Setari Cookie-uri

ce sa fac sa fie ca inainte?

am un prieten de 4 ani si de o vreme incoace au inceput certurile.Adevarul este ca sunt cam geloasa si l-am sufocat cu atitudinea asta a mea. De curand m-am hotarat ca ar trebui sa ma schimb si sa renunt la gelozie..insa am aflat ca are un alt id de messenger..numai cu fete luate bineintele de pe internet ci care incearca sa isi dea intalniri..Am incercat sa discut cu el despre asta dar e foarte inchis in el si refuza..zicea doar ca l-am sufocat si ca nu il inteleg mai ales daorita neincrederii mele..si a geloziei excesive si ca nu neaparat isi cauta pe altcineva.Sincer nu stiu ce sa fac ..as vrea sa renunt l;a gelozie sa am incredere dar parca nu mai pot...m-as desparti si nu m-as desparti de el.,..adevarul este ca il iubesc..la intalniri nu stiu eu cat de des merge intrucat locuiesc cu el si nu intarzioe acasa..vreau un sfat..ce sa fac sa-l determin sa ma iubeasca ca mai demult..si sa imi recapat cat de cat increderea..am discutat cu el nu ar vrea sa ne despartim i-ar placea doar sa nu mai fiu asa geloasa...dar nu stiu daca sa il mai cred sau nu.
kudika039675
Postat pe 17 Iunie 2009 14:08
Nu stiu daca mai ai nevoie de un sfat, pentru ca tu singura stii problema...gelozia...las-o incolo si crede-ma ca nu are nici un rost sa fii geloasa...il vei pierde daca continui asa...chiar daca ti-e foarte, foarte greu sa nu-l banuiesti, macar nu-i arata asta...ia incearca si citva timp nu te mai interesa ce face...gaseste subiecte de discutie, comunica cu el, nu mai fa referire la net si asa mai departe ..iesiti in lume, distrati-va, prostiti-va, strimbati-va, faceti lucruri noi pe care nu le-ati mai incercat pina acum...nu lasa sa treaca o zi fara sa fii bine dispusa si cucereste-l din nou cu multa veselie si nebunie...
Sophie_Rose
Postat pe 19 Iunie 2009 11:16
Nici tu nu faci bine cu atata gelozie,pt ca gelozia poate ucide si cea mai statornica iubire...nici el nu face bine cu id-uri ascunse si atatea fete
e o situatie complicata.comunicarea e cheia acum.lamuriti lucrurile din timp.
dana_maria13
Postat pe 19 Iunie 2009 11:20
ca "inainte " nu mai poate fi dar pe viitor autocontrol
no_more
Postat pe 19 Iunie 2009 12:27
da esti prea geloasa....incearca sa tre schimbi...daca vine acasa nu ai motiv de gelozie/.....
il sufoci asa....
pamela_1
Postat pe 19 Iunie 2009 12:53
next
scorpyoW
Postat pe 19 Iunie 2009 13:02
pamela_1
Postat pe 19 Iunie 2009 13:26
Pai,sincer...eu am o vorba ...Gelozia mana in mana cu prostia!...si eu sunt geloasa...dar cand mai am momente de gelozie nu il stresez pe prietenul meu cu asta...tin in mine...dar am senzatia ca tie ti-a si dat motive...sa isi faca un id de messenger fara ca tu sa sti? e un pic cam dubios...si mai si refuza sa discute?incearca sa nu iti mai exteriorizezi gelozia si daca tot nu e bine..problema e a lui...! sper sa-ti fie de ajutor sfatul meu! te pup!
zuraluca
Postat pe 13 Septembrie 2009 00:37
Pai da.. de obicei barbatii sufocati de gelozia partenerei sunt mai tentati sa insele...las-o mai moale..oricum 2 din 3 barbati isi inseala partenera macar o data deci nu te stresa degeaba ok nu e cel mai bun sfat dar incearca sa ii oferi dragostea ta..sa faci lucruri noi (la sex ma refer)..daca esti genul care il suna de 5-6 ori pe zi sa vezi ce face si ii interzici sa iasa la o bere sau pe unde o vrea el..sa nu te astepti sa-ti fie fidel...eu nu-l sun pe al meu deloc in timpul zilei..ca e la munca..daca intarzie e cu prietenii pe undeva...doar daca trece de 10-11 noaptea il sun sa vad ce face..dar nu-l intreb: ce faci? unde esti? cu cine? cand vii? etc...il iau cu ocolisuri, spre exemplu il intreb daca ar vrea sa-i pregatesc ceva de mancare...sau ii spun ca port nu stiu ce lenjerie sexy...sau...ma rog ai prins ideea da?
simonycik
Postat pe 15 Septembrie 2009 11:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna seara 6 De la: miss_darine 21 Decembrie 2009 17:12
mihaela88 31 De la: kudika_21606 9 Februarie 2013 22:33
ce conteaza mai mult intr-o relatie: sexul, aspectu,sau sentimentele? 28 De la: sweet_sugar 3 August 2010 09:21
De unde stii ca e alesul? 12 De la: mitura 5 Septembrie 2009 22:35
Femeia moderna 3 De la: cuddles 24 August 2009 00:23