Setari Cookie-uri

Cate dintre voi ar accepta?

Ai o relatie minunata de 6 luni de zile minunata, fara nicio problema (putin timp ar spune unele persoane..) . Dar ce te faci atunci cand intr-o zi vine iubitul la tine si-ti spune "Ce ma fac eu cu tine?" ii ceri explicatii, bineinteles si ce-ti spune? Ca mama lui, impreuna cu fosta prietena a lui, au vorbit timp de vreo 3 luni la telefon si ce-au hotarat ele? ca domnisoara D. (fosta) sa se mute acasa la la el... Trebuie sa mai specific ca mama lui, doamna E. este foarte bolnava si profita de situatia asta? nimeni nu are voie sa o supere ca vai Doamne, i se face rau, "saracuta.."
Si bineinteles domnisoara D. a ajuns si ea in oras, s-a mutat, sta acolo in casa fara cea mai mica nesimtire, ca doar na.. o are pe doamna E. de partea ei... si intrebarea care e:

"Cate dintre voi ar accepta ca iubitul sa stea in casa cu fosta?"

( in conditiile in care il iubesti nespus de mult, el la fel te iubeste, nu mai are nicio treaba cu ea, aproape ca o uraste, dar avand in vedere situatia nu prea are ce sa faca, sau cel putin el nu vede ce e de facut)
madge
Postat pe 25 Iulie 2009 17:05
daca tot te iubeste atata de mult si o uraste pe aia.....sa se mute draga cu tine si gata problemele..daca doamna masa a avrut-o pe aia langa ea fara sa tina cont de faptul ca isi raneste propriul copil atunci sa fie sanatoasa.....cat despre el daca are ganduri serioase cu tine tre sa se gandeasca ca se culca cu tine nu cu masa......ceea ce face masa is mofturi de mama de baiat...parerea mea.....
kudika054693
Postat pe 25 Iulie 2009 17:11
A adus el vorba sa ne mutam impreuna (sincer nu stiu daca as fi chiar pregatita pt pasul asta), dar chiar daca as vrea f mult nu am cum sa`l presez ca apoi Doamne fereste mai face doamna E. vreo criza si nu as vrea ca unul dintre noi sa se simta vinovat!
madge
Postat pe 25 Iulie 2009 17:18
doamna E ar trebuie sa se gandeasca mai mult la fericirea copilului ei ca stii vb aia???ea si-a trait traiul si-a mancat malaiul.....da cam toate mamele de baieti sunt asa de posesive au impresia ca nici o fata nu e potrivita ptr odorul lor si vor sa-l tina cat mai mult langa ele si atunci se leaga si de cel mai mic motiv.....poate sa fie ea si o raceala ca o tine pe a ei de zici ca a facut stop cardiac numai sa stea fiiso langa ea......sincer nus ce sa zic.....
kudika054693
Postat pe 25 Iulie 2009 17:23
Banuiesc ca un domn E. nu exista...
Si mai banuiesc ca baiatul spune ca te iubeste pe tine, spune ca o uraste pe fosta... dar nu-i asa ca tot ce spune este intre 4 ochi? Adica intre voi doi...
Nu a reiesit din povestea ta ca ai fi avut un conflict deschis cu mama lui, nici ca prezenta ta acolo (in vizita) i-ar produce un atac de cord. Prin urmare, ia-l de manuta si fa o vizita. Si stati de vorba acolo.. toti 3. Poate fi si fosta de fata, e chiar indicat. Iar baiatul sa spuna ACOLO... tot ce iti spune tie.
Sa ma ierte, Dumnezeu, dar daca mie mi l-ar aduce mama pe fostul in casa.. asa i-as da un scuipat intre ochi.... de scarba! Lui, nu ei, Doamne fereste! Dar as sti sa spun lucrurilor pe nume. Tare mi-e teama ca tacerea asta a lui..... face mai mult rau decat bine.
rashela
Postat pe 25 Iulie 2009 18:15
Pai... exista si un domn E. el este la curent cu relatia noastra... si este de acord, in sensul ca nici nu ne face probleme dar nici nu ne ajuta in vreun fel, dar la fel ca restul familiei evita sa o supere pe doamna E. , iar pe ea nici macar nu am cunoscut-o, ea o are in cap numai pe domnisoara D. (cu ea vrea ea sa-l vada "aranjat" pe baiatul ei inainte sa ... ), nici pe domnul E. nu l-am cunoscut.
iar ca sa stam de vorba cu ea.. i-am propus si eu dar el zice ca ea nu ar fi de acord, ca el o cunoaste mai bine si stie cum e. iar in afara de doamna E. si domnisoara D. cam toata lumea stie de noi .. ca inca am reusit sa ne mentinem relatia in ciuda problemelor astora..
madge
Postat pe 25 Iulie 2009 19:41
De la: madge, la data 2009-07-25 17:05:44Ai o relatie minunata de 6 luni de zile minunata, fara nicio problema (putin timp ar spune unele persoane..) . Dar ce te faci atunci cand intr-o zi vine iubitul la tine si-ti spune "Ce ma fac eu cu tine?" ii ceri explicatii, bineinteles si ce-ti spune? Ca mama lui, impreuna cu fosta prietena a lui, au vorbit timp de vreo 3 luni la telefon si ce-au hotarat ele? ca domnisoara D. (fosta) sa se mute acasa la la el... Trebuie sa mai specific ca mama lui, doamna E. este foarte bolnava si profita de situatia asta? nimeni nu are voie sa o supere ca vai Doamne, i se face rau, "saracuta.."
Si bineinteles domnisoara D. a ajuns si ea in oras, s-a mutat, sta acolo in casa fara cea mai mica nesimtire, ca doar na.. o are pe doamna E. de partea ei... si intrebarea care e:

"Cate dintre voi ar accepta ca iubitul sa stea in casa cu fosta?"

( in conditiile in care il iubesti nespus de mult, el la fel te iubeste, nu mai are nicio treaba cu ea, aproape ca o uraste, dar avand in vedere situatia nu prea are ce sa faca, sau cel putin el nu vede ce e de facut)


deci...da tu il iubesti...el te iubeste..aveti incredere...eu zic ca pana sa va mutati impreuna sau sa plece fosta..sa mergeti pe incredere....intr-un final va intelege si mama
Katte02
Postat pe 28 Iulie 2009 05:18
S-a schimbat putin situatia... (sau urmeaza). A vazut aseara domnisoara D. un mesaj de la mine. Acum asteptam reactii. El spunea ca se bucura f mult ca a vazut ca poate intelege odata ca ne iubim, dar mie mi-e putin frica sa nu faca doamna E. ceva cum stie ea...
madge
Postat pe 29 Iulie 2009 11:38
De la: madge, la data 2009-07-29 11:38:07S-a schimbat putin situatia... (sau urmeaza). A vazut aseara domnisoara D. un mesaj de la mine. Acum asteptam reactii. El spunea ca se bucura f mult ca a vazut ca poate intelege odata ca ne iubim, dar mie mi-e putin frica sa nu faca doamna E. ceva cum stie ea...



ok...mai asteptam vesti:)

sper sa iasa bine
Katte02
Postat pe 29 Iulie 2009 20:56
De ce nu vorbeste cu amandoua sa le explice situatia?daca te iubeste pe tine, nu ar trebui sa il mai intereseze alte pareri.si mama lui va intelege pana la urma.numai ai grija sa nu te fi mintit in legatura cu aceasta poveste si cu d-soara D.sau vorbeste u cu aceasta domnisoara si rezolva situatia daca el nu face acest lucru.
lariq
Postat pe 8 August 2009 03:06
Dupa cum vorbesti tu despre mama lui nu stiu cat de mult il iubesti ...daca iubesti pe cineva nu ai sentimentele astea vis-a-vis de parintii lui, cel putin nu incerci sa-i vorbesti de rau , mai ales ca nu-i cunosti , daca il iubeai asa tare de ce nu ai mers sa o cunosti pe doamna E asa cum o numesti tu( cu dispret) , sa vada ca esti o fata buna si ca baiatul ei ''se poate aranja frumos si cu tine'', nu faci nici un efort sa fie bine si il pui si pe el intre ciocan si nicovala, eu zic sa te mai gandesti, am citit toate postarile si trebuie sa fii obiectiva, fosta lui prietena, poate fi sau nu matracuca cum zici tu ...insa da in matracuca nu in mama lui, oricat de rea ar fi, ti l-a crescut si de-aia ai tu pe cine iubi akum ...mamele de baieti is absurde uneori ce-i drept dar asta nu inseamna ca tre batute cu pietre si cu vorbe de ocara ...mai ales ca e bolnava ( inchipuit sau nu ) ...eu nu stau cu ei in casa sa stiu, insa tu esti prea inversunata impotriva mamei si nu ai dreptul asta....vorbesti despre familia lui ca si cum ai vb despre niste aurolaci care se pun in calea iubirii tale, gresit, nu ti-o spun cu rautate, sunt si eu fata la randul meu, am avut si eu o ''mama soacra '' absurda si ultra protectoare stiu cum e ..dar niciodata nu l-am pus sa aleaga ...am preferat sa renunt eu la orgoliu si sa fie bine ... !

Una peste alta, ceri prea mult si oferi mai nimic!

Bafta !

LL
___LL___
Postat pe 8 August 2009 03:31
___LL___ degeaba spui tu ca vb f urat, ca si cum as vb despre o famile de aurolaci ca nici pe departe nu e asa... cu atat mai mult nu l-am pus pe el intre ciocan si nicovala, ca daca era asa ii spuneam "mai baiete, alege odata, ori eu ori maicata" dar asa cum ai spus si tu eram constienta ca e mama lui, buna rea cum era, el o iubea, si de aceea am evitat sa`l supar cu ceva in legatura cu asta. Si eu i-am spus lui sa mergem sa vorbim cu mama lui sa incercam sa o convingem, si spunea ca nu, ca el stie mai bine cum e ea.. etc

Acum ca au aparut noutati, sa vi le spun: mi-am luat inima in dinti si am vb cu domnisoara D. surpriza a fost cand dupa o conversatie destul de lunga cu ea, am aflat ca de fapt si-a batut joc de amandoua asa cum a stiut el mai bine. In tot acest timp a fost cu ea, la fel ca si cu mine..
si el era langa ea, si ii spuneam da-mi-l la telefon sa-mi spuna ca s-a terminat, si-l da si-i zic " pt ce ai facut tu toate astea?" si zicea " altceva?" "zi-mi ca s-a terminat" "da nu ti-am spus?" asta pt ca era de fata cu ea... si totusi mi-ar fi foarte greu sa cred ca nu a simtit nimic... se purta minunat cu mine, nu as fi avut nevoie de altcineva. Sunt curioasa pana cand/unde avea de gand sa mearga cu toata situatia asta... in total noi am fost 8 luni impreuna, din care 2 luni cand era ea aici.. Sunt foarte bulversata de tot ce se intampla, o intreaga telenovela.
madge
Postat pe 8 August 2009 16:26
Era foarte ciudata povestea,mai ales ca nu voia sa vorbesti tu cu mama lui. 8 luni de zile e destul de mult sa stai cu 2 fete si sa nu reusiti sa aflati exact una de alta.cred ca i-ar trebui invatatura de minte sa va despartiti amandoua de el pentru ca nu cred ca tine cu adevarat la niciuna dintre voi daca a procedat asa.Sau ii sta in sange sa insele.numai el stie ce simte pt fiecare dintre voi
lariq
Postat pe 8 August 2009 18:42
Da... asa ma gandeam si eu ca i-ar fi invatatura de minte, dar domnisoara D. nu parea prea afectata, deci sigur o sa ramana cu el in continuare. Azi deja pleaca amandoi in Italia...
Nu stiu ce decizie sa iau... sa las lucrurile exact cum sunt sau sa-i pregatesc o surpriza pt cand se intoarce din Italia
madge
Postat pe 9 August 2009 11:40
Inseamna ca e obisnuita saraca sa fie inselata sau a stiut sa o prosteasca.Au planuri mari daca pleaca in Italia.Cu ea de exemplu de cat timp este?....Se vede ca tii la el...dar cred ca ar trebui sa il uiti.Desi nu stiu la ce surpriza te referi sa ii faci.Si plus ca trebuie sa stii cand se intoarce si nu cred ca te va informa. Singura solutie sa mai fii cu el e sa il convingi sa o lase pe domnisoara D. ...sau sa accepti tu sa fie cu amandoua.
lariq
Postat pe 9 August 2009 16:07
Unica solutie e sa-l trimiti la naiba!
Desigur, tu poti alege sa suferi in continuare, tu poti alege umilinta in continuare, tu poti astepta ca el sa revina din "luna de miere"... dornic de o aventura cu tine.. s.a.m.d.
Sau poti sa scuipi in urma si sa privesti doar inainte ... fara alte ganduri (de surprize cu iz de razbunare). O sa intelegem vreodata ca dragoste cu sila nu se poate??
rashela
Postat pe 9 August 2009 17:53
stai putin k nu am inteles
iubitul tau e plecat cu fosta in italia
bestiutza_relouded
Postat pe 9 August 2009 18:01
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-08-09 18:01:54stai putin k nu am inteles
iubitul tau e plecat cu fosta in italia


Nu, "iubitul" lupta pe doua fronturi .. dintotdeauna. Ba mai mult, cea care crezi tu ca e fosta.. locuia cu el bine mersi. Doar ca fata noastra.. de aici.. mai crede in povesti la gura sobei.
rashela
Postat pe 9 August 2009 18:42
De la: rashela, la data 2009-08-09 18:42:56
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-08-09 18:01:54stai putin k nu am inteles
iubitul tau e plecat cu fosta in italia


Nu, "iubitul" lupta pe doua fronturi .. dintotdeauna. Ba mai mult, cea care crezi tu ca e fosta.. locuia cu el bine mersi. Doar ca fata noastra.. de aici.. mai crede in povesti la gura sobei.

am vazut asta
ce sa ii faci mai bine te minti singura decat sa accepti adevarul


bestiutza_relouded
Postat pe 9 August 2009 18:50
Nu am mai apucat sa postez ultimele noutati.. eram ff hotarata sa-l dau la naiba, sa nu ma mai intereseze, ba chiar m-as fi gandit sa ma razbun putin, dar apoi am ajuns la concluzia ca mai bine totusi nu. Asa ca sambata seara m-am hotarat sa ma duc pana la mare, sa ma distrag putin, asa ca zis si facut, duminica am facut frumos bagajelul si seara la tren.. Cand mai aveam cam 20 de minute sa ajung la destinatie, primesc un mesaj, chiar de la el. ( stiu ca nu-i frumos ce facusem, daaar... stiam ca asa il fac sa dea un semn, ca asa cum ii promisesem urma sa dea ochii cu mine candva, asa... ideea e ca i-am sters toate id-urile din lista, cu toate ca erau cam lipsite de importanta...) in mesaj scria cam asa .. ca sa zicem ca ma iarta pt faza cu id urile, dar ar fi mai bine sa trec peste si sa-mi vad de treaba mea ca e mai bine asa.. )
L-am sunat, ca sa dau un raspuns la ceea ce imi scrisese, si tot il intrebam pt ce-a facut toate astea, etc ca cica asa e cel mai bine pt mine, sa terminam.. si ii spuneam "lasa, ca dai tu ochii cu mine" si zice "da... pai poate ne vedem diseara" si ii zic " da.. daca vii la mare sa ma vezi, vorbim" a crezut ca este vb de vreo gluma ceva dar i-am repetat asta si apoi mai ca se dadea pe brazda...
Cat timp am stat la mare am tot vorbit cu el la tel si ii ziceam "poti sa spui ca-s proasta, dar de iubit tu ma iubesti" si i-am spus ca ajung in dimineata asta, si i-am spus sa vina sa ma astepte in gara. Ce credeti? A venit.. mi-a carat bagajul.. apoi am stat de vorba (apropo i-am dat cadoul care-l aveam pregatit dinainte, azi e ziua lui) si ce-am mai discutat noi, una alta, mi-a zis ca daca intr-adevar eu mai vreau ceva, renunta la tot (parinti.. cu toate ca a zis ca nu o sa faca asta niciodata), se muta singur si i-am zis un fel de ok. Daca intr-o saptamana, maxim doua nu se schimba nimic cred ca atunci chiar o sa-l dau naibii...
madge
Postat pe 13 August 2009 14:38
Inca ceva.. nu a fost plecat in Italia, nici nu o sa plece, asta imi zisese ea, domnisoara D.
si apropo de ea, mi-a dat un mesaj ieri sau alaltaieri si m-a intrebat daca am mai vb cu el sau ceva de genul si i-am zis mai tarziu ca atunci am vazut mesajul, ca eram la plaja si ca nu am mai vb si ca nici nu ma mai intereseaza...
madge
Postat pe 13 August 2009 14:41
Sincer e foarte ciudata povestea ta....el de fapt vrea sa fie cu amandoua ...dar nu se hotaraste.Si voi presupun k amandoua asteptati sa vedeti ce decizie ia.Daca e ziua lui ...si-o va petrece cu tine sau cu ea?....E usor de zis ca va renunta la tot pentru tine dar pana nu vezi faptele sunt doar niste vorbe...poate minciuni cum stie el sa spuna.te sfatuiesc sa ai grija sa nu te minta si sa te prosteasca iar. pentru ca tu tii la el si el profita.daca vrei sa mai vb idul meu este larisabarca.succes
lariq
Postat pe 13 August 2009 17:32
Imi pare tare rau pentru tine.Ce ti se intampla e ,insa,doar o trista experienta de viata.Acest baiat e doar un nemernic de duzina.Ca el,nenumarati.Profita de fete naive,care judeca lumea prin prisma a a ceea ce ea ar fi in stare sa faca.Stiu ca trebuie sa-ti fie foarte greu.Eu sunt Berbec si nu stiu ce as face.Cred ca mi-ar veni in minte tot felul de scenarii de razbunari..asta pana m-as calma si as continua sa traiesc ,sperand ca viata ii va plati mai bine ce mi-a facut mie.
Am si eu o curiozitate.Nemernicul acesta e Scorpion? (Nu vreau sa fie o jignire pentru nimeni,doar ca mi se pare ceva tipic pentru aceasta zodie-la barbati ma refer).Daca nu e Scorpion,e sigur din binecunoscuta noua zodie BARBAT.
Incearca sa il uiti si traieste-ti viata!Daca crezi in Dumnezeu incearca sa tii un post pentru linistea ta,pentru a intalni omul potrivit.Sper sa nu radeti,eu am facut asta dupa 2 ani de zile de sihastrie la domiciliu,atunci cand am avut marea deceptie mare a vietii mele(Scorpion,absolut intamplator).
dadria45
Postat pe 17 August 2009 08:03
sal...CLARRRRRRRRRRRRRRRR NU ACCEPTA NIK DAR NIKIKKKKKKKKKKKKKK.....STIU CUM E SA IUBESTI....NU MAI VEIZ NIK IN FATA OCHILOR SI ...MEREU TE ZBATI SA FAIC TU TOTUL SA FIE BN...DAR NU FACE COMPROMISURI....ASA AM FACUT EU CU O PERS....SI DE LA O IMPLICARE SENTIMENTALA DE GENUL ALA ,CUM AM AVUT EU...CU CE M-AM ALES A FOST MAI MULT SUFERINTZA.....SI ERA CAT PE CE SA AJUNG PE LUMEA CEALALATA.....deci iubirea e un risc.....si mai ales sa recunsoti k iubesti o pers si sa-i recunosti chair ei in fata e [f fatal oarecum...k dka pers e o scarba...o fiintza prefacuta...ai pus-o....uite asta e true''''Love
is Pain Until
You Get Used To It,
And You Can't Even
Make The Difference Between''
nu se merita........nun e bn sa faci sacrifici prea mari...nah zik eu...dar eu mi-as fi parasit toata faimilia pt el...renuntzam la tot pt o sg pers...si nu era delok bn....dak te iubeste....fi sg k face pe dracu in 4 k sa-ti fie mai ales tie bine(k dka te iubeste nu se va gand al el primul...ci la tn).....dak o da cotita k etc si kuku bau...gas motive sia stea...ar treb sa intri deja in priza si sa analizezi f f bn situatianah si cat despre acceptat.pffffffffffffffffffffffffffffffff ...aici iesea razboi mondial...ii zicema clar...il punema intre ciocan si nicovala...ori eu ori ea...?....fara sa ma intereseze ce si cum....k dka e sa te gand prea mult incepis a-l intelegi te indupleca....si pana la urma inghiti rahatul fostei.....totul tine de iubire.....in calea unei pers care iubeste...nik nu sta...........take care.......
Lucka
Postat pe 17 August 2009 08:29
Nu, as putea sa spun din pacate, ca nu e scorpion... am avut oarecum o experienta mai neplacuta si cu un asemenea "specimen" dar in rest eu ma inteleg super bine cu nativii acestei zodii. El, este LEU .. magnificul "rege al junglei"

In rest ... mi-a zis ca se muta, asta ca o solutie extrema, dar ramane de vazut, ca de vorbe sunt satula!
madge
Postat pe 17 August 2009 16:36
sa ma ierte Dumnezeu daca eu am mai auzit asa ceva.eu una nici nu pot concepe asa ceva.din moment ce prietenul tau a terminat o relatie cu o fata cum poate "doamna masa"(cum e poreclita pe forum) sa o cazeze la ea acasa????daca spui ca nu se baga peste voi dar e la curent cu relatia de ce nu ti-a facut tie invitatia sa te cazezi la ei si sa o ajuti ca na tu esti "norsa" acum nu??
faptul ca nu se baga peste voi dar i-o baga pe aia pe gat e de fatada.vezi sa nu-ti coaca vreo despartire subtila de fiusu
e ilogic ce se intampla pe bune eu una as face exact cum ti s-a mai recomandat mai sus..ia-l de manuta frumusel si fa o conferinta de presa cu el fost si doamna masa ca altefl nu se poate.el iti da de inteles ca o uraste dar draga mea da-mi voie sa-ti spun ca oricat ar fi de FOSTA tipa asta daca i se ofera el nu va avea taria sa o refuze pentru ca barbatii cedeaza in fata femeilor si mai les daca ele se ofera pe tava...rara asa oportunitati si profita ca nu-s prosti.de ce sa-si bata aia joc de tine cand poti sa preiei haturile??taie si spanzura daca e nevoie ca e dreptul tau e fericirea ta.asa tu ajungi acasa si te consumi psihic intrebandu-te oare ce face el sau ea?zi-mi ca nu asa ai facut pana acum si te caut in toata tara sa te bat ca nu te cred
stiam ca s-a intors lumea cu fundul in sus dar nici asa
KezGirl
Postat pe 17 August 2009 20:18
baiat fara sa vrea o amanta nu prea exista...doar ca in cazul acesta pe tine te considera o aventura, si el are relatie serioasa.asta reiese din ce ai povestit.e tipic baiatul infidel.greu va exista cineva sa ii puna capac, fara sa mai caute alta.parerea mea este sa il uiti, nu se merita sa suferi pentru o asa persoana.baieti gasesti peste tot
eu_daniela
Postat pe 20 August 2009 11:31
De la: eu_daniela, la data 2009-08-20 11:31:34baiat fara sa vrea o amanta nu prea exista...doar ca in cazul acesta pe tine te considera o aventura, si el are relatie serioasa.asta reiese din ce ai povestit.e tipic baiatul infidel.greu va exista cineva sa ii puna capac, fara sa mai caute alta.parerea mea este sa il uiti, nu se merita sa suferi pentru o asa persoana.baieti gasesti peste tot
aici ai dreptate.cel mai bine e sa puna ea punctul pe I
KezGirl
Postat pe 20 August 2009 13:55
Nu ne-ai mai povestit daca totul a fost bine pana la urma.daca ati reusit sa va mutati impreuna.multa bafta si fericire
lariq
Postat pe 11 Octombrie 2009 17:49
Dac-ati sti voi prin cate am mai trecut de atunci, dar asta necesita cel putin o zi sa va scriu, si acum chiar nu dispun de timpul necesar. Insa, promit ca foarte curand va povestesc tot ! ( bune si rele )
madge
Postat pe 12 Octombrie 2009 23:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
rac- capricorn 19 De la: DiavolytaTa 4 Aprilie 2009 13:01
de ce sunt barbatii varsatori asa de indiferenti ?????????? 16 De la: hackers_best_cs 19 Decembrie 2010 14:32
Stii sa iti pastrezi barbatul langa tine? 20 De la: kudika056203 4 Septembrie 2009 13:02
femeia taur barbatul fecioara... compatibilitati??? 9 De la: helgiugeorgeta 12 Aprilie 2009 16:29
Linia Vietii- scurta 26 De la: kudika113046 30 Martie 2014 18:44