Setari Cookie-uri

cununie mixta

sunt ortodoxa el este penticostal.. dorim sa ne cununam.. cum am putea fara ca eu sa imi schimb religia?
kudika080297
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:51
cred ca ar trebui sa te gandesti mai bine inainte de a face acest pas...
dc trebuie u sa-ti schimbi religia?el nu ar putea sa si-o schimbe?
anaida_84
Postat pe 13 Noiembrie 2009 13:32
De la: kudika080297, la data 2009-11-06 12:51:07sunt ortodoxa el este penticostal.. dorim sa ne cununam.. cum am putea fara ca eu sa imi schimb religia?


http://www.crestinortodox.ro/secte-si-culte/72856-cultul-penticostal
din ce scrie aici, nu prea ai cum sa te cununi cu el
miss_darine
Postat pe 13 Noiembrie 2009 13:39
Nu stiu cum esti, cum gandesti, cata personalitate ai... si ce educatie ai primit din punctul asta de vedere.. " a fi sau nu pe aceeasi treapta cu omul de langa tine" (sotul). Nu e obligatoriu sa te cununi religios (obligand astfel pe unul dintre voi sa renunte la propria-i credinta). Dar, la cum ai pus intrebarea in primul post.. mi-e teama ca ati avut o asemenea discutie si ca, din nou, femeia este obligata sa faca concesii.
Probabil ca nu dai doi bani pe credinta ta.. daca o vei face.

Totusi, citeste cu atentie site-ul de mai sus. Si ia in calcul ce inseamna un eventual divort intre penticostali sau, si mai rau.. o eventuala recasatorie. Sunt lucruri care, oricat ai fi acum de indragostita e bine sa le cunosti si e bine sa tii cont de ele. Viata iti poate face uriase surprize.
rashela
Postat pe 13 Noiembrie 2009 13:48
De la: rashela, la data 2009-11-13 13:48:14Nu stiu cum esti, cum gandesti, cata personalitate ai... si ce educatie ai primit din punctul asta de vedere.. " a fi sau nu pe aceeasi treapta cu omul de langa tine" (sotul). Nu e obligatoriu sa te cununi religios (obligand astfel pe unul dintre voi sa renunte la propria-i credinta). Dar, la cum ai pus intrebarea in primul post.. mi-e teama ca ati avut o asemenea discutie si ca, din nou, femeia este obligata sa faca concesii.
Probabil ca nu dai doi bani pe credinta ta.. daca o vei face.

Totusi, citeste cu atentie site-ul de mai sus. Si ia in calcul ce inseamna un eventual divort intre penticostali sau, si mai rau.. o eventuala recasatorie. Sunt lucruri care, oricat ai fi acum de indragostita e bine sa le cunosti si e bine sa tii cont de ele. Viata iti poate face uriase surprize.

uh..sunt curioasa sa vad si eu...
cristiana_cris
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:56
Pana la urma daca va iubiti ce conteaza un act ? Daca tii neaaparat sa porti rochie de mireasa o poti face si dupa aceea puteti sarbatorii asa cum se face dupa fiecare nunta, dar un act mi se pare ca nu conteaza. In plus, trebuie sa iei in calcul si un eventual esec.
tell_the_truth
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
neatza fetele 7 De la: puiut_77 1 Februarie 2011 14:40
as vrea sa mai continui...dar e prea greu 12 De la: Tigrulfioros 1 Septembrie 2010 22:14
Parintii nu o lasa.. 13 De la: kudika_11420 8 Iulie 2012 09:46
Eu romanca ... el arab 258 De la: tordana 28 Iulie 2018 20:47
ce sa aleg? iubirea sau parintii? 23 De la: simonycik 16 Septembrie 2009 19:14