Setari Cookie-uri

ce parere aveti despre tatuaje?

Pritenul meu cred ca exagereaza. A ajuns deja la al saptelea tatuaj ... Nu am nimic impotriva tatuajelor. Unul dragut, bine facut mi-ar placea si mie, dar el are multe pe care si le-a facut singur, iar corpul lui parca e o coala de hartie pe care se joaca atunci cand are chef. Am incercat sa vorbesc cu el pe tema asta, dar nu am cu cine ... Ma gandesc daca nu cumva sunt daunatoare pielii si sa nu produca ceva grav mai tarziu, nu stiu ...
diana2324
Postat pe 19 Septembrie 2008 19:57
Din cate stiu, nu au cum sa dauneze, dar stiu ca se scot foarte greu. Chiar am vazut o emisiune la MTV despre starurile tatuate si cum le-au "mascat " sau scos (printre care si angelina jolie). Mie personal imi plac, nu am niciunul dar sper sa imi fac . Cunosc multi barbati care adora tatuajele la femei, si mie mi se pare un tip cu tatuaje verry "hot".
emilik84
Postat pe 7 Octombrie 2008 09:44
Cum si le-a facut singur? E de meserie?
Kathara
Postat pe 18 Octombrie 2008 21:48
parerea mea e ca nu ai cum sa-l influentezi, stiu cum am reactionat eu - violent - cand prietenul din vremea respectiva imi dadea sfaturi in materie de cum sa ma imbrac.
Laurelin
Postat pe 18 Octombrie 2008 23:30
si mie-mi plac tatuajele~ dar nu am nici inul facut dar la tinerete se vede frumos iar la batranete se face pielea ca cum ai scrie pe un balon cu pixul si cand se sparge arata ingrozitor incercati si nu stiu dac o sa mai vreti sa fa facei ~ai unul poate dar mai multe sau tot corpul e clar aceea persoana e plina de ea si crede ca asa trage fetele dar la batranete o sa-i para rau .
hopless
Postat pe 19 Octombrie 2008 10:59
Eu de vreo 3 ani ma gandesc daca sa-mi fac unul sau nu

Daca-mi fac, o sa fie un mesaj reprezentativ pentru mine (deja l-am ales).

Postat pe 19 Octombrie 2008 12:48
Doamne hopless ce limbaj ai....si ce comparatii,ma umfla rasul...Tatuajul imi place,depinde unde ti-l faci,in ce zona a corpului...De exemplu eu am unul deasupra degetului mare de la picior,cred ca trebuie sa fie cat mai discret,sa-l poti ascunde cand vrei si sa-l arati de asemenea.E un domeniu unde nu toti oamenii au ce comenta....trebuie sa-ti placa in primul rand.
xxlanita
Postat pe 19 Octombrie 2008 16:09
si eu mi-am dorit un tatuaj micut si finut....dar nu a vrut nici fata mea ,nici sotul meu sa-mi fac.mie personal imi plac la nebunie....si cum nu-i timpul poate o sa-mi fac unul.sa aveti o zi cat mai frumoasa.
jessu
Postat pe 20 Octombrie 2008 11:45
Tatuajul este o "mutilare" prin interventia efectuata asupra pielii.E mult mai placuta o piele catifelata si curata.
cornelia_leia
Postat pe 21 Octombrie 2008 10:55
Eu am unul de ceva ani si inca sunt indragostita de el. Din cate stiu de la medicul dermatolog, tatuajele colorate pot duce la cancer de piele, daca sunt facute cu negru sau albastru e ok pentru ca substantele nu au chimicale si deci nu dauneaza pielii.
allexxe
Postat pe 28 Octombrie 2008 15:15
Spui ca ai incercat sa vb dar degeaba.. totusi, nu poti sa-i intreb un prieten despre problema cu tatuajele? poate te ajuta el cu niste informatii, pana la urma orice actiune este declansata de ceva.Poate incearca sa se perfectioneze si o face pe el... daca asta e situatia.. fara gluma fa-i cadou o bucata de porc, nu stiu exact cu ce trebuie trata inainte dar poate sa exerseze pe ea cel putin asa daca se decide sa-si faca singur tatuaje in continuare o sa arate mai bine...

Postat pe 29 Octombrie 2008 13:28
Stiti ca nu tot ce-i frumos e frumus,e frumos ce-ti place...deci si tatuajele sunt apreciate de cei care le apreciaza.Mie imi plac si consider ca sunt o impodobire a corpului dupa bunul plac.Mi-am facut tatuajul la varsta de 37 de ani pentru ca in tineretea mea nu am avut unde si cine sa-mi faca unul frumos.Asa ca ,toate cunostintele mele si prietenii m-au condamnat spunand ca mi-am pierdut mintile dar mie imi place si sunt multumita de el,e o soparlica mica.In curand am sa-mi mai fac unul...va pup si nu-i condamnati pe cei ce-si fac tatuaje.
xxlanita
Postat pe 29 Octombrie 2008 18:15
eu cred ca un tatuaj te reprezinta doar o perioada din viata ta ,putini sunt cei care isi pastreaza acelasi spirit peste ani .odata cu trecerea anilor ramane doar o amintire din trecut,din tinerete.

mie personal mi se par grotesti pt ca le asociez cu cele pe care le vedeam eu cand eram copil-toti soferii aveau tatuat inimioare ,sageti,numele unei femei-si erau si prost facute.
acum lucrurile au evoluat sunt in culori,dar tot nu le gasec interesante.

nu ma deranjeaza sa vad la altii atat timp cat nu sunt eu cea tatuata e perfect....

sa fiti iubiti!
otto_otto2000
Postat pe 30 Octombrie 2008 19:01
sincera sa fiu, nu m-au placut niciodata tatuajele-mi se par a fi caracteristice golaniei si celor de la inchisoare...pna la urma, daca Dmnezeu te-a lasat asa, de ce sa te pictezi tu pe unde nimeresti, doat asa ca un moft?!nu mi-au placut niciodata oamenii tatuati-dupa ce ca putem sa ne imbolnavim din te miri ce, ne mai si desenam pe piele!!!sunt fericita ca sotul meu nu este tatuat si este si el, la fel impotriva tatuajelor.cred ca pana la o anumita varsta , ele mai sunt cum mai sunt, dar cand te uiti la un neica nimeni care are desenata o sirena pe brat, sau un nume de femeie sade tatuat pe bratul lui, te apuca sila, de-a dreptul...
andreeastancila
Postat pe 5 Noiembrie 2008 16:31
sunt de parere ca alegerile pe care le facem ne apartin si ca nu trebuie sa judecam pe nimeni..poate prietenul tau are aceasta pasiune..ciudata dar probabil este ceva ce lui ii place foarte mult..nu stiu daca e bine sau nu..si eu am un tatuaj pe omoplat de 2 ani care inseamna ceva pt mine si nu consider ca acum trebuie sa ma asociez cu cei din inchisoare sau cu tiristii din cauza asta...
ioaanna
Postat pe 5 Noiembrie 2008 23:09
Eu abia astept sa imi fac tatuaj.Nu consider ca e ceva vulgar sau demn de golani,puscariasi,cum am mai auzit:))))

Postat pe 6 Noiembrie 2008 13:39
majoritatea artistilor au !
nu mai e ca pe vremea lui bu la sa aibe numai puscariasii si marinarii.
asa ca
_iluzie_
Postat pe 6 Noiembrie 2008 13:42
sunt de acord cu tatuajele in curand imi voi face si eu unu finutz pe glezna,in schimb nu imi plac cele facute pe fatza cum am mai vz la uni.tatuajele nu sunt periculoase daca sunt facute la cabinete de specialitate,eu la cabinetul unde m-am dus mau trimis la un dermatolog sa vada daca sunt ok si sa nu am ceva.sunt ok asa ca pot sa-mi fac unul
ETE_EU
Postat pe 6 Noiembrie 2008 13:49
eu am 5 tatuaje si pe prietenul meu il deranjeaza celelalte 4 ,pt k pe primu il aveam cand ne-am cunoscut ,dar e problema lui .deasemenea,cred k nu ar trebuii sa ai zici nik,pt k fiecare om e liber sa faca ce vrea.dk il iubesti,tre sa accepti persoana aceea asa cum e ...s-a schimbat fatza de tine de cand isi tot face tatuaje ?nu te mai iubeste la fel ?e schimbata relatia ?
blaa
Postat pe 6 Noiembrie 2008 13:53
depinde ce foloseste pt a se tatua. daca isi ia "cerneala" profesionala si care este facuta din plante nu are ce sa pateasca indiferent daca e neagra sau sunt culori.daca vrea sa se perfectioneze eu zic sa ii recomanzi o bucata de piele de porc pe care poate sa invete .daca isi ia de pe net miami ink in primu sezon parca arata cum il invata pe un uncenic cum sa invete sa tatueze pe piele de porc.asa poate sa isi faca si o idee si poate invata multe despre tatuaje, plus ca tot pe net gaseste o gramada despre istoria tatuajelor ,conventii si asta il poate ajuta sa isi faca o idee despre cultura tatuajelor .
witcher
Postat pe 8 Noiembrie 2008 11:28
cat despre cele care asociati tatuajele cu cele de la tiristi sau puscariasi ,inseamna ca nu sunteti informate defapt ce este un tatuaj.tatuaje frumoase exista de f mult timp ,nu la noi ci la popoarele care au o cultura in ceea ce priveste tatujele cum ar fi polinezia de unde au plecat tribalele si japonia de unde au plecat cele colorate .in fine e mult de vbit despre tatuaje si nu vreau sa plictisesc sau sa incerc sa conving pe cineva sa isi faca ,insa cel mai bine e sa te documentezi si sa te gandesti f bine inainte de ati face un tatuaj.
witcher
Postat pe 8 Noiembrie 2008 11:35
Am si eu un tatuaj si ma mai gandeam la unul pe care l-am amanat pt ca nu eram hotarata asupra modelului.

Eu nu inteleg..cu ce te deranjeaza ca el are tatuaje? Nu-ti plac sau...??
Daca are o pasiune pt tatuaje nu-i scoti tu din minte sa nu se mai tatueze..mai ales cand si le face singur si cand are chef,nu depinde de altii.

Si da se scot f. greu. Daca tot vrei sa te tatuezi gandes-te bine la ce vrei sa-ti faci ca mai apoi e destul de greu sa te gandesti cu ce sa-l acoperi in cazul in care nu vrei sa-l scoti.

Aaa...si nu va mai inteleg cu treaba " la batranete cum o sa arate?" pai la batranete n-am sa-mi expun tatuajele sa vada lumea cum arata..

Si daca merg pe ideea ca nu-mi fac tatuaj acum cat sunt tanara ca arata urat la batranete...pfff..la batrante nici nu-ti mai pasa de tatuajul ala incat sa-l bagi in seama.
fluturas_
Postat pe 8 Noiembrie 2008 12:30
si mie imi plac tatuajele...dar am o mare mahnire referitor la prejudecatile oamenilor din ziua de azi...de exemplu daca te duci la un interviu de angajare si ai un tatuaj " putin " mai vizibil imediat ai o bila neagra( cel putin din cate am vazut eu , mai ales in romania)...am si eu tatuaj pe toata coloana si l-am pus intentionat acolo pt ca il pot masca atunci cand este cazul...dar as vrea sa-mi fac si unul mai vizibil si stiu ca prietenilor mei le va placea...dar colegilor de serviciu ....nu...si ceea ce ma intristeaza cel mai tare ca am fost in alte tari, si am lucrat si acolo, si ii vedeam pe unii dintre manageri cu tatuaj pe gat sau pe mana si erau pusi in funtia aia datorita profesionalismului lor....chiar daca lucrau in customer support sau public relations.....oamneii din afara sunt mai deschisi la minte....voi ce ziceti?
Annonimmus
Postat pe 10 Noiembrie 2008 19:31
extrem de deschisi ...si mie una ,m-i se pare foarte ok treaba asta ! eu am vazut aici ( in franta ) femei in varsta ,trecute de 50 ani cu un tatuaj pe picior ..pe gat ..etc foarte tare !!
blaa
Postat pe 11 Noiembrie 2008 16:22
De un tatuaj nu ai nici o sansa sa scapi, toata viata, pana MORI vei purta tatuajul sau urmele (cicatricea)in cazul in care vrei sa-l scoti.
cornelia_leia
Postat pe 14 Noiembrie 2008 13:11
un tatuaj micut si finu mi-as face....dar nu mai mult...tatuajele sunt ok..si nu ma deranjeaza cand vad la cineva ba mai mult imi place dar nu prea multe...


iuliana_me
Postat pe 14 Noiembrie 2008 13:52
gusturile sunt diferite si nu se prea discuta..fiecare e liber sa faca ce vrea......urmeaza sa imi fac un tatuaj zilele astea pe coloana.....unele din amicele mele au si arata WOW
Elena_elenutza
Postat pe 16 Noiembrie 2008 23:13
Tatuajele...au si ele o semnificatie pt fiecare. Am 3 si nu sunt foarte mici si nu-mi afecteaza viata cu absolut nimic. Nu numai golanii si puscariasii au tatuaje, Romania mai trebuie sa "creasca" putin pana sa ajunga la mentalitatea occidentala. Oricum parerea mea este ca atunci cand decizi sa-ti faci un tatuaj, acel tatuaj trebuie sa aibe o semnificatie...
corina29
Postat pe 18 Noiembrie 2008 15:41
eu am un tatuaj destul de mare....o pisica pe spate...labutze..de pe spate pana sub buric iar acolo un soricel ..il ador....sunt inebunita dupa pisici(eu mi l-am tatuat pe motanu meu )..
bubutzu
Postat pe 2 Decembrie 2008 17:34
Ador arta tatuajelor!!!!!! dar nu stiti un salon bun de tatuat in cluj( si un pret daca se poate?)Desi cred ca numai dupa 18 ani se poate face tatuaj asa?
Monykza
Postat pe 6 Februarie 2009 11:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatii Scorpion 51 De la: 4 Ianuarie 2014 02:08
Dorinta barbatilor? 46 De la: SweetDadyD 1 Iunie 2009 08:17
nu gasesc o explicatie ajutati ma voi 26 De la: polin 28 Noiembrie 2011 20:38
Chiar așa sunt bãrbații? 59 De la: MayanMistica 30 Octombrie 2011 23:01
o mica umflatura in zona genitala 9 De la: aly_b 27 Februarie 2010 17:45