Setari Cookie-uri

ne vom iubii mereu,dar...........

,,,Am observat ca multi sunt cei care acuza relatiile extra(infidelitatile)...dar nu au trecut prin asa ceva...e ceva ce nu potii controla......m-am indragostit asteptand instructorul auto........si m-am indragostit de un sofer de maxi taxi fara sa-i stiu macar numele.....mi-a luat vreo 3 saptamanii pana am dat de el,inca o saptamana sa-i spun ce si cum.........si asa a inceput relatia noastra........ doar ca eu casatorita(sotul in strainatate)el casatorit(sotia la servici)ne consumam iubirea la el acasa,faceam naveta,eu fiind la 30 km distanta de medgidia.......el fugea la orice ora din zi si din noapte sa ne vedem macar 5min.....ne iubim neconditionat dar........dupa 3 ani sotia lui a aflat de relatia noastra(relatie care dureaza de 5 ani)....la o cearta el i-a spus adevarul si de atunci a inceput calvarul.......ea a incercat sa se sinucida....... a trebuit sa-i fie alaturi.....eu am plecat pt o perioada in strainatate,dar nu am rezistat mult unul fara altul....dar eu fiind casatorita de 10 si cu doi copii,el casatorit de 9 ani nu ne puteam abandona "jumatatile"i-am fii distrus.....asa ca ne-am tot complacut in situatie asa.......dar acum am obosit nu mai pot ,trebuie sa renunt la el nu mai am putere sa merg mai departe.....inca nu i-am spus de alegerea mea,sper sa am puterea sa-i spun sa nu ma mai caute...........o sa fie greu pt amandoi dar ........ne-am intalnit prea tarziu......te iubesc mult marius,dar nu ami pot continua!!!!!!!!
o_inima_pustie
Postat pe 26 Ianuarie 2009 17:34
de ce nu ii spui personal... stiu k aici a fost un fel de preambul... o descarcare... dar sunt intrigata... atatia ani de relatie extra conjugala... shi nu ati facut niciun pasul decisiv... ce v a retinut? acum dupa 9 shi 10 ani de casnicie inteleg... dar in acesti 5 ani de "infidelitate" in casnicii... nu ati facut nimik. da, e adevarat: v-ati complacut in aceasta situatie... ce ati avut de castigat? in afara de cateva clipe de fericire shi extaz furate...
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 26 Ianuarie 2009 18:23
complicat.....ii zici in fata asta e amintirea ramane
sirena22
Postat pe 26 Ianuarie 2009 18:25
dupa 3 ani de relatie cred ca cel mai potrivit ar fi sa fii sincera cu toti cei implicati.crezi ca sotul tau cand va afla va fi de acord cu ce ai facut?crezi ca nu merita sinceritatea ta?iar sotia lui a reactionat total deplasat.a dus-o la un control psihologic?
mpostelnicescu
Postat pe 27 Ianuarie 2009 13:19
,,,Draga"uitarea aducerii aminte"vreau sa-ti spun ca multe din intalnirile noastre s-au incheiat fara a avea clipe de extaz.....ne vedeam pt 10 nimute ne descarcam sufleteste ....si cam atat.........cu ani in urma gandeam la fel ca tine,dar din nefericire am aj de cealalta parte a baricadei siiiii.......cand ne vom intalnii primul lucru pe care am sa-il spun o sa fie de despartirea noastra.....desii imi este teama de reactia si decizia lui de dupa.........intr-un timp mi-a propus sa renuntam la familiile noastre si sa ramanem impreuna.....dar eu am 2 copii (el nu are)nu pot sa privez copii de tatal lor(chiar daca il vede destul de rar)nu potface asta chiar daca il iubesc.....
o_inima_pustie
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:47
Si , uite-asa, toti cei ce inseala - casatoriti fiind, cu copii in familie - se intorc la familiile lor ! Poate ca remarca mea te va ajuta sa te decizi , intr-un fel sau altul ! Si nu mai pune in balanta copiii, i-ai supus si pe ei 5 ani unui stres afectiv ale carui urmari inca nu le cunosti. Gandeste si decide - ce ai tu acum, ce primesc copiii si ce va ofera schimbarea .
maria_zada
Postat pe 4 Februarie 2009 08:01
... NU TE CONDAMNA NIMENI, SUNT CONVINSA CA SE POATE (scuze pt caps) intampla oricui asa ceva,,,probabil ca este ceva ceea ce nu putem controla, ceva mai presus de logica noastra...
daca vrei sa inchei aceasta relatie cu el, spunei-o in fata,,nu ar suferi numai 2 persoane-sotul si sotia lui- dar si copii tai...
SPOTYYY
Postat pe 5 Februarie 2009 10:11
Am vorbit despre despartirea noastra,si asa cum am banuit el este dispus sa renunte la sotia lui.........(si nu ma simt prea vinovata pt asta ....relatia lor nu mergea de cand ne-am cunoscut,dar eu credeam ca sunt "textele"oricarui amant)acum este mai hotarat ca niciodata sa rupa relatia,dar asa cum am spus eu il iubesc enorm si pe el dar nu pot renunta la familia mea, copii mei....nici nu aveti idee in ce situatie sunt,mintea si inima sunt intr-un razboi continuu daca ii intorc spatele acum o sa ma urasca toata viata(si va dati seama ca nu as vrea asta)el este jumatatea mea,si invers,daca imi puteti da un sfat...
o_inima_pustie
Postat pe 5 Februarie 2009 21:53
De la: o_inima_pustie, la data 2009-02-05 21:53:19Am vorbit despre despartirea noastra,si asa cum am banuit el este dispus sa renunte la sotia lui.........(si nu ma simt prea vinovata pt asta ....relatia lor nu mergea de cand ne-am cunoscut,dar eu credeam ca sunt "textele"oricarui amant)acum este mai hotarat ca niciodata sa rupa relatia,dar asa cum am spus eu il iubesc enorm si pe el dar nu pot renunta la familia mea, copii mei....nici nu aveti idee in ce situatie sunt,mintea si inima sunt intr-un razboi continuu daca ii intorc spatele acum o sa ma urasca toata viata(si va dati seama ca nu as vrea asta)el este jumatatea mea,si invers,daca imi puteti da un sfat...
lupta ptr ceea ce vrei
nor_pufos
Postat pe 5 Februarie 2009 22:31
Nu am puterea sa renunt la el,nu-l pot abandona,el s-a mutat ,sta cu chirie(sotia lui nu vrea sa paraseasaca,casa care este a mamei lui)il iubesc si am sa-i dau castig de cauza inimii,va multumesc pt sfaturi si nu numai....
o_inima_pustie
Postat pe 6 Februarie 2009 20:58
buna alegere....stii vb aia: inimii nu ii poti porunci. iti recomand filmul: definitely, maybe.(e aceeasi situatie...divort..copil, si se termina cu bine) pt copii ar fi mai bine sa isi vada parintii ca se inteleg bine, ca amici, si ca colaboreaza in ceea ce priveste cresterea lor, si afectiunea, decat un camin fara iubire, cu certuri. eu cel putin asa as gandi ...sa stiu ca ai mei stau impreuna doar pentru mine....mi-ar fi greu sa accept schimbarea dar nu as fi de acord sa traiesc asa.
bafta multa in continuare ! :) :*
dyana91a
Postat pe 5 Martie 2009 18:42
fie cum o fi,tot AMANTA te numesti!! nu ti-e rusine fata de copii lui/ai tai???
alle_xandra
Postat pe 10 Martie 2009 19:11
in lokul tau.....sincer.....miar fi putin jena.....sotia lui e distrusa saraca......copii tai cu siguranta au avut si au de suferit......sotul tau de ce a plekt in strainatate?ca sa va asigure tie si copiilor vostri un trai decent,nui aja?si ce a primit in skimb o sotie care sa indragostit de un altul care si el la randul lui e casatorit......nu te critic....se poate intampla orikui...nu sti knd te indragostesti....dar vad lukrurile la rece.....si atat iti zik....tu inainte de orice ar fi trebuit sa gandesti...nu sa te arunci cu, capul inainte.....fara sa te gandesti la urmari....din pakate ce e facut e facut.....e viata ta.....succes in alegerile care le vei face.....si nu te gandi doar la tine....gandestete si la copii tai dak de sotul tau nu tea interesat :p
just_me00
Postat pe 10 Martie 2009 19:23
si eu am inceput de curand o relatie extraconjugala.SI sotul meu e plecat in strainatate si multe detalii se aseamana.Nu stiu cum va evolua.Mi-e cam frica

Postat pe 11 Martie 2009 18:31
acum nu va suparati pe mine ,dar dc va-ti mai casatorit daca nu puteti fi fidele unei relatii?a murit dragostea pt partenerul de viatza?si eu sunt casatorita,si sotul meu a fost plecat inafara inainte si dupa casatorie,dar nu am fost tentata sa-l insel,cu toate ca aveam cu cine daca vroiam.il iubesc si ne-am luat din dragoste.daca nu ii mai iubiti mai bn va despartiti decat asa.nu veti fi fericite cand cu sotul cand cu amantul.trebuie sa va hotarati cu cine ramaneti.
ETE_EU
Postat pe 11 Martie 2009 18:51
si eu am trecut printr-o relatie asemanatoare si ce am facut . am divortat pentru el , el divortase cu un an inainte dar statea in acelasi apartament cu fosta sotie, si acum sunt divortata si singura. de ce ?
pentru ca el acum nu mai stie ce vrea , pana sa divortez era foarte convins ca ma iubeste si ca vrea sa traiasca cu mine , sa fiu sotia lui , vroia chiar sa avem si copii. a trecut deja un an de la divort si eu sunt tot singura , fara el . de ce ? el locuieste in continuare cu fosta sotie si cu copilul lor, chiar daca sunt scandaluri acolo la el acasa . eu am avut casa , am avut un sot care m-a iubit si pe care l-am iubit si am lasat totul si pentru ce ? pe ei ii intereseaza doar aventura si vanatoare , cand esti la dispozitia lor , nu le mai convine nimic si asa incep discutiile si certurile, si vei ajunge la concluzia ca ai pierdut tot ce aveai. merita sa ramai pe drumuri ???? eu nu am copii si imi este greu singura.
nu fa prostia care am facut-o eu pentru 5 min de fericire furate. nu il cunosti cum e daca ar fi cu tine tot timpul.
DISTEFI
Postat pe 2 Iunie 2009 11:11
De la: o_inima_pustie, la data 2009-01-26 17:34:09,,,Am observat ca multi sunt cei care acuza relatiile extra(infidelitatile)...dar nu au trecut prin asa ceva...e ceva ce nu potii controla......m-am indragostit asteptand instructorul auto........si m-am indragostit de un sofer de maxi taxi fara sa-i stiu macar numele.....mi-a luat vreo 3 saptamanii pana am dat de el,inca o saptamana sa-i spun ce si cum.........si asa a inceput relatia noastra........ doar ca eu casatorita(sotul in strainatate)el casatorit(sotia la servici)ne consumam iubirea la el acasa,faceam naveta,eu fiind la 30 km distanta de medgidia.......el fugea la orice ora din zi si din noapte sa ne vedem macar 5min.....ne iubim neconditionat dar........dupa 3 ani sotia lui a aflat de relatia noastra(relatie care dureaza de 5 ani)....la o cearta el i-a spus adevarul si de atunci a inceput calvarul.......ea a incercat sa se sinucida....... a trebuit sa-i fie alaturi.....eu am plecat pt o perioada in strainatate,dar nu am rezistat mult unul fara altul....dar eu fiind casatorita de 10 si cu doi copii,el casatorit de 9 ani nu ne puteam abandona "jumatatile"i-am fii distrus.....asa ca ne-am tot complacut in situatie asa.......dar acum am obosit nu mai pot ,trebuie sa renunt la el nu mai am putere sa merg mai departe.....inca nu i-am spus de alegerea mea,sper sa am puterea sa-i spun sa nu ma mai caute...........o sa fie greu pt amandoi dar ........ne-am intalnit prea tarziu......te iubesc mult marius,dar nu ami pot continua!!!!!!!!


parerea mea e sa faci ceea ce iti dicteaza inima...probabil te simti destul de singura avand in vedere ca sotul tau nu e in tara...si de asta nu te judec ca ai acceptat rolul de amanta...Dar daca tu chiar il iubesti pe tipul asta si esti sigura ca el te iubeste pe tine mai bine ii spui sotului tau chiar daca ti-e greu...Nu sta cu un om doar de dragul copiilor deoarece nici ei nu vor fi fericiti...Avem o singura viata si trebuie s-o traim la maxim...Am cunoscut cazuri in care partenerii erau impreuna doar de dragul copiilor si intre ei a aparut acea "singuratate in doi"...Dar daca nu esti sigura de sentimentele tale sau ale tipului cu care iti inseli sotul mai bine mai asteapta..
camelusha83
Postat pe 2 Iunie 2009 14:04
nu te judec...pt ca nu am nici un drept....dar ai gresit....eu una nu as putea sa mi insel iubitul..sotzul...m-as fi gandit mai intai la copii si la sot si dupa aia la mine si la nevoile mele...incearca sa mai dai o sansa casatoriei tale....pune amintirea acestui domn undeva intr-o"cutie"si revino la sotul,copii intr-un cuvant la Familia ta....sunt de parere ca ai luat decizia corecta...
monaq
Postat pe 2 Iunie 2009 14:11
Si acum noi ar trebui sa plangem cu lacrimi de nefericirea ta?Pai indecizia ta ,te-a adus in aceasta situatie.Probabil te aproba cele care ,la randul lor sunt sau au fost amante.
Eu nu sunt casatorita,vreau sa ma marit cu iubitul meu,care era LIBER cand l-am intalnit,nu l-am luat niciunei femei.Scuza-ma te rog daca mai mult inclin sa-i dau dreptate sotiei lui,care avea o familie,pe care el a stricat-o.Poate ea a facut gestul necugetat intr-un moment de disperare.(tu nu ai de unde sa stii cu adevarat cum se poarta el acasa cu sotia,poate ea a fost socata cand a aflat vestea).
Nu spun ca poate intr-un moment de nefericire,cand ai o alternativa,nu poti cadea prada tentatiei,dar tu cum ai reactiona daca sa spunem te vei cupla cu el(adk divortezi si etc),daca vine intr-o zi si iti spune -draga nu mai pot sa fiu cu tine ,pt k mi-am gasit una care-mi ofera suport moral si care ma asculta mai bine decat o faci tu.Te-ai pus o secunda in locul sotiei?Copiii tai,crezi ca vor accepta o mama adulterina,nu cumva vor vedea relatia ta extraconjugala ca fiind cea care i-a despartit de tatal lor natural.Sunt f multe aspecte pe care ar trebui sa le iei in calcul atunci cand ai o relatie de genul acesta,sa reationezi si sa te gandesti si la tine ,dar si la cei din jurul tau.Eu mi-am permis doar sa-ti spun ce cred,imi pare rau si pt tine,dar concluzia e ca in loc sa fie 2cupluri fericite-tu si sotul+copiii,el cu sotia-sunteti un grup de oameni resemnati.
M-am gandit ,copil fiind cum as reactiona ,daca tatal meu si-ar gasi vreuna ....sincer,cunoscand-o pe mama si stiind ce fiinta e,nu as vrea nici macar s-o cunosc,cu atat mai putin sa faca parte din viatza mea una care mi-ar destrama familia.Copiii sunt cei care sufera cel mai multttt!(cunosc cazuri).Dar la noi nu e cazul ,ai mei sunt casatoriti de 30(s-au luat din dragoste) si mama e o sfanta,o femeie care si-a iubit sotul enorm si ink il mai iubeste.Poate vazandu-i pe ei,mi-au insuflat aceasta idee,ca o data ce te-ai casatorit si te-ai unit la bine si la rau-trebuie sa incerci sa faci ca lucrurile sa mearga!Tu ai incercat?

luyyzz
Postat pe 6 Iunie 2009 23:51
De la: luyyzz, la data 2009-06-06 23:51:05Si acum noi ar trebui sa plangem cu lacrimi de nefericirea ta?Pai indecizia ta ,te-a adus in aceasta situatie.Probabil te aproba cele care ,la randul lor sunt sau au fost amante.
Eu nu sunt casatorita,vreau sa ma marit cu iubitul meu,care era LIBER cand l-am intalnit,nu l-am luat niciunei femei.Scuza-ma te rog daca mai mult inclin sa-i dau dreptate sotiei lui,care avea o familie,pe care el a stricat-o.Poate ea a facut gestul necugetat intr-un moment de disperare.(tu nu ai de unde sa stii cu adevarat cum se poarta el acasa cu sotia,poate ea a fost socata cand a aflat vestea).
Nu spun ca poate intr-un moment de nefericire,cand ai o alternativa,nu poti cadea prada tentatiei,dar tu cum ai reactiona daca sa spunem te vei cupla cu el(adk divortezi si etc),daca vine intr-o zi si iti spune -draga nu mai pot sa fiu cu tine ,pt k mi-am gasit una care-mi ofera suport moral si care ma asculta mai bine decat o faci tu.Te-ai pus o secunda in locul sotiei?Copiii tai,crezi ca vor accepta o mama adulterina,nu cumva vor vedea relatia ta extraconjugala ca fiind cea care i-a despartit de tatal lor natural.Sunt f multe aspecte pe care ar trebui sa le iei in calcul atunci cand ai o relatie de genul acesta,sa reationezi si sa te gandesti si la tine ,dar si la cei din jurul tau.Eu mi-am permis doar sa-ti spun ce cred,imi pare rau si pt tine,dar concluzia e ca in loc sa fie 2cupluri fericite-tu si sotul+copiii,el cu sotia-sunteti un grup de oameni resemnati.
M-am gandit ,copil fiind cum as reactiona ,daca tatal meu si-ar gasi vreuna ....sincer,cunoscand-o pe mama si stiind ce fiinta e,nu as vrea nici macar s-o cunosc,cu atat mai putin sa faca parte din viatza mea una care mi-ar destrama familia.Copiii sunt cei care sufera cel mai multttt!(cunosc cazuri).Dar la noi nu e cazul ,ai mei sunt casatoriti de 30(s-au luat din dragoste) si mama e o sfanta,o femeie care si-a iubit sotul enorm si ink il mai iubeste.Poate vazandu-i pe ei,mi-au insuflat aceasta idee,ca o data ce te-ai casatorit si te-ai unit la bine si la rau-trebuie sa incerci sa faci ca lucrurile sa mearga!Tu ai incercat?


...Nu am nevoie sa "planga"nimeni pt mine,am intrat aici sa fac cateva precizari::::::::::m-am despartit de iuibitul meu m-am dedicat in totalitate familiei dar sincer va spun, simt cum se scurge viata pe langa mine asa ......(sa zicem aiurea)acum el nu vrea sa ma mai vada si ma doare cand il vad cand cu una cand cu alta(deci.....de sotia lui nu vrea sa mai auda)il iubesc enorm dar a aparut prea tarziu in viata mea.
o_inima_pustie
Postat pe 10 Iunie 2009 22:39
Diavolyta_
Postat pe 10 Iunie 2009 22:42
unde ti-a fost capul???daca ai asa ceva!!!
yza79
Postat pe 15 Iunie 2009 20:20
De la: yza79, la data 2009-06-15 20:20:06 unde ti-a fost capul???daca ai asa ceva!!!

da am asa ceva,
o_inima_pustie
Postat pe 28 Iunie 2009 02:14
De la: o_inima_pustie, la data 2009-01-26 17:34:09 ..acum el nu vrea sa ma mai vada si ma doare cand il vad cand cu una cand cu alta(deci.....de sotia lui nu vrea sa mai auda)


Din ce spui tu aici.. inteleg ca titlul topicului nu prea (mai) e valabil. Se consoleaza omul ca, deh!... si cu sotie, si cu iubita.. nu i-a fost usor.
Nu stiu daca ai luat decizia corecta. Se pare ca, indiferent cat am iubi "enorm" sau nu !!!... undeva, in subconstientul nostru, ceva ne indeamna sa nu dam vrabia din mana pe cea dupa gard.
As spune ca, dimpotriva, va veni un moment (si s-ar putea sa fie mai curand decat te astepti) in care vei spune: Doamne, ce tampenie era sa fac!!
Problema nu e daca ai fi putut fi cu el sau nu. Problema e.. ce faci cu sotul tau acum?! Dupa asemenea aventuri.. ori nu mai ramane nimic in sufletul tau pentru casnicia ta. ori renaste totul.
rashela
Postat pe 28 Iunie 2009 03:42
Mie imi place partea cu ,,ne vom iubi mereu dar ...'' dar ma intorc la sotul meu iar el se duce cu altele sa se consoleze

Cand citesc un titlu de genul asta ,,ne vom iubi mereu'' imi imaginez deja ce urmeaza , un cuplu de amanti care se iubesc atat de tare incat nu pot respira unul fara celalat dar raman totusi cu partenerii lor ca totusi , partenerul e mai important decat aerul necesar respiratiei .

iris_4_ever
Postat pe 28 Iunie 2009 07:41
PENTRU EL VEI RAMANE AMANTA.CHIAR DACA VEI AVEA O RELATIE CU EL(MUTAT IMPREUNA..)SE VA GINDI MEREU CA DACA L-AI INSELAT PE SOTUL TAU IL VEI INSELA SI PE EL.SAU GINDIREA POATE FII INVERSA.CUM EL A CEDAT LA TINE POATE CEDA SI LA ALTA.N-O SA AVETI NICIO RELATIE FERICITA.TOTUL E FRUMOS SI OK LA INCEPUT.REPROSURILE MAI INCOLO.FA UN DUS RECE SI GINDESTE LIMPEDE LA CE-AI DE FACUT.E PACAT PENTRU COPII TAI SI PTR.SOTUL CARE SE SACRIFICA PTR.VOI.E DOAR UN SFAT,NU JUDEC PE NIMENI.
razelm
Postat pe 28 Iunie 2009 09:01
asa e poti ierta,poate,dar sigur nu poti uita!!!!
kudika044180
Postat pe 28 Iunie 2009 09:12
de ce esti rea????nici macar o poza adevarata nu ai si mai vorbesti de dragoste??
kudika044180
Postat pe 28 Iunie 2009 09:19
crezi ca daca ai atasat acea poza esti ...super??????tare mi-e ca daca te-as vedea s-ar putea sa fiu campion la cros....toate cele bune si..........uimeste-ma........astept.....
kudika044180
Postat pe 28 Iunie 2009 09:21
Ce-s telenovelele,dar "the real life" is worse..pe scurt,"viata bate filmul".Well,acum daca ar fi sa-mi dau cu parerea,as zice sa divortezi si tu si sa ramai cu "amantul" atata timp kt il iubesti si alaturi de el te simti implinita.Copiii,copiii vor intelege,mai bine pt ei sa creasca in armonie si pace decat intr-un continuu stres,chiar daca acest stres e provocat de fam lor(adica de parintii naturali).Sincer,intotdeauna am considerat ca decat sa-mi vad parintii certandu-se si batandu-se etc,mai bine ii stiam divortati,fiecare la "treaba" lui si toata lumea era fericita(mai mult sau mai putin).Probabil ca la fel o sa fie si cu copiii tai;o sa fie tristi si sup un timp,poa nici n-or sa inteleaga prea bine,dar cu timpul se vor obisnui..timpul vindeca ranile..plus ca..oricat de egoist ar suna,ai dreptul la fericire.Niciodata nu e prea tarziu asa ca..mai bine regreta cv ce ai facut decat sa regreti toata viata ce n-ai facut si sa traiesti cu indoiala:"ce-ar fi fo` daca?"
Ideea e sa..privesti adanc in sufletul tau..sa vezi ce-ti spune el...cand iti bate inima de parca ar vrea sa iasa din piept?la gandul indreptat catre sotul tau?la vederea lui?sau din contra,la tot ce tine de "amant"?Daca a2a varianta e cea corecta at stii ce ai de facut.
Iti doresc numa` bine.
Ai grija de sufletul tau.
sorinabby
Postat pe 28 Iunie 2009 12:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatul berbec.. 19 De la: egipteanca1000 7 Decembrie 2011 01:00
boala sufleteasca+stres+depresie= ... !! ajutor!! 57 De la: human 31 Martie 2011 09:37
grea decizie!!! 11 De la: Eva32 2 Iulie 2011 02:16
inselata si cu banii luati ca sa zic asa 36 De la: ravenik_swwet 18 Mai 2009 16:52
De la o sotie inselata... 30 De la: bruneagra25 12 Mai 2009 09:38