Setari Cookie-uri

Un sfat, O parere, O opinie ceva... Se paote?

Sunt in Turcia de 8 luni de zile, locuiesc cu mama mea, muncesc si cam atat…
L-am cunoscut acum cateva luni dar nu i-am dat atentie…1 - pentru ca aveam deja un prieten, 2 - pentru ca prietenii lui mi s-au parut foarte agitati :) ne-am intalnit asa de vreo 3 ori.
M-am despartit de prietenul meu acum 1 luna de zile, si dupa o saptamana, chiar in mini vacanta de bayram, Ozlem vecina mea, a zis haide sa iti fac cunostinta cu un prieten poate iti palce de el (nu ca as fi fost inebunita sa imi gasesc imediat un iubit)
Am iesti cu ea, mai mult la insistentele mamei decat din proprie vointa (pur si simplu eram atat de nervoasa ca am pierdut timul cu un idiot care nu este in stare sa aprecieze ceea ce are) am mers la cafenea si am inceput sa jucam remy…. Ea iºi tot suna prietenul care spunea mereu ajung in 30 de minute, ca dupa 3 ore sa zica ca nu mai vine deloc…. Intre timp au venit prietenii ei pe care ii cunoscusem cu cateva luni in urma, printer care si el.
Am ras, am vorbit, ne-am jucat si cand era deja foarte tarziu baietii ne-au dus acasa. A doua zi Ozlem ma suna sa imi spuna ca este ziua de nastere al unui prieten de-al ei si ca m-a invitat sip e mine. M-am pregatit si am mers la ziua lui … acolo am fost surprinsa sa le vad pe inca 2 vecine. Una dintre ele nu ma are deloc la suflet si sincera sa fiu nici eu nu o aveam (nu o aveam inainte, iar acum e din ce in ce mai rau). E genul de fata care sta te analizeaza si apoi incepe sa zica, uite cum arata, uite cum sta, cum vorbeste, etc … clar nu e genul de prietena pe care as aveao. Mi-am zis in gandul meu: azi nu este timp de suparare pentru ca WOW e chiar ziua celui mai dragut dintre baieti…. Cel de care incepuse sa imi placa cu o zi inainte, care sta linistit in locul lui si priveste pe toata lumea…
Sa enumeram participantii:
- fete: Eu, Ozlem, Burcu (ea este scorpia despre care scriam mai sus si despre care nu am terminat inca) si Bircan (o fata aparent draguta dar fiind prietena cu Burcu te poti astepta la orice)
- baieti: Murat (el e cel mai dragut), Bulent (un baiat linistit si foarte de treaba), Alpi (el e cel mai zvapaiat baiat pe care l-am vazut de varsta lui, te poti astepta la asa ceva din partea unui baiat de 14 ani darn u de la unul de 25) si Huseyin (cel pe care trebuia s ail cunosc cu o zi in urma si care mi-a fost descries ca un baiat super frumos … ceea ce nu mi s-a parut a fi cine stie ce, dar si el un baiat foarte bun)
S-au deschis sticlele de bautura, s-a dat drumu la muzica si a inceput mica petrecere. Eu stateam frumos pe canamea injurand in gand (eram subiectul barfei: uite-o cum s-a imbracat…. Evident mergeam la o petrecere m-am imbracat frumos nu ca ele in trening, dar ce poti sa le ceri … adevarul e ca si eu incepusem sa ma simt aiurea ca ma imbracasem asa). Dar mi-a trecut repede dup ace am baut putin si am inceput sa dansez, am facut poze, am ras am glumit, a fost frumos, pana aud o usa trantinduse si pe Burcu spunand: Bircan haide sa merge….m-am uitat la ceas, ora 10 jumate (Asta e nebuna? Unde pleaca la ora asta? Petrecerea abea a inceput sa se incinga… sis a nu mai spun de faptul ca fata nu s-a atins de tort sau de bautura, a baut doar APA… ). M-am uitat la Ozlem, ea mi-a zis lasale sa plece, e mai bine… si au plecat.
Ne-am vazut incontinuare de treaba, eu vorbeam cu Ozlem pe canapea, a inceput de-odata o melodie lenta si murat m-a invitat la dans (wow ce e cu el) accept sin u dureaza mult ca se baga ozlem intre noi: nu tu nu ai voie sa dansezi cu oana (CE????E NEBUNA!!!! CUM ADICA NU ARE VOIE???) Si asa a tinut cam tot restul serii el venind langa mine si ea baganduse intre noi… eu m-am facut ca nu imi pasa si am lasato asa. Intr-un tarziu ne-au condos acasa, am intrat in casa si am adormit instantaneu.
A doua zi m-a sunat Ozlem sa imi zica ca iesim la un suc la cafenea. Am zis ok (wow am sanse s ail vad din nou… daca va veni). Am ajuns la cafenea, si ea l-a sunat pe Alpi, I-a spus ca noi am iesit si daca vin si ei, ier el a zis ca da dar vor intarzia putin. Pana au venit ei am aflat si eu de ce au plecat fetele de la petrecerea de aseara asa de grabite. Se pare ca burcu a mancat pe ascuns 2 felii de tort (ea nu mananca sin u bea pentru ca e la cura de slabire, are vreo 80 de kg si vrea sa mai slabeasca) si a baut niste votca, apoi a incercat s ail sarute pe Murat ceea ce era sa ii lase o urma frumoasa peste fata daca nu era Bulent in apropiere cand a vrut Murat sa o plesneasca…Au venit si baietii, am stat putin de vorba, Murat a zis sa mergem la mall san e distram putin, Ozlem nu a fost de accord dare u am vrut si doar nu era sa ma lase sa ma duc singura cu Murat (hehe).
Asa a trecut si ziua asta cu Murat venind langa mine si Ozlem baganduse mereu intre noi (de parca as fi fost cu probleme si nu eram in stare sa iau o decizie de capul meu, aveam nevoie de protestia ei) si s-a terminat cu ea certanduse cu Murat, ceea ce l-a facut sa nu imi mai spuna nici macar pa la plecare.
Miercuri, joi, vineri, sambata, duminica le-am petrecut in casa, Ozlem nu a mai vrut sa ma ia cu ea cand a iesit (sa ma protejeze de prietenii ei). Si ca sa fie protectia completa, I-a zis mamei ca un baiat din gasca ei a pus ochii pe mine, si ea a vazut ca pe mine nu m-a deranjat faptul ca lui I-a placut de mine si ca se pare ca si mie imi place de el si ca ar fi bines a stau departe de el pentru ca este un golan si isi bate joc de fete (wow ce chestie chiar aveam nevoie de ea sa ma apere, adica eu chiar nu sunt instare sa imi dau seama daca este sau nu bun pt mine) si bineinteles ca mama a ascultato si mi-a interzis clar sa ma intalnesc cu el, ca nu il cunosc si nu stiu ce are de gand (HELLOOO!!! Asta era idea, vreau sa il cunosc, sa vad cum e, sa hotarasc eu daca este bun pentru mine sau nu!!!!).
Luni am inceput serviciul, 11 ore de plictiseala (groaznic)… citeam niste e-mailuri cand suna telefonul. Numarul meu de telefon nu il aveau decat vreo 10 persoane si totusi de data asta este un numar pe care nu il stiu. Raspund, voce de barbat, intreb cine este, imi zice ca e murat, m-am strambat si am inchis telefonl (banuiesc ca e o gluma nu?? Adica e posibil chiar sa ii placa de mine? Avand in vedere ca ne-am vazut de cateva ori si in momentul in care s-a dat la mine era baut, ceea ce m-a facut sa cred ca a doua zi probabil nu isi va mai aminti nimic, iar daca isi va aminti probabil ii va parea rau ca a facuto)…. Ma sunat din nou,l-am intrebat de unde are numarul meu si mi-a zis ca l-a furat din telefonul lui Ozlem cand ne facea poze la mall, si ca toata saptamana a vrut sa ma sune sa vorbim dar cand sa formeze numarul se razgandea pentru ca isi amintea discutia pe care a avuto in seara aceea cu ea (CE???).L-am intrebat ce au discutat, si mi-a raspuns ca Ozlem I-a zis sa stea departe de mine pentru ca ea o sa ma combine cu unchisu, si deja totul este aranjat si ca eu stiu asta (CEEE??? Unchisu este cu 14 ani mai mare decat mine si arata mai rau decat taica-miu!!! NO WAY!!!). Apoi m-a intrebat daca vreau sa ne vedem (da vreau!!! Dar nu pot … ) … I-am expliat cum stau lucrurile, si a intrebat daca poate macar sa vina sa ma ia de la service, si bineinteles ca a venit, ma luat, ma lasat in capatul strazii mele si a plecat… si asa toata saptamana, nimic mai mult, ma tinut de mana, ma pupat pe frunte si cam atat (am uitat sa spun ca pana acasa fac doar 10 minute).
Vineri seara am discutat cu mama, I-am cerut sa ma asculte si apoi sa comenteza. I-am explicat cum stau lucrurile, si sa nu uite ca am 22 de ani, nu 15, si ca vreau sa ma intalnesc cu el, macar in weekend pe timp de zi daca nu se poate seara. Si a fost de acord…
Sambata dupa ce am iesit de la serviciu, el ma astepta acolo ca intotdeauna, am mers, am mancat, am vb, ne-am plimbat, seara m-a dus acasa si de atunci asa e mereu, ne vedem zi de zi 10 minute de la servici acasa, si putin in weekend.
Acum stau si astept sa se plictiseasca sa ne vedem doar 10 minute pe zi, sa vb la telefon si atat. Si cu toate astea se poarta cu mine foarte frumos, imi vorbeste frumos, ce poate fi rau in asta??
Voi ce parere aveti?
Ngerusha
Postat pe 3 Decembrie 2010 16:45
hmmm! turci cred ca sunt cei mai libidinosi oamnei!
am deviat de subiect!
roz5blue6lila7
Postat pe 3 Decembrie 2010 16:48
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-12-03 16:48:51hmmm! turci cred ca sunt cei mai libidinosi oamnei!
am deviat de subiect!

aici chiar ca e prea mult sa citesc dar sunt de acord ca turcii sunt niste libidinosi, poate nu chiar toti pentru ca mai snut si urmasi ai copiilor valahi si moldoveni luati ca tribut
pickard
Postat pe 3 Decembrie 2010 16:52
wow! ce viata ,,piperata" ai turci, votca,alea,alea
Valy90
Postat pe 3 Decembrie 2010 17:40
murat, ozlem, bairam , sugiuc, pasalac, selam , burcu, bircin, bulent, baclava, hehe.......mahala!
geo_resuscitat
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:11
Oare ce a fost in capul meu cand am postat aici???
Ngerusha
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:26
De la: geo_resuscitat, la data 2010-12-03 18:11:11murat, ozlem, bairam , sugiuc, pasalac, selam , burcu, bircin, bulent, baclava, hehe.......mahala!



altceva mai stii? :)
Ngerusha
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:27
De la: valy90, la data 2010-12-03 17:40:12wow! ce viata ,,piperata" ai turci, votca,alea,alea


cee drept viata mea este foarte piperata, munca-casa-munca-casa-munca-casa ... cat despre bautura nu votca e baza aici
Ngerusha
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:28
bai nene da varianta scurta n-ai?
ca eu n-am inteles nimic....
size_back
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:30
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:26:22Oare ce a fost in capul meu cand am postat aici???

hai lasa draga! ce te-ai suparat!.. fa un rezumat si citesc si eu.
pickard
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:30
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:26:22Oare ce a fost in capul meu cand am postat aici???
oare votca?
Valy90
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:37
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-12-03 16:48:51hmmm! turci cred ca sunt cei mai libidinosi oamnei!
am deviat de subiect!


in 8 luni de zile am cunoscut fel si fel de oameni aici, si buni si rai.. nu sunt turcii cei mai libidinosi, ci arabii... vreau sa spun ca am cunoscut aici oameni mai buni decat am cunoscut in romania. problema lor este cultura proasta pe care o au, si in general cele mai rele sunt femeile. este barbatul capul familiei dar daca ma-sa ii spune "culcat" pai sta culcat pana ii da voie sa se ridice :)) bine, intotdeauna exista o exceptie de la regula
Ngerusha
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:39
De la: valy90, la data 2010-12-03 18:37:09
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:26:22Oare ce a fost in capul meu cand am postat aici???
oare votca?


chiar trebuie sa mentionez ca nu beau? :) si cu atat mai mult ca in momentul asta sunt la servici? ideea e ca eu chiar speram sa primesc o parere, nu doar comentarii sarcastice :)
Ngerusha
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:40
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:40:35
De la: valy90, la data 2010-12-03 18:37:09
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:26:22Oare ce a fost in capul meu cand am postat aici???
oare votca?


chiar trebuie sa mentionez ca nu beau? :) si cu atat mai mult ca in momentul asta sunt la servici? ideea e ca eu chiar speram sa primesc o parere, nu doar comentarii sarcastice :)

cum e turcul si pistolul! daca tu esti sarcastica si recalcitranta asa vom fi si noi!
pickard
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:44
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:40:35
De la: valy90, la data 2010-12-03 18:37:09
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:26:22Oare ce a fost in capul meu cand am postat aici???
oare votca?


chiar trebuie sa mentionez ca nu beau? :) si cu atat mai mult ca in momentul asta sunt la servici? ideea e ca eu chiar speram sa primesc o parere, nu doar comentarii sarcastice :)

hai ma nu te supara si tu!
fa si tu un rezumat!
size_back
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:45
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:26:22Oare ce a fost in capul meu cand am postat aici???


Te-am citit, dar fara suparare, povestioara ta reprezinta doar o saptamana din viata ta. Nu s-a intamplat nimic, chiar nu inteleg ce fel de opinie, parere, sfat, "ceva" doresti ? E ok, ca-i turc sau roman, asemenea incurcaturi, vorbe rele, raca, invidie se intampla si la altii.

So, care e off-ul tau?
rashela
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:46
De la: size_back, la data 2010-12-03 18:45:39
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:40:35
De la: valy90, la data 2010-12-03 18:37:09
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:26:22Oare ce a fost in capul meu cand am postat aici???
oare votca?


chiar trebuie sa mentionez ca nu beau? :) si cu atat mai mult ca in momentul asta sunt la servici? ideea e ca eu chiar speram sa primesc o parere, nu doar comentarii sarcastice :)

hai ma nu te supara si tu!
fa si tu un rezumat!

hei! eu am zis primul de rezumat!
pickard
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:46
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:40:35
De la: valy90, la data 2010-12-03 18:37:09
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:26:22Oare ce a fost in capul meu cand am postat aici???
oare votca?


chiar trebuie sa mentionez ca nu beau? :) si cu atat mai mult ca in momentul asta sunt la servici? ideea e ca eu chiar speram sa primesc o parere, nu doar comentarii sarcastice :)
o fata asa cuminte,ce cauta intr-un anturaj ca ala?
Valy90
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:47
De la: pickard, la data 2010-12-03 18:46:52
De la: size_back, la data 2010-12-03 18:45:39
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:40:35
De la: valy90, la data 2010-12-03 18:37:09
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:26:22Oare ce a fost in capul meu cand am postat aici???
oare votca?


chiar trebuie sa mentionez ca nu beau? :) si cu atat mai mult ca in momentul asta sunt la servici? ideea e ca eu chiar speram sa primesc o parere, nu doar comentarii sarcastice :)

hai ma nu te supara si tu!
fa si tu un rezumat!

hei! eu am zis primul de rezumat!

nehhh ai postat dupa mine!
size_back
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:47
De la: rashela, la data 2010-12-03 18:46:44
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:26:22Oare ce a fost in capul meu cand am postat aici???


Te-am citit, dar fara suparare, povestioara ta reprezinta doar o saptamana din viata ta. Nu s-a intamplat nimic, chiar nu inteleg ce fel de opinie, parere, sfat, "ceva" doresti ? E ok, ca-i turc sau roman, asemenea incurcaturi, vorbe rele, raca, invidie se intampla si la altii.

So, care e off-ul tau?

acuma mi-e ceva mai clar!
pickard
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:47
De la: rashela, la data 2010-12-03 18:46:44
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:26:22Oare ce a fost in capul meu cand am postat aici???


Te-am citit, dar fara suparare, povestioara ta reprezinta doar o saptamana din viata ta. Nu s-a intamplat nimic, chiar nu inteleg ce fel de opinie, parere, sfat, "ceva" doresti ? E ok, ca-i turc sau roman, asemenea incurcaturi, vorbe rele, raca, invidie se intampla si la altii.

So, care e off-ul tau?
daca ei intr-o saptamana i sau intamplat atatea imagineaza-ti int-o luna sau un an
Valy90
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:49
De la: valy90, la data 2010-12-03 18:49:18
De la: rashela, la data 2010-12-03 18:46:44
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:26:22Oare ce a fost in capul meu cand am postat aici???


Te-am citit, dar fara suparare, povestioara ta reprezinta doar o saptamana din viata ta. Nu s-a intamplat nimic, chiar nu inteleg ce fel de opinie, parere, sfat, "ceva" doresti ? E ok, ca-i turc sau roman, asemenea incurcaturi, vorbe rele, raca, invidie se intampla si la altii.

So, care e off-ul tau?
daca ei intr-o saptamana i sau intamplat atatea imagineaza-ti int-o luna sau un an
intr-o* scuze
Valy90
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:49
De la: valy90, la data 2010-12-03 18:47:32
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:40:35
De la: valy90, la data 2010-12-03 18:37:09
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:26:22Oare ce a fost in capul meu cand am postat aici???
oare votca?


chiar trebuie sa mentionez ca nu beau? :) si cu atat mai mult ca in momentul asta sunt la servici? ideea e ca eu chiar speram sa primesc o parere, nu doar comentarii sarcastice :)
o fata asa cuminte,ce cauta intr-un anturaj ca ala?



Hai, mai Valy! Arata-mi tu un "anturaj" unde nu se bea cand se danseaza si se se strang baieti si fete. Si nu-s nici minori. O fata cuminte, poate ramane cuminte si cu alcoolul pe masa.
rashela
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:52
De la: size_back, la data 2010-12-03 18:45:39
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:40:35
De la: valy90, la data 2010-12-03 18:37:09
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:26:22Oare ce a fost in capul meu cand am postat aici???
oare votca?


chiar trebuie sa mentionez ca nu beau? :) si cu atat mai mult ca in momentul asta sunt la servici? ideea e ca eu chiar speram sa primesc o parere, nu doar comentarii sarcastice :)

hai ma nu te supara si tu!
fa si tu un rezumat!

mda, dar eu am zis de rezumat! avea dreptate unu ca sunt plangacios!
pickard
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:53
De la: rashela, la data 2010-12-03 18:52:15
De la: valy90, la data 2010-12-03 18:47:32
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:40:35
De la: valy90, la data 2010-12-03 18:37:09
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:26:22Oare ce a fost in capul meu cand am postat aici???
oare votca?


chiar trebuie sa mentionez ca nu beau? :) si cu atat mai mult ca in momentul asta sunt la servici? ideea e ca eu chiar speram sa primesc o parere, nu doar comentarii sarcastice :)
o fata asa cuminte,ce cauta intr-un anturaj ca ala?



Hai, mai Valy! Arata-mi tu un "anturaj" unde nu se bea cand se danseaza si se se strang baieti si fete. Si nu-s nici minori. O fata cuminte, poate ramane cuminte si cu alcoolul pe masa.
e vb de votca! da ai dreptate poate eu o iau prea in serios ca nu-mi place bautura
Valy90
Postat pe 3 Decembrie 2010 19:01
In primul rand sunt romanca nu turcoaica. In al doilea rand nici mie nu imi place bauatura si am eu motivele mele sa gandesc asa( nu beau, nu fumeaz, nu consum cafea, cola sau alte bauturi acidulate, asta nu inseamna ca sunt cuminta ci paote doar ca am ceva probleme cu capu ), dar spune-mi si mie o zi de nastere la care ai fost si nu a fost bautura pe masa (dupa cum a mai spus altcineva, unde sunt doar majori, iar eu acolo fiind si cea mai mica)...
ideea era ca eu il plac, el ma place, dar ne vedem pe ascuns pentru ca asazisele mele prietene nu sunt de acord ca eu sa fiu cu el, ce ar trebui sa fac, sa merg mai departe sa vad cum decurge treaba sau sa le ascult pe ele?
Ngerusha
Postat pe 4 Decembrie 2010 08:42
De la: pickard, la data 2010-12-03 18:53:17
De la: size_back, la data 2010-12-03 18:45:39
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:40:35
De la: valy90, la data 2010-12-03 18:37:09
De la: Ngerusha, la data 2010-12-03 18:26:22Oare ce a fost in capul meu cand am postat aici???
oare votca?


chiar trebuie sa mentionez ca nu beau? :) si cu atat mai mult ca in momentul asta sunt la servici? ideea e ca eu chiar speram sa primesc o parere, nu doar comentarii sarcastice :)

hai ma nu te supara si tu!
fa si tu un rezumat!

mda, dar eu am zis de rezumat! avea dreptate unu ca sunt plangacios!



tu esti plangacios? stai sa ma vezi pe mine
Ngerusha
Postat pe 4 Decembrie 2010 08:44
De la: Ngerusha, la data 2010-12-04 08:42:17
ideea era ca eu il plac, el ma place, dar ne vedem pe ascuns pentru ca asazisele mele prietene nu sunt de acord ca eu sa fiu cu el, ce ar trebui sa fac, sa merg mai departe sa vad cum decurge treaba sau sa le ascult pe ele?


Pai asa da! Buuun, acum ca stiu ce doresti, o sa-ti spun parerea mea.
In primul rand va trebui sa tii cont ca esti intr-o tara straina. Si nu oricare, ci una cu obiceiuri diferite. Habar nu am daca interventia prietenelor tale tine de vreun obicei de-al lor sau tine doar de a-ti pune bete'n roate. Pe de alta parte, exista si posibilitatea ca tipul sa fie asa cum il descriu fetele: un curvar. Si nu in ultimul rand, vrem nu vrem, trebuie sa tinem cont ca turcii au o parere despre fetele noastre, nu tocmai roza. Ma intreb cine naiba mai crede ca romancele sunt fete cuminti?! Dar asta e alta poveste...

Ce as face eu? As mai studia terenul, as mai cerceta, as mai afla una alta despre tipul asta. Este adevarat ca orice barbat se poate cuminti la un moment dat, cand gaseste ceva ce-i place, dar nah... deocamdata nu-i cunosti gandurile. Si tot ca fapt divers, daca esti cu capul pe umeri si nu risti sa-ti pierzi mintile dupa el, ia lucurile asa cum sunt, distreaza-te, simte-te bine, traieste-ti viata. Nimeni nu-ti poate garanta nimic.
rashela
Postat pe 4 Decembrie 2010 09:15

1.nu prietenele tale trebuie sa aleaga cu cine sa iesi si cu cine nu,ele isi pot da cu parerea da doar atat si nimic mai mult.
2.o prietena nu se duce sa te parasca repede la parinti,daca a facut asta are un scop (sincer,ala cu unchiul nu l-am inteles).
3.Poti sa-i spui mamei tale adevarul legat de prietena care vrea sa se combine cu unchiul lui si poate asa o sa inteleaga si o sa-l priveasca altfel.
Barbie30_
Postat pe 4 Decembrie 2010 10:13
De la: rashela, la data 2010-12-04 09:15:09
De la: Ngerusha, la data 2010-12-04 08:42:17
ideea era ca eu il plac, el ma place, dar ne vedem pe ascuns pentru ca asazisele mele prietene nu sunt de acord ca eu sa fiu cu el, ce ar trebui sa fac, sa merg mai departe sa vad cum decurge treaba sau sa le ascult pe ele?


Pai asa da! Buuun, acum ca stiu ce doresti, o sa-ti spun parerea mea.
In primul rand va trebui sa tii cont ca esti intr-o tara straina. Si nu oricare, ci una cu obiceiuri diferite. Habar nu am daca interventia prietenelor tale tine de vreun obicei de-al lor sau tine doar de a-ti pune bete'n roate. Pe de alta parte, exista si posibilitatea ca tipul sa fie asa cum il descriu fetele: un curvar. Si nu in ultimul rand, vrem nu vrem, trebuie sa tinem cont ca turcii au o parere despre fetele noastre, nu tocmai roza. Ma intreb cine naiba mai crede ca romancele sunt fete cuminti?! Dar asta e alta poveste...

Ce as face eu? As mai studia terenul, as mai cerceta, as mai afla una alta despre tipul asta. Este adevarat ca orice barbat se poate cuminti la un moment dat, cand gaseste ceva ce-i place, dar nah... deocamdata nu-i cunosti gandurile. Si tot ca fapt divers, daca esti cu capul pe umeri si nu risti sa-ti pierzi mintile dupa el, ia lucurile asa cum sunt, distreaza-te, simte-te bine, traieste-ti viata. Nimeni nu-ti poate garanta nimic.




aici nu este vorba de romance, este vorba de femeile straine in general. si toate vorbele astea dela turcoaice au iesit pentru ca le este frica sa isi piarda barbatii... dar eu am avut grija sa le demonstrez ca nu este asa cum gandesc ei/ele, desi in romania as fi iesit la 12 -1 -2 -3 noaptea pe strada fara sa imi pese, aici incerc sa nu umblu tarziu, sau cel putin nu singura, desi ele se plang ca nu isi gasesc un serviciu, eu am un serviciu foarte bun, si l-am gasit intr-un timp destul de scurt, si avand in vedere si faptul ca nu sunt in stare sa vorbesc corect turceste, ma imbrac mai decent decat se imbraca ele, si cu toate astea tot mai gasesc cate ceva de comentat.

cat despre "prietena" mea, faptul ca s-a bagat nu il inteleg, nici eu nu aveam o parere buna despre actualul meu cumnat, nu imi placea de el ca persoana, dar nu m-am bagat, iar acum el si sora mea sunt impreuna de mai mult de 1 an de zile si se inteleg foarte bine.
nu am zis ca ma voi arunca cu capul inainte pur si simplu vreau sa profit de timpul liber si poate cine stie ce va iesi.
Ngerusha
Postat pe 4 Decembrie 2010 10:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce oare? 21 De la: Rafinata 15 Iunie 2009 15:05
Increderea in sine! 17 De la: brunita 20 Ianuarie 2014 12:57
am fost inselata de sotul meu, cine ma poate sfatui ce sa faca? 25 De la: _oktober_ 18 Februarie 2011 08:11
MA APUCA CITEODATA ! ! ! 17 De la: DRAGOMIR_ALEXANDRA 18 Septembrie 2009 17:06
povestea mea! 69 De la: kudika450484 24 Octombrie 2011 16:14