Setari Cookie-uri

Cate dintre voi ar accepta?

asteptam vesti...bune sa fie
lariq
Postat pe 17 Octombrie 2009 14:02
De la: lariq, la data 2009-10-17 14:02:49asteptam vesti...bune sa fie



Sa mor nu alta... :)) dupa ce am scris un intreg romanul , povestindu-va cam ce s-a mai intamplat, o eroare de la internet nu mi-a postat absolut nimic.. nu-i nimic, punct si de la capat..
Nici nu mai stiu cum incepusem... in fine, ideea e ca tot ce relatasem eu anterior nu prea se mai potriveste cu povestea de acum... Dupa ce venisem de la mare, stiti prea bine ca am continuat cu el, totul bine si frumos, pe la inceputul lui septembrie, ea pleaca de la el, dupa spusele lui, ea se certase cu mama lui, ca ea nu munceste... si nu dureaza mult fericirea noastra ca m-au apucat pe mine pasarelele... ca a facut el o gluma (sau nu era gluma) ca el e bucuros ca o sa fie tata... Staaaai, ca nu-i chiar asa, am fost la farmacie, fara ca el sa stie, am luat pastiluta aia scumpa, si gata, m-am linistit, pe de o parte, ca pe alta parte... m-am racit deodata ft mult fata de el, parca nu-l mai suportam alaturi, nu prea m-ar fi interesat daca mai eram sau nu cu el... si el imi spunea " de ce tre sa fii asa acum cand ni s-au terminat toate problemele, cand suntem numai noi doi?" Slava Domnului (ziceam asta atunci) nu m-a tinut decat cam o sapt toata starea asta.. iar apoi am continuat, totul bine si frumos, fara nicio problema....
Pana duminica trecuta cand am banuit ca ceva e in neregula. Si l-am rugat pe un coleg de-al meu sa se dea drept un coleg/amic de-al lui R. si sa o intrebe pe ea daca stie ceva de R. si ea de colo... "da... vrei sa vb cu el?! " si ii zic sa zica ca da si ii zic sa dea si pe speaker, sa ma conving... si il aud " da.." si ii zic atunci colegului meu sa inchida... nu va dati seama ce-am putut simti in momentul ala, parca se prabusise totul pe mine. Mai tarziu vorbesc cu R. si sustinea ca a fost la tara la bunica lui, iar la un moment dat ma intreaba daca am ceva sa-i spun, si ii zic ca nu, il intreb acelasi lucru.. imi raspunde la fel, dupa care imi spune ca i-a dat D. mesaj spunandu-i ca cica a sunat-o cineva si a spus ca e colegul lui... si ma intreba daca stiu ceva, ca la cum sunt e nebuna ma crede in stare sa fi pus eu pe cineva sa sune. Si ii spuneam ca nuu.. nu stiu nimic... abia asteptam sa Dar bineinteles ca nu am rezistat si am sunat-o pe D. sa-i propun sa ne intalnim, dar i-am mentionat sa nu-i spuna nimic lui R. ca daca intr-adevar era cu ea, avea sa-i spuna cine stie ce (si drept dovada i-a spus ca cine stie, poate i-am vazut eu impreuna, si eram geloasa) si la cateva minute ma suna el si imi spune sa ma gandesc bine la ce vreau sa fac, ca ce treaba am eu cu ea... si ma enervez si o sun inapoi pe D. si ii spun ca i-am spus sa nu spuna nimic, si ea se apuca sa spuna... si-mi spune ca el era langa ea cand am sunat-o pana la urma o chem la serviciu la mine, vorbesc cu ea, si aflam una de la alta ca ne mintise pe amandoua... Ce era de facut?! Ne ducem amandoua sa vorbim cu el, dar eu am avut parte de ignore, ca nu ma baga in seama, doar ei ce-i spunea ca " nu ti-am spus de 3 luni de zile sa-ti faci bagajele si sa pleci? ca i-ai intors pe-ai mei impotriva mea, ca tata niciodata in viata mea nu m-a injurat, d-apai sa dea in mine... " Langa R. era si S. un prieten de-al lui si mi spunea incet ca asa e, cum ii spune ei. Nu am stat mult, si am plecat, dupa care ea imi da mesaj sa-mi spuna ca ba neaga ce-a zis la banca, ba ca-i este rau... Pe de alta parte S. imi spunea ca daca e sa stie ceva sigur e ca R. ma iubeste pe mine, nu pe ea. In fine... Luni dimineata ma suna S. si-mi spune ca vrea cineva sa vorbeasca cu mine, si i-am zis ca daca vrea sa vorbeasca R. cu mine sa ma sune el, nu sa puna pe altii sa vorbeasca, si drept urmare, ma suna R. pe la 12 jumate si mi spune ca ii pare rau pt tot, ca el ma iubeste, ca stie ca a gresit, dar el a vrut sa fie bine pt toata lumea, ma implora sa-i mai dau o sansa.. pe de alta parte "tragea" de mine si S. cu acelasi lucru, sa-l iert... in fine... ii zic lui R. sa ne intalnim seara sa vb.im si ne intalnim si dupa cateva ore bune de discutat am decis sa continuam... Toate bune si frumoase, marti dimineata la 7 vb cu el si mi spune ca ma iubeste si la 10 deja mi spunea ca el nu mai vrea sa fie cu mine, ca el nu vrea sa renunte la familia lui pt mine...
zic buun... fie cum vrei tu; miercuri ma suna el si mi spune ca-i pare rau, si ca sa-i promit ca o sa am grija de mine, sa nu las pe nimeni sa-si bata joc de mine si ca sa nu uit ca ma iubeste si ca o sa ma iubeasca mereu. Eu i-am zis ca renunt, ca am facut cam tot ce mi-a stat in putere si ca daca el asta vrea...
Joi dimineata ma suna... si ce mai plangeeaa... si ma intreba ce sa faca, ca nu stie, ca se gandeste numai la mine, ca el vrea sa fie bine... si-i spuneam ca oricat i-as spune eu ce sa faca, el tot ce vrea el face si nu are rost... Pe la 12 imi da mesaj si-mi spune ca s-a despartit de D., ca i-a spus tatalui tot si ca mai trebuie sa rezolve cu chiria... daaaar... mama lui nu era de acord si ma suna, si imi spunea ca am distrus o familie, nu ma mai scotea din scorpie ordinara ... in fine, am avut noroc ca vorbeam cu el la alt tel si am dat-o pe ma`sa pe speaker si a auzit-o si mi spunea sa nu o bag in seama, ca o sa fie bine, dar ca la inceput e mai greu... Vineri dimineata imi da mesaj ma`sa si incepuse sa ma blesteme, ca am stricat o familie... (STOOOP...sa-mi spuna cineva ce vina am avut eu in toata povestea asta!!) apoi mai da si D. mesaj sa-mi spuna ca ea nu renunta (cu toate ca asa spusese, ca ea se la o parte daca el se decide sa ramana cu mine) ca are arme mult mai puternice (si da, am vazut, a reusit fiinta asta sa o 'imbrobodeasca' pe mama lui intr-un hal... de vai Doamne, daca s-a apucat maica`sa sa-l sune pe S. sa se ia del, ca de ce i-a bagat el in cap lui R. toate prostiile in legatura cu mutatul, ca de fapt el nu e mai mult decat un coleg de serviciu, nicidecum prieten, ca daca ea vrea da nu stiu ce telefon si el nu o sa mai lucreze acolo... ) s-a ajuns totul exact ca intr-o telenovela.
Ca sa nu mai zic de faptul ca eu nu am mai vorbit cu R. de vineri, cand era totul bine, dar vineri seara am primit un mesaj de la D. spunandu-mi ca decizia finala a lui R. este sa ramana cu ea...
Astazi imi spunea S. ca ii spunea R. ca se gandeste ca oare ce fac, si S. ii spunea sa ma lase in pace sa mi vad de viata mea, el de-a lui si el nu... ca are el sursele lui sa afle...

In speranta ca ati avut rabdare sa cititi... Vreo parere?
madge
Postat pe 20 Octombrie 2009 00:36
adevarul e ca totul este foarte complicat. el ar fi fericit sa aiba copil cu tine ....si amanta....eventual si sa ramana necasatorit pe viata. incearca sa vorbesti cu mama lui. tu nu ai nici o vina daca el nu mai tine la fosta si daca tine la tine.inseamna ca poate ai mai multe calitati decat respectiva. si desigur asigura'te ca nu va mai fi cu ea...si ca nu se vor mai intalni. daca nu ai incredere in el...nu ai nimic.asta daca este demn de incredere. nu mi se pare genul de baiat foarte serios...care sa vrea ceva de la viata. si nu ar trebui sa intervina prieteni de ai lui in relatia voastra
lariq
Postat pe 24 Octombrie 2009 17:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hellp me! 34 De la: lover_woman 17 Noiembrie 2010 22:04
sal 14 De la: simonycik 24 Septembrie 2009 16:56
Mostenire 15.000 euro 32 De la: Army96 10 August 2009 22:32
mai mult despre zodii 2 De la: diana1981 16 Martie 2009 18:19
buna 1 De la: yoAde 12 August 2010 08:54