Setari Cookie-uri

am nevoie de sfaturi!!!

buna...am o relatie stabila de un an jumatate, timp in care am fost mereu alaturi de iubitul meu,tot timpul impreuna,zi si noapte.Suntem la facultate,stam in camin,iar acum in vacanta ne vedem mult prea rar fata de cum eram inainte.Avem o relatie frumoasa,ne iubim mult,am trecut prin multe impreuna si pt fiecare e prima relatie serioasa de genul asta.Ne-am inteles mereu bine,dar cu certurile specifice unei relatii iscate din lucruri marunte,dar care acum parca au lasat un semn asupra noastra.Pt mine el reprezinta totul,as fi in stare sa ii iert orice,in afara de inselat.Acesta e singurul lucru peste care n-as putea sa trec,ma macina orice chestie,orice privire,orice cuvant adresat unei alte fete. Nu m-a inselat pana acum ,stiu sigur,dar mi-a zis ca intr-un final s-ar putea intampla si asta, ca orice barbat inseala..Si acum problema pentru care stau in dubii...acum 2 luni aprox,a vb pe mess cu o fosta prietena de-a lui,pe care n-a mai vazut-o de mult timp,ea e plecata in cipru.Au avut o convorbire in care el parca pur si simplu a uitat k are iubita,in care s-a lasat purtat de val,zice el, de trecut,k au fost doar amintiri si ca e o simpla convorbire, ca aia e plecata, ca eu sunt acum in viata lui si n-ar renunta pt nimic la mine.Eu stiu ca n-ar renunta la mine,dar nici sa fiu inselata,mintita nu pot accepta.Sa zicem ca am inteles ca a fost doar o convorbire desi m-a afectat enorm.I-am zis sa nu mai vorbeasca cu ea sub nicio forma,i-am dat ignore,dar de fiecare data cand noi ne certam el cauta sa vorbeasca cu ea.Asta n-am mai inteles...el zice ca a tinut la ea si nu i se pare anormal sa mai tina legatura cu fosta...dar de atunci nu a mai vorbit cu ea...desi am vazut vrea acest lucru.Azi mi-a zis ca s-a instalat o raceala intre noi pentru ca nu ne-am mai vazut demult,au mai fost si alte lucruri la mijloc legate de parinti.Acum nu stiu ce sa fac...stau cu gandul ca ar putea vorbi oricand cu aia, ca ar putea sa se vada cand vine in tara,ma omoara gandul asta.Sunt foarte geloasa pentru ca il iubesc enorm,si nu pot sa trec cu vederea nimic.Sunt eu exagerata,ma alarmez degeaba?mI-a zis k iubirea mea pt el il impiedica sa ma insele,sa stea cu alta,dar atunci de ce simte nevoia sa mai vorbeasca cu fosta?nu stiu cat de logic m-am exprimat dar astept pareri,idei,intrebari pt ca simt ca o iau razna cu gelozia asta
cer_roxy
Postat pe 30 Iulie 2009 20:04
Trebuie sa intelegi k toti avem nevoie de o prietena din ex care sa ne sprijine din cand in cand
ai mai multa incredere in tine si in el
bestiutza_relouded
Postat pe 30 Iulie 2009 20:13
te otravesti singura cu gelozia asta....ideea e ca daca destinu vrea sa fiti impreuna veti fi daca nu poti sa ajungi la ospiciu cu obsesia ta sa nu te insele si atunci chia nu te va mai vrea
kudika295498
Postat pe 26 Iulie 2010 11:36
Pe scurt...esti nebuna a vorbit si omu o data cu o fata (ok..fosta lui prietena, ei si? ) si gata s-a stricat relatia, s-a instalat raceala? Pai normal mai fato...nu stii ca atunci cand sufoci o persoana incepe sa fuga de tine? Continua tu cu geloziile tale prostesti si in curand o sa deschizi un topic.."oare cum sa-l uit?"
_Cryssa_
Postat pe 26 Iulie 2010 11:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mamica singura indragostita 15 De la: kudika_1034905 27 Decembrie 2018 08:14
Intalnirea mea cu un Iranian 51 De la: kudika_981982 25 Aprilie 2015 20:00
cat tine dragostea? 140 De la: coffeeta 15 Iunie 2009 13:25
Vi se pare normal? 21 De la: kentfarafiltru 26 Decembrie 2009 11:51
Ce sa aleg? 11 De la: kudika227120 9 August 2010 11:25