Setari Cookie-uri

NU ma vrea in preajma lui prea des..de ce?

Am o relatie de 8 luni cu un tip de la facultate( sunt an terminal).Relatia decurge bine,cand eisim in oras sta mereu prin preajma mea,ma tine de mana,ma ia in brate,este atent. Am cam inceput sa am indoieli in privinta relatiei cand, dupa o perioada cand mergeam sa imi petrec timpul la el, cu el( cand nu emrgeam la facultate) , a inceput sa devina irascibil, si sa imi reproseze din senin, ca a devenit asa din cauza faptului ca petrecem prea mult timp impreuna, ca il sufoc. Eu stateam pe la el in timpul zilei...nu dorm decat in weekend.El nu are job, este genul de persoana care leneveste pe canapea si joaca lineage,de obicei nu are nici un fel de activitate. Nu sunt o persoana care sa ma bag in sufletul omului si sa ii cer mai mutl decat are el sa imi ofere, dar vreau o parere, in legatura cu faptul daca se mai merita sa mai stau in relatia asta...O data ce, eu sim o nevoie mai mare de a il avea in preajma, si de a ne petrece timpul impreuna, acum ca suntem in vacanta speram sa dorm mai des la el dar, el nu discuta daca fac aluzii despre 'asa ceva' si cateodata seara cand ma culc ii mai zic ca imi lipseste, iar raspunsul pe care il primesc e 'mie nu mi se face dor de cineva asa repede, imi pare rau ca nu sunt ce iti doresti'...Asta nu mi se pare rasuns normal din partea lui... :)) Voi ce parere aveti? Se scuza de un angajament mai serios,si de o relatie intradevar..'reala', pentru ca el pare multumit sa ne vedem si o data pe saptamana se pare.
alinuta2
Postat pe 11 Iulie 2008 08:16
alinuta alinuta, te foloseste pe post de papusa. le are pe toate, doar fofoloanca ii lipsea.
toate sunt frumoase la inceput, da' din momentu' in care incepe plictisu' , din partea lui, te vede doar ca o femeie de folosit la momente de sculat ciucurelu'.

Postat pe 11 Iulie 2008 08:50
Perfect deacord cu Geo.
Nu este inca pregatit sa inceapa o relatie in care sa fie implicat prea mult, adica sa stati impreuna, sa-l vezi cand se trezeste, se simte acaparat, iar asta de multe ori le inspira frica la barbati.
Sfatul meu, daca i-l iubesti continua sa fiti impreuna dar nu te implica nici tu prea mult.
Nu ma apuc acum sa arunc cu vorbe : lasa-l, nu e de tine, nu te iubeste, te foloseste, pentru ca nu-si au rostul, din pacate cam asa sunt majoritatea barbatilor, mai ales la varsta lui.
Vezi daca intradevar te foloseste sau doar ii este frica.
Succes!!!
MH21TTN
Postat pe 12 Iulie 2008 11:41
8 luni si deja s-a schimbat radical in comportamentul fata de tine???? fugi mancand pamantul!!!! atata am avut sa-ti spun. restul depinde de tine.

Postat pe 12 Iulie 2008 14:17
situatia nu poate decat sa se agraveze. probabil e la varsta la care vrea sa experimenteze, sa se simta liber, acum ca termina si facultatea are o grija in minus.
nu cred ca este vb de sentimentele pt tine, dar te va indeparta pt mofturile lui, incetul cu incetul..tu hotarasti
buburuza22
Postat pe 17 Iulie 2008 11:18
Da...toti vor sa se simta liberi..Ce sa mai zic :)..... Nici nu stiu ce e de facut, ma pierd in detalii
alinuta2
Postat pe 17 Iulie 2008 17:17
Ma bucur ca am gasit aici cateva raspunsuri..care probabil in sufletul meu le stiam deja, se pare ca, cateodata e nevoie sa auzim si de la altii :)..Multumesc :*
alinuta2
Postat pe 17 Iulie 2008 17:19
draga mea,eu zic ca esti tanara si nu meriti un asa om linga tine,daca acum face asa,cum va fi dupa 10 ani??????? te pup si nu dispera
ramonaanca
Postat pe 1 August 2008 13:23
Cum sa il fac sa ii fie dor de mine? Am fost la mare cu parintii lui...nu am petrecut aproape deloc timp noi2 singuri...A fost plictiseala. de cand ne am intors, nu a vrut sa ne vedem..a zis sa o als mai moale 2-3 zile, ca deabia ne am vazut acolo la mare. Imi zice cien si mie de cand AU ajuns BARBATII sa conduca in halul asta o relatie?? De udne pana unde a ajuns o fata frumoasa sa se roage de un tip, sa petreaca timp cu ea??? Deci chiar nu e nimic ami mult.. nu e nimic de facut? Am ajuns sa plang zilnic, nu e vorba ca nu il pot lasa, cred ca as putea, se tin o groaza de tipi dupa mine, dar ma intriga asa de tare comportamentul lui, si in ultima periaoda mi a scazut asa de mult increderea in mine, stiind cat am dat sa par cea mai bun in ochii lui, si el pur si simplu imi zice in fata: 'asteapta tu mult si bine sa imi fie dor de tine'.....S a angajat acum, lucreaza de acasa, isi face el progarmul, si chair ca ne vedem putin, dar daca ii zic sa isi faca timp macar acum cat mai e vara sa ne vedem seara de ami devreme...zice sa o als mai moale.DEci sunt un sac de nervi, asa ceva nu am ami pomenit..Jur ca i as zbura capul..Am nevoie de sfaturi cum sa ma razbun...pe chestiile astea pline de
nepasare ale lui.
alinuta2
Postat pe 6 August 2008 12:38
eu zic sa o lasi mai moale cu razbunarea...nu cred ca l-ar afecta, la felul cum il descrii tu. solutia este sa-l lasi, este clar , nu are nici o tragere de inima sa se implice in relatia asta. sau poate asa este firea lui si atunci tot greu o sa-ti fie, deci concluzia finala LASAL . parerea mea

_fantoma_
Postat pe 6 August 2008 13:03
draga mea, fugi!!!!!!!! cam stiu ce gandesti si ce simti, pt ca am trecut si eu in facultate prin ceva asemanator! nu regret o clipa decizia, imi pare rau ca am pierdut timpul! te vezi cu el peste 10 ani? cand el sta lenes pe canapea si tu faci totul - serviciul, casa cu toate alea, ingrijesti copilul si eventual el iti spune sa il lasi ca nu are chef de vorba sau e prea obosit? si asta in fiecare zi? nu vreau sa par feminista, dar multi dintre ei sunt obositi de cand au aparut pe lume! fara suparare! timpul nu aduce dragostea, gandestete la tine! numai bine iti doresc!

Postat pe 7 August 2008 08:25
Pai las-o mai moale daca asta isi doreste dar o lasi in felul tau.
Probabil i-ai dat desteptului senzatia ca te poate avea cand doreste motiv pentru care ai inceput sa devii plictisitoare si trebuie sa fiu de acord cu el

Nici mie nu-mi place cand cineva se roaga de mine sa facem ceva impreuna,cu cat te rogi mai mult de el cu atat devii mai deranjanta si o sa ajungi in stadiul in care te va da pe usa afara fara sa aibe vreo remuscare.

O sa creada ca TREBUIA sa faca asta pentru linistea lui.

Sfatul meu si intr-un fel razbunarea pe care o doresti este sa iti faci un nou grup de prieteni, sa iesi in oras cu fetele ,sa ai grija de corpul si mintea ta si de abia dupa aceea sa te intrebi ce face el.

Daca te suna sa te intrebe ce faci ii aduci la cunostiinta ce program incarcat ai ...daca vrea sa va vedeti ii spui ca nu ai timp pentru ca iesi in oras cu prietenele sau noul vecin de scara......

Daca esti desteapta il faci sa-ti manance din palma
iris_4_ever
Postat pe 7 August 2008 10:13
Stiu toate regulile...Stiu prea bine ca cienva te vrea( si e valabil la orice de fapt) daca nu te are..si daca stie ca pune mana pe tine cat mai putin. Am carti despre asta, recomandate de cosmopolitan chiar:)))..... Am tot incercat sa imi fac grup de prieteni si sunt constienta ca asta e scaparea, dar nu am reusit deloc..tot singura sunt....nimic nu s a lipit de mine, probabil din cauza asta..ca ma simt total pe dinafara m am agatat cu disperare de el..si am scazut in ochii lui :|..chiar am incercat sa fiu....mai...ocupata cu altele, dar nici o sansa:))...zilnic dau telefoane..in stanga si dreapta, nu iese niemni( decat amicii mei care vor sa am agate si de care mie nu imi place, pt k probabil as fi acceptat si un amant :)) ).....SI acum ma intriga ca ma vede asa...O...nepolulara, o singuratica care se agata de el..Mi as dori din tot sufletul sa schimb asta..macar pt mine sa o fac, nu pt el..

Multumesc mult pentru sfaturi :*:*:*
alinuta2
Postat pe 7 August 2008 20:34
Ce sa zic...ciudat prieten...dupa 8 luni? eu cik eram cu un tip din alt oras, in care urmeaza sa si merg la faculta. si neam combinat acum vreo...luna si ceva. ultima data lam sunat saptamana trecuta sal anunt de intrarea mea la faculta, a fost parca mai sec, a zis ca mai vb nush ce, numa sa apuce ca era la lucru si in general e f ocupat. nu a mai dat semne de viata deci...ce sa mai zic eu dupa nici 2 luni? is patita si cu altii dar el, chiar ma ajutat sa uit alt tip pe care nu il putusem uita de un an, in doar 2 zile...cred ca mam inlove again...
Mada11
Postat pe 7 August 2008 22:43
"Imi zice cien si mie de cand AU ajuns BARBATII sa conduca in halul asta o relatie?? De udne pana unde a ajuns o fata frumoasa sa se roage de un tip, sa petreaca timp cu ea???"
De cand am inceput noi sa-i lasam..Pleaca de langa el,incearca sa faci asta acum,cat simti ca poti,pt ca el nu se va schimba,numai o minune va putea face asta,si acea minune nu esti tu..iti garantez ca el te va impinge atata timp cat tu te vei milogi de el..pt ca tu ii arati ca are aceasta putere..Pleaca acum,pt ca daca mai astepti si o va face el,vei suferi,mai rau ca acum..
buburuza22
Postat pe 8 August 2008 15:20
vrba lui geo...te tine pentru ciucurel....dar ma mir ca te cauta decat o data pe saptamana.la varsta lui ar trebui sa fie mai des

Postat pe 9 August 2008 02:52
De la: ramonaanca, la data 2008-08-01 13:23:04draga mea,eu zic ca esti tanara si nu meriti un asa om linga tine,daca acum face asa,cum va fi dupa 10 ani??????? te pup si nu dispera
10 ani?????????????????????????omu nu o mai suporta cum!!!!daca este ca unele pe care le stiu io si care spun TE iubesc chiar inainte de
"inceput" ie clar....omu ie pusti ,nu stie cu ce se mananca,vrea decat sa se descarceeeee!!!!!!!nu vrea sa i se ia oxigenul tzs...10 ani....
fereasca dumnezeu..esti foarte tanara draga domnisoara,stiu ca sunt crud dar asta este realitatea .cauta pe alcineva caruia sa te daruiesti ca tipu nu are timp.se uita la desene animate.

Postat pe 9 August 2008 02:59
ori nu este interesat de ceva serios fiind tanar si infantil, ori este implicat in mai multe relatii.esti tanara si ai timp.vei gasi cu siguranta pe cineva nerabdator sa te tina in brate de fiecare data cand vrei tu.cu siguranta cineva te cauta acolo in lume deja.
sper din suflet ca vorbele noastre sa te ajute si astept cu nerabdare sa aud de imbunatatiri in viata ta.

Postat pe 9 August 2008 04:36
Oooooo ce lume saritoare pe aici . Mutlumesc mult pentru sfaturi ( din nou)
alinuta2
Postat pe 9 August 2008 13:57
Cea mai buna razbunare,daac tot vreio sa te racoresti e indiferenta!Daca te razbuni in alt mod,tot tie iti faci rau! Calca-ti pe inima si ignora-l o perioada si va deveni brusc foarte interesat sa te aiba in preajma!
janice18
Postat pe 9 August 2008 21:50
De la: mic_negru_si_urat, la data 2008-08-09 02:52:49vrba lui geo...te tine pentru ciucurel....dar ma mir ca te cauta decat o data pe saptamana.la varsta lui ar trebui sa fie mai des

Mai des- cu siguranta, dar de ce cu aceeasi?
Poate are de ales...;
In ce zi esti programata?
G_I_JOE
Postat pe 12 August 2008 15:21
am deschis un topic asemanator, situatia e asemanatoare cu cea a unei prietene ale mele - fugi.
Laurelin
Postat pe 13 August 2008 13:05
Hehe eu stiu bine ce inseamna sa joci un asemenea joc ca Lineage.
Eu personal ( o sa radeti poate ) ma joc Anarchy-Online ... care la fel ca si Lineage si WOW sau Age Of Conan sunt niste jocuri unde daca nu te joci minim 10 ore pe zi ... nu are sens sa te mai joci ca esti degeaba. Dar in cazul meu desi pe 25 august acuma implinim si noi 8 luni ... cand vine Alina la mine ( coincidenta de nume :P ) uit de joc instant ... si totul se invarte in jurul ei ... ea este soarele si luna mea :) ...
Deci ca o parerea a unui tip ce se stie foarte bine ce inseamna un joc tip MMORPG ... "leave him as fast as you can and dont look back at all"

Have fun !!!
Octav
Postat pe 13 August 2008 13:24
nu IMI VINE SA CRED CA AM PRIMIT ACELASI SFAT CA AMJORITATEA.. SI ACESTA FIIND: 'SA IL LAS' DE LA UN TIP CARE JOACA TOT Lineage..sau cea de genul. Incep sa cred ca situatia ma depaseste.. Sunt asa de plictisoare? :)) Nu pot sa fiu si eu..macar soarele lui :D. oricum multumesc pentru sfat. :*
alinuta2
Postat pe 13 August 2008 17:08
alinuta2, chiar daca citind aceste mesaje ti-e greu sa-l parasesti, ar fi bine sa o faci repede. E mai bine ptr tine sa-i dai papucii decit sa ti-i dea el tie. Gindeste-te ca esti o tipa frumoasa, tinara si ca poti alege sa fii cu cineva care sa te aprecieze. Si nu mai spune ca nu poti fi fericita ptr ca pustiul nu te baga in seama. Fericirea si starea ta de bine nu vin numai dintr-o relatie. Gindeste-te ca el doar iti incetineste ...ascensiunea ta catre stele ca sa ma exprim astfel. Vezi-ti de drum! Viata iti va oferi multe ocazii de a intilni chiar pe acela ptr care sa-i fii soarele in jurul caruia sa se invirta.
incepator32
Postat pe 14 August 2008 08:45
Dupã cum l-ai descris, el pare a fi un "obosit din naºtere". Tu îi ceri practic sã iasã din lâncezeala lui ºi sã se implice în relaþia voastrã. E prea mult ceea ce-i ceri. Comoditatea, lipsa de voinþã, lenea cronicã sunt mult mai plãcute ºi de aceea se simte "sufocat" de prezenþa ta. Tu vrei sã aduci viaþã într-o zonã inertã ºi sã-l scoþi din lumea lui cãlduþã, liniºtitã, virtualã. E mai greu sã-þi dea "shut down" atunci când nu mai are chef de... nimic ºi de aceea apar probleme. O femeie gonflabilã s-ar putea sã fie mai pe placul sãu.
adicon
Postat pe 14 August 2008 09:16
De la: alinuta2, la data 2008-08-13 17:08:37nu IMI VINE SA CRED CA AM PRIMIT ACELASI SFAT CA AMJORITATEA.. SI ACESTA FIIND: 'SA IL LAS' DE LA UN TIP CARE JOACA TOT Lineage..sau cea de genul. Incep sa cred ca situatia ma depaseste.. Sunt asa de plictisoare? :)) Nu pot sa fiu si eu..macar soarele lui :D. oricum multumesc pentru sfat. :*
cu siguranta nu esti soarele lui.mai de graba umezeala care la nevoie se cunoaste

Postat pe 14 August 2008 18:01
NORMAL ca poti sa te razbuni;)))
nu ii zici nimic, si e timpu pentru iesiri in oras si de flirtrat cu toti baietii care iti ies in cale....crede-ma orgoliu lui nu are cum sa nu fie atins;)

iar asta pentru tine va fi o vacanta libera, si incet il vei uita, cheamati prietenii, umpleti timpu(shopping , petreceri, fa o schimbare de look;))

P.S. Punctul G al femeii este la sfarsitul cuvantului SHPPING
miekee
Postat pe 15 August 2008 11:02
De la: miekee, la data 2008-08-15 11:02:00NORMAL ca poti sa te razbuni;)))
nu ii zici nimic, si e timpu pentru iesiri in oras si de flirtrat cu toti baietii care iti ies in cale....crede-ma orgoliu lui nu are cum sa nu fie atins;)

iar asta pentru tine va fi o vacanta libera, si incet il vei uita, cheamati prietenii, umpleti timpu(shopping , petreceri, fa o schimbare de look;))

P.S. Punctul G al femeii este la sfarsitul cuvantului SHPPING

Repede- cu razbunarea!
De ce nu ma mira?
In cate 'thread-uri" am intrat- in mai toate cineva ( si nu aceeasi persoana) dorea sau instiga la razbunare!
Imi aduce aminte de bancul cu tipa inselata de sot cu vecina, si care se duce la sotul aceleia, si ii spune: Stii , uite ce se intampla; Vreau razbunare!!! Dupa 4-5 zile "razbunari" dese si apasate tipul ii zice: Uite, draga, eu m-as mai razbuna...dar....nu mai am pic de "ura"in mine :-))
G_I_JOE
Postat pe 15 August 2008 14:19
DE cate ori sa ziccc...NU am prieteni..nu am cu cine sa ies la mall..sau mai stiu eu....:D e chiar asa de rgeu de intneles;)..NU am de unde sa ii scot sa imi petrec timpul..cea ami mare parte a timpului o petrec in casa singura...si cam atat:))...Si nici firfirei deocamdata...nu amr eusit sa imi gasesc job stabil....mai lucrez din cand in cand ca hostess...
alinuta2
Postat pe 15 August 2008 16:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau pareri 23 De la: kudika056476 9 Noiembrie 2009 20:20
eficienta anticonceptionalelor 6 De la: ZuZu24 16 Aprilie 2009 21:07
Carduri de sanatate in sistemul privat 156 De la: calutul 28 Ianuarie 2011 20:41
ce simte cu adevarat?? 13 De la: darksukkubus69 25 Decembrie 2009 20:47
Femeie crestina , barbat musulman credeti ca este o problema? 52 De la: c807 18 Iunie 2010 22:47