Setari Cookie-uri

Cum sa fac ca sa nu ma m-ai gandesc la ea?

Buna ziua,
Povestea noastra de iubire a inceput acum 9 ani , eu aveam 19 iar ea 15.
Totul a inceput ca o joaca dar cu timpul s-au adunat sentimente din partea amandora.
Dupa 6 ani de zile ea a ramas insarcinata, am vb sa pastram copilul si sa se casatorim la anul (era noiembrie), dar parintii ei au insistat sa grabim casatoria, asa ca am ajuns sa facem cununia civila pe 15 decembrie.
Inainte de asta vb cu ea ca sa locuim la mine, stia cum e caci aproape 2 ani a stat cel putin 3 zile pe saptamana la mine, dar dupa cununie aceasta a refuzat sa m-ai vina la mine invocand diferite motive.
Timpul a tracut iar in aprilie 2007 a nascut un baietel, dar a continuat la locuiasca la parintii ei, eu platindu-i pensie alimentara, vizitam copilul in fiecare saptamana si ma rugam de ea sa vina cu mine dar ea zicea nu si nu si asa am stat 2 ani jumate despartiti. Vazand ca ea nu vrea nici in ruptul capului sa vina cu mine am decis in martie 2010 sa bag actele de divort si surpriza ! Atunci si-a adus aminte de toate sentimentele ei fata de mine si a inceput sa ma bombardeze cu mesaje si telefoane, venind la mine, sa ma faca sa renunt la actiunea de divort cu primisiunea ca vom forma o familie unita si eu ca prostul am crezut-o si am renuntat la divort.
S-a mutat la mine impreuna cu copilul, dar dupa 3 saptamani ne-am certat si a plecat inapoi la parintii ei cu tot cu copil, dar dupa 2 zile s-a reintors implorandu-ma sa o iert ca a gresit.Iara eu am cedat .
Vreo 6 luni am stat impeuna, totul era ok, copilul era lumina ochilor mei, de abia asteptam sa termin munca si sa vina acasa.
Totul s-a naruit in 3 ianuarie cand si-a strans toate lucrurile, a luat copilul si au plecat spunundu-mi ca nu m-ai doreste continuarea casatoriei.
Am decis sa bag iara actele de divort.
Problema este ca tot la ei ma gandesc si nu stiu ce sa m-ai fac , nu m-ai mananc, nu m-ai dorm, ma plimb de nebun de strazi ore in sir numai ca sa nu vin acasa stiind ca ei nu m-ai sunt, de cand au plecat ei am incuiat camera unde dormeam si nici nu m-ai imi vine sa intru in ea, orice fac imi aduc aminte de ei, cand vine seara innebunesc, daca reusesc sa adorm 2-3 ore ma trezesc noaptea , ma imbrac si plec de nebun pe strazi, imi trec prin minte numai ganduri negre.
Am incercat sa vb cu ea pe cale amiabila sa iau copilul 2 duminica pe luna la mine dar nu vrea deloc, nu suport numai sa merg sa il vad duminica cateva ore, vreau sa petrec cu el m-ai mult timp.
De cand a plecat nu am m-ai vb cu ea deloc, merg la copil numai cand lucreaza ea, vede ca sufar din cauza ei si a copilullui si ma ataca din greu cu asta.
Nu am fost niciodata violent cu ea, nu am umblat cu alte femei, nu veneam beat acasa.

Chestia e orice fac imi aduce aminte de ea si copil si nu stiu ce sa m-ai fac.

Va rog dati-mi niste sfaturi.
emil_bv
Postat pe 8 Ianuarie 2011 15:41
Baga actele de divort. Acolo, se vor da toate drepturile parintesti. Daca a facut pasul asta este clar ...s-a plictisit. Impaca-te cu ideea si continua sa traiesti pt copilul tau. Timpul le va rezolva pe toate ,divortul te va mai linistii.

Brunette_25
Postat pe 8 Ianuarie 2011 19:40
Dragostea cu forta nu se poate! Incearca sa fii tare pentru copilul tau si nu iti pierde increderea in tine! Poate ea nu este pregatita pentru o familie, incearca sa discuti cu ea, daca ai cu cine sa discuti?! Si tu ai drepturi asupra copilului , doar esti tatal lui.
tavi85
Postat pe 8 Ianuarie 2011 19:52
In primul rand, formularea corecta era: "cum sa nu ma mai gandesc la ea". Lasand gramatica la o parte, d-na in cauza imi pare destul de instabila emotional... Nu prea stie ce vrea, ba se impaca, ba se desparte... Cel mai bine ar fi sa o lasi in pace si sa-ti gasesti o femeie matura, care sa te sprijine si sa te iubeasca. Sigur, de copil trebuie sa ai grija in continuare, ca asta e...e al tau... Dar pe ea, mai bine las-o in pace, ca mai mult iti complica existenta.
Micael
Postat pe 9 Ianuarie 2011 12:50
De la: emil_bv, la data 2011-01-08 15:41:19Buna ziua,
Povestea noastra de iubire a inceput acum 9 ani , eu aveam 19 iar ea 15.
Totul a inceput ca o joaca dar cu timpul s-au adunat sentimente din partea amandora.
Dupa 6 ani de zile ea a ramas insarcinata, am vb sa pastram copilul si sa se casatorim la anul (era noiembrie), dar parintii ei au insistat sa grabim casatoria, asa ca am ajuns sa facem cununia civila pe 15 decembrie.
Inainte de asta vb cu ea ca sa locuim la mine, stia cum e caci aproape 2 ani a stat cel putin 3 zile pe saptamana la mine, dar dupa cununie aceasta a refuzat sa m-ai vina la mine invocand diferite motive.
Timpul a tracut iar in aprilie 2007 a nascut un baietel, dar a continuat la locuiasca la parintii ei, eu platindu-i pensie alimentara, vizitam copilul in fiecare saptamana si ma rugam de ea sa vina cu mine dar ea zicea nu si nu si asa am stat 2 ani jumate despartiti. Vazand ca ea nu vrea nici in ruptul capului sa vina cu mine am decis in martie 2010 sa bag actele de divort si surpriza ! Atunci si-a adus aminte de toate sentimentele ei fata de mine si a inceput sa ma bombardeze cu mesaje si telefoane, venind la mine, sa ma faca sa renunt la actiunea de divort cu primisiunea ca vom forma o familie unita si eu ca prostul am crezut-o si am renuntat la divort.
S-a mutat la mine impreuna cu copilul, dar dupa 3 saptamani ne-am certat si a plecat inapoi la parintii ei cu tot cu copil, dar dupa 2 zile s-a reintors implorandu-ma sa o iert ca a gresit.Iara eu am cedat .
Vreo 6 luni am stat impeuna, totul era ok, copilul era lumina ochilor mei, de abia asteptam sa termin munca si sa vina acasa.
Totul s-a naruit in 3 ianuarie cand si-a strans toate lucrurile, a luat copilul si au plecat spunundu-mi ca nu m-ai doreste continuarea casatoriei.
Am decis sa bag iara actele de divort.
Problema este ca tot la ei ma gandesc si nu stiu ce sa m-ai fac , nu m-ai mananc, nu m-ai dorm, ma plimb de nebun de strazi ore in sir numai ca sa nu vin acasa stiind ca ei nu m-ai sunt, de cand au plecat ei am incuiat camera unde dormeam si nici nu m-ai imi vine sa intru in ea, orice fac imi aduc aminte de ei, cand vine seara innebunesc, daca reusesc sa adorm 2-3 ore ma trezesc noaptea , ma imbrac si plec de nebun pe strazi, imi trec prin minte numai ganduri negre.
Am incercat sa vb cu ea pe cale amiabila sa iau copilul 2 duminica pe luna la mine dar nu vrea deloc, nu suport numai sa merg sa il vad duminica cateva ore, vreau sa petrec cu el m-ai mult timp.
De cand a plecat nu am m-ai vb cu ea deloc, merg la copil numai cand lucreaza ea, vede ca sufar din cauza ei si a copilullui si ma ataca din greu cu asta.
Nu am fost niciodata violent cu ea, nu am umblat cu alte femei, nu veneam beat acasa.

Chestia e orice fac imi aduce aminte de ea si copil si nu stiu ce sa m-ai fac.

Va rog dati-mi niste sfaturi.
Cum ai putut accepta asa ceva? casatoriti,dar fiecare la casa lui!
Valy90
Postat pe 9 Ianuarie 2011 21:39
daca iti iubesti copilul fa orice pentru a-l recastiga.insa nu gesturi necugetate incat sa iti distrugi toata viata.insa pe ea..da-o naibii ca e dusa rau cu capul. insa ma mir cum de nu mergi in instanta sa rezolvati acolo..in fine.bafta si alege ce e mai bun pentru sanatatea ta.
extravagant
Postat pe 10 Ianuarie 2011 23:05
am fost chiar ieri ai am bagat ordonanta presedintiala ca sa pot lua copilul la mine in weekend, caci ea a zis ca numai cand o sa am un act ca pot sa il iau, atunci o sa il iau. pe 27 ian avem termen.
emil_bv
Postat pe 12 Ianuarie 2011 17:23
De la: emil_bv, la data 2011-01-12 17:23:28am fost chiar ieri ai am bagat ordonanta presedintiala ca sa pot lua copilul la mine in weekend, caci ea a zis ca numai cand o sa am un act ca pot sa il iau, atunci o sa il iau. pe 27 ian avem termen.
lupta-te pt copilul tau si nu te lasa
Valy90
Postat pe 12 Ianuarie 2011 17:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatie frumoasa terminata din cauza mea? 12 De la: lavidora 29 Aprilie 2009 17:58
cum treci peste 12 ani de relatie? 3 De la: kudika_21791 22 Noiembrie 2012 11:52
gata 34 De la: scorpio67 7 Septembrie 2010 07:53
fals tratat de iubire 28 De la: nocturnalia 10 Februarie 2009 10:44
un sfat ori o parere 17 De la: guru_ion 7 Noiembrie 2011 16:43