Setari Cookie-uri

Cum mi-as mai putea salva casnicia?

Am nevoie de pareii ce ma pot ajuta .Am ajuns intr-un moment in care nu mai pot rezista . In luna Octombrie 2013 a anului trecut am primit un mesaj din partea unui necunoscut precum sotul ma inseala ci o colega de munca . Nu am dat importanta ,si am crezut ca sunt doar vorbe ,ca sunt doar rautatii din partea lumii. Desi , nu am dat crezare in tot acest timp primeam mesaje si telefoane din partea diverselor persoane ( am sa precizez ca sotul meu lucreaza la Dipi mai pe scurt este angajat al Ministerului Afacerilor de Interne ). Mesajele si telefoanlele pe care le tot primeam banuiesc ca sunt din partea vreunui coleg sau a baietiilor de la doi si un sfert ).In tot acest timp el imi spunea ca este la un amic care vinde masinii , ca dupa ce termina programul se duce la acest amic . Il sunam si nu-mi raspundea la telefoane , imi spunea ca ajunge la orele 22:00 -23: 00. Pana cand intr-o buna zi m-am decis sa merg sa vad daca masina lui este in zona unde sta aceasta colega asa cum eram informata . Acesta colega a lui sta in acelasi cartier cu noi . Am avut scupriza de a-i gasi masina parcata in aproprierea blocului ei . Era ora 23 :00 si eu il sunam la care imi spunea ca nu poate vorbi ca este cu doi colegii de munca plecat si ca si-a parcat masina in zona la ea deoarece i-a sarit un pivot . A veni acasa in jurul orei 03:00 si a inceput sa mi zica fele si fel de lucrurii precum 7 anii de zile nu am construit nimic impreuna ,ca sunt egoista , ca mu,ai el a tras de aceasta relatie . Tin sa specific ca suntem impreuna de cand eu aveam 19 ani si el 26 de ani . Eu nu am putut sa-i ofer sprijin financiar in tot acest timp . A trebuit sa-mi termin liceul si apoi facultatea . Bun dupa toate acestea nu a recunoscut ca are o relatie cu ea ,am stat am vorbit , am plans , ne-am agitat etc. Am fost nevoita sa mai fac cateva drumurii pana in zona in care sta pentru a vedea daca masina lui este tot acolo . De fiecare data nega ca nu se duce la ea , ca parcheaza masina in zona la ea deoarece nu sunt locurii de parcare la acel amic la care ma mintea ca se duce. Pana intr-o buna zi in care i-am luat telefonul care il avea codat , am reusit sa-l decodez si am gasit poze cu amandoi in case ei cand o saruta si mesaje in care isi declarau iubire . L-am trezit si l-am intrebat ce se intampla , de ce mi face asa ceva , l-am si lovit si apoi am inceput sa vorbim . In tot acest timp imi motiva ca din cauza faptului ca nu m-am schimbat a ajuns sa se arunce in bratele altei femeii. Incerca sa se scuze agatandu-se de aceste schimbarii precum sa nu mai fiu egoista , sa i fiu aproape etc. In prima zi de Craciun am fost sunata de un indivis precum ii gasesc impreuna daca ma duc la ea . M-am imbracat si am ajuns la ea. Ea urca scariile eu le coboram, m-am intalnit cu ea si m-a poftit la ea in casa sa vorbim . El ma mintise ca se duce la un coleg de semniar si de fapt fusese cu ea si tocmai ce o lasase acasa . Il sun ii spun sa urce ca ma aflu la amanta sa in casa si dupa un sfert de ora apare si el . A inceput sa se eschivez si sa spuna ca dupa 7 anii de zile tine la mine insa nu a spus ca o iubeste pe aceasta . I-am pus icoana in brate sa se jure precum aseara s-a culcat cu mine si cum poate spune ca ma iubeste si pe mine si pe ea , A luat icoana in brate si s-a jurat pe styramb de fata cu mine si cu ea .Atunci m-am imbrcat si am plecat . A venit dupa mine spunandu-mi ca ea tocmai iesise din spital si nu vroia sa o aibe pe constiinta sa i se faca rau . Dupa ce a terminat discutia cu mine mi-a zis ca se duce la ea ca are sa -i dea multe explicatii . De Revelion au venit parintii lui care mi-au creat numai tensiune de mi-a pierit orice chef de a petrece . Intr-un final au plecat si a plecat si el cu ei de s-a intors a doua zi . Mi-a spus ca a stat in garaj in masina ca nu vroia sa mai auda de nimeni si ca a fost la biserica. A doua zi am primit telefon precum eram informata ca a fost la ea . Mereu mi se spune sa ma schimb sa vada ca nu mai sunt egoista , ca ma comport altfel in societate, sa fiu sociabila etc. Nu a trecut mult timp ca iar l-am prins la ea in casa . Imi motiva ca se duce la ea pentru o cerere care vrea sa o depunsa la Parchet pentru a sesiza organele competenete precum ne-au fost ascultate telefoanele . Mi se spunea ca ce am facut eu sa-l recastig , cand el venea in tot acest timp la ore tarzii nu ne petreceam timpul impreuna etc. Ca sa aflu de la amanta lui ca el a intentat cerera de divort si eu nici nu stiam ,a cazut cerul pe mine nici nu a avut taria de a -mi spune . Tin sa fac o alta precizare precum ele a facut un credit ipotecar pe casa parintilor in 2007 in Chf si de acolo au inceput problemele , am stat intr-o casa care era trecuta pe numele unui unchi de al lui si am stat in jur de trei anii in acea casa din 2009 -2012 . Un an de zile am stat cu chirie dupa care a facut un credit la banca pentru a lua casa . Creditul facut pe numele lui insa de datorii nu a scapat a mai ramas cu ceva datorii din creditul vechii plus alte imprumuturii care le-a facut la neamurii . S-a afundat numai in datorii si acum nu mai are scapare . Crede ca cu o alta va putea da inainte , ca il va putea ajuta financiar . In nenumaratele discutii imi spunea ca noi femeiile suntem niste tarfe . Ca meritam sa se foloseasca de noi. Am nevoie de parerile voastre . Referitor la infidelitatea sa, pana sa-i descopar ma mintea cu nerusinare.
CristinaAla
Postat pe 27 Ianuarie 2014 20:49
Parerea mea: nu-ti mai poti salva casnicia, oricat de mult ti-ai dori tu lucrul asta. El nu te iubeste, asta este clar, caci, daca te-ar fi iubit, nu te-ar fi inselat si mintit.

In locul tau, m-as duce la un avocat specializat pe divorturi, sa-l intreb cum ramane dupa divort cu datoriile lui, daca trebuie sa le platesti si tu, caci e foarte posibil ca si tu sa fi obligata sa-i platesti o parte din datorii, ca doar le-a acumulat in timpul casniciei cu tine...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 28 Ianuarie 2014 10:02
De la: kudika484970, la data 2014-01-27 20:49:05Am nevoie de pareii ce ma pot ajuta .Am ajuns intr-un moment in care nu mai pot rezista . In luna Octombrie 2013 a anului trecut am primit un mesaj din partea unui necunoscut precum sotul ma inseala ci o colega de munca . Nu am dat importanta ,si am crezut ca sunt doar vorbe ,ca sunt doar rautatii din partea lumii. Desi , nu am dat crezare in tot acest timp primeam mesaje si telefoane din partea diverselor persoane ( am sa precizez ca sotul meu lucreaza la Dipi mai pe scurt este angajat al Ministerului Afacerilor de Interne )......................................


Foarte trist,dar nimic nou in peisajul relatiilor din timpurile moderne!!

Ce mai poti spune in fata dovezilor de infidelitate????Nimic,care sa iti salveze casnicia!!!!Comportamentul sotului tau nu lasa loc comentariilor,ar fi inutile!!

Ce poti face???Trimite-l la plimbare,caci nu vei mai fi fericita cu el!!!Orice prelungire a acestei casnicii te va distruge definitiv!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Ianuarie 2014 10:10
Eu nu-ti spun sa-l lasi pt ca in astfel de situatii , multe dintre noi femeile , la prima greseala a barbatului.....lasam inima sa ne dicteze in locul ratiunii .Dar as fi procedat cam asa: fara sa-i acord prea multe explicatii ,mi-as lua bagajul ,doar hainele ,si as pleca ,croindu-mi un nou drum in viata fara sa privesc inapoi.Este foarte usor de dat cu parerea cand nu te afli in aceea situatie .Capul sus si sunt sigura ca intr-o zi vei lua decizia corecta .
-Iulya
Postat pe 28 Ianuarie 2014 19:30
Cat de las, cat de josnic e fostul tau barbat! Si sa stii ca am mai auzit de asemena specimene! Si sa jure stramb cu mana pe icoana inca!!! Dumnezeu ii va da ce merita cand se va astepta mai putin! Si tu sa zici mersi ca ai scapat de un om atat de fals. Sper doar ca nu va trebui sa ii platesti tu datoriile. Doamne, pe zi ce trece vad ca au disparut aproape toti barbatii adevarati!! numai infideli si mincinosi peste tot!
Miss_Y
Postat pe 1 Februarie 2014 10:41
De la: kudika_939634, la data 2014-02-01 10:41:32Cat de las, cat de josnic e fostul tau barbat! Si sa stii ca am mai auzit de asemena specimene! Si sa jure stramb cu mana pe icoana inca!!! Dumnezeu ii va da ce merita cand se va astepta mai putin! Si tu sa zici mersi ca ai scapat de un om atat de fals. Sper doar ca nu va trebui sa ii platesti tu datoriile. Doamne, pe zi ce trece vad ca au disparut aproape toti barbatii adevarati!! numai infideli si mincinosi peste tot!


Mai exista si barbati buni, nu-ti pierde speranta!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 1 Februarie 2014 10:49
Buna fetili ! Divort ! Datoriile sunt pe si in numele lui, n-ai tu treaba ! Aaaa, si inainte sa pleci, da-i o bataie sa nu te uite in veci ! Ce dracili !?! E panarama de barbat ! Si colega/amanta...n-o sa ramana cu el pentru ca are datorii !
Fusun_ge
Postat pe 1 Februarie 2014 11:19
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-01 10:49:56
De la: kudika_939634, la data 2014-02-01 10:41:32Cat de las, cat de josnic e fostul tau barbat! Si sa stii ca am mai auzit de asemena specimene! Si sa jure stramb cu mana pe icoana inca!!! Dumnezeu ii va da ce merita cand se va astepta mai putin! Si tu sa zici mersi ca ai scapat de un om atat de fals. Sper doar ca nu va trebui sa ii platesti tu datoriile. Doamne, pe zi ce trece vad ca au disparut aproape toti barbatii adevarati!! numai infideli si mincinosi peste tot!


Mai exista si barbati buni, nu-ti pierde speranta!
Sper.......
Miss_Y
Postat pe 1 Februarie 2014 11:20
De la: -Iulya, la data 2014-01-28 19:30:53Eu nu-ti spun sa-l lasi pt ca in astfel de situatii , multe dintre noi femeile , la prima greseala a barbatului.....lasam inima sa ne dicteze in locul ratiunii .Dar as fi procedat cam asa: fara sa-i acord prea multe explicatii ,mi-as lua bagajul ,doar hainele ,si as pleca ,croindu-mi un nou drum in viata fara sa privesc inapoi.Este foarte usor de dat cu parerea cand nu te afli in aceea situatie .Capul sus si sunt sigura ca intr-o zi vei lua decizia corecta .[/quote. Iulyk, vrei o floricea ? Nah !
Fusun_ge
Postat pe 1 Februarie 2014 11:21
De la: Fusun_ge, la data 2014-02-01 11:19:07Buna fetili ! Divort ! Datoriile sunt pe si in numele lui, n-ai tu treaba ! Aaaa, si inainte sa pleci, da-i o bataie sa nu te uite in veci ! Ce dracili !?! E panarama de barbat ! Si colega/amanta...n-o sa ramana cu el pentru ca are datorii !
Da, total de acord! Bataieee!! Asa ar merita!! Dar poate ratatul devine si agresiv, mai stii?
Miss_Y
Postat pe 1 Februarie 2014 11:22
e clar ca buna ziua,nu exista impacare si decat sa traiesti in minciuna si inselata mai bine singura sa-ti refaci viata!!!
Titanika
Postat pe 1 Februarie 2014 11:22
De la: kudika_939634, la data 2014-02-01 11:20:04
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-01 10:49:56
De la: kudika_939634, la data 2014-02-01 10:41:32Cat de las, cat de josnic e fostul tau barbat! Si sa stii ca am mai auzit de asemena specimene! Si sa jure stramb cu mana pe icoana inca!!! Dumnezeu ii va da ce merita cand se va astepta mai putin! Si tu sa zici mersi ca ai scapat de un om atat de fals. Sper doar ca nu va trebui sa ii platesti tu datoriile. Doamne, pe zi ce trece vad ca au disparut aproape toti barbatii adevarati!! numai infideli si mincinosi peste tot!


Mai exista si barbati buni, nu-ti pierde speranta!
Sper.......
. Intr-adevar, mai sunt si barbati buni ! Multumim Domnuli ! Vio, nah !
Fusun_ge
Postat pe 1 Februarie 2014 11:23
De la: kudika484970, la data 2014-01-27 20:49:05Am nevoie de pareii ce ma pot ajuta .Am ajuns intr-un moment in care nu mai pot rezista . In luna Octombrie 2013 a anului trecut am primit un mesaj din partea unui necunoscut precum sotul ma inseala ci o colega de munca . Nu am dat importanta ,si am crezut ca sunt doar vorbe ,ca sunt doar rautatii din partea lumii. Desi , nu am dat crezare in tot acest timp primeam mesaje si telefoane din partea diverselor persoane ( am sa precizez ca sotul meu lucreaza la Dipi mai pe scurt este angajat al Ministerului Afacerilor de Interne ). Mesajele si telefoanlele pe care le tot primeam banuiesc ca sunt din partea vreunui coleg sau a baietiilor de la doi si un sfert ).In tot acest timp el imi spunea ca este la un amic care vinde masinii , ca dupa ce termina programul se duce la acest amic . Il sunam si nu-mi raspundea la telefoane , imi spunea ca ajunge la orele 22:00 -23: 00. Pana cand intr-o buna zi m-am decis sa merg sa vad daca masina lui este in zona unde sta aceasta colega asa cum eram informata . Acesta colega a lui sta in acelasi cartier cu noi . Am avut scupriza de a-i gasi masina parcata in aproprierea blocului ei . Era ora 23 :00 si eu il sunam la care imi spunea ca nu poate vorbi ca este cu doi colegii de munca plecat si ca si-a parcat masina in zona la ea deoarece i-a sarit un pivot . A veni acasa in jurul orei 03:00 si a inceput sa mi zica fele si fel de lucrurii precum 7 anii de zile nu am construit nimic impreuna ,ca sunt egoista , ca mu,ai el a tras de aceasta relatie . Tin sa specific ca suntem impreuna de cand eu aveam 19 ani si el 26 de ani . Eu nu am putut sa-i ofer sprijin financiar in tot acest timp . A trebuit sa-mi termin liceul si apoi facultatea . Bun dupa toate acestea nu a recunoscut ca are o relatie cu ea ,am stat am vorbit , am plans , ne-am agitat etc. Am fost nevoita sa mai fac cateva drumurii pana in zona in care sta pentru a vedea daca masina lui este tot acolo . De fiecare data nega ca nu se duce la ea , ca parcheaza masina in zona la ea deoarece nu sunt locurii de parcare la acel amic la care ma mintea ca se duce. Pana intr-o buna zi in care i-am luat telefonul care il avea codat , am reusit sa-l decodez si am gasit poze cu amandoi in case ei cand o saruta si mesaje in care isi declarau iubire . L-am trezit si l-am intrebat ce se intampla , de ce mi face asa ceva , l-am si lovit si apoi am inceput sa vorbim . In tot acest timp imi motiva ca din cauza faptului ca nu m-am schimbat a ajuns sa se arunce in bratele altei femeii. Incerca sa se scuze agatandu-se de aceste schimbarii precum sa nu mai fiu egoista , sa i fiu aproape etc. In prima zi de Craciun am fost sunata de un indivis precum ii gasesc impreuna daca ma duc la ea . M-am imbracat si am ajuns la ea. Ea urca scariile eu le coboram, m-am intalnit cu ea si m-a poftit la ea in casa sa vorbim . El ma mintise ca se duce la un coleg de semniar si de fapt fusese cu ea si tocmai ce o lasase acasa . Il sun ii spun sa urce ca ma aflu la amanta sa in casa si dupa un sfert de ora apare si el . A inceput sa se eschivez si sa spuna ca dupa 7 anii de zile tine la mine insa nu a spus ca o iubeste pe aceasta . I-am pus icoana in brate sa se jure precum aseara s-a culcat cu mine si cum poate spune ca ma iubeste si pe mine si pe ea , A luat icoana in brate si s-a jurat pe styramb de fata cu mine si cu ea .Atunci m-am imbrcat si am plecat . A venit dupa mine spunandu-mi ca ea tocmai iesise din spital si nu vroia sa o aibe pe constiinta sa i se faca rau . Dupa ce a terminat discutia cu mine mi-a zis ca se duce la ea ca are sa -i dea multe explicatii . De Revelion au venit parintii lui care mi-au creat numai tensiune de mi-a pierit orice chef de a petrece . Intr-un final au plecat si a plecat si el cu ei de s-a intors a doua zi . Mi-a spus ca a stat in garaj in masina ca nu vroia sa mai auda de nimeni si ca a fost la biserica. A doua zi am primit telefon precum eram informata ca a fost la ea . Mereu mi se spune sa ma schimb sa vada ca nu mai sunt egoista , ca ma comport altfel in societate, sa fiu sociabila etc. Nu a trecut mult timp ca iar l-am prins la ea in casa . Imi motiva ca se duce la ea pentru o cerere care vrea sa o depunsa la Parchet pentru a sesiza organele competenete precum ne-au fost ascultate telefoanele . Mi se spunea ca ce am facut eu sa-l recastig , cand el venea in tot acest timp la ore tarzii nu ne petreceam timpul impreuna etc. Ca sa aflu de la amanta lui ca el a intentat cerera de divort si eu nici nu stiam ,a cazut cerul pe mine nici nu a avut taria de a -mi spune . Tin sa fac o alta precizare precum ele a facut un credit ipotecar pe casa parintilor in 2007 in Chf si de acolo au inceput problemele , am stat intr-o casa care era trecuta pe numele unui unchi de al lui si am stat in jur de trei anii in acea casa din 2009 -2012 . Un an de zile am stat cu chirie dupa care a facut un credit la banca pentru a lua casa . Creditul facut pe numele lui insa de datorii nu a scapat a mai ramas cu ceva datorii din creditul vechii plus alte imprumuturii care le-a facut la neamurii . S-a afundat numai in datorii si acum nu mai are scapare . Crede ca cu o alta va putea da inainte , ca il va putea ajuta financiar . In nenumaratele discutii imi spunea ca noi femeiile suntem niste tarfe . Ca meritam sa se foloseasca de noi. Am nevoie de parerile voastre . Referitor la infidelitatea sa, pana sa-i descopar ma mintea cu nerusinare.


dac la credit nu esti coplatitor nu prea ai de ce sa-ti faci probleme.
Iar in privinta casniciei nu prea vad ce ai mai putea sa faci .La ce mentalitati are de om de grota, nu ai decat sa rupi psica in doua.
el cu datoriile si amanta iar tu linistita si fara bou.
Arno_28
Postat pe 1 Februarie 2014 12:03
De la: Fusun_ge, la data 2014-02-01 11:23:17
De la: kudika_939634, la data 2014-02-01 11:20:04
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-01 10:49:56
De la: kudika_939634, la data 2014-02-01 10:41:32Cat de las, cat de josnic e fostul tau barbat! Si sa stii ca am mai auzit de asemena specimene! Si sa jure stramb cu mana pe icoana inca!!! Dumnezeu ii va da ce merita cand se va astepta mai putin! Si tu sa zici mersi ca ai scapat de un om atat de fals. Sper doar ca nu va trebui sa ii platesti tu datoriile. Doamne, pe zi ce trece vad ca au disparut aproape toti barbatii adevarati!! numai infideli si mincinosi peste tot!


Mai exista si barbati buni, nu-ti pierde speranta!
Sper.......
. Intr-adevar, mai sunt si barbati buni ! Multumim Domnuli ! Vio, nah !


Te pup si eu, Fusun!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 1 Februarie 2014 12:06
Sper sa nu te gandesti sa te injosesti intr-atat si sa ii mai dai cretinului o sansa! Ti-a demonstrat ce poate! Si daca te-ai impaca cu el, ai mai putea avea incredere vreodata in el dupa tot ce ti-a facut? eu zic ca nu. Boala lunga e moarte sigura. Ai grija de tine mai bine. Idiotul ala nu te-a meritat.
Miss_Y
Postat pe 2 Februarie 2014 09:12
Cu siguranta nu ar trebui sa mai pierzi vremea cu un astfel de om.Am trecut printr-o experienta oarecum similara ...cu muuult mai grea si mai complicata, si cu repercursiuni grave asupra mea.Am stat langa un om care in timp ce se jura ca ma iubeste nu stia cum sa se imparta intre mine si altele.L-am iertat o data, a doua oara...cred ca au fost aproximativ 10 impacari...mi-am pierdut copilul datorita supararilor pricinuite de cel ce se jura ca ma iubeste ,iar intr-un final...m-am trezit ca a plecat de acasa.A plecat pe muteste, fara sa spuna un cuvant si fix cand ma aflam intr-o mare suferinta si cu o problema grava pe cap.M-a informat, daca pot sa spun asa, printr-un sms.Si totul a fost pentru o singura femeie care...citandu-l pe individ"este femeia care-mi accepta orice"... Am realizat ca am dat sanse unui om de doua parale si am realizat ca am pierdut ani din viata si timp important jelind dupa un mitocan, si ce e mai grav, mi-am pierdut copilul multumita unui individ caruia nu-i pasa nici de mine nici de copil.Raman la parerea ca naravul din fire, n-are lecuire si cine a inselat o data o va face din nou, tocmai pentru ca i s-a dat sansa.
kudika_956184
Postat pe 24 Februarie 2014 21:02
"Fata " asta a crapat intre timp, sau cum? Veni vidi si deschis un topic la care nu mai participa...hmmmmmm, sa fie un topic deschis la shto'?
rondina
Postat pe 24 Februarie 2014 21:06
Nici nu merita sa lupti pentru o asemenea casnicie dupa parerea mea. E timpul sa faci ceva pentru tine. Mergi la o sedinta de shopping, fa-ti o schimbare de look (pe banii lui, evident), arata-te superba in fata lui si intoarce-i apoi spatele. E cea mai frumoasa razbunare.
metaphor
Postat pe 24 Februarie 2014 21:35
[quote name='metaphor' date='2014-02-24 21:35:30']Nici nu merita sa lupti pentru o asemenea casnicie dupa parerea mea. E timpul sa faci ceva pentru tine. Mergi la o sedinta de shopping, fa-ti o schimbare de look (pe banii lui, evident), arata-te superba in fata lui si intoarce-i apoi spatele. E cea mai frumoasa razbunare.
[/quote]de toate ar gandi ca tine ..... ..ma abtin cel putin azi
athos_is_back
Postat pe 24 Februarie 2014 23:35
nu-ti vei mai putea salva casnicia;daca vei ramane cu el vei lungi doar boala.In privinta datoriilor nu trebuie sa fii neaparat coplatitor ca sa-i restitui jumatate din banii datorati statului.In urma cu opt ani, am divortat, aveam o rata la banca fara ca fostul sot sa fie coplatitor, iar avocata mea l-a obligat sa-mi de-a jumatate din suma datorata bancii.Eu am refuzat banii, nu am dorit sa ma injosesc, insa aveam copii majori, pe care ma gandisem atunci ca-i va ajuta si el la nevoie din acea suma;ceea ce nu sa intamplat.Deci, el poate refuza contributia ta la achitarea sumelor de bani datorati bancilor.Insa, dupa cum l-ai descris, va invoca diverse motive ptr.a nu renunta la banutii respectivi.
kudika467548
Postat pe 25 Februarie 2014 05:01
De la: kudika484970, la data 2014-01-27 20:49:05Am nevoie de pareii ce ma pot ajuta .Am ajuns intr-un moment in care nu mai pot rezista . In luna Octombrie 2013 a anului trecut am primit un mesaj din partea unui necunoscut precum sotul ma inseala ci o colega de munca . Nu am dat importanta ,si am crezut ca sunt doar vorbe ,ca sunt doar rautatii din partea lumii. Desi , nu am dat crezare in tot acest timp primeam mesaje si telefoane din partea diverselor persoane ( am sa precizez ca sotul meu lucreaza la Dipi mai pe scurt este angajat al Ministerului Afacerilor de Interne ). Mesajele si telefoanlele pe care le tot primeam banuiesc ca sunt din partea vreunui coleg sau a baietiilor de la doi si un sfert ).In tot acest timp el imi spunea ca este la un amic care vinde masinii , ca dupa ce termina programul se duce la acest amic . Il sunam si nu-mi raspundea la telefoane , imi spunea ca ajunge la orele 22:00 -23: 00. Pana cand intr-o buna zi m-am decis sa merg sa vad daca masina lui este in zona unde sta aceasta colega asa cum eram informata . Acesta colega a lui sta in acelasi cartier cu noi . Am avut scupriza de a-i gasi masina parcata in aproprierea blocului ei . Era ora 23 :00 si eu il sunam la care imi spunea ca nu poate vorbi ca este cu doi colegii de munca plecat si ca si-a parcat masina in zona la ea deoarece i-a sarit un pivot . A veni acasa in jurul orei 03:00 si a inceput sa mi zica fele si fel de lucrurii precum 7 anii de zile nu am construit nimic impreuna ,ca sunt egoista , ca mu,ai el a tras de aceasta relatie . Tin sa specific ca suntem impreuna de cand eu aveam 19 ani si el 26 de ani . Eu nu am putut sa-i ofer sprijin financiar in tot acest timp . A trebuit sa-mi termin liceul si apoi facultatea . Bun dupa toate acestea nu a recunoscut ca are o relatie cu ea ,am stat am vorbit , am plans , ne-am agitat etc. Am fost nevoita sa mai fac cateva drumurii pana in zona in care sta pentru a vedea daca masina lui este tot acolo . De fiecare data nega ca nu se duce la ea , ca parcheaza masina in zona la ea deoarece nu sunt locurii de parcare la acel amic la care ma mintea ca se duce. Pana intr-o buna zi in care i-am luat telefonul care il avea codat , am reusit sa-l decodez si am gasit poze cu amandoi in case ei cand o saruta si mesaje in care isi declarau iubire . L-am trezit si l-am intrebat ce se intampla , de ce mi face asa ceva , l-am si lovit si apoi am inceput sa vorbim . In tot acest timp imi motiva ca din cauza faptului ca nu m-am schimbat a ajuns sa se arunce in bratele altei femeii. Incerca sa se scuze agatandu-se de aceste schimbarii precum sa nu mai fiu egoista , sa i fiu aproape etc. In prima zi de Craciun am fost sunata de un indivis precum ii gasesc impreuna daca ma duc la ea . M-am imbracat si am ajuns la ea. Ea urca scariile eu le coboram, m-am intalnit cu ea si m-a poftit la ea in casa sa vorbim . El ma mintise ca se duce la un coleg de semniar si de fapt fusese cu ea si tocmai ce o lasase acasa . Il sun ii spun sa urce ca ma aflu la amanta sa in casa si dupa un sfert de ora apare si el . A inceput sa se eschivez si sa spuna ca dupa 7 anii de zile tine la mine insa nu a spus ca o iubeste pe aceasta . I-am pus icoana in brate sa se jure precum aseara s-a culcat cu mine si cum poate spune ca ma iubeste si pe mine si pe ea , A luat icoana in brate si s-a jurat pe styramb de fata cu mine si cu ea .Atunci m-am imbrcat si am plecat . A venit dupa mine spunandu-mi ca ea tocmai iesise din spital si nu vroia sa o aibe pe constiinta sa i se faca rau . Dupa ce a terminat discutia cu mine mi-a zis ca se duce la ea ca are sa -i dea multe explicatii . De Revelion au venit parintii lui care mi-au creat numai tensiune de mi-a pierit orice chef de a petrece . Intr-un final au plecat si a plecat si el cu ei de s-a intors a doua zi . Mi-a spus ca a stat in garaj in masina ca nu vroia sa mai auda de nimeni si ca a fost la biserica. A doua zi am primit telefon precum eram informata ca a fost la ea . Mereu mi se spune sa ma schimb sa vada ca nu mai sunt egoista , ca ma comport altfel in societate, sa fiu sociabila etc. Nu a trecut mult timp ca iar l-am prins la ea in casa . Imi motiva ca se duce la ea pentru o cerere care vrea sa o depunsa la Parchet pentru a sesiza organele competenete precum ne-au fost ascultate telefoanele . Mi se spunea ca ce am facut eu sa-l recastig , cand el venea in tot acest timp la ore tarzii nu ne petreceam timpul impreuna etc. Ca sa aflu de la amanta lui ca el a intentat cerera de divort si eu nici nu stiam ,a cazut cerul pe mine nici nu a avut taria de a -mi spune . Tin sa fac o alta precizare precum ele a facut un credit ipotecar pe casa parintilor in 2007 in Chf si de acolo au inceput problemele , am stat intr-o casa care era trecuta pe numele unui unchi de al lui si am stat in jur de trei anii in acea casa din 2009 -2012 . Un an de zile am stat cu chirie dupa care a facut un credit la banca pentru a lua casa . Creditul facut pe numele lui insa de datorii nu a scapat a mai ramas cu ceva datorii din creditul vechii plus alte imprumuturii care le-a facut la neamurii . S-a afundat numai in datorii si acum nu mai are scapare . Crede ca cu o alta va putea da inainte , ca il va putea ajuta financiar . In nenumaratele discutii imi spunea ca noi femeiile suntem niste tarfe . Ca meritam sa se foloseasca de noi. Am nevoie de parerile voastre . Referitor la infidelitatea sa, pana sa-i descopar ma mintea cu nerusinare.




Mooooama!! ai scris un capitol 😳 in legatura cu povestea ta ... si eu am fost inselata..( normal) ca doar nu-s mai cu mot ca altele...😥 dar tu chiar poti face o telenovela cu ce ai scris mai sus.
biancagabriela
Postat pe 15 Martie 2014 01:35
Cred cã soțul tãu a mers prea departe. Nimic nu e mai sfâșietor decât infidelitatea. Crede-mã, o știu din proprie experiențã.
Și tu cred cã ai luptat prea mult sã-ți salvezi cãsnicia. Teoretic, uneori merge și asta, dar îmi e teamã cã, în cazul tãu, nu ai face altceva decât sã-ți transformi viața într-un iad.
În primul rând trebuie sã-ți recapeți încrederea în tine. Pentru tine, în situația în care nu aveți copii, persoana ta trebuie sã fie cea mai importantã.
În toatã nenorocirea asta, singura ta vinã este cã i-ai dat prea multe șanse.
Totuși, nu pot sã nu mã întreb cine a fost binevoitorul care te-a tot informat despre relația extraconjugalã.
Într-un fel ți-a fãcut bine, pentru a afla adevãrul, dar ce l-a motivat sã facã asta? Ce a avut de câștigat? Nu cred cã ți-a fãcut un bine așa gratuit. Fii mai atentã ce se petrece în jurul tãu, cred cã este mult mai mult de atât!
Și fruntea sus.Și eu am fost la pãmânt, dar încep sã-mi revin. Cu mult efort, dar asta este viața!
De obicei dupã rãu vine și binele, așa cã nu te da bãtutã.
Cu bine,
kudika_958736
Postat pe 28 Aprilie 2014 00:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mai exista dragoste? 154 De la: Flowers 1 Mai 2011 20:17
heeeeeelllllp!!!! 302 De la: geo_reincarcat_iara 4 Aprilie 2012 01:45
E CINEVA FERICIT DUPA O RELATIE DE 6 ANI? 100 De la: kudika421339 4 Octombrie 2011 16:55
ce parere aveti? 4 De la: kudika_12474 20 Iulie 2012 12:45
cine e vinovat?...sau cine a gresit? 20 De la: Lusha_ubitik 7 Octombrie 2009 03:07