Setari Cookie-uri

nebun dupa ea...

deci nu stiu daca s-a mai discutat dar in fine :D... stiu ca o sa ma luati la misto si o sa para hilar dar... de cateva luni sunt indrgostit pana peste cap de o tipa insa exista o mare problema... sau poate mai mult :-< ... deci o cunosc de aproape 4 luni m-am vazut o singura data cu ea (sambata) la un concurs de karting amandoi fiind pasionati de fotografie... dar ea astazi a implinit 19 ani iar eu am 18... este berbec si are toane eu sunt capricorn... ceva cam greu dpdv al horoscopului :)) .. nu stiu daca este intr-o relatie insa nu cred... ea este cls a 12 a eu abia a 11 a ea din toaman vrea la facultate eu abia o sa trec clasa a 12 -a... insa va rog putin ajutor... cum sa fac sa ii spun? si mai ales cum sa o fac sa ma creada? :D tnx
kudika311811
Postat pe 31 Martie 2011 23:04
De la: kudika311811, la data 2011-03-31 23:04:14deci nu stiu daca s-a mai discutat dar in fine :D... stiu ca o sa ma luati la misto si o sa para hilar dar... de cateva luni sunt indrgostit pana peste cap de o tipa insa exista o mare problema... sau poate mai mult :-< ... deci o cunosc de aproape 4 luni m-am vazut o singura data cu ea (sambata) la un concurs de karting amandoi fiind pasionati de fotografie... dar ea astazi a implinit 19 ani iar eu am 18... este berbec si are toane eu sunt capricorn... ceva cam greu dpdv al horoscopului :)) .. nu stiu daca este intr-o relatie insa nu cred... ea este cls a 12 a eu abia a 11 a ea din toaman vrea la facultate eu abia o sa trec clasa a 12 -a... insa va rog putin ajutor... cum sa fac sa ii spun? si mai ales cum sa o fac sa ma creada? :D tnx



battleofwits
Postat pe 31 Martie 2011 23:39
Vad ca le ai cu astrele,de ce nu le intrebi pe ele?
Barbie30_
Postat pe 1 Aprilie 2011 02:58
nu te va crede va sterge cu tine pe jos
pickard
Postat pe 1 Aprilie 2011 07:13
De la: kudika311811, la data 2011-03-31 23:04:14deci nu stiu daca s-a mai discutat dar in fine :D... stiu ca o sa ma luati la misto si o sa para hilar dar... de cateva luni sunt indrgostit pana peste cap de o tipa insa exista o mare problema... sau poate mai mult :-< ... deci o cunosc de aproape 4 luni m-am vazut o singura data cu ea (sambata) la un concurs de karting amandoi fiind pasionati de fotografie... dar ea astazi a implinit 19 ani iar eu am 18... este berbec si are toane eu sunt capricorn... ceva cam greu dpdv al horoscopului :)) .. nu stiu daca este intr-o relatie insa nu cred... ea este cls a 12 a eu abia a 11 a ea din toaman vrea la facultate eu abia o sa trec clasa a 12 -a... insa va rog putin ajutor... cum sa fac sa ii spun? si mai ales cum sa o fac sa ma creada? :D tnx


Datorita faptului ca esti prea serios, nu ai nici carisma; nu mai pun la socoteala timiditatea..

In fine..invit-o in oras! Dupa ce accepta, totul depinde de tine. Daca nu accepta, fa un pic haz de necaz si mergi mai departe.
mimi_ca29
Postat pe 1 Aprilie 2011 07:30
Ce ciudat cum tinem minte anumite episoade din viata noastra si cum reactionam si dupa ani de zile ca atunci.
Eram si eu in cl. a XI-a si un tip dintr-a XII-a imi dadea tarcoale. Eram amici buni, ma rog, ce inseamna asta la vremea aceea, ne salutam, ne opream in pauze sa schimbam o vorba, radeam, stiti voi. Nimic special. Intr-o zi ma apuca de mana si-mi spune direct: vrei sa fii prietena mea? (Nu mai tin minte daca aparuse limbajul cu "tovarasa mea" :) ). Eu raman blocata. In minte imi tot fugeau ganduri, vorbe, habar nu aveam cum sa refuz fara sa ranesc. (Acum stiu ) I-am zis ca am nevoie de timp. Cred ca au fost vreo doua zile, probabil cand se reintalneau clasele noastre la acelasi etaj. In tot acest timp m-am framantat si m-am gandit ce sa fac? Imi era amic, dar nu depaseam spatiul scolii in amicitie. Imi era simpatic, dar si draku ti-e simpatic cand nu trebuie sa ai de-a face cu el. Nu era un tip urat, dar nu era genul meu, asa ca, in ziua cand m-a prins din nou de mana sa ma intrebe ce am hotarat, m-am balbait, fara sa-l privesc in ochi si am zis ceva de genul: stii, nu cred ca pot. Mi-a dat drumul repede si a intrat la el in clasa cu un scurt: Ok, am inteles.
Nesimtitul, nu mi-a mai vorbit din ziua aceea. M-am simtit oribil, imi venea sa intru in pamant de rusine, era aiurea. Pentru ca imi era mila de el. Da, cred ca mila.
Si, apropo de ce am spus la inceputul acestui mesaj, chiar si acum dupa 20 de ani, parca imi ard obrajii cand revad scena.

On topic: spui sa nu te luam la misto si ca ni se va parea hilar. Ei bine, nu. Nu e nici hilar si nici nu simt nevoia sa te iau la misto. Dar tare mi-e teama ca fata dupa care esti tu nebun, o va face. E varsta potrivita pentru asa ceva. Nu stiu ce as face in locul tau. In fond, esti barbat (!) ai datoria sa incerci. Te refuza, asta e. Poate ca va fi prima, dar nu va fi ultima.
rashela
Postat pe 1 Aprilie 2011 07:55
deci doar m-am uitat pe iste sa vad ce scrie despre zodii :)) nu ca ma pricep eu la astre si nici macar nu cred in zodiac si etc... sunt constient de faptul ca ar putea zice ca se mai gandeste sau direct nu... :-<
kudika311811
Postat pe 3 Aprilie 2011 16:23
De la: kudika311811, la data 2011-04-03 16:23:55deci doar m-am uitat pe iste sa vad ce scrie despre zodii :)) nu ca ma pricep eu la astre si nici macar nu cred in zodiac si etc... sunt constient de faptul ca ar putea zice ca se mai gandeste sau direct nu... :-<


si daca ar zice DA ar fi bine!?
de fapt la ce sa se gandeasca? esti marfa cumva si ea trebuie sa -ti vada pe eticheta calitatile? fa ceva! o nebunie, atrage-i atentia in mod inedit!
pickard
Postat pe 3 Aprilie 2011 16:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatii astia! 36 De la: alina13 23 Martie 2010 14:37
sa lupt?sau sa renut? 30 De la: dee_bee 27 Iulie 2009 20:21
Ce sa fac sa-mi treaca iubirea??? 23 De la: dana_mv 28 Februarie 2009 19:00
Minciuni...sau ce se intampla? 77 De la: puiut_77 4 Martie 2011 15:07
iubire dificila 10 De la: kudika_7347 24 Iunie 2012 21:23