Setari Cookie-uri

Situatie grea cu fosta

Am 23 de ani, am stat cu o fata timp de 2 ani jumate. Ne iubeam, au fost si bune si rele, certuri, mici gelozii pana la un moment dat cand acestea erau tot mai dese si am hotarat sa pun punct pentru ca asa nu mai mergea. Voiam sa stiu cu adevarat ce vreau si ce simt, iar ea a zis sa o caut cand imi dau seama de asta. A suferit din asta, tinea enorm la mine, cel putin asta simteam eu pe parcurusul relatiei, dar dupa o luna cand am realizat ce vreau si ca o vreau cu adevarat pe ea si ca sunt pregatit sa fac compromisuri pt k relatia noastra sa mearga, deci dupa o luna; am cautat-o ca sa aflu ca era cu altu de doua saptamani. Am gasit pe site, nu mai retin exact unde, k voi fetele ca sa faceti iubitu sa constientizeze unde a gresit, il ignorati, ba chiar va folositi de alti baieti pentru a starni gelozia. Asa a facut si fosta mea , dar cred k s-a intors impotriva ei si s-a indragostit de el . El are 30 de ani..cu 8 ani mai mare ca ea, efectiv a reusit sa o ameteasca, ea e mai naiva, e berbec, se ataseaza usor iar el i-a promis multe. Acum e hotarata ca intre noi s-a terminat dar imi e greu sa cred k asta simte cu adevarat si ca l-a ales pe el. Dupa ce am cautat-o nu s-a mai vazut cu el dar nici cu mine nu s-a impacat, iar cand era cu mine o simteam k se gandeste la el. Am incercat sa ii explic k se mai poate dar sunt doua luni de atunci..iar acum de cateva zile de cand a plecat in orasul de unde e si el, nu mai raspunde la telefon. Am hotarat sa nu o mai caut dar park nu as renunta asa usor...prietenele ei imi spun k e instabila emotional, ca a fost un soc pt ea k ne-am despartit si ca nu stie ce face. Voi ce ma sfatuiti? poate sunt incoerent..poate am omis detalii care pot fi semnificative dar dak e asa..revin cu raspunsuri..multumesc
un_electrod
Postat pe 21 Iulie 2009 15:42
De la: un_electrod, la data 2009-07-21 15:42:44Am 23 de ani, am stat cu o fata timp de 2 ani jumate. Ne iubeam, au fost si bune si rele, certuri, mici gelozii pana la un moment dat cand acestea erau tot mai dese si am hotarat sa pun punct pentru ca asa nu mai mergea. Voiam sa stiu cu adevarat ce vreau si ce simt, iar ea a zis sa o caut cand imi dau seama de asta. A suferit din asta, tinea enorm la mine, cel putin asta simteam eu pe parcurusul relatiei, dar dupa o luna cand am realizat ce vreau si ca o vreau cu adevarat pe ea si ca sunt pregatit sa fac compromisuri pt k relatia noastra sa mearga, deci dupa o luna; am cautat-o ca sa aflu ca era cu altu de doua saptamani. Am gasit pe site, nu mai retin exact unde, k voi fetele ca sa faceti iubitu sa constientizeze unde a gresit, il ignorati, ba chiar va folositi de alti baieti pentru a starni gelozia. Asa a facut si fosta mea , dar cred k s-a intors impotriva ei si s-a indragostit de el . El are 30 de ani..cu 8 ani mai mare ca ea, efectiv a reusit sa o ameteasca, ea e mai naiva, e berbec, se ataseaza usor iar el i-a promis multe. Acum e hotarata ca intre noi s-a terminat dar imi e greu sa cred k asta simte cu adevarat si ca l-a ales pe el. Dupa ce am cautat-o nu s-a mai vazut cu el dar nici cu mine nu s-a impacat, iar cand era cu mine o simteam k se gandeste la el. Am incercat sa ii explic k se mai poate dar sunt doua luni de atunci..iar acum de cateva zile de cand a plecat in orasul de unde e si el, nu mai raspunde la telefon. Am hotarat sa nu o mai caut dar park nu as renunta asa usor...prietenele ei imi spun k e instabila emotional, ca a fost un soc pt ea k ne-am despartit si ca nu stie ce face. Voi ce ma sfatuiti? poate sunt incoerent..poate am omis detalii care pot fi semnificative dar dak e asa..revin cu raspunsuri..multumesc



eu as zice asa.....si-a dat seama ca nu te iubea asa de mult cum pretindea...si a gasit dragostea la celalalt.......asta e.....mergi mai departe.....si nu mai repeta aceeasi greseala alta data....
cateodata e prea tarziu......se intoarce impotriva noastra
heaven_2906
Postat pe 21 Iulie 2009 15:48
De la: un_electrod, la data 2009-07-21 15:42:44Am 23 de ani, am stat cu o fata timp de 2 ani jumate. Ne iubeam, au fost si bune si rele, certuri, mici gelozii pana la un moment dat cand acestea erau tot mai dese si am hotarat sa pun punct pentru ca asa nu mai mergea. Voiam sa stiu cu adevarat ce vreau si ce simt, iar ea a zis sa o caut cand imi dau seama de asta. A suferit din asta, tinea enorm la mine, cel putin asta simteam eu pe parcurusul relatiei, dar dupa o luna cand am realizat ce vreau si ca o vreau cu adevarat pe ea si ca sunt pregatit sa fac compromisuri pt k relatia noastra sa mearga, deci dupa o luna; am cautat-o ca sa aflu ca era cu altu de doua saptamani. Am gasit pe site, nu mai retin exact unde, k voi fetele ca sa faceti iubitu sa constientizeze unde a gresit, il ignorati, ba chiar va folositi de alti baieti pentru a starni gelozia. Asa a facut si fosta mea , dar cred k s-a intors impotriva ei si s-a indragostit de el . El are 30 de ani..cu 8 ani mai mare ca ea, efectiv a reusit sa o ameteasca, ea e mai naiva, e berbec, se ataseaza usor iar el i-a promis multe. Acum e hotarata ca intre noi s-a terminat dar imi e greu sa cred k asta simte cu adevarat si ca l-a ales pe el. Dupa ce am cautat-o nu s-a mai vazut cu el dar nici cu mine nu s-a impacat, iar cand era cu mine o simteam k se gandeste la el. Am incercat sa ii explic k se mai poate dar sunt doua luni de atunci..iar acum de cateva zile de cand a plecat in orasul de unde e si el, nu mai raspunde la telefon. Am hotarat sa nu o mai caut dar park nu as renunta asa usor...prietenele ei imi spun k e instabila emotional, ca a fost un soc pt ea k ne-am despartit si ca nu stie ce face. Voi ce ma sfatuiti? poate sunt incoerent..poate am omis detalii care pot fi semnificative dar dak e asa..revin cu raspunsuri..multumesc



Frate,ai la ce sa te gandesti,crede-ma....ai o varsta super,traieste-ti viata si nu te crampona de ceea ce nu merita!Numai bine!
bl_de
Postat pe 21 Iulie 2009 15:49
Daca nu ma iubea nu cred ca mai aducea in discutie sa ne mutam impreuna si pe viitor o casatorie. Ea isi dorea sigurantza, ori eu ink nu am terminat studiile, nu ii pot oferi tot ce isi doreste si ce a gasit la el pt k el are situatie materiala ceva mai buna. Deci nu cred k nu ma iubea, altfel nu avea rost sa piarda si ea si eu de asemenea anii astia. Multi im zic sa imi traiesc viatza..dar nu e asa..nu ma pot gandi la asta..e greu fara ea si nici nu vreau sa fie fara ea. O sa incerc sa fiu indiferent si sa nu o mai caut..dar sa iti gasesti marea dragoste dupa doua saptamani imi e greu sa cred..plus k ei au o relatie destul de ciudata..se vad si vorbesc rar..putin si la telefon..nu cred k e atractie..nush..poate inca incearca sa imi demonstreze ceva, sau poate sa gandeste cate ii poate oferi el desi nu o credeam si ink imi e greu sa o cred materialista. Ms pentru pareri..sunt binevenite..ma ajuta sa inteleg lucrurile
un_electrod
Postat pe 21 Iulie 2009 16:04
Cei care iti spun sa-ti traiesti viata au dreptate.Realitatea este ca deja ea este cu altul .Ce vrei mai mult de atat.SI da, se poate ca dupa 2 saptamani sa se fi indragostit de altul .Fa diferenta :nu e acelasi lucru a te indragosti cu a iubi.

Postat pe 21 Iulie 2009 19:30
De la: un_electrod, la data 2009-07-21 16:04:12Daca nu ma iubea nu cred ca mai aducea in discutie sa ne mutam impreuna si pe viitor o casatorie. Ea isi dorea sigurantza, ori eu ink nu am terminat studiile, nu ii pot oferi tot ce isi doreste si ce a gasit la el pt k el are situatie materiala ceva mai buna. Deci nu cred k nu ma iubea, altfel nu avea rost sa piarda si ea si eu de asemenea anii astia. Multi im zic sa imi traiesc viatza..dar nu e asa..nu ma pot gandi la asta..e greu fara ea si nici nu vreau sa fie fara ea. O sa incerc sa fiu indiferent si sa nu o mai caut..dar sa iti gasesti marea dragoste dupa doua saptamani imi e greu sa cred..plus k ei au o relatie destul de ciudata..se vad si vorbesc rar..putin si la telefon..nu cred k e atractie..nush..poate inca incearca sa imi demonstreze ceva, sau poate sa gandeste cate ii poate oferi el desi nu o credeam si ink imi e greu sa o cred materialista. Ms pentru pareri..sunt binevenite..ma ajuta sa inteleg lucrurile


1. Este instabila emotional
2. Nu te iubeste atata timp cat umblu cu altul, se gandeste la altul etc
3. Ti se pare ca te iubeste, ea de fapt a ramas cu ceva din relatia voastra, siguranta din relatie ( siguranta sentimentala )
4. Treci la alt nivel

Postat pe 21 Iulie 2009 19:40
mda..mi-au mai zis niste prieteni comuni ca este instabila emotional..dar ce implica asta? si cum poate iesi din starea asta? cine imi poate detalia??
Pana la urma o sa imi vad de viata mea, asta dupa ce o sa inteleg ce s-a intamplat intre noi si ce se intampla acum cu ea...ms mult
un_electrod
Postat pe 21 Iulie 2009 20:54
iar legat de sentimente..pot reveni dupa un timp..?? pana acum nu am fost deloc indiferent si am continuat sa o caut..si probabil a simtit k poate face ce vrea din mine si si-a pierdut interesul..oare indiferentza pe o perioada indelungata schimba lucrurile? sau se va instala complet uitarea...
un_electrod
Postat pe 21 Iulie 2009 20:57
De la: un_electrod, la data 2009-07-21 20:57:55iar legat de sentimente..pot reveni dupa un timp..?? pana acum nu am fost deloc indiferent si am continuat sa o caut..si probabil a simtit k poate face ce vrea din mine si si-a pierdut interesul..oare indiferentza pe o perioada indelungata schimba lucrurile? sau se va instala complet uitarea...


Atata timp cat acel tip a intervenit intre voi, ea l-a acceptat, v-ati separat, relatia nu mai poate fi salvata, nu mai poate fi ca altadata ! Asa ca mai bine ia-o de la capat cu altcineva ! Iti pierzi timpul daca vei vrea sa mai incerci cu ea !

Postat pe 21 Iulie 2009 21:15
nu te contrazic..dar iti dau un exemplu clar..fratele meu a stat cu o fata..s-a despartit..ea intre timp a stat cu altu doua luni..apoi s-a impacat cu fratele meu , pt k el a cautat-o si au discutat si astazi sunt aproape de nunta:) stiu k in relatii nu exista retete..mai stiu ca fetele ranite in orgoliu sunt in stare de multe ca sa se razbune, cu actualul are o relatie f ciudata..se intalnesc si se suna rar..nu caut explicatii ca sa fac sa para situatia favorabila mie, am ranit-o mult si acum vrea sa imi arate ca am gresit si k platesc..aaa..iti pot mai da alte doua exemple pe care le cunosc personal de situatii cand relatiile au fost mai puternice dupa refacere..intrucat pauza i-a facut sa constientizeze mai bine ce au avut si ce puteau pierde pt totdeauna
Imi tot ziceti sa caut pe alta..dar e greu..ies cu altele si ma gandesc inca la ea..nu e corect nici fatza de ele nici fatza de mine..ma folosesc de ele sa trec peste.. Chiar am iesit cu o fata, ea vorbea cu suflet de ale ei si eu asa eram pe ganduri k dak ma intreba ce mi-a zis..nu eram in stare sa ii zic.pt k nu eram atent deloc...ink o iubesc..stiu k trebuie sa trec peste dar nu e usor deloc..
un_electrod
Postat pe 21 Iulie 2009 21:23
De la: un_electrod, la data 2009-07-21 16:04:12Daca nu ma iubea nu cred ca mai aducea in discutie sa ne mutam impreuna si pe viitor o casatorie. Ea isi dorea sigurantza, ori eu ink nu am terminat studiile, nu ii pot oferi tot ce isi doreste si ce a gasit la el pt k el are situatie materiala ceva mai buna. Deci nu cred k nu ma iubea, altfel nu avea rost sa piarda si ea si eu de asemenea anii astia. Multi im zic sa imi traiesc viatza..dar nu e asa..nu ma pot gandi la asta..e greu fara ea si nici nu vreau sa fie fara ea. O sa incerc sa fiu indiferent si sa nu o mai caut..dar sa iti gasesti marea dragoste dupa doua saptamani imi e greu sa cred..plus k ei au o relatie destul de ciudata..se vad si vorbesc rar..putin si la telefon..nu cred k e atractie..nush..poate inca incearca sa imi demonstreze ceva, sau poate sa gandeste cate ii poate oferi el desi nu o credeam si ink imi e greu sa o cred materialista. Ms pentru pareri..sunt binevenite..ma ajuta sa inteleg lucrurile

Eu am avut o rel de 3 ani jumate cu un baiat. Nu au fost lucrurile chiar roz, dar inaintand in acea relatie, am simtit ca eram intr-un labirint fara iesire. am pus capat rel dupa 3 ani jumate si imediat dupa ce m-am despartit de el, am simtit ca mi s-a luat o piatra de pe suflet. Nu vreau sa fiu rea, dar cred ca ceva in genu i s-a intamplat si fostei tale. Poate nu chiar o "piatra" de pe suflet, dar cu siguranta ceva nu era ok. Certurile banuiesc ca veneau din ambele parti. Cand nu iti mai place pers de langa tine ajungi sa te certi din orice. Cat despre planurile de casatorie... si noi ne-am facut...ne gasisem deja nasi, dar nu mai mergea.Acum ma simt f bine fara el si am o alta rel. Cred ca nici tu nu mai ai sentimenteatat deprofunde si cu siguranta nici ea. Cel mai probabil obisnuinta este cea care va macina acum, iar la tine in plus, posesivitatea.Asta pt ca nu suporti ideea ca ea, acre nu demult era numai a ta, acum e a altuia. Incearca sa esi sa cunosti lume noua, nu te avantura repede intr-o alta rel, doar cand esti pregatit. In plus...daca va e dat sa fiti impreuna...orcate suisuri si coborasuri ar avea rel voastra, ce e dat sa fie va fii. bafta
ramonarus87
Postat pe 21 Iulie 2009 21:39
De la: un_electrod, la data 2009-07-21 20:57:55iar legat de sentimente..pot reveni dupa un timp..?? pana acum nu am fost deloc indiferent si am continuat sa o caut..si probabil a simtit k poate face ce vrea din mine si si-a pierdut interesul..oare indiferentza pe o perioada indelungata schimba lucrurile? sau se va instala complet uitarea...

Ata rupta si-nodata...nu mai e ce-a fost odata. Sper ca intelegi ce vreau sa spun
ramonarus87
Postat pe 21 Iulie 2009 21:41
Cand am hotarat ca o vreau pe ea si doar pe ea dupa o luna de la despartire nu stiam ca e cu altu..eram sigur pe sentimentele mele fara sa stiu ca exista un el...nu-s dak e cazul aici de posesivitate..cat despre obisnuintza..nu stiu ce sa zic..sunt trei luni de cand sunt fara ea..si sentimentele nu s-au schimbat deloc..in general nu spun ceva pana nu simt cu adevarat si ea stie asta..nush..las lucrurile asa si continui fara ea.. si da..nu ma grabesc sa intru in alta relatie pentru ca nu sunt pregatit.. se pare ca ea a fost mai puternica si era pregatita in doar doua saptamani pentru altu. Totusi..nu ma lamureste nimeni cu instabilitatea emotionala??
un_electrod
Postat pe 21 Iulie 2009 21:47
Eu cred ca ai ranit-o foarte tare cand ai vrut sa te desparti de ea, si s-a dus la altu din ambitie mai mult. Cred ca inca mai tine putin la tine. Ar fi bine sa o cauti pana nu te uita de tot.
Ancuuu
Postat pe 21 Iulie 2009 22:23
De la: un_electrod, la data 2009-07-21 20:57:55iar legat de sentimente..pot reveni dupa un timp..?? pana acum nu am fost deloc indiferent si am continuat sa o caut..si probabil a simtit k poate face ce vrea din mine si si-a pierdut interesul..oare indiferentza pe o perioada indelungata schimba lucrurile? sau se va instala complet uitarea...



cred ca mai bine lasi asa situatia cum e....iti vezi de viata ta.....si lasi lucrurile sa vina de la sine ....daca va fi sa fiti impreuna...poate o sa va impacati cand va asteptati mai putin....peste o sapt....o luna...mai multe....prea multa insistenta strica uneori...
kudikgirl
Postat pe 21 Iulie 2009 22:29
asa multe sfaturi primesc..si toate diferite k nu stiu ce sa aleg...am cautat-o..si am insistat..dar de cateva zile efectiv nu imi mai raspunde la telefon..e tentata prea mult sa incerce cu el sa vada ce iese pentru ca el e mai in varsta si a reusit sa o ameteasca..am lasat-o vulnerabila..as cauta-o dar imi e ca o caut degeaba acum..sa insist ? o sa par obsedat si disperat si imi e k va ceda si mai greu..
un_electrod
Postat pe 21 Iulie 2009 22:30
De la: un_electrod, la data 2009-07-21 22:30:30asa multe sfaturi primesc..si toate diferite k nu stiu ce sa aleg...am cautat-o..si am insistat..dar de cateva zile efectiv nu imi mai raspunde la telefon..e tentata prea mult sa incerce cu el sa vada ce iese pentru ca el e mai in varsta si a reusit sa o ameteasca..am lasat-o vulnerabila..as cauta-o dar imi e ca o caut degeaba acum..sa insist ? o sa par obsedat si disperat si imi e k va ceda si mai greu..


Ai dreptate, nu insista, o sa devii obsedat si disperat.
mitura
Postat pe 21 Iulie 2009 22:33
ms..in pricipiu pe varianta asta hotarasem sa merg..dar aveam nevoie si de confirmari..fie ele si de la persoane pe care nu le cunosc..dar cu experientza de viatza...chiar va multumesc..si sper sa se rezolve cat mai repede lucrurile...
un_electrod
Postat pe 21 Iulie 2009 22:37
pai fetele le auzi "vaaaai....vreau sa ma impac cu el:(((" de obicei in cazurile in care el pune punct si se indeparteaza si este indiferent...ea acum..."are de unde alege" ca sa zic asa.....ca daca e ceva de moment cu respectivul..iar tu insisti si insisti,cred ca ea are o oarecare siguranta.....nu e cu el...e cu tine ca nah tu o asiguri ca vrei sa fii cu ea....ehhh....multe sunt de zis...
kudikgirl
Postat pe 21 Iulie 2009 22:54
exact.. ii dau senzatia k sunt pt ea orice ar fi si vrea sa mai experimenteze noul...ma doare situatia asta..dar cel mai bun lucru pe care il mai pot face acum este sa o las in pace..tentatii sunt la tot pasul..si ea a cedat uneia..dar pana la fericire e cale lunga cred eu..
un_electrod
Postat pe 21 Iulie 2009 22:59
auzi ...o sa te caute cind celalalt o sa-i dea un sut in fund si o sa vina atunci sa te blagosloveasca cu iubire! cum naibii vrei sa te impaci cu una care si-a tras-o cu altul?cum o atingi? cum o privesti? cum o percepi? fi demn ca esti barbat ..nu cirpa!
FRANNNCE
Postat pe 21 Iulie 2009 23:06
De la: un_electrod, la data 2009-07-21 22:59:06exact.. ii dau senzatia k sunt pt ea orice ar fi si vrea sa mai experimenteze noul...ma doare situatia asta..dar cel mai bun lucru pe care il mai pot face acum este sa o las in pace..tentatii sunt la tot pasul..si ea a cedat uneia..dar pana la fericire e cale lunga cred eu..



acum tu trebuie sa te gandesti ca tu ai decis sa pui punct....si asta a fost riscul!
zici de tentatii...ideea e ca tu ai zis ca nu era ok situatia...probabil si ei ii lipseau anumite lucruri....si despartirea probabil a facut-o sa sufere suficient de mult la momentul respectiv cat sa fie hotarata sa nu se mai intoarca.....dar ti-am zis...daca va fi sa fiti iar impreuna....veti fi....lasa lucrurile sa mearga de la sine....continua-ti viata....nu da dovada de disperare....oricat d mult o iubesti...gandeste matur...lasa sa mai treaca timpul si nu mai insista ca nu faci bine.....
kudikgirl
Postat pe 21 Iulie 2009 23:11
De la: FRANNNCE, la data 2009-07-21 23:06:18auzi ...o sa te caute cind celalalt o sa-i dea un sut in fund si o sa vina atunci sa te blagosloveasca cu iubire! cum naibii vrei sa te impaci cu una care si-a tras-o cu altul?cum o atingi? cum o privesti? cum o percepi? fi demn ca esti barbat ..nu cirpa!



sa vedem daca ai mai gandi asa daca ai fi pusa in situatie....nu cred;)
kudikgirl
Postat pe 21 Iulie 2009 23:12
stii..gandeste altfel..in ziua de azi cand ajungi sa ai o relatie cu o fata..sunt sanse aproape minime sa fi primul..deci au mai fost multi inaintea ta..oare nu e aceeasi chestie? nu te gandesti k si-a tras-o u atatia? nu te gandesti cati au atins-o si ce a facut cu ei? ...asta dak nu cumva prinzi o virgina dar ma indoiesc.. Plus ca face chestia asta atata timp cat nu e cu tine deci nu se pune problema de inselat. Si nu, nu am zis k sunt roata de rezerva dar cred k am ajuns sa o cunosc in cei aproape 3 ani si nu si-o va trage cu el pana nu e sigura ca va merge mai departe orice ar fi.. Nu stiu ce va fi..dar sper sa nu fiu nevoit sa fiu pus in situatia asta..si dak ea a luat decizia buna de a ramane cu el..poate ca deja e totul terminat si asta e situatia..merg mai departe.
un_electrod
Postat pe 21 Iulie 2009 23:14
De la: un_electrod, la data 2009-07-21 23:14:23stii..gandeste altfel..in ziua de azi cand ajungi sa ai o relatie cu o fata..sunt sanse aproape minime sa fi primul..deci au mai fost multi inaintea ta..oare nu e aceeasi chestie? nu te gandesti k si-a tras-o u atatia? nu te gandesti cati au atins-o si ce a facut cu ei? ...asta dak nu cumva prinzi o virgina dar ma indoiesc.. Si nu, nu am zis k sunt roata de rezerva dar cred k am ajuns sa o cunosc in cei aproape 3 ani si nu si-o va trage cu el pana nu e sigura ca va merge mai departe orice ar fi.. Nu stiu ce va fi..dar sper sa nu fiu nevoit sa fiu pus in situatia asta..si dak ea a luat decizia buna de a ramane cu el..poate ca deja e totul terminat si asta e situatia..merg mai departe.


asa poate sa zica si o fata despre un baiat..."ca vai....cum sa te mai ating eu pe tine "...dar nah la baieti nu se mai comenteaza "ca asa sunt baietii...nu rezista fara"....asta e discutabil si depinde de capacitatea fiecaruia de a se putea obisnui sau nu....
exact...tu o cunosti suficient de bine ca sa poti aprecia ce e in stare si ce nu....ca nu o sa se intample nu ai siguranta.....insa...avand in vedere ca s-a aruncat asa...imediat dupa despartire...nu prea vad viitorul!cred ca e o chestie de moment.....nimeni nu stie....probabil nici macar ea nu stie ce vrea.......
kudikgirl
Postat pe 21 Iulie 2009 23:21
De la: un_electrod, la data 2009-07-21 23:14:23stii..gandeste altfel..in ziua de azi cand ajungi sa ai o relatie cu o fata..sunt sanse aproape minime sa fi primul..deci au mai fost multi inaintea ta..oare nu e aceeasi chestie? nu te gandesti k si-a tras-o u atatia? nu te gandesti cati au atins-o si ce a facut cu ei? ...asta dak nu cumva prinzi o virgina dar ma indoiesc.. Si nu, nu am zis k sunt roata de rezerva dar cred k am ajuns sa o cunosc in cei aproape 3 ani si nu si-o va trage cu el pana nu e sigura ca va merge mai departe orice ar fi.. Nu stiu ce va fi..dar sper sa nu fiu nevoit sa fiu pus in situatia asta..si dak ea a luat decizia buna de a ramane cu el..poate ca deja e totul terminat si asta e situatia..merg mai departe.
pai nu este acelasi lucru........ce a fost inainte a fost! ea nu avea certitudinea incheierii relatiei voastre si a gasit pe fat frumos! daca tu crezi ca se uita unul la altul.........te inseli! uite eu sint femeie si am 36 de ani! fostul meu sot ,tatal fiului meu de 16 ani ma inselat! stii care a fost solutia mea? verde.........;;la gara .........;;divort ca nu sint cirpa nimanui! acum am un sot adorabil........care Doamne fereste sa insele ca il las si pe el.........................vezi tu daca nu ar conta infidelitatea am putea sa facem toti linistiti sex in grup ca oricum nu ar fi diferente prea mari! ........nu stiu dar gindeste-te bine ca cine a inselat odata o face mereu!tu alegi cum traiesti pina la urma!
FRANNNCE
Postat pe 21 Iulie 2009 23:22
De la: kudikgirl, la data 2009-07-21 23:12:58
De la: FRANNNCE, la data 2009-07-21 23:06:18auzi ...o sa te caute cind celalalt o sa-i dea un sut in fund si o sa vina atunci sa te blagosloveasca cu iubire! cum naibii vrei sa te impaci cu una care si-a tras-o cu altul?cum o atingi? cum o privesti? cum o percepi? fi demn ca esti barbat ..nu cirpa!



sa vedem daca ai mai gandi asa daca ai fi pusa in situatie....nu cred;)
poate daca aveam 19 ani intelegeam gindirea ta .......si nu aveam cum sa fiu pusa in situaia respectiva deoarece toata viata am fost o persoana cerebrala care am stiut ce vreau de la viata!
FRANNNCE
Postat pe 21 Iulie 2009 23:25
in povestea asta nu a zis nimeni de inselat
kudikgirl
Postat pe 21 Iulie 2009 23:26
si nu a fost vorba de inselat....asa ca povestea ta cu a lui nu este acelasi lucru
kudikgirl
Postat pe 21 Iulie 2009 23:27
pai nu este acelasi lucru........ce a fost inainte a fost! ea nu avea certitudinea incheierii relatiei voastre si a gasit pe fat frumos! daca tu crezi ca se uita unul la altul.........te inseli! uite eu sint femeie si am 36 de ani! fostul meu sot ,tatal fiului meu de 16 ani ma inselat! stii care a fost solutia mea? verde.........;;la gara .........;;divort ca nu sint cirpa nimanui! acum am un sot adorabil........care Doamne fereste sa insele ca il las si pe el.........................vezi tu daca nu ar conta infidelitatea am putea sa facem toti linistiti sex in grup ca oricum nu ar fi diferente prea mari! ........nu stiu dar gindeste-te bine ca cine a inselat odata o face mereu!tu alegi cum traiesti pina la urma![/quote]


Se spune ca in dragoste trebuie sa fi capabil sa faci sacrificii si sa ierti. Nu vreau sa par rautacios, poate esti si putin subiectiva avand in vedere si prin ce ai trecut, eu am parasit-o poate cand avea nevoie de mine mai mult..ce era sa faca? nu o condamn...poate e de moment sau nu dar din moment ce pusesem capat relatiei cum o pot considera inselare? Cat despre chestia cu cine a inselat odata, inseala mereu, nush, e cu dus intors, toti gresim important e sa constientizam. Tatal meu a inselat odata si a fost prins, dar iertat si de atunci nu au avut absolut nici o problema, chiar zilele astea implinesc 25 de ani de casatorie si se inteleg super si acum....importanta e si comunicarea, cineva inseala de obicei cand nu gaseste ce are nevoie in propria curte..
un_electrod
Postat pe 21 Iulie 2009 23:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Confuzie,uitare sau razbunare? 17 De la: priest 7 Mai 2009 16:36
ne-am despartit dar nu pot fara ea 24 De la: zdup 27 Ianuarie 2011 11:36
Probleme dupa 3 ani... 5 De la: Paraipan 9 Septembrie 2011 23:33
Cum sa trec peste aceasta despartire?? o relatie care m-a distrus :( 57 De la: kudika_23629 4 Noiembrie 2014 11:29
il vreau inapoi.... 48 De la: Elyaa 19 Iunie 2011 19:15