Setari Cookie-uri

# niste pareri:d......#

De la: yrtdssdd, la data 2009-08-11 23:24:38Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Nu te mai gandi atat.Actioneaza din instinct si gata.


ms pt sfaturi
andy_zanika
Postat pe 11 August 2009 23:44
Fata draga, la cate semene de intrebare ai.. vin si eu cu una.. il iubesti pe barbatul asta???? Eu zic ca nu!! A fost doar o luminita la capatul tunelului pentru tine.. Erai intr-o relatie de toata jena (pe care o continui, bag de seama.... ), esti o femeie care doreste alint si mangaieri, vorbe frumoase... (tu ai spus-o) si a aparut el cu toate astea. Si tu ai crezut ca te-ai indragostit.....
Nah!! Cine iubeste.. nu se teme ca si-ar pierde prietenii (ce are a face una cu alta, ca doar nu formati un club al celibatarilor pana la adanci batraneti?), orasul natal (doar esti la un pas de el, nu?), pe "ce vor spune parintii"... s.a.m.d. Tu nu iubesti, punct!
Nici macar nu ai incheiat fosta relatie.. De doi ani dureaza povestea??? Jesus!!! Lasa-l in pace.. are nevoie de o FEMEIE langa el care sa fie si mama fetitei... Cand vei sti ce-ti doresti de la viata... vei recunoaste si iubirea.
rashela
Postat pe 12 August 2009 05:54
De la: andy_zanika, la data 2009-08-11 23:39:15mi-ar face placere sa vorbesc si cu cineva in situatia mea................


Nu's in situatia asta dar incerc sa ma pun, ai tot vb despre el, ca te va face fericita, ca te a vizitat, ca ti a prezentat fetita, ca a divortat pentru tine, ca te iubeste, dar TU, TU ce simti pentru el?

Caldura, afectiune, compasiune ? Iubire ? Il iubesti? Te atrage ? Ce anume, lasa-i incolo de prieteni ca nu pleci in alta tzara plus ca daca incerci o relatie cu tipul divortat nu inseamna ca gata te si mariti ..poate ca si cuplu nu veti fi compatibili sau va fi minunat ...tre sa incerci ..eu zic ca fosta relatie e picatura chinezeasca si sa-i pui capat ..sunt 4 ani frumosi care ....AU TRECUT ...Zilele bune sunt in fata ....

Fii tare si nu dispera, viata ta e frumoasa, ai 20 de ani si un barbat bun te iubeste si te vrea in viata lui, parintii daca te iubesc si ti va fi bine nu cred ca vor vea de obiectat...cat despre valcea, e misto orasul ...cauta bine in sufletul tau si vei gasi singura raspunsul ...
___LL___
Postat pe 12 August 2009 06:47
De la: rashela, la data 2009-08-12 05:54:34Fata draga, la cate semene de intrebare ai.. vin si eu cu una.. il iubesti pe barbatul asta???? Eu zic ca nu!! A fost doar o luminita la capatul tunelului pentru tine.. Erai intr-o relatie de toata jena (pe care o continui, bag de seama.... ), esti o femeie care doreste alint si mangaieri, vorbe frumoase... (tu ai spus-o) si a aparut el cu toate astea. Si tu ai crezut ca te-ai indragostit.....
Nah!! Cine iubeste.. nu se teme ca si-ar pierde prietenii (ce are a face una cu alta, ca doar nu formati un club al celibatarilor pana la adanci batraneti?), orasul natal (doar esti la un pas de el, nu?), pe "ce vor spune parintii"... s.a.m.d. Tu nu iubesti, punct!
Nici macar nu ai incheiat fosta relatie.. De doi ani dureaza povestea??? Jesus!!! Lasa-l in pace.. are nevoie de o FEMEIE langa el care sa fie si mama fetitei... Cand vei sti ce-ti doresti de la viata... vei recunoaste si iubirea.


la inceput poate k am cautat un refugiu....cautam ce nu aveam in relatia mea...si poate k si el....dar cu timpul s-au schimbat lucrurile....am ajuns sa ne iubim reciproc.....deci il IUBESC........desi mi-a luat ceva timp sa recunosc.....
andy_zanika
Postat pe 12 August 2009 11:27
De la: ___LL___, la data 2009-08-12 06:47:06
De la: andy_zanika, la data 2009-08-11 23:39:15mi-ar face placere sa vorbesc si cu cineva in situatia mea................


Nu's in situatia asta dar incerc sa ma pun, ai tot vb despre el, ca te va face fericita, ca te a vizitat, ca ti a prezentat fetita, ca a divortat pentru tine, ca te iubeste, dar TU, TU ce simti pentru el?

Caldura, afectiune, compasiune ? Iubire ? Il iubesti? Te atrage ? Ce anume, lasa-i incolo de prieteni ca nu pleci in alta tzara plus ca daca incerci o relatie cu tipul divortat nu inseamna ca gata te si mariti ..poate ca si cuplu nu veti fi compatibili sau va fi minunat ...tre sa incerci ..eu zic ca fosta relatie e picatura chinezeasca si sa-i pui capat ..sunt 4 ani frumosi care ....AU TRECUT ...Zilele bune sunt in fata ....

Fii tare si nu dispera, viata ta e frumoasa, ai 20 de ani si un barbat bun te iubeste si te vrea in viata lui, parintii daca te iubesc si ti va fi bine nu cred ca vor vea de obiectat...cat despre valcea, e misto orasul ...cauta bine in sufletul tau si vei gasi singura raspunsul ...


pana la urma voi pune capat relatie....si asta cred k se v-a intamplat cat de curand.....
andy_zanika
Postat pe 12 August 2009 11:36
ms oricum pt.sfaturile voastre..... ....chiar am nevoie
andy_zanika
Postat pe 12 August 2009 11:41
aseara ne-am intalnit din nou.... ....am stat o noapte intreaga impreuna....am vorbit...ne-am iubit.......ne intelgem super din toate punctele de vedere...
andy_zanika
Postat pe 13 August 2009 22:03
cred k voi rupe definitiv relatia cu cel cu care stau de 4 ani pt k nu se mai poate..nu mai exista nimic intre noi..comunicare 0,respect 0,cam tot zero...in schimb certuri cat se poate de multe...in fiecare clipa...fiecare minut....si cred k voi incepe sa lupt pt.barbatul care cu adevarat ma face fericita....cu riscul de ai pierde p ai mei...de a schimba orasul...de a fii mama pt fetita lui...practic s inceput o noua viata.....
andy_zanika
Postat pe 13 August 2009 22:15
tu ai postat la si 3 minute,nu?
mitura
Postat pe 13 August 2009 22:17
De la: mitura, la data 2009-08-13 22:17:26 tu ai postat la si 3 minute,nu?


dc ma intrebi???????
andy_zanika
Postat pe 14 August 2009 21:24
vorbesti serios?
mitura
Postat pe 14 August 2009 21:32
De la: mitura, la data 2009-08-14 21:32:04vorbesti serios?


m-am intalnit cu cel din valcea.......sau la c te referi? fii mai explicita k nu intelg la c te referi.....
andy_zanika
Postat pe 14 August 2009 23:01
Mea culpa
acu citisi.. ..tot...n-am stiut ca e doi la mijloc.......am avut senzatia ca esti incoerenta in gandire
ups..eroare
te rog sa ma ierti
mitura
Postat pe 14 August 2009 23:05
De la: mitura, la data 2009-08-14 23:05:34 Mea culpa
acu citisi.. ..tot...n-am stiut ca e doi la mijloc.......am avut senzatia ca esti incoerenta in gandire
ups..eroare
te rog sa ma ierti


nu-i nimik.....
andy_zanika
Postat pe 14 August 2009 23:11
acum cateva zile am pus capat celor 2 relatii....si cu cel divortat....am renunta la el pt k erau f multe chestii la mijloc..si multe lucruri p care trebuia s le infrunt si sincer nu stiu cat de pregatita eram.....imi e f greu . ..dar consider k e mai bine asa......si relatia cu cel cu care statea de 4 am incheiat-o si p aceea...desi el ma cauta incontinuare si-mi mai cere o sansa...cik va incerk s se schimbe cat de mult posibil numai k s nu ma piarda pt k ma iubeste si k nu poate trai fara mine....
andy_zanika
Postat pe 21 August 2009 23:50
sper sa fii facut alegerea corecta.....desi imi este ffff greu....si ma simt f singura......
andy_zanika
Postat pe 21 August 2009 23:56
De la: andy_zanika, la data 2009-08-21 23:56:17sper sa fii facut alegerea corecta.....desi imi este ffff greu....si ma simt f singura......


lasa buburuza ca nu e nimic. sti cum se spune..."altu in loc ca un boboc"

stai singura o vreme,mergi la sala,citeste,ai grija de tine si o sa vezi ca dai tu peste unu bun la toate

angelo_micnegrusiurat
Postat pe 22 August 2009 00:00
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-22 00:00:30
De la: andy_zanika, la data 2009-08-21 23:56:17sper sa fii facut alegerea corecta.....desi imi este ffff greu....si ma simt f singura......


lasa buburuza ca nu e nimic. sti cum se spune..."altu in loc ca un boboc"

stai singura o vreme,mergi la sala,citeste,ai grija de tine si o sa vezi ca dai tu peste unu bun la toate



ms pt sfat....
andy_zanika
Postat pe 22 August 2009 00:02
eu sunt persoana careia nu-i place s arate k sufera...dak sufar tin pt mine...si asta a fost prostia mea pt k atunci cand mai rabufnesc si zic k nu mai pot...nu ma crede nimeni....toti cred k sunt o persoana fericita...sau cel putin asa credeau prietenii mei k sunt langa cel cu care am stat 4ani...si acum nimeni nu intelege dc nu mai stam...multi ma considera vinovata.......si d aceea imi este f greu acum si ma simt f singura....
andy_zanika
Postat pe 22 August 2009 00:07

pan` la urma ai facut-o??
vezi ca nu era nevoie de sfatul batranilor?
las` ca trece buba
mitura
Postat pe 22 August 2009 00:18
De la: mitura, la data 2009-08-22 00:18:31
pan` la urma ai facut-o??
vezi ca nu era nevoie de sfatul batranilor?
las` ca trece buba


sper sa treaca.... ...si s pot merge mai departe.....
andy_zanika
Postat pe 22 August 2009 00:20
ai luat o hotarare..banuiesc ca nu a fost un impuls de moment,ai cantarit bine situatia si ai ajuns la concluzia ca ti-e mi bine fara niciunul...o sa fie bine,intr0un final..doar de tine depinde
mitura
Postat pe 22 August 2009 00:24
De la: mitura, la data 2009-08-22 00:24:01ai luat o hotarare..banuiesc ca nu a fost un impuls de moment,ai cantarit bine situatia si ai ajuns la concluzia ca ti-e mi bine fara niciunul...o sa fie bine,intr0un final..doar de tine depinde


nu a fost un impuls de moment...am stat si m-am gandit....in 1 rand eu trebuia s fiu mama pt fetita lui...sa ma despart de tot c ma inconjura........eu am trecut in al 2-lea an de facultate(sunt la 2facultatii) si trebuia sa renunt la ele pt k nu stiu cat ma descurcam k s fiu si sotie,si gospodina si nu in ultimul rand MAMA....in cazul in care am 20 de ani....era o situatie nasoala......si cu cel cu care am stat 4 ani....nu ne mai intelegeam...tot tp existau certuri intre noi(acum ma cauta disperat k sa-i mai dau o sansa)....
andy_zanika
Postat pe 22 August 2009 00:30
De la: andy_zanika, la data 2009-08-22 00:02:39
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-22 00:00:30
De la: andy_zanika, la data 2009-08-21 23:56:17sper sa fii facut alegerea corecta.....desi imi este ffff greu....si ma simt f singura......


lasa buburuza ca nu e nimic. sti cum se spune..."altu in loc ca un boboc"

stai singura o vreme,mergi la sala,citeste,ai grija de tine si o sa vezi ca dai tu peste unu bun la toate



ms pt sfat....


sa cresti mare

cand vei fi mare,vei rade de tine cu gandul la ziele astea si la cat ai fost de suparata pentru doi martalogi
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 22 August 2009 00:33
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-22 00:33:14
De la: andy_zanika, la data 2009-08-22 00:02:39
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-22 00:00:30
De la: andy_zanika, la data 2009-08-21 23:56:17sper sa fii facut alegerea corecta.....desi imi este ffff greu....si ma simt f singura......


lasa buburuza ca nu e nimic. sti cum se spune..."altu in loc ca un boboc"

stai singura o vreme,mergi la sala,citeste,ai grija de tine si o sa vezi ca dai tu peste unu bun la toate



ms pt sfat....


sa cresti mare

cand vei fi mare,vei rade de tine cu gandul la ziele astea si la cat ai fost de suparata pentru doi martalogi


andy_zanika
Postat pe 22 August 2009 00:34
Din Valcea sunt si eu E foarte bn ca in sfarsit ai luat o hotarare in ceea ce priveste cele 2 relatii. Important este sa iti fie tie bine ca in rest..se spune ca timpul le vindeca pe toate!
gya01
Postat pe 22 August 2009 00:40
De la: iuby_vl, la data 2009-08-22 00:40:38Din Valcea sunt si eu E foarte bn ca in sfarsit ai luat o hotarare in ceea ce priveste cele 2 relatii. Important este sa iti fie tie bine ca in rest..se spune ca timpul le vindeca pe toate!


si eu sper k,cu timpul se vor rezolva....
andy_zanika
Postat pe 22 August 2009 00:52
ms pt.sfaturile voastre... ...ma duc s fac nani k maine lucrez...mai vorbim... ..nb
andy_zanika
Postat pe 22 August 2009 01:00
De la: andy_zanika, la data 2009-08-22 01:00:12ms pt.sfaturile voastre... ...ma duc s fac nani k maine lucrez...mai vorbim... ..nb


Nb si tie
gya01
Postat pe 22 August 2009 01:08
voi ce ati fii facut in locul meu?
andy_zanika
Postat pe 23 August 2009 18:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o intrebare 10 De la: battleofwits 27 Octombrie 2010 17:38
Am nevoie de sfaturi 5 De la: kudika_24263 28 Decembrie 2012 10:23
O poveste de viata 19 De la: kudika158412 6 Aprilie 2010 09:55
Viața si moarte 72 De la: dragutza_micutza 12 Iulie 2011 08:20
pentru iubitorii de animale 7 De la: TIGRA 9 Octombrie 2010 07:54