Setari Cookie-uri

te rog elibereaza-mi inima..........

vreau doar sa nu mai simt.....sa nu mai am emotii.....sa nu mai am amintiri...vreau sa imi eliberezi inima de chinul zilnic de a te iubi in zadar.....ai plecat de langa mine si cu inima mea .....pentru ca acolo erai tu...doar tu.....si acum mi-ai lasat doar un gol imens .....incerc sa ma ascund ca mi-e bine dar nu imi e....port o masca a femeii care e ok dar eu mor pe dinauntru......ma chinui.....ma tarasc......prin viata in continuare.....dar mereu ma intreb ce rost mai are?......nu imi era bine cu tine....pentru ca dupa atatia ani erai inca violent....dar nici fara tine nu imi e bine.....tanjesc...mi-e dor.....te iubesc inca....te -am iubit mai presus de mine poate aici am gresit.....si acum toti ma judecat toti incearca sa imi zica uita-l.....nu poate fi nimeni in pielea mea si nimeni nu ma intelege ....am ales sa traiesc asa si as alege sa traiesc tot cu el daca as sti ca ma iubeste sau daca nu s-ar mai atinge de mine......mi-e greu ....inteleg foarte bine ceea ce zic psihologii sau expertii kudika ca totul pleaca de la increderea in mine .....asa e....nu ma iubesc...nu am ce.....sau poate am uneori.....nu ma simt bine singura.....nu am cu cine.....toate prietenele s-au dovedit cu adevarat false .....si atunci ce ramane sa fac? sa incerc sa merg inainte cu speranta si incredere....nu mai am asa ceva.....stiu....poate sunt mai depresiva decat imi dau seama......am incercat sa ma tratez dar in zadar.....am incercat sa ma ridic din prapastie dar in zadar.....numai reusesc sa gasesc forta .....totul ma darama si mai rau e ca trebuie sa ma confrunt cu realitatea in fiecare zi....aceea ca el ma face vinovata si vad ca e foarte fericit acum .....nu mai inteleg nimic......vreau doar sa imi eliberezi inima de dragostea ce ti-o port.....te rog sa pleci....sa nu mai sufar....sa nu mai plang.......sa pot sa fug.......sa ma lase toti in pace ....pentru ca oricum nu contez pt nimeni.......
doar_anonima
Postat pe 15 Iulie 2009 22:39
Inteleg ce simti...si stiu ca este greu...si din tot ce ai scris vreau sa te contrazic intr-un singur lucru...si totodata sa imi cer scuze pt impertinenta mea. NU POTI SA NU CONTEZI PT NIMENI! EXISTA CEL PUTIN O PERSOANA CARE TE IUBESTE LA FEL CUM IUBESTI...DAR CARE TU PROBABIL NU O VEZI. EXISTA OAMENI CARE NU STIU SA ARATE, CARE NU STIU SA IMPARTA CU CEI DE LANGA EI...DAR CRED CA ESTI O FEMEIE MINUNATA SI AR FI PACAT SA UITI SA SPERI !!! Doar visele te pot duce catre impliniri..cu munca asidua si cu perseverenta, E POSIBIL CA UNEORI SA NU OBTII NIMIC DAR MERITA SA INCERCI, insa numai visand ai pt ce lupta... Te rog ai grija de tine...si nu uita ca viata urca ..coboara...niciodata nu se blocheaza undeva..chiar daca sunt clipe lungi ce par nesfarsite..in care crezi ca nu mai are nik un rost...
vulturul_negru
Postat pe 16 Iulie 2009 12:44
comporta te si tu cum se comporta si altii..
da le ce merita...........
morticia_adams
Postat pe 17 Iulie 2009 15:45
nu uita: existam pt k cineva se gandeste la noi ci nu viceversa
iar indiferenta doare cel mai tare in lumea asta
asa tre sa procedezi si tu cu el si cu restul
aparentele pot insela desi tu acum vezi fericirea in ochii lui
iar la a da vina pe tine pt orice e absolut firesc in cazul unor barbati
nu sunt suficienti de maturi si au o stima de sine mult prea mare
sunt centrul universului
totul se misca in jurul lor
si contezi pt cineva
nu mai k nu vezi tu acum
si contezi si pt noi kudistii


petaloudita
Postat pe 19 Iulie 2009 13:37
De la: olga27, la data 2009-07-19 13:37:27nu uita: existam pt k cineva se gandeste la noi ci nu viceversa
iar indiferenta doare cel mai tare in lumea asta
asa tre sa procedezi si tu cu el si cu restul
aparentele pot insela desi tu acum vezi fericirea in ochii lui
iar la a da vina pe tine pt orice e absolut firesc in cazul unor barbati
nu sunt suficienti de maturi si au o stima de sine mult prea mare
sunt centrul universului
totul se misca in jurul lor
si contezi pt cineva
nu mai k nu vezi tu acum
si contezi si pt noi kudistii




multumesc mult pt vorbe e bine sa stiu ca macar pt cineva contez.....
doar_anonima
Postat pe 19 Iulie 2009 18:36
De la: doar_anonima, la data 2009-07-15 22:39:44vreau doar sa nu mai simt.....sa nu mai am emotii.....sa nu mai am amintiri...vreau sa imi eliberezi inima de chinul zilnic de a te iubi in zadar.....ai plecat de langa mine si cu inima mea .....pentru ca acolo erai tu...doar tu.....si acum mi-ai lasat doar un gol imens .....incerc sa ma ascund ca mi-e bine dar nu imi e....port o masca a femeii care e ok dar eu mor pe dinauntru......ma chinui.....ma tarasc......prin viata in continuare.....dar mereu ma intreb ce rost mai are?......nu imi era bine cu tine....pentru ca dupa atatia ani erai inca violent....dar nici fara tine nu imi e bine.....tanjesc...mi-e dor.....te iubesc inca....te -am iubit mai presus de mine poate aici am gresit.....si acum toti ma judecat toti incearca sa imi zica uita-l.....nu poate fi nimeni in pielea mea si nimeni nu ma intelege ....am ales sa traiesc asa si as alege sa traiesc tot cu el daca as sti ca ma iubeste sau daca nu s-ar mai atinge de mine......mi-e greu ....inteleg foarte bine ceea ce zic psihologii sau expertii kudika ca totul pleaca de la increderea in mine .....asa e....nu ma iubesc...nu am ce.....sau poate am uneori.....nu ma simt bine singura.....nu am cu cine.....toate prietenele s-au dovedit cu adevarat false .....si atunci ce ramane sa fac? sa incerc sa merg inainte cu speranta si incredere....nu mai am asa ceva.....stiu....poate sunt mai depresiva decat imi dau seama......am incercat sa ma tratez dar in zadar.....am incercat sa ma ridic din prapastie dar in zadar.....numai reusesc sa gasesc forta .....totul ma darama si mai rau e ca trebuie sa ma confrunt cu realitatea in fiecare zi....aceea ca el ma face vinovata si vad ca e foarte fericit acum .....nu mai inteleg nimic......vreau doar sa imi eliberezi inima de dragostea ce ti-o port.....te rog sa pleci....sa nu mai sufar....sa nu mai plang.......sa pot sa fug.......sa ma lase toti in pace ....pentru ca oricum nu contez pt nimeni.......


lasa timpul sa-ti vindece ranile !!!!!tu ocupate de tine . Zambeste atunci cand crezi ca vrei sa plangi ...bucurate de tot ce te inconjoara si mai ales de lucrurile marunte ....O da treaca ai sa vezi!!!!!!!!
BBFluturas
Postat pe 19 Iulie 2009 18:45
nu suferi pt o persoana care nu te merita
capul sus
meriti cei mai bun
bestiutza_relouded
Postat pe 19 Iulie 2009 18:55
Cu SIGURANTA contezi pentru cea mai importanta fiinta din Univers: DUMNEZEU.Suferi atat de profund pentru ca ispita nu te lasa sa te apropii de dragostea LUI.Vei trece mult mai usor de acest moment de cumpana prin rugaciune.Cand plangi,nu mai vorbi singura,nici cu barbatul care te'a facut sa suferi,vorbeste cu Dumnezeu.Daca nu iti vin in minte alte cuvinte,rosteste Tatal Nostru.Alinarea nu va intarzia sa apara.
kudika019386
Postat pe 19 Iulie 2009 19:47
e foarte greu sa-l uiti, e ca si cum ti-ai uita trecutul. dar nu poti sa lasi viata sa treaca pe langa tine degeaba. ia atitudine, fii mai increzatoare in tine totul se intampla cu un scop in viata. invata sa te bucuri de micile placeri ale vietii, in jurul tau roieste multa bucurie si veselie, trebuie s-o vezi.
acel om n-a stiu sa aiba grija de sufletul tau din moment ce tu suferi asa rau acum. timpul va trece, vei cunoaste alti oameni, poate unul care va sti sa pretuiasca iubirea unei femei.

noi te sustinem! oricand ai nevoie de un sfat, de o vorba buna, iti suntem alaturi

daca esti din iasi te scot la cafea
sycorax
Postat pe 27 Iulie 2009 12:21
un citat care l am primit de la prietena mea cea mai buna,sper sa te faca sa te gandesti mai mult la tine si sa uiti tot ........

"Cand iti vine sa plangi ,adu ti aminte de clipele in care...zambeai...Cand simti ca viata nu are nici un rost ,gandestete te la cei care mai au doar o zi de trait...Cand simti k vrei sa mori,gandeste te ca altii ar da orice sa traiasca..Iubeste ti viata si mai ales prietenii...E cel mai de pret lucru! ".........

sper sa te ajute ceea ce am scris ...pt k pe mine ma ajutat si ma ajuta f mult il citesc de fiecare data cand simt k nu mai rezist!te rog din suflet nu renunta la tine,nu renunta la prietenii tai,la visurile tale,la planurile tale,la activitatile tale.. chiar incearca sa ti cauti si alte lucruri noi sa faci ,nu te izola,iesi,plimbate,savureaza vara,bucura te k dim vezi soarele pe cer,bucura te ...de tot ce te inconjoara!ZAMBESTE CHIAR DAK SUFLETUL TAU PLANGE PT K NICIODATA NU SE STIE CINE SE VA INDRAGOSTI DE EL!
sunt alaturi de tine ...
partagas
Postat pe 27 Iulie 2009 18:29
De la: sycorax, la data 2009-07-27 12:21:38e foarte greu sa-l uiti, e ca si cum ti-ai uita trecutul. dar nu poti sa lasi viata sa treaca pe langa tine degeaba. ia atitudine, fii mai increzatoare in tine totul se intampla cu un scop in viata. invata sa te bucuri de micile placeri ale vietii, in jurul tau roieste multa bucurie si veselie, trebuie s-o vezi.
acel om n-a stiu sa aiba grija de sufletul tau din moment ce tu suferi asa rau acum. timpul va trece, vei cunoaste alti oameni, poate unul care va sti sa pretuiasca iubirea unei femei.

noi te sustinem! oricand ai nevoie de un sfat, de o vorba buna, iti suntem alaturi

daca esti din iasi te scot la cafea


multumesc mult pt vorbe .....dar din pacate nu sunt din iasi ....
doar_anonima
Postat pe 27 Iulie 2009 22:45
De la: partagas, la data 2009-07-27 18:29:29un citat care l am primit de la prietena mea cea mai buna,sper sa te faca sa te gandesti mai mult la tine si sa uiti tot ........

"Cand iti vine sa plangi ,adu ti aminte de clipele in care...zambeai...Cand simti ca viata nu are nici un rost ,gandestete te la cei care mai au doar o zi de trait...Cand simti k vrei sa mori,gandeste te ca altii ar da orice sa traiasca..Iubeste ti viata si mai ales prietenii...E cel mai de pret lucru! ".........

sper sa te ajute ceea ce am scris ...pt k pe mine ma ajutat si ma ajuta f mult il citesc de fiecare data cand simt k nu mai rezist!te rog din suflet nu renunta la tine,nu renunta la prietenii tai,la visurile tale,la planurile tale,la activitatile tale.. chiar incearca sa ti cauti si alte lucruri noi sa faci ,nu te izola,iesi,plimbate,savureaza vara,bucura te k dim vezi soarele pe cer,bucura te ...de tot ce te inconjoara!ZAMBESTE CHIAR DAK SUFLETUL TAU PLANGE PT K NICIODATA NU SE STIE CINE SE VA INDRAGOSTI DE EL!
sunt alaturi de tine ...


mi-as dori mult sa ajung sa si cred ca va bine deocamdata nu mai sper nimic nu mai vreau nimic ......mi-e si frica sa mai am incredere in oameni .....toti ma judeca si toti imi intorc spatele de parca sunt singura vinovata pt tot .......si asa am ajuns sa ma simt........vinovata.....oricum multumesc pt vorbe conteaza mult sa vad ca sunteti langa mine fara sa ma judecati
doar_anonima
Postat pe 27 Iulie 2009 22:49
De la: doar_anonima, la data 2009-07-27 22:49:10
De la: partagas, la data 2009-07-27 18:29:29un citat care l am primit de la prietena mea cea mai buna,sper sa te faca sa te gandesti mai mult la tine si sa uiti tot ........

"Cand iti vine sa plangi ,adu ti aminte de clipele in care...zambeai...Cand simti ca viata nu are nici un rost ,gandestete te la cei care mai au doar o zi de trait...Cand simti k vrei sa mori,gandeste te ca altii ar da orice sa traiasca..Iubeste ti viata si mai ales prietenii...E cel mai de pret lucru! ".........

sper sa te ajute ceea ce am scris ...pt k pe mine ma ajutat si ma ajuta f mult il citesc de fiecare data cand simt k nu mai rezist!te rog din suflet nu renunta la tine,nu renunta la prietenii tai,la visurile tale,la planurile tale,la activitatile tale.. chiar incearca sa ti cauti si alte lucruri noi sa faci ,nu te izola,iesi,plimbate,savureaza vara,bucura te k dim vezi soarele pe cer,bucura te ...de tot ce te inconjoara!ZAMBESTE CHIAR DAK SUFLETUL TAU PLANGE PT K NICIODATA NU SE STIE CINE SE VA INDRAGOSTI DE EL!
sunt alaturi de tine ...


mi-as dori mult sa ajung sa si cred ca va bine deocamdata nu mai sper nimic nu mai vreau nimic ......mi-e si frica sa mai am incredere in oameni .....toti ma judeca si toti imi intorc spatele de parca sunt singura vinovata pt tot .......si asa am ajuns sa ma simt........vinovata.....oricum multumesc pt vorbe conteaza mult sa vad ca sunteti langa mine fara sa ma judecati


Draga mea, nimeni nu are dreptul sa te condamne sau sa te judece. NIMENI!
Sa nu uiti asta.
Ai de trecut insa unmare hop inainte sa incepi sa te vindeci: lipsa respectului de sine.
Nu iti imaginezi cat conteaza! Nu stziu cati ani ai, poate ca eu sunt mai in varsta ca tine si m-am dat deja de prea multe ori cu capul de pragul de sus si am experienta lucrurilor traite.
Canda o sa-.mi dai dreptate.
Can do sa ai incredere in tine, cand o sa te respecti, cand o sa te iubesti ... o sa descoperi ca esti frumoasa, ca esti capabila de orice, ca cei din jur iti zambesc, ca ai puterea sa faci licruri ce iti par acum imposibile.... O sa descoperi ca traiesti!
Iubeste-te si vei fi fericita pt ca iti vei schimba viata!
2007anna32
Postat pe 28 Iulie 2009 10:08
De la: doar_anonima, la data 2009-07-15 22:39:44vreau doar sa nu mai simt.....sa nu mai am emotii.....sa nu mai am amintiri...vreau sa imi eliberezi inima de chinul zilnic de a te iubi in zadar.....ai plecat de langa mine si cu inima mea .....pentru ca acolo erai tu...doar tu.....si acum mi-ai lasat doar un gol imens .....incerc sa ma ascund ca mi-e bine dar nu imi e....port o masca a femeii care e ok dar eu mor pe dinauntru......ma chinui.....ma tarasc......prin viata in continuare.....dar mereu ma intreb ce rost mai are?......nu imi era bine cu tine....pentru ca dupa atatia ani erai inca violent....dar nici fara tine nu imi e bine.....tanjesc...mi-e dor.....te iubesc inca....te -am iubit mai presus de mine poate aici am gresit.....si acum toti ma judecat toti incearca sa imi zica uita-l.....nu poate fi nimeni in pielea mea si nimeni nu ma intelege ....am ales sa traiesc asa si as alege sa traiesc tot cu el daca as sti ca ma iubeste sau daca nu s-ar mai atinge de mine......mi-e greu ....inteleg foarte bine ceea ce zic psihologii sau expertii kudika ca totul pleaca de la increderea in mine .....asa e....nu ma iubesc...nu am ce.....sau poate am uneori.....nu ma simt bine singura.....nu am cu cine.....toate prietenele s-au dovedit cu adevarat false .....si atunci ce ramane sa fac? sa incerc sa merg inainte cu speranta si incredere....nu mai am asa ceva.....stiu....poate sunt mai depresiva decat imi dau seama......am incercat sa ma tratez dar in zadar.....am incercat sa ma ridic din prapastie dar in zadar.....numai reusesc sa gasesc forta .....totul ma darama si mai rau e ca trebuie sa ma confrunt cu realitatea in fiecare zi....aceea ca el ma face vinovata si vad ca e foarte fericit acum .....nu mai inteleg nimic......vreau doar sa imi eliberezi inima de dragostea ce ti-o port.....te rog sa pleci....sa nu mai sufar....sa nu mai plang.......sa pot sa fug.......sa ma lase toti in pace ....pentru ca oricum nu contez pt nimeni.......


Viata e o catea nenorocita care te musca exact cand nu te astepti.Ridica-te si riposteaza.Traieste-o tu pe viata nu ea pe tine.Invata sa te iubesti,sa te pretuiesti,sa te bucuri si de cele mai simple lucruri.
Nu mai da voie nimanui sa te consume ca pe o prajitura dulce si atat.Fii pretentioasa si cere sa ti se dea in masura in care dai daca nu chiar mai mult.Iar pe "prietene " sa nu mai contezi niciodata

Postat pe 28 Iulie 2009 11:33
Contezi pentru parinti si sunt sigura ca si pentru altii pe care nu-i iei tu in seama acum.ESti tanara ,tineretea e un dar pretios si viata insasi .Tu alegi cum sa le traiesti."Every day is new day" asta spun eu in fiecare zi.Ia lucrurile si traieste-le asa incet ora cu ora ,nu astepta minuni si ele vor veni.Linge-ti ranile si acorda-ti timp sa te vindeci ca dupa o boala grea,Timpul chiar face minuni si vindeca orice.

Postat pe 28 Iulie 2009 11:42
Subscriu la cele spuse de predecesoarea mea! Contezi pentru toti kudistii! Cu mult drag!
cotyca
Postat pe 25 Septembrie 2009 09:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartire 44 De la: kudika_21543 7 Februarie 2013 22:03
Sa plec sau sa raman? 17 De la: miss_darine 30 August 2010 22:42
iubire sau ambitie.. 7 De la: _dulcik_ 8 Martie 2009 23:14
Mai puteti sa va ganditi la o viitoare relatie dupa o despartire dureroasa?? 33 De la: kudika319806 6 Septembrie 2010 15:41
COINCIDENTE sau semne DIVINE? 20 De la: greierash_is_back 2 Decembrie 2009 14:21