Setari Cookie-uri

de ce nu reusec sa mai iubesc....?

am fost dezamagita de prea multe ori in dragoste si am iubit cu tot sufletu meu..si ma dezamagit enorm..mi-a facut inima bucatele..o pers si de at nu am my reusit sa iubesc sa pun suflet intr-o reletie..desii relatiile nu sunt de scurta durata..dar nu reusesc sa iubesc cu tot sufletu sa simt ca sunt topita dupa acea pers,...cum sa imi revin..cum sa ies la suprafata din prapastya adanca in care simt ca ma aflu...
kudika_alexia051568
Postat pe 19 Iulie 2009 23:06
si eu am fost dezamagita am avut o relatie de 6 ani aproape care dintr-o data sa rupt ma parasit, in acel moment am crezut ca fuge pamantul de sub picioarele mele, si partea nasoala a fost ca eu a trebuit sa plec din casa (am stat impreuna) vreo 2 luni de zile am fot terminata pana la un moment dat in care m-am gandit la mine de ce sa imi fac eu rau (prin suferinta) cand lui nu ii pasa de mine si mi-am impus acest lucru sa ma mai gandesc la el la ce a fost si sa incerc sa imi privesc viata inainte nu inapoi da pot sa supu ca daca acum il vad pe strada ma topesc dar dupa 5 secund imi revin ca ma gandesc ca el ma facut sa sufar . sfatul meu este sa incerci sa nu te mai gandesti de loc la el si sa arunci sa ascunzi tot ce te poate duce cu gandul la el. in acest moment eu m-am indragostit din nou si este foarte frumos. asa ca incerca sa iti pui subconstientu la treaba si sa uiti tot dat tot si sa incepi din nou sa iubesti nu-ti fie frica
kudika008797
Postat pe 19 Iulie 2009 23:14
De la: kudika051568, la data 2009-07-19 23:06:01am fost dezamagita de prea multe ori in dragoste si am iubit cu tot sufletu meu..si ma dezamagit enorm..mi-a facut inima bucatele..o pers si de at nu am my reusit sa iubesc sa pun suflet intr-o reletie..desii relatiile nu sunt de scurta durata..dar nu reusesc sa iubesc cu tot sufletu sa simt ca sunt topita dupa acea pers,...cum sa imi revin..cum sa ies la suprafata din prapastya adanca in care simt ca ma aflu...


Il mai iubesti pe ultimul om care te-a dezamagit? Te mai gandesti la cineva de sex masculin? Cat timp a trecut de la ultima dezamagire? Sfat: nu te baga in relatii fara sa fii indragostita, doar de dragul de a fi cu cineva! Te va bloca si chiar nu vei mai iubi niciodata si ai sa ramai toata viata eventual cu un om... doar ok... sau singura!
Anathasayana
Postat pe 19 Iulie 2009 23:17
De la: kudika051568, la data 2009-07-19 23:06:01am fost dezamagita de prea multe ori in dragoste si am iubit cu tot sufletu meu..si ma dezamagit enorm..mi-a facut inima bucatele..o pers si de at nu am my reusit sa iubesc sa pun suflet intr-o reletie..desii relatiile nu sunt de scurta durata..dar nu reusesc sa iubesc cu tot sufletu sa simt ca sunt topita dupa acea pers,...cum sa imi revin..cum sa ies la suprafata din prapastya adanca in care simt ca ma aflu...


parca ziceai in celalalt topic ca esti cu 2. ti-a facut unul inima bucatele si acum o faci si tu altora? nu e corect ! ! !
softexia
Postat pe 19 Iulie 2009 23:24
De la: kudika008797, la data 2009-07-19 23:14:27si eu am fost dezamagita am avut o relatie de 6 ani


pai si ai doar 20? cred ca la 14 ani avea cas la gura. nu stia ce vrea. lumea se schimba
softexia
Postat pe 19 Iulie 2009 23:28
De la: Anathasayana, la data 2009-07-19 23:17:47Sfat: nu te baga in relatii fara sa fii indragostita, doar de dragul de a fi cu cineva! Te va bloca si chiar nu vei mai iubi niciodata si ai sa ramai toata viata eventual cu un om... doar ok... sau singura!


e bine ce zici tu dar cine te asculta? daca arata bine nu mai conteaza. cam asta e schema
softexia
Postat pe 19 Iulie 2009 23:30
De la: kudika051568, la data 2009-07-19 23:06:01am fost dezamagita de prea multe ori in dragoste si am iubit cu tot sufletu meu..si ma dezamagit enorm..mi-a facut inima bucatele..o pers si de at nu am my reusit sa iubesc sa pun suflet intr-o reletie..desii relatiile nu sunt de scurta durata..dar nu reusesc sa iubesc cu tot sufletu sa simt ca sunt topita dupa acea pers,...cum sa imi revin..cum sa ies la suprafata din prapastya adanca in care simt ca ma aflu...


Poate nu ai gasit inca omul potrivit dar esti tanara si ai timp sa gasesti persoana potrivita.
valivieru96
Postat pe 19 Iulie 2009 23:40
softexia, nu sunt de acord cu tine! Daca vrei ceva care sa implice iubire, nu e chiar asa. Si eu am avut doua relatii bazate pe "arata bine" si? Ce crezi? Nu am fost fericita la fel cum am avut o relatie aprinsa din iubire. Adica relatiile astea cu: "aratam bine, esti baiat bun, esti fata buna, ne-am potrivi" sunt genul de relatii SATISFACATOARE! Adica: hmm...mi-e bine, e ok...ne intelegem, dar nu imi umple sufletul de fericire...imi mai fug si ochii dupa altul... cam asta e schema! Or...cand iubesti, traiesti ceva unic din punctul tau de vedere, respiri in fiecare zi pentru acea persoana, te preocupa, e frumos si oricine ar trebui sa isi doreasca sa traiasca asa ceva! Asta inseamna sa fii OM!
Anathasayana
Postat pe 19 Iulie 2009 23:42
Anathasayana ai inteles gresit. asta e schema altora nu a mea. eu am spus cum procedeaza lumea in general. categoric ca omul conteaza dar iti trebuie ceva minte ca sa iti dai seama
softexia
Postat pe 19 Iulie 2009 23:47
Pai mi s-a parut ca generalizezi ,Softexia, sau ca e parerea ta! Scuza-ma! E ok!
Anathasayana
Postat pe 19 Iulie 2009 23:52
Din cauza ca ai fost dezamagita, ti-e frica sa te mai implici cu adevarat, si tratezi relatiile cu superficialitate si detasare.
Cand vei depasesii teama, vei vedea ca nu toti oamenii sunt la fel, mai sunt si care merita, poate mai multi decat crezi, sau poate vei gasii pe cineva care te va face sa te razgandesti, dar, din pacate lucrurile nu se intampla atunci cand vrem noi, poate vei mai avea de asteptat, sau poate nu.
bad_witch
Postat pe 19 Iulie 2009 23:53
ms de sfat Anathasayana si da inca ma my gandesc la el dar nu exagerat de mt dar cand am ocazia ca sa il revad imi rascoleste amintirile..si are un comportament pe care nu il pot intelege..acum vb frumos cu mnacum vb urat..toti sp ca de la ura pana la iubire my e un singur pas,...dar nu ma uraste si nu il urasc...dar e atat de orgolios incat nu poate fi opmul pe care l-am cunoscut eu..era blan si rabdataor,fffffff iubitor si era in stare de orice pt mn..ce sa cred cand el dintr-o data sa schimbat intr-o alta pers..i-am si spus ca parca ar avea doua personalitati si mi-a rasp" doar nu degeaba sunt gemeni"..mi-a inchis gura..eu cu sora lui suntem prietene ffff bune si deseori am ocazia sa il revad si pe el..si nu se poate ca macar odata sa nu ne certam si el cauta cearta si eu ii raspund..nu ma pot lasa mai prejos..is fff incapatanata si io intorc cu aceeasy moneda..mi-a si spus ca m-am schimbat ca nu mai sunt cum ma cunoscut..el ..si i-am spus ca ce vroia sa raman acceasi proasta care era inebunita dupa el..si ca ce credea ca toata viata voi suferiii dupa el?..ii arat ca am trecut peste tot ca nu mai imi pasa..dar in adncul sufletului meu numai eu stiu cum ma simt dupa o astfel de discutie cu el..de multe ori a incercat sa ne impacam dar tot timpul a dat inapoi..ce sa mai inteleg ce gandeste oare?my simte ceva pt mine..sau ce vrea..a trecut un an jum de cand numai suntem impreuna..si bineinteles ca in acest timp am incercat sa imi refac viata dar nu am my erusit sa iubesc..si de asta ma aflu si intr-o dilema..imi plac mai multe persoane dar nu ma pot hotari asupra nimanui..si mi-e teama sa mai iubesc..e de vina oare ceea ce inca mai simt pentru el..nu pot sa zic ca il mai iubesc dar..dar inca e in inima mea..si dintr-o singura scanteie se poate aprine un foc imens..
kudika_alexia051568
Postat pe 20 Iulie 2009 14:41
avea 17 ani cand l-am cunoscut Softexia,..si sti cum se zice prima iubire nu se uita...si da am prieten momentan dar nu am reusit sa il iubesc tin la el dar nu il iubesc nu am putut sa ajung la acest sentiment..si u am spus ca am doi ci unu dar ca imi mai place de inca cineva..si de asta spun ca nu reusec sa mai iubesc is mi-e ffff greu sa ma implic intr-o relatye..si cu siguranta nu vreau sa il ranesc dar cineva tot va suferii..daca nu il iubesc si nu pot sa spun ca nu am incercat dar nu il iubesc..pt ce sa il tin langa mn si de aceea vreau ca sa ne despartim..si nici nu stiu cum sa fac pentru ca el chiar ma iubeste si va sufeii..si nu stiu cum sa evit asta..nici nu vreau ca sa ma urasca..nu stiu ce sa fac..
kudika_alexia051568
Postat pe 20 Iulie 2009 14:47
sa sti ca zici bine Anathasayana..degeba arata bine daca sentimentul de iubire nu exista..o astfel de relatie va dura dar nu va fi ceva prea de durata..momentan cu baiatul cares unt m-am combinat cu el pt simlul fapt ca arata chiar ffffff bine si imi placea de el dar nu am reusit sa iubesc asa ca e cu adevarat important fizicu..ci mai bn frumusetea interioara..sufleteu il face pe om..asa ca sunt cu desavrsire deacord cu tine
kudika_alexia051568
Postat pe 20 Iulie 2009 14:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O mica problema... 3 De la: Barbie30_ 27 Decembrie 2010 16:24
Prietenul meu vrea sa se intalneasca cu alta fata! Ce sa fac? 66 De la: kudika_24875 10 Mai 2014 21:47
i-am spus ca vreau sa ma marit si a fugit de mine, am nevoie de un sfat !!! 58 De la: kudika227429 16 Iulie 2010 09:46
am nevoie de un sfat 28 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 12 Septembrie 2010 19:27
RELIGIA SE CONFRUNTA CU DRAGOSTEA?POATE FI ACEASTA UNEORI UN MOTIV PENTRU CARE SA PARASESTI PERSOANA PE CARE O IUBESTI PENTRU RELIGIE? 52 De la: _dulcik_ 20 Martie 2009 23:09