Setari Cookie-uri

Cum il recastig?

Anul trecut am avut o relatie cu un amic mai vechi de-al meu. O relatie frumoasa, desi nu cea mai buna. Dupa vreo 3 luni am trecut printr-o perioada grea si incepusem sa ne certam din fleacuri. Daca pana la un punct treceam peste micile impunsaturi fara prea mare efort, la un moment dat am explodat si pur si simplu i-am dat papucii... Timp de cateva luni nu i-am mai acordat mare importanta, desi era evident ca el voia sa ne impacam. Am avut alte relatii intre timp, insa niciuna in care sa ma mai simt complet in largul meu. Dupa vreo 4 luni de la despartire am decis sa-mi cer iertare pentru comportamentul absurd. Si ne-am reimprietenit, cum eram inainte. A mai trecut ceva vreme si i-am spus ca vreau sa ne impacam, insa el are pe altcineva. Sunt o fire dificila, insa el a ajuns cumva sa ma 'citeasca' fara nicio problema..Si daca inainte nu concepeam sa schimb ceva pentru vreun tip, acum nu mai stiu ce sa fac sa-i demonstrez ca il vreau inapoi, ca se poate si mai bine. Stiu ca si el tine la mine in continuare. Doar ca nu mai am rabdare.. Incerc sa-mi asum rolul de buna prietena a lui pe moment, sunt o fire optimista, dar situatia e complet deprimanta. Vreo sugestie?
Hummingbird
Postat pe 19 Iulie 2009 05:48
totul incepe frumos .........................

treci peste , incearca sa nu te mai gandesti!

next
BBFluturas
Postat pe 19 Iulie 2009 06:13
Uneori facem in viata multe greseli, unele benefice, altele nefiresti. Pana la urma le facem sa ne fie bine. Pe moment sau nu, acel bine vine. Platim pentru pentru toate actiunile noastre. Acum daca el are prietena ce ai putea tu sa faci? Astepti, daca asta iti doresti, el te-a asteptat, a vrut sa fie cu tine, dar tu nu aveai timp pentru el, erai cu altcineva. Acum e posibil ca el sa o faca din ambitie sau e posibil chiar sa se simta bine cu cealalta. Trebuie sa vorbesti cu el, e singura modalitate sa te poti linisti.
citystella
Postat pe 1 August 2009 21:17
Multumesc pentru raspunsuri! Nu numai ca m-am linistit..dar cred ca m-am schimbat in bine cumva, pt ca acum suntem din nou impreuna. A meritat asteptarea, sunt din nou cu zambetul pe buze Multumesc din nou.
Hummingbird
Postat pe 2 August 2009 05:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine ii mai intelege pe barbati uneori? 15 De la: Suzi_diva 7 Iunie 2009 11:13
Cum sa nu mai atragi barbati nepotriviti? 11 De la: Anamaria09 25 Septembrie 2009 12:03
sunt confuza 350 De la: brendalinda 30 Decembrie 2011 18:43
hmmm 19 De la: cata_mica 11 Septembrie 2009 20:20
femeile au devenit bunuri de consum??? 50 De la: _dulcik_ 15 Martie 2009 10:58