Setari Cookie-uri

ma place dar nu face nimic

Salutare!

Am nevoie de ajutorul vorstru!

Pe EL il unosc de aproape un an, fiind colegi de munca din aceeasi perioada. Prima data ne-am vazut la un teambuilding de 3 zile la munte, la sfarsitul verii 2008. Eu pe vremea aceea aveam prieten, si oricum sunt foarte timida. EL a fost cel care a declansat totul - priviri intense, indelungi, gesturi deosebite, complimente, atingeri discrete, coincidente intentionate, etc. Eram foarte contrariata de comportamentul lui si tineam la iubitul meu. Insa nu i-am spus LUI, poate aici am gresit... EL era foarte hotarat si sigur pe el, un adevarat cuceritor. In acele 3 zile mai mult de un sarut pe buze pe care mi l-a oferit, nu s-a intamplat. M-a rugat sa ne ferim de ochii colegilor (asta si voiam, doar aveam prieten!!!).

Intorsi al Bucuresti, farmecul creat intre noi nu a durat mult pt ca usor-usor lucrurile au inceput sa iasa la suprafata - m-am trezit povestind colegelor despre revelionul petrecut in viena pe dunare cu iubitul meu; aveam si poze pe internet cu iubitul meu....Tot in luan in care l-am cunoscut pe EL, am plecat cu iubitul meui in Grecia....EL a aflat, bineinteles, si au urmat cateva saptamani crunte, ma evita in toate modurile posibile...

Incepuse sa ma intrige reactiile LUI, eram oarecum atrasa de EL-cred. Astfel ca ajunsesem sa vreau cu orice pret sa incepem sa comunicam iar. Asadar, am profitat de prima cearta cu iubitul mea, chiar daca insignifianta, si am avut grija sa afle tot departamentul. Si tot asa.....astfel ca am ajuns sa ne apropiem iar, ne faceam tot felul de confidente, el era foarte interesat de viata mea personala dar si profesionala, si imi tot descria femeia ideala in viziunea lui...Eu ma lasam prinsa in mrejele lui, fara sa-mi doresc in mod sigur acest lucru si fara sa fac ceva in mod deosebit pentru a-l cuceri... Doar ca voiam sa-i creez despre mine imaginea unei femei singure.. (ii tot spuneam ca ne-am despartit si ca nu mai locuiesc cu iubitul meu... - dar...nu era adevarat).

Intr-o seara de toamna am iesit cu colegi de munca, iubitul meu fiind plecat din bucuresti in acel weekend. Inevitabilul s-a intamplat...oricat de retinuta am incercat sa par, totusi era clar ca incepusem sa vreau si eu acelasi lucru.... M-a rugat sa pastram cele intamplate pentru noi...

Au urmat zile crunte pt mine...eram atat de confuza si contrariata...imi placea atat de mult!!! dar in acelasi timp il apreciam foarte mult pe iubitul meu si nu puteam sa-l fac sa sufere, ne stim din copilarie...Relatia cu prietenul incepuse sa fie din ce in ce mai subreda, incepuse sa vada ca sunt mai distanta, il deranja ca am iesit fara el.....iar eu poate ma simteam chiar usurata ca el incepuse cu discutiile....

Am ajuns sa petrec sarbatorile din iarna 2008-2009 singura...nu mai aveam iubit desi am incercat disperata sa ne impacam (l-am iubit mult) si colegul de servici aflase prea multe incat...nu stiu ce credea despre mine....

la inceputul anului EL a fost plecat din tara vreo 2 luni, cu munca. intre timp eu nu ma impacasem cu iubitul meu....Intors in tara, EL a inceput sa-mi arate simpatia iar - chiar in prima lui zi in tara m-a sunat si am vorbit aproape 2 ore la telefon...au urmat apoi momente foarte dragute intre noi, flirtam iar, desi feriti de ochii colegilor - telefoane, mailuri, sms-uri, messenger...etc...Imi placea.. Am mai iesit iar cu colegii - placere reciproca - dar EL nu mai era la fel de hotarat si sigur pe el ca la inceput... Eu sunt din fire foarte timida si.....prin urmare, nu s-a mai intamplat nimic.

Ironia sortii a facut sa ma impac iar cu prietenul meu chiar dupa paste (2009), chiar m-am mutat inapoi la el - nu stiu ce a fost in capul meu...oricum cert e m-a impresionat si m-a induiosat, inca il iubeam...

Am incercat sa nu se afle, desi...nu stiu daca am reusit. M-am sismtit de multe ori testata de catre EL, voia sa afle foarte multe despre mine. EL arata foarte bine, e foarte elegant si foarte mandru. A urmat o delagatie in alt oras cu cativa colegi printre care si EL. In sinea mea ersam foarte bucuroasa, dar ma incercau niste sentimente groaznice - imi doaream sa fi fost singura si ma tot intrebam de ce ma impacasem iar...

Delegatia a fost luna aceasta si tocmai s-a incheiat. Desi a flirtat tot timpul cu mine (priviri lungi si profunde, messenger, complimente pe furis, confidente foarte personale-lucru pe care nu il mai facuse pana acum, etc) iar eu am fost cat de cat receptiva (atat cat poate fi o timida...nu ma prea pricep la priviri...si mai ales remuscarile pentru faptul ca aveam prieten acasa), nu s-a intamplat nimic, nici macar un sarut. EL a facut cateva aluzii..dar nu am intrat in joc...nu stiu ce credea despre mine sau cat stia din viata mea din bucuresti, insa acum o saptamana mi-a spus ca are prietena... Intre timp, eu ma despartisem iar de iubitul meu - in prezent sunt singura....

2 zile nu am mai comunicat deloc - eu am creat impresia ca nu-mi pasa desi...ma durea sufletul...si am reusit intr-ul final sa zambim iar unul altuia. Acum El are concediu 2 saptamani si deci ne vom vedea abia peste 2 sapt...Peste o sapt este insa ziua lui s as vreau sa-i dau un cadou - un memory stick care sunt sigura ca ii va placea, dar nu stiu cum sa fac.

Imi place foarte mult de EL si nu vreau sa ma mai impac cu fostul. Cum sa-l fac sa vada lucrurile astea? oare mai am vreo sansa, mai ales acum cand spune ca are prietena? Voi ce credeti?


Postat pe 26 Iulie 2009 10:02
De la: , la data 2009-07-26 10:02:51Salutare!

Am nevoie de ajutorul vorstru!

Eram foarte contrariata de comportamentul lui si tineam la iubitul meu. Insa nu i-am spus LUI, poate aici am gresit... EL era foarte hotarat si sigur pe el, un adevarat cuceritor. In acele 3 zile mai mult de un sarut pe buze pe care mi l-a oferit, nu s-a intamplat. M-a rugat sa ne ferim de ochii colegilor (asta si voiam, doar aveam prieten!!!).
I




Tineai la iubitul tau dar l-ai lasat sa te sarute. Si probabil l-ai fi lasat sa iti faca si mai multe daca avea tupeu.
Singura ta problema era sa nu afla colegii ca iti inseli prietenul, nu faptul in sine ca ai prieten si ca tii la el...

Inca un bun exemplu referitor la fidelitatea femeilor care se afla intr-o relatie. Daca pana si cele timide fac asa...

Ontopic: daca viitoare cand mai face aluzii intra si tu in joc, daca esti prea timida ca sa preiei initiativa.
AndreiD
Postat pe 26 Iulie 2009 10:12
dar luna aceasta cat am fost in delgatie am tot incercat sa fiu receptiva...doar ca el nu mai era la fel de hotarat...ma tot analizeaza si ma tot testeaza.....parca nu vrea sa se mai implice pana nu e sigur de anumite chestii, pana nu se convinge ca merit....

si apropo de colegi, el este cel care tot insista sa nu se afle...imi tot spune sa vorbim mai putin la munca pt a evita barfa...astfel ca la servici abia daca schimbam 2 vorbe, eu nu ma pricep la flirtul din priviri insa el ma topeste cu privirile...la munca suntem foarte retinuti iar....cand suntem singuri sau intr-un mediu out-of-the-office suntem de nerecunoscut cum ni se lumineaza fetele...

el il plac foarte mult si vreau sa fim impreuna insa nu stiu daca mai pot....EL tocmai mi-a spus ca are o prietena.... cum sa fac sa-i dau cadoul? ar avea vreun rost? as vrea sa creez o conjunctura favorabila dar...stiu ca daca l-as invita in oras doar noi doi nu ar veni....ce sa fac?
pink_lipi
Postat pe 26 Iulie 2009 10:36
De la: pink_lipi, la data 2009-07-26 10:36:04dar luna aceasta cat am fost in delgatie am tot incercat sa fiu receptiva...doar ca el nu mai era la fel de hotarat...ma tot analizeaza si ma tot testeaza.....parca nu vrea sa se mai implice pana nu e sigur de anumite chestii, pana nu se convinge ca merit....

si apropo de colegi, el este cel care tot insista sa nu se afle...imi tot spune sa vorbim mai putin la munca pt a evita barfa...astfel ca la servici abia daca schimbam 2 vorbe, eu nu ma pricep la flirtul din priviri insa el ma topeste cu privirile...la munca suntem foarte retinuti iar....cand suntem singuri sau intr-un mediu out-of-the-office suntem de nerecunoscut cum ni se lumineaza fetele...

el il plac foarte mult si vreau sa fim impreuna insa nu stiu daca mai pot....EL tocmai mi-a spus ca are o prietena.... cum sa fac sa-i dau cadoul? ar avea vreun rost? as vrea sa creez o conjunctura favorabila dar...stiu ca daca l-as invita in oras doar noi doi nu ar veni....ce sa fac?



Pai dupa un an de zile in care a tot incercat dar tu ai fost cam imatura si habar nu aveai ce sa faci si ce simti normal ca i s-a cam luat.

PS: de unde stii ca nu ar veni, daca l-ai invita? Fii mai directa, ca ai doar de castigat.

PS2: cadourile nu creaza atractie.

PS3: atunci cand sunteti "singuri sau intr-un mediu out-of-the-office" flirteaza si tu cu el si isi va da seama ca te-ai hotarat ce vrei.
Si nu imi spune acum ca nu stii ce sa faci sa ca atragi atentia unui tip...
AndreiD
Postat pe 26 Iulie 2009 10:46
pe mine cica ma iubeste si nu mai face nimic pt ca el crede ca nu mai merita sa lupti pt iubire m-a dezamagit pt ca acum gandeste altfel despre mn:( peste noapte s-a schimbat si nu stiu de ce cu o zi inainte ma duceam la el imi zicea te iubesc osa fie bine si a 2-a zi nu a mai fost e ceva ce nu mi-a zis si nu o sa imi zica eu banuiesc dar stiu ca motivul ala e mai puternic decat iubirea noastra iar asta ma doare...
yumy
Postat pe 26 Iulie 2009 10:55
valita76
Postat pe 26 Iulie 2009 10:56
situ ca sunt imatura dar vreau sa ma tratez....

1. daca l-as invita doar noi sunt sigura ca m-ar refuza pt ca am incercat acum o sapt si desi a spus nu, eu am insistat si atunci mi-a spus ca are prietena....

2. as vrea sa-i dau un cadou de ziua lui doar ca sa-i arat ca ma gandesc la el si ca il apreciez (ibn plus stiu ca i-ar placea un corsair cu memorie mare)

3. eu sunt foarte nerabdatoare sa fim doar noi si pana sa apara o conjunctura favorabila cina stie cat timp va trebui sa astept.....doar daca nu as face eu in asa fel incat sa creez un mediu propice...dar cum???

iar referitor la cucerit barbatii, nu am experienta deloc....pana acum am fost pusa in situatia doar de a refuza, nu a fost cazul pana acum sa incerc sa atrag cumva....ma refer nu neaparat pentru o relatie, ci pus si simplu simpatii..

vreau sa adaug ca el arata foarte bine si este foarte elegant si selectiv in tot (prieteni - mai ales fete dragute si inteligente, haine si accesorii - mai ales din malluri etc) si nu este foarte vorbaret. si eu sunt destul de draguta si probabil asta l-a atras la inceput....dar sunt si alti colegi care imi fac complimente, lucru care parea sa-l deranjeze un pic.. EL are acum concediu pentru ca trebuie sa sustina examenul la doctorat la ASE si stiu ca este un moment foarte important si nu as vrea nici sa-l stresez, nici sa-i rapesc timpul cu prostii...deocamdata.....
pink_lipi
Postat pe 26 Iulie 2009 11:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O parere 23 De la: B3ndiss 19 Iulie 2011 23:40
Iubitul de la radio...iubitul vecinei mele:( 96 De la: anissya 19 Februarie 2010 13:44
iubesc prea mult 63 De la: FAT__FRUMOSSS___ 8 Februarie 2012 10:59
iubirea imposibila poate atinge perfectiunea?:) 7 De la: malephique 10 Februarie 2010 18:35
e oare imposibil??Cum sa o fac sa inteleaga ca eu imi doresc tot dar nu reusesc? 68 De la: prozatos 30 Octombrie 2010 13:20