Setari Cookie-uri

Sa ma despart de iubitul meu?

buna fetelor!sa va pov asa pe scurt cam prin ce trec eu...sunt cu iubitul meu de vreo 4 ani,si de juma` de an stam impreuna,intre noi e dif de 10 ani(el fiind mai mare) si treaba sta cam asa:lui ii cam place sa bea,nu zi de zi,dar destul de des si cand bea ma jigneste,ma injura face ca toate alea.nu respecta pe nimeni,nici prietenii nici parintii nimic.Nici cand nu bea relatia asta nu e prea ok,nu mai e cva-ul ala,ai mei bineinteles ca nu sunt de acord cu el.si am pus in balanta lucrurile bune si cele rele iar cele rele atarna greu,iar cele bune sunt doar materiale,Si sa va spun sincer il iubesc,sau asa cred eu si imi e frik sa incep o noua viata.voi ce credeti?
kudika145194
Postat pe 15 Martie 2010 00:13
" si am pus in balanta lucrurile bune si cele rele iar cele rele atarna greu,iar cele bune sunt doar materiale,Si sa va spun sincer il iubesc....."



Ce va mai place sa va intretina altzii ....
blaa
Postat pe 15 Martie 2010 01:33


va meritati puisorilor.
Boca
Postat pe 15 Martie 2010 04:23
De la: kudika145194, la data 2010-03-15 00:13:10buna fetelor!sa va pov asa pe scurt cam prin ce trec eu...sunt cu iubitul meu de vreo 4 ani,si de juma` de an stam impreuna,intre noi e dif de 10 ani(el fiind mai mare) si treaba sta cam asa:lui ii cam place sa bea,nu zi de zi,dar destul de des si cand bea ma jigneste,ma injura face ca toate alea.nu respecta pe nimeni,nici prietenii nici parintii nimic.Nici cand nu bea relatia asta nu e prea ok,nu mai e cva-ul ala,ai mei bineinteles ca nu sunt de acord cu el.si am pus in balanta lucrurile bune si cele rele iar cele rele atarna greu,iar cele bune sunt doar materiale,Si sa va spun sincer il iubesc,sau asa cred eu si imi e frik sa incep o noua viata.voi ce credeti?


Si de ce ne intrebi pe noi? Crezi ca-i pasa cuiva ce viata de rahat duci tu?

Postat pe 15 Martie 2010 08:12
"iar cele bune sunt doar materiale"
Stai sa vezi cum o sa fie cand le va pierde si p'astea, alcoolismul este o boala grea si in afara de bolile inerente care deriva de aici, marea majoritate isi pierd prietenii, averile si raman singurei cu sticla!
miss_darine
Postat pe 15 Martie 2010 09:25
pfffuuuuiii...nu e chiar asa ....parerea mea e ca fata trebuie ajutata cum putem ,care vrem,banuiesc ca esti destul de tinerica si nu ai avut ocazia sa cunosti si alte persoane adica ALTI BARBATI pt ca cel langa care stai tu nu e barbat,si tu.....tinand cont de faptul ca in opinia mea esti "tinerica"(nu te supara te rog ) ar trebui sa mai iesi putin in lume pt ca ai reusit sa faci greseala pe care multe dintre noi o facem te izolezi de lume te inchizi in tine nu te gandesti decat la ce viata ai ajuns sa duci ceri sfaturi.....de la necunoscuti dar totodata trecuti prin viata.......nu cred ca faci bn ca inca mai stai pe ganduri daca sa ramai cu el,asta doar daca te-ai obisnuit sa fii o intretinuta....? daca e asa sa stii ca sunt multi oameni care nu sunt intretinutii,fac 2 facultati,nu ii sprijina nimeni,si singurul venit le e ori bursa ori un venit brut de 500-600 de lei..(destul de putin) oamenii astia muncesc pt a trai.traiesc pt a reusi....intelegi??sunt si alte cai de a reusi....de exemplu cautarea unui loc de munca -socializarea cu alte persoane-pe strada,in parc,la o cafenea,la locul de munca si de ce nu si intr-un club,pt ca incet incet o sa poti vedea si alta viata....e chiar pacat de tine,pt ca esti una dintre persoanele care constientizeaza prapastia din fata lor dar nu fac nimic pt a opri elanul cu care se arunca in ea.....
kudika148171
Postat pe 23 Martie 2010 14:46
Din ce ai scris acolo....reiese ca are mai multe parti rele decat bune. Pentru ca tu le-ai insirat pe alea rele, ceea ce ma face sa cred ca tu iti doresti ca cineva sa te ajute (cumva) sa iei decizia de a pune capat. Nimeni din comunitatea asta nu o sa poata sa te ajute, decat tu!!! Eventual cere suport si celor aporpiati, acolo unde ai incredere si acolo unde gasesti intelegerea de care ai nevoie.
Bebulaki
Postat pe 23 Martie 2010 14:59
De la: kudika145194, la data 2010-03-15 00:13:10buna fetelor!sa va pov asa pe scurt cam prin ce trec eu...sunt cu iubitul meu de vreo 4 ani,si de juma` de an stam impreuna,intre noi e dif de 10 ani(el fiind mai mare) si treaba sta cam asa:lui ii cam place sa bea,nu zi de zi,dar destul de des si cand bea ma jigneste,ma injura face ca toate alea.nu respecta pe nimeni,nici prietenii nici parintii nimic.Nici cand nu bea relatia asta nu e prea ok,nu mai e cva-ul ala,ai mei bineinteles ca nu sunt de acord cu el.si am pus in balanta lucrurile bune si cele rele iar cele rele atarna greu,iar cele bune sunt doar materiale,Si sa va spun sincer il iubesc,sau asa cred eu si imi e frik sa incep o noua viata.voi ce credeti?



Ia-ti inima in dinti si incepe o viata noua,stiu ca este greu,si eu trec momentan prin asta(m-am desp de iubit),dar este pacat de tine,daca ii place sa bea...poate o sa ajunga sa bea mai mult de atat si te ia la bataie.Cu siguranta ai sa gasesti pe cineva de varsta ta cu care ai sa incepi o relatie fericita.Stiu ca este usor sa dai sfaturi si greu de pus in practica ,dar asta e cel mai bine pentru tine.ITI doresc sa fii fericita>:D
cami_goanga10
Postat pe 25 Martie 2010 22:58
De la: scorpio67, la data 2010-03-15 08:12:14
De la: kudika145194, la data 2010-03-15 00:13:10buna fetelor!sa va pov asa pe scurt cam prin ce trec eu...sunt cu iubitul meu de vreo 4 ani,si de juma` de an stam impreuna,intre noi e dif de 10 ani(el fiind mai mare) si treaba sta cam asa:lui ii cam place sa bea,nu zi de zi,dar destul de des si cand bea ma jigneste,ma injura face ca toate alea.nu respecta pe nimeni,nici prietenii nici parintii nimic.Nici cand nu bea relatia asta nu e prea ok,nu mai e cva-ul ala,ai mei bineinteles ca nu sunt de acord cu el.si am pus in balanta lucrurile bune si cele rele iar cele rele atarna greu,iar cele bune sunt doar materiale,Si sa va spun sincer il iubesc,sau asa cred eu si imi e frik sa incep o noua viata.voi ce credeti?


Si de ce ne intrebi pe noi? Crezi ca-i pasa cuiva ce viata de rahat duci tu?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Cui nu-i pasa, sa nu citeasca, e simplu. E un forum public, nu?
Jesus....
woman33
Postat pe 2 Aprilie 2010 01:07
Offf...ce rautaciose sunteti cateodata :)
On topic: Sunt de acord cu tine...e destul de greu sa renunti la o relatie de 4 ani dar daca iubitul tau se comporta astfel si vezi si tu ca nu are niciun gand sa se schimbe,lasa-l in plata domnului ca nu merita sa iti pierzi tineretea pentru cineva care nu te apreciaza
krisutza
Postat pe 2 Aprilie 2010 01:24
Asa-i............
ttr_andreea
Postat pe 2 Aprilie 2010 02:56
eu zic ca sa pui punct..el va continua sa faca asa..cunosc si eu anumitzi barbatzi de genul asata ..nu se merita..atunci cand beau sunt cu totul diferiti fata de momentele in care sunt treji...ink te mai intrebi ce sa faci?gandeste`te u meriti asa cv?meriti ca el sa te jigneasca??va ajunge sa te loveasca isi tu te vei intreba doar cu ce ai gresit,..vei gresi daca vei ramane in continuare cu el..tu il iubesti?dar el te iubeste cum il iubesti tu pe el??pt k din moment ce face toate lucrurile alea pe care ma gandesc ca stie ca nu iti plac nu da dovada de prea mare iubire sincer ..daca va despariti poate va realiza ce a pierdut si se va indrepta sau va accepta ajutor,iar dak nu inseamna ca kiar l`a dorut in cot de relatia voastra!!nu`l mai accepta daca nu se skimba,da`i o pauza dak nu vrei sa va despariti si vezi cum se comporta in lipsa ta,.eu nu as accepta asa cv sincer,sa ma jugneasca,pana la urma nu te obliga nimeni sa stai alaturi de el
babydoll_didy
Postat pe 2 Aprilie 2010 12:53
ideal ar fi sa pui punct..dar din cate inteleg nu ai bani sa locuiesti singura, deci inapoi la mama si tata...care or sa zica...vezi am avut noi dreptate..si dupa aia cand o sa comenteze de urmatorul..tu nu o sa ai ce sa zici..ca deh ai mai gresit o data...
deci..intrebarea e..care drac il alegi?
ala bala portocala
anachronism
Postat pe 2 Aprilie 2010 17:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
destin sau... 135 De la: DayC 25 Iulie 2011 16:49
cum m-as putea ingrasa 9 De la: kudika_23079 2 Ianuarie 2015 22:57
buna 20 De la: eu_ovidiu 6 Martie 2011 16:22
S-a stins pasiunea...un sfat? 52 De la: contesina 16 Martie 2011 21:25
Ce sa fac...? 15 De la: r_girl 2 Iunie 2009 10:18