663
Postat pe 8 Iulie 2009 02:49
am o relatie de 3 ani, l-am prins de 2 ori iar a treia ora abia o cunoscuse nu se intample inca nimic pana mi-am bagat eu coada:P. parerea mea este ca orice barbat inseala mai devreme sau mai tarziu, si cand ma refer ca l-am prins de 2 ori au fost aventuri nu relatii lungi, aventu ri cu fete proatse si usuratice nu cele de pe centura, cele proaste care se dau mari si defat stau azi cu unul si maine cu altul sunt doar folosite.deci sunt sigura ca din partea lui nu a fost vb de sentimente doar de o placere care multi barbati o au de a face niste chestii care cu sotiile nu si le permit. ma refer la o placere a unora de a umili in timp ce fac sex, care acasa nu ii ste acceptata si nici nu concepe el sa faca asa ceva cu femeia care o iubeste, pe partea asta l-am inteles, dar ce ma fac cu gandul ca nu pot accepta sa stiu ca oricand apare o usuratica de asta el nu o sa rateze ocazia, pt ca in alte privinte ne intelegem, si este un barbat care ma respecta, nu ma ignora, ma iubeste, imi arata lucrul asta, si are alte multle calitati as lungi prea mult sa vb despre toate lucrurile frumoase.
sunt eu deplasa ca l-am inteles teoretic pe partea cu placerea respectiva dar de fapt no pot trai cu gandul asta? astept pareri
kudika049663
Postat pe 8 Iulie 2009 02:50
am o relatie de 3 ani, l-am prins de 2 ori iar a treia ora abia o cunoscuse nu se intample inca nimic pana mi-am bagat eu coada:P. parerea mea este ca orice barbat inseala mai devreme sau mai tarziu, si cand ma refer ca l-am prins de 2 ori au fost aventuri nu relatii lungi, aventu ri cu fete proatse si usuratice nu cele de pe centura, cele proaste care se dau mari si defat stau azi cu unul si maine cu altul sunt doar folosite.deci sunt sigura ca din partea lui nu a fost vb de sentimente doar de o placere care multi barbati o au de a face niste chestii care cu sotiile nu si le permit. ma refer la o placere a unora de a umili in timp ce fac sex, care acasa nu ii ste acceptata si nici nu concepe el sa faca asa ceva cu femeia care o iubeste, pe partea asta l-am inteles, dar ce ma fac cu gandul ca nu pot accepta sa stiu ca oricand apare o usuratica de asta el nu o sa rateze ocazia, pt ca in alte privinte ne intelegem, si este un barbat care ma respecta, nu ma ignora, ma iubeste, imi arata lucrul asta, si are alte multle calitati as lungi prea mult sa vb despre toate lucrurile frumoase.
sunt eu deplasa ca l-am inteles teoretic pe partea cu placerea respectiva dar de fapt no pot trai cu gandul asta? astept pareri
kudika049663
Postat pe 8 Iulie 2009 02:51
Nu stiu ce sa spun-de fapt vad ca nici u nu esti impacata cu gandul.....dar zici ca-l intelegi pe de-o parte,la o chestiune de natura sexala?Ce probl sau dorinta era mai imp decat dragostea pt tine?Ce cauta el si nu-i poti oferi tu?Cat despre acceptare si iertare-eu sincer iti spun-nu stiu daca as avea puterea sa iert.....am o rel de 2 ani,ne dorim sa ne casatorim,ne intelegem bine pe toate planurile,deci nu pot nici macar sa ma gandesc ca m-ar insela.Eu nu iti mai spun-ca-l ador si nu-mi trebuie nimic altceva -deci nu inteleg de ce cine spune ca iubeste poate calca alaturi..
luyyzz
Postat pe 8 Iulie 2009 03:04
Eu una consider ca un om nu poate sti ce se inampla cu el cu adevarat pana cand nu experimenteaza indeajuns...De altfel , daca ai o relatie stabila , fiecare din parteneri poate da cu bata-n balta si poate insela.Insa o aventura de o noapte nu inseamna mare lucru, pentru ca in acest fel omul care este implicat isi da seama cu usurinta daca merita sau nu efortul relatia actuala, daca merita sau nu sa lupte pentru persoana pe care o iubeste si alaturi de care este.Daca ai o relatie monotona, sau cel putin asa o consideri tu , nu poti in nici un caz sa realizezi ce mult te ajuta omul de langa tine, decat daca poti face comparatia cu altul .Daca cel cu care esti nu iti ofera nici macar jumatate din ce gasesti la amant/ a, atunci nu mai are rost sa pierzi timpul ...
se ajunge la certuri si consider ca e mai bine sa il lasi sa plece decat sa va chinuiti unul pe altul --- asta daca realizeaza dupa ca nu e ok relatia actuala..
dar in cazul tau ...trebuie sa pui in balanta calitatile si dovezile de care ne povestesti si sa realizezi ca merita sa lupti , chiar daca a avut acele scapari...
Asadar parerea mea este ca o relatie si o dragoste care se manifeste prin intermediul demonstratiilor este prea greu de distrus de pitipoance care stau pe spate ca maimutele !!!!
Succes in viata si numai bine !
Nu trebuie sa renunti decat atunci cand simti tu nevoia...iar experimentand te poti apropia sau poti realiza ca vrei mai mult !
TE-am pupat!
roscaadelina
Postat pe 8 Iulie 2009 03:08
am avut multe discutii cu barbati pe chestai asta, si deaceea am ajuns sa fiu de acord cu ei pe partea sexuala, pt ca mi-am dat seama ca sunt multi care gandesc asa, iar cand calca stram la ei este vb de altceva, de o escapada care le ofera o placere, si ma refer la cei care nu se implica in relatii extra de lunga duarata, pt ca in cele de lunga durata sunt clar implicate sentimente si dint partea lui.
cu toate ca eram constienta cu ideea ca orice barbat inseala cand l-am cunoscut eram sigura ca nu il pot ierta daca il prind, si uite ca am ajuns in situatia sa il prind a treia ora inainte sa se intample ceva, si nu stiu de ce nu pot pune capat.
il inteleg pe o parte, nu pot accepta sa stiu ca tot timpul va face asa, dar mi-as fi dorit sa nu il prind, sa pot avea un gram de incredere oarba
kudika049663
Postat pe 8 Iulie 2009 03:14
De la: kudika049663, la data 2009-07-08 03:14:26am avut multe discutii cu barbati pe chestai asta, si deaceea am ajuns sa fiu de acord cu ei pe partea sexuala, pt ca mi-am dat seama ca sunt multi care gandesc asa, iar cand calca stram la ei este vb de altceva, de o escapada care le ofera o placere, si ma refer la cei care nu se implica in relatii extra de lunga duarata, pt ca in cele de lunga durata sunt clar implicate sentimente si dint partea lui.
cu toate ca eram constienta cu ideea ca orice barbat inseala cand l-am cunoscut eram sigura ca nu il pot ierta daca il prind, si uite ca am ajuns in situatia sa il prind a treia ora inainte sa se intample ceva, si nu stiu de ce nu pot pune capat.
il inteleg pe o parte, nu pot accepta sa stiu ca tot timpul va face asa, dar mi-as fi dorit sa nu il prind, sa pot avea un gram de incredere oarba

Asta nu e o scuza....cum adica sa faca ce nu poate face cu sotia???!!!Pt placere?Adica cu sotia e..neplacere?Ai doar 26 de ani,ca sa zic-daca poti accepta sa te insele pt placeri mici si dese -da-i inainte!Ce ciudata delimitare-ca face doar sex-nu implica sentimente-pai si tu ce esti,papusica cu cheita care accepta orice de la el?Hmm-de fapt el stie ca are unda verde "ca-l intelegi" si face asta fara nicio remuscare-ca deh-placerea e placere si nevasta oricum e blanda si intelege biata de ea!Ai grija de tine si inima ta-sa nu-l pierzi prin hatisul placerilor mici pe care zice ca nu si le poate satisface acasa!!!
luyyzz
Postat pe 8 Iulie 2009 03:20
imi place cum gandesti, esti pe aceeasi lungime de unda cu mine, am mai primit sfaturi dar sunt cele drastice car daca a inselat gata nu merita, eu consider ca a insela din partea barbatilor a devenit o normalitate pt ei, si cum spui tu niste pitipoance nu pot pune capat relatiei dar treaba e ca sunt sigura ca el va mai face lucrul asta, si sunt sigura ca nu ii trece prin cap sa se desparta de mine pt una din astea, nu imi este frica sa nu il pierd, imi este teama ca o sa il mai prind ca asta e placerea lui, si nu o face ca ii lipseste ceva, ca nu ne intelegem pur si simplu are el o placere care o sa si-o satisfaca de cate ori are ocazia, fiind sigura ca o sa il mai prind, nu stiu ce sa fac sa ma impac cu gandul, sa incetez sa il mai verific pt eu il verific fff mult ca incearca cum poate sa ascunda sa nu il prind si nici nu se manifesta ciudat daca face vreo chesti deasta, el chiar se poarta normal nu se simte nici o schimbare, numai ca eu il verific tot timpul decand l-am prins 1 oara si ii este imposibil sa ascunda tot si pana la urma aflu si ureamaza certuri, explicatii si probe din care ma conving ca a fosta inca o proasta care ur si simplu i-a satisfacut lui placerea de a o umili, a o trage de par................... nu pot sa chiar tot, si pe langa sta le mai si prosteste de un tel, de bani ca cica e sarac are nevoie:)))))) ........ tot ce poate depinde cat de proasta e
kudika049663
Postat pe 8 Iulie 2009 03:28
nu imi este teama ca il pierd, nu iti doresc sa fii inselata dar nu imi place sa fiu prostita cu niste vb frumoase si promisiuni care stiam ca nu sunt adevarate ' nu o sa te insel niciodata' si l-am verificat, l-am urmarit prin diferite mijloace pt ai demonstar ca nu este cum incearca el sa ma faca se cred, deoarece orice barbat inseala mai devreme sau mai taeziu, mai sunt si exceptii dar fff rare si iti doresc sa fie al tau exceptia, dar acum ca i-am aflat si placerile pt care are aventuri numa pot imaca cu gandul, inapoi nu pot da sa il cred ca nu ma inseala, sa ma opres sa il verific nu pot, sa il parasesc nu am reusit pana acum am incercat dar totusi il iubesc si dupa astea nu la fel de muld dar inca il mai iubesc, si chiar nu stiu ce sa fac, si cu altul va fi la fel il prind in prima parte a relatiei ca am impresi ca o iau razna nu ma pot abtine sa nu il verific sau sa il controlez
:)))))))))))
kudika049663
Postat pe 8 Iulie 2009 03:42
hai sa iti zic ceva multi barbati nu sunt prinsi deoarece femeile nu au incercat sa ii prinda, si pe deoparte mi-a fi dorit sa nu fac nici eu lucrul asta, sau poate ca femeile de langa ei nu gandesc atat de departe, ori ii cred prea mult ori nu le duce capul cum sa ii prinda, crede-ma ca am ajuns la variante care nu m-as fi gandit candva, dar am o ambitie mare si gand eu mi-am facut o parere si mai sunt si sigura ca asa este depsre un lucru sau o persoana fac multe chestii pt ai demonsttra ca ceea ce spune nu este chiar asa cum vrea ea sa lase impresia
kudika049663
Postat pe 8 Iulie 2009 03:48
iar parerea mea despre ideea ta dspre frumusetea care vine din interior sa stiii ca nu multi barbati privesc in interiorul femeii si cu siguranta sunt mai interesati de exterior, asa ca nu iti ascunde complexele in spatele unor idei , ar trebui sa faca unul sau mai multe sacrificii, o femeie care se multumeste cu a fi ok in aspect, cred eu ca se cam neglijeaza si se cam ascunde in spatele ideii de ai frumos pe interior care intradevar conteaza fff mult dar nu este de ajuns
kudika049663
Postat pe 8 Iulie 2009 04:26
De la: kudika049663, la data 2009-07-08 04:26:28iar parerea mea despre ideea ta dspre frumusetea care vine din interior sa stiii ca nu multi barbati privesc in interiorul femeii si cu siguranta sunt mai interesati de exterior, asa ca nu iti ascunde complexele in spatele unor idei , ar trebui sa faca unul sau mai multe sacrificii, o femeie care se multumeste cu a fi ok in aspect, cred eu ca se cam neglijeaza si se cam ascunde in spatele ideii de ai frumos pe interior care intradevar conteaza fff mult dar nu este de ajuns

Partial de acord..numai ca nu sunt complexata (poate un picutz de greutate-dar am fost f slabutza-nu mai pot fii asa-deci.....),sunt realista,nu ma consider vreo frumusete,numai ca vezi tu,nu toti barbatii isi doresc o frumoasa cu suflet rece,eu poate am fost mai norocoasa sau am stiut ce sa-mi aleg.Nu sunt de acord cand spui ca o femeie se neglijeaza -dk spune k e ok in aspect-adica eu stiu femei dragutze,care nu se considera frumoase si merg la coafor,au grija de ele,se parfumeaza ,isi fac unghiile si etc-numai ca eu punctam ca pe langa aceste aspecte ,care-mi par de bun simt,o femeie trebuie sa stie sa fie cu mult mai mult decat o papusica.
luyyzz
Postat pe 8 Iulie 2009 10:12
De la: kudika049663, la data 2009-07-08 03:14:26am avut multe discutii cu barbati pe chestai asta, si deaceea am ajuns sa fiu de acord cu ei pe partea sexuala, pt ca mi-am dat seama ca sunt multi care gandesc asa, iar cand calca stram la ei este vb de altceva, de o escapada care le ofera o placere, si ma refer la cei care nu se implica in relatii extra de lunga duarata, pt ca in cele de lunga durata sunt clar implicate sentimente si dint partea lui.
cu toate ca eram constienta cu ideea ca orice barbat inseala cand l-am cunoscut eram sigura ca nu il pot ierta daca il prind, si uite ca am ajuns in situatia sa il prind a treia ora inainte sa se intample ceva, si nu stiu de ce nu pot pune capat.
il inteleg pe o parte, nu pot accepta sa stiu ca tot timpul va face asa, dar mi-as fi dorit sa nu il prind, sa pot avea un gram de incredere oarba


Deci, cum spunea un prieten drag mie:
Follow the ”turmã” !
Daca nu stiti de unde sa alegeti barbatii si sa triati in functie de valorile voastre morale, inseamna ca va meritati soarta !
kudikaroxi
Postat pe 10 Iulie 2009 14:51
De la: kudika049663, la data 2009-07-08 02:50:49am o relatie de 3 ani, l-am prins de 2 ori iar a treia ora abia o cunoscuse nu se intample inca nimic pana mi-am bagat eu coada:P. parerea mea este ca orice barbat inseala mai devreme sau mai tarziu, si cand ma refer ca l-am prins de 2 ori au fost aventuri nu relatii lungi, aventu ri cu fete proatse si usuratice nu cele de pe centura, cele proaste care se dau mari si defat stau azi cu unul si maine cu altul sunt doar folosite.deci sunt sigura ca din partea lui nu a fost vb de sentimente doar de o placere care multi barbati o au de a face niste chestii care cu sotiile nu si le permit. ma refer la o placere a unora de a umili in timp ce fac sex, care acasa nu ii ste acceptata si nici nu concepe el sa faca asa ceva cu femeia care o iubeste, pe partea asta l-am inteles, dar ce ma fac cu gandul ca nu pot accepta sa stiu ca oricand apare o usuratica de asta el nu o sa rateze ocazia, pt ca in alte privinte ne intelegem, si este un barbat care ma respecta, nu ma ignora, ma iubeste, imi arata lucrul asta, si are alte multle calitati as lungi prea mult sa vb despre toate lucrurile frumoase.
sunt eu deplasa ca l-am inteles teoretic pe partea cu placerea respectiva dar de fapt no pot trai cu gandul asta? astept pareri

dar ce mai zici cand barbatul face toate cu prietena sa,femeia sa,cu care locuieste si el tot inseala?
eh..orice ar face o femeie pt a`si pastra barbatul langa ea ar fi in zadar.
dragelor,asta e legea firii omenesti.ne`am nascut sa traim singure sau alaturi de jumatatea care inseala pt k asta e instinctul animal.nicee
JustAGrl
Postat pe 19 Mai 2010 16:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ziciceti, e posibil si daca da, e chiar de-a dreptul imoral? 43 De la: loveisblinde 10 Septembrie 2009 08:44
Nevoie de o parere! 4 De la: contesina 4 Aprilie 2011 21:25
Cum au devenit florile parfum 1 De la: miss_ankee 18 Noiembrie 2010 19:00
BARBATUL RAC !! 4 De la: Ana_Roberta 4 Februarie 2010 00:19
Voi cum ati proceda? 53 De la: nicossia 7 Octombrie 2011 09:19