Setari Cookie-uri

OARE SUNT IN INIMA MEA IUBIRILE A DOI BARBATI

Este pentru prima data cand ,,vorbesc ,,cu cineva despre ceea ce ma framanta de mult timp.Pentru ca imi este teama ca cineva sa ma recunoasca din toata aceasta poveste , am sa renunt la a da detalii si nume referitoare la orase, persoane, durata de timp etc. Am multe prietene si cunostinte care discuta pe forum-ele de la Kudika.
Nici macar nu stiu cum sa incep tot ceea ce vreau sa va zic, pentru ca vreau sa ma descarc, vreau sa stiu ca cineva, de acolo, ma asculta si ma poate intelege.
Dar ca sa ma intelegeti mai bine , am sa incep sa va povestesc cate ceva despre viata mea, bineinteles cu referire la subiectul pe care vreau sa il abordez. Asta ca sa am mai mult curaj si sa incep incet-incet sa ma simt in largul meu.
Povestea mea incepe cam asa: acum 8-9 ani l-am cunoscut pe sotul meu(perioada este mai lunga sau mai scurta).Relatia cu el a fost si este una placuta,bineinteles cu mici certuri ca in orice relatie. Ne respectam reciproc, suntem alaturi unul de altul cand cand avem nevoie, da......lipseste ceva. Si cred ca acel ,,ceva,, simte si el ca lipseste, dar mergem inainte pentru ca vrem , si cel putin eu nu concep si nu m-am gandit niciodata sa ma despart de el . Problema este ca acel ,,ceva,, care cred eu ca imi lipsesta, l-am gasit acum 2 ani ,la alta persoana.Da,am avut o relatie extraconjugala, relatie de care sotul meu stie ,pentru ca nu am putut sa ascund asta si i-am zis.Vreau sa relatez faptul ca de cand suntem impreuna a fost pentru prima data cand l-am inselat, iar el a fost primul barbat din viata mea, amantul fiind cel de-al doilea.Pe el, amantul l-am cunoscut prin niste prieteni.A fost o perioada de cam 6 luni de cand ne-am cunoscut, cand imprejurarile si prietenii ne-au facut sa petrecem mult timp impreuna. Sotul meu il cunostea si el dar nu avea o relatie prea apropiata cu el, se cunosteau, cand se intalneau se salutau, poate beau ceva impreuna, dar nimic mai mult. (Am sa ii dau un nume fictiv celui cu care mi-am tradat sotul : Lucian).
Din momentul in care ne-am cunoscut, eu si Lucian, totul a decurs ca intre niste prieteni, eu neavand nici cea mai mica banuiala ca el pe zi ce trecea se indragostea din ce in ce mai mult de mine.Serviciul facea ca aproape in fiecare zi sa ne intalnim si cu ceilalti prieteni si sa petrecem mult timp impreuna.cand aveam pauza de masa, mergeam impreuna cu ceilalti colegi si prieteni si mancam, mergeam la petreceri de serviciu impreuna, uneori doar eu cu ei, alteori impreuna cu sotul meu. Trebuie sa mai zic ca in perioada aceea l-am avut pe fratele meu la mine ,perioada in care isi cauta gazda, iar Lucian si el se imprietenisera si uneori , cei drept ,rar, lucian mai venea si pe la noi in vizita, iar asta se nimerea mai tot timpul cand nu era sotul meu acasa, el avand un serviciu care solicita mai tot timpul deplasarea lui in alte orase ,deplasare ce putea tine si 2-3 zile. Si asa a trecut o perioada de cam 6 luni, pana cand intr -o zi cand eram toti trei la acasa(eu,fratele si Lucian)ne uitam la un film. Fratele meu urma sa plece cu el in oras , asa ca a plecat sa faca un dus si sa se imbrace, perioada in care eu am ramas sa ii tin companie lui Lucian.Nimic anormal pana aici, pentru ca doar eram prieteni si nu era nimic iesit din comun.Atunci el s-a apropiat de mine, m-a luat in brate,m-a srans de credeam ca nu mai am aer,si s-a uitat pentru cam 30sec. drept in ochii mei.eu ma uitam la el, contrariata si incercam sa inteleg ce se intampla.si atunci am vazut aceea privire, pe care mi-am dorit toata viata sa o vad, atunci am vazut doi ochi care ma citeau, ma intelegeau, ma iubeau,si mi-o aratau asa cum visam eu.Nu credeam vreodata ca ma va privi astfel, vreodata, un barbat.Nici macar sotul meu nu o facuse si nu a facut-o niciodata.Pur si simplu ma uitam si eu la el, el se juca cu buclele de la parul meu,imi mirosea si pupa mainile,si se uita la mine. si eu ma uitam la el.Atunci, l-am auzit pe fratele meu care striga cat putea sa ii aduc un prosop(probabil mai strigase, dar nu auzisem).Am plecat,i-am dus ce avea nevoie si dupa aceea am plecat direct in camera mea, fara sa ii mai zic ceva lui Lucian,pur si simplu l-am lasat in sufragerie si am plecat.A trecut o saptamana ,timp in care eram stanjeniti unul de altul la servici, incercand sa ne intersectam cat de rar ne permiteau problemele de serviciu.Si asta pana intr-o zi cand m-a sunat si mi-a zis ca vrea sa ma vada , sa vorbeasca cu mine.Ne-am intalnit .Si atunci el mi-a zis ca nu intelege cum , dar ma iubeste, si asta peste toate eforturile lui de a nega ceea ce simte ,pentru ca eu sunt maritata, am viata mea si nu poate fi nimic intre noi, cel putin nu asa cum vrea el, pentru totdeauna.Mi-a zis ca sunt femeia pe care a asteptat-o toata viata,(atunci avea 28 ani) ca sunt exact asa cum a visat si ca nu intelege unde a gresit in viata de nu ma poate avea.Am uitat sa zic ca el nu avea si nu are nici acum pe nimeni.Eu ma uitam la el inlemnita, nu imi venea sa cred urechilor ce auzeam,ma uitam la el si vedeam in ochii lui tot ceea ce imi zicea, vedeam sinceritatea lui. Atunci el mi-a zis ca tot ceea ce vrea este ca eu ca stiu acum totul , sa nu il indepartez de mine, pentru ca el este fericit daca macar ma vede .In fine, discutia a durat cateva ore, timp in care am depanat amintiri si intamplari despre noi si cu noi.Incercam sa dam totul uitarii , dar nu puteam , acum eram deja alta, il vriveam si eu altfel, nu cu iubire , da altfel. Si lucrurile au inceput sa revina la normal , la fel ca inainte , asta pana intr-o zi am fost din nou toti in oras. Eu eram singura acasa si atunci el mi-a zis sa ii permit macar pentru o data sa fie alaturi de mine, sa il las sa ma tina in brate,sa ma priveasca cum dorm, macar atat si dupa aceea va pleca undeva departe , va cere transfer in alt oras, pentru ca nu mai poate . Nu stiam ce sa fac, mai ales ca eu niciodata nu ramasesem cu el singura acasa si nici el nu venea cand nu era fratele meu . Si atunci l-am invitat sa mearga la mine, stiam ca facand asta sunt pierduta, dar nu puteam sa dau inapoi, ceva ma facea sa il accept.Si l-am acceptat, din clipa aceea si pana in clipa prrezenta l-am accptat in viata mea, imi este bine cu el ,dar nu stiu cum si ce sa fac ca sa il pot indeparta de mine, vpentru ca ii fac rau, nu avem nici un viitor impreuna.Am incercat de cateva ori sa nu mai iau legatura cu el,dar nu am rezistat cautarilor lui.Mentionez faptul ca s-a mutat in celalalt capat de tara,si ca vorbim la telefon cam la trei zile.De doua ori chiar a venit la mine, pentru a ne vedea si a mai face dragoste asa cum numai noi stim .
Ar mai fi foarte multe de zis ca sa ma intelegeti ,dar eu am incercat sa relatez esentialul : am avut un amant cu care inca mai tin legatura, ma face sa simt tot ceea ce niciodata cu sotul meu nu am simtit ,este asa cum vreau eu.Problema este ca nici de sotul meu nu vreau sa ma despart, pentru ca am trait niste ani frumosi si inca ii mai traim, uneori stau si ma gandesc de ce sunt atat de ticaloasa si ii fac asta pentru ca nu merita, poate ca si el greseste ,dar cu toate acestea nu merita sa il insel. Totodata ,as vrea ca nici pe Lucian sa nu il mai vad cum sufera,pentru ca nu ma poate avea.Tot ceea ce este ciudat la el ,este ca nu inteleg cum de poate trai asa ,pentru ca au trecut deja doi ani decand a inceput totul intre noi, timp in care stiu sigur ca nici macar nu a incercat sa se apropie de altcineva. Mereu imi zice ca daca soarta vrea ca noi sa nu fim impreuna ,atunci alta femeie nici macar nu va mai incerca sa caute, pentru ca nu are nevoie de altcineva decat de mine, si el este fericit daca ma stie pe mine sanatoasa si bine. De fiecare data cand vorbim,prima data data ma imtreaba daca sunt bine, si atunci se linisteste, zicandu-mi ca asta este cel mai important pentru el, sa am grija de mine. Niciodata nu a incercat sa ma desparta de sotul meu, nu pentru ca nu ar vrea ,ci pentru ca vrea ca totul sa fie asa cum vreau eu. Cel mai important este ca eu sa fiu fericita ,chiar daca nu sunt alaturi de el.
Ar mai fi foarte multe de zis, dar imi este teama sa nu va plictisesc prea mult.
Tot ce am nevoie ,este ca cineva sa imi zica ca nu procedez gresit, ca este bine ca incerc sa imi vad de viata mea alaturi de sotul meu, dar ca in acelasi timp incerc sa il fac fericit pe cel care stie sa dea totul fara ca sa primeasca prea mult in schimb.
In legatura cu sentimentele mele pentru Lucian , sunt confuza inca chiar si acum duipa doi ani, uneori imi este asa de dor de el de simt nevoia sa plec parca pana la el ca sa ii zic, alteori incerc sa il uit dar fara efect.Nu stiu daca il iubesc, dar tot ceea ce stiu este ca ceea ce simt pentru el ,este deosebit ,de fapt el stie sa ma faca sa fiu deosebita ,sa fiu unica femeie de pe pamant, sa fiu asa cum nu credeam ca pot fi.
Oare este loc in inima mea pentru doua iubiri?
Oare ce as putea sa fac ca nimeni sa nu sufere?

Postat pe 28 Iulie 2009 00:37
sincer.........nu il iubesti pe nici unul cu adevarat! daca il iubeai pe sotul tau nu te lasai amagita de alt barbat dar se pare ca in casnicia ta lipseste ceva deoarece ai fost vulnerabila! daca il iubeai pe amant il paraseai pe sotul tau si nu te agatai de clipele petrecute impreuna(de fapt tu ai nevoie de o confirmare,de un motiv).oricum nu este corect sa oscilezi intre cei doi care se ^pare ca se completeaza in viziunea ta deoarece sotul iti ofera stabilitate iar amantul aventura,fluturasi in stomac........te face sa te simti speciala dar crede-ma daca ar devenii sot toate astea s-ar pierde pe apa simbetei! sfatul meu ar fi acela de a pleca undeva singura.........intr-o vacanta,pe un virf de munte.........etc ........unde sa nu ai contact cu nici unul (nici macar telefonic) .......iar acolo este posibil sa-ti limpezesti gindurile si sa vezi de care din ei iti este dor!.................vezi tu ceea ce ti se intimpla este dezavantajul de a te casatorii cu primul barbat din viata ta iar reactia inselatului a fost in subconstient curiozitatea de a fi cu altcineva. oricum nu poti sa traiesti asa si va trebui sa te hotaresti....iar alegerea va fi a ta ....iti urez multa intelepciune!
FRANNNCE
Postat pe 28 Iulie 2009 10:26
Frannce, ma inclin in fata rabdarii tale. Ai citit chiar tot?
Lucia38
Postat pe 28 Iulie 2009 10:28
De la: Lucia38, la data 2009-07-28 10:28:19Frannce, ma inclin in fata rabdarii tale. Ai citit chiar tot?
cred ca da.......... (la mine e inca dimineata...)
FRANNNCE
Postat pe 28 Iulie 2009 10:33
si eu am citit tot Lucia in sperantza ca este ceva iesit din tipar adica altceva decat am citit pana acum ...........ii dau dreptate lui FRANNCE nu-l iubesti pe niciunul in plus te complaci in aceasta situatzie
anybody
Postat pe 28 Iulie 2009 10:40
Cred ca fetele au dreptate,nu-l iubesti cu adevarat pe niciunul.In astfel de situatii unul dintre cei trei are sigur de suferit daca nu chiar toti trei.Eu cred ca esti egoista ,ca cei doi te iubesc iar tu doar absorbi dragostea lor fara sa dai prea mult in schimb.Eu te intreb doar atat :cat mai ai de gand sa-i nefericesti pe amandoi.Ar trebui sa alegi pana nu se adevereste proverbul cu fuga dupa doi iepuri.N-ai scuze cand spui ca s-a pierdut acel ceva dintre tine si sotul tau.Ai incercat sa-ti revigorezi relatia,sa lupti pentru ea ,s-o diversifici cumva?Nu prea cred.Acel ceva se pierde in toate relatiile daca nu e intretinut si se cheama DRAGOSTE,care este ca un foc.Daca nu pui lemne pe el se stinge.Nimic nu merge de la sine,trebuie sa faci eforturi sa mentii ce ai,nu sa iei totul de-a gata.

Postat pe 28 Iulie 2009 11:02
De la: anybody, la data 2009-07-28 10:40:10si eu am citit tot Lucia in sperantza ca este ceva iesit din tipar adica altceva decat am citit pana acum ...........ii dau dreptate lui FRANNCE nu-l iubesti pe niciunul in plus te complaci in aceasta situatzie



Daca voi ziceti asa, asa e, si-gur!

(auziti, da' de un rezumat nu va faceti si voi pomana? Ca io n-am putut pen'ca sa citesc ditamai textu' )
Dor_a
Postat pe 28 Iulie 2009 11:11
Totusi... de ce vorbiti voi doar de "el" cand topicu' zice de doi? Une-i alalantu'?
Dor_a
Postat pe 28 Iulie 2009 11:12
De la: Dor_a, la data 2009-07-28 11:11:36
De la: anybody, la data 2009-07-28 10:40:10si eu am citit tot Lucia in sperantza ca este ceva iesit din tipar adica altceva decat am citit pana acum ...........ii dau dreptate lui FRANNCE nu-l iubesti pe niciunul in plus te complaci in aceasta situatzie



Daca voi ziceti asa, asa e, si-gur!

(auziti, da' de un rezumat nu va faceti si voi pomana? Ca io n-am putut pen'ca sa citesc ditamai textu' )


nimic interesant Doruletz ...............aceeasi poveste devenita deja clasica.................iubeste doi adica sotz si amant si nu poate renuntza la nciunul ca deh unul ii da fiori iar celalalt ii asigura stabilitate.............sau cam asa ceva
anybody
Postat pe 28 Iulie 2009 11:15
De la: anybody, la data 2009-07-28 11:15:26
De la: Dor_a, la data 2009-07-28 11:11:36
De la: anybody, la data 2009-07-28 10:40:10si eu am citit tot Lucia in sperantza ca este ceva iesit din tipar adica altceva decat am citit pana acum ...........ii dau dreptate lui FRANNCE nu-l iubesti pe niciunul in plus te complaci in aceasta situatzie



Daca voi ziceti asa, asa e, si-gur!

(auziti, da' de un rezumat nu va faceti si voi pomana? Ca io n-am putut pen'ca sa citesc ditamai textu' )


nimic interesant Doruletz ...............aceeasi poveste devenita deja clasica.................iubeste doi adica sotz si amant si nu poate renuntza la nciunul ca deh unul ii da fiori iar celalalt ii asigura stabilitate.............sau cam asa ceva


Unu cu malaiu',altul cu fwtaiu'! Ce nesimtit mai sunt!
bl_de
Postat pe 28 Iulie 2009 12:46
De la: bl_de, la data 2009-07-28 12:46:31
De la: anybody, la data 2009-07-28 11:15:26
De la: Dor_a, la data 2009-07-28 11:11:36
De la: anybody, la data 2009-07-28 10:40:10si eu am citit tot Lucia in sperantza ca este ceva iesit din tipar adica altceva decat am citit pana acum ...........ii dau dreptate lui FRANNCE nu-l iubesti pe niciunul in plus te complaci in aceasta situatzie



Daca voi ziceti asa, asa e, si-gur!

(auziti, da' de un rezumat nu va faceti si voi pomana? Ca io n-am putut pen'ca sa citesc ditamai textu' )


nimic interesant Doruletz ...............aceeasi poveste devenita deja clasica.................iubeste doi adica sotz si amant si nu poate renuntza la nciunul ca deh unul ii da fiori iar celalalt ii asigura stabilitate.............sau cam asa ceva


Unu cu malaiu',altul cu fwtaiu'! Ce nesimtit mai sunt!


n-as spune nesimtzit mai degraba realist
anybody
Postat pe 28 Iulie 2009 12:48
"Tot ce am nevoie ,este ca cineva sa imi zica ca nu procedez gresit, ca este bine ca incerc sa imi vad de viata mea alaturi de sotul meu, dar ca in acelasi timp incerc sa il fac fericit pe cel care stie sa dea totul fara ca sa primeasca prea mult in schimb. "


Trezeste-te pana nu distrugi tot. Cine crezi ca-ti va spune ca nu e gresit ceea ce faci? Cat crezi ca vei putea continua asa? Cat timp crezi ca va mai accepta sotul tau situatia? Cat timp va mai pierde dupa tine amantul tau? El nu are dreptul la o familie?Daca tu nu esti in stare sa alegi , vei pierde tot.
valita76
Postat pe 28 Iulie 2009 13:00
Daca privim cu ochiul dragostei ce uneori adoarme in noi, atunci povstea este cat se poate de comuna si citita pe orice colt de ziar cand tragi cu ochiul prin metrou, insa daca reevaluam totul cand clipa este un clipit de ochi al vesnicei iubiri si irisul este umbrit de pleoapa...atunci totul se transforma in mecanismul precis al realitatii si situatia ne apare ca moft, prefacatorie, egoism, perfidie...se iveste inaintea tuturor starea ta de bine, tromand victorioasa si unsoroasa pe barba plina de osanza amantilor inrobiti in soti si a sotilor ce va sa vina...vei fi iubita asa cum iti doresti asa cum ai visat, dar reincarca-ti cartela dragostei din suflet cu iubire si invata s-o daruiesti cui merita...dragoste placuta in continuare!
e_motivul
Postat pe 28 Iulie 2009 13:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Punct si de la capat!dar pana cand.....? 15 De la: tematoare 2 Iulie 2010 03:12
plizzzz.... 4 De la: mihablonda 4 Mai 2010 14:14
De la iubire...soacra! HELP! 21 De la: arpydia 8 Septembrie 2010 19:44
Voi ce ati face? 4 De la: krizantema 11 Septembrie 2012 23:39
dr eugen anghelescu 6 De la: dienuscha 10 Mai 2010 19:31