Setari Cookie-uri

Ce pot sa fac......................

nu te gandi ca e greu de una singura, eu am facut asta de 2 ori, singura, si a fost foarte bine

am gasit intai serviciul, m-au chemat peste 1 luna sa incep si am avut exact 1 luna sa imi gasesc chirie. m-am agitat, am avut o luna grea dar am gasit un apartament, si pe urma am gasit si alt sotz

nu strica sa incerci, nu pune raul inainte, pana la urma nu ai ce pierde...nu stai in strada deocamdata, deci daca nu gasesti trebe gasita alta solutie...dar mai bine incerci tu pana nu te scoate el sau mai stii ce idei ii vin...daca a inceput sa se comporte asa....
DayC
Postat pe 9 August 2009 17:55
De la: _Vecina_, la data 2009-08-01 21:14:05...As vrea sa divortez de el ..stiu sigur ca asta as face ...insa singura nu ma pot descurca sa imi cresc copilul..sa ii asigur tot ce trebuie..mai ales o locuinta...De ce?? pt ca am un salariu care nu imi permite!! deci ..eu ma simt condamnata sa stau langa asemenea om..pt ca altfel risc sa imi pierd copilul pt ca nu am conditii de una singura....
ce sa fac??? Ma simt intr-o situatie fara iesire....
Va multumesc daca m-ati citit iar un sfat din partea voastra e bine primit!!


Offf... unde scrie ca iubirea e un sac fara fund? Asta e... s-a terminat, desi ti-ai fi dorit sa tina toata viata! Da-i liber sa-si traiasca viata si fa si tu la fel cu a ta! Nu mai impartiti aceeasi viata, dar asta nu inseamna ca nu puteti imparti aceeasi casa, cat si cresterea copilului. Eu cred ca puteti stabili niste reguli in privinta asta, de comun acord. Cat despre mutatul in alta locuinta... o vei face atunci cand iti va permite situatia financiara.
Desi pare cinic, este o alternativa... altfel ajungeti sa va pierdeti orice urma de respect unul fata de celalalt.
Din cauza problemei locative, nu trebuie sa te umilesti in patul unui om care nu te mai iubeste si pentru care nici tu nu mai simti nimic mai mult decat repulsie. Cu putina tarie de caracter, se poate depasi situatia cu demnitate!
Bafta multa!

P.S. Oricat de tare te-ar durea, nu te umili in fata lui si nu-l lasa sa-ti citeasca durerea... uimeste-l cu luciditatea ta!

Postat pe 10 August 2009 14:57
Am citit tot.....tre sa gandesc bine inainte de a pune ceva in practica pt ca am si copilasul dupa mine...stiu si ca ar urma sa fiu hartuita de familia lui pt copil....tre sa recunosc ca sunt f dezorientata...
_Vecina_
Postat pe 11 August 2009 21:23
Este intr-adevar o situatie complicata pe de-o parte si foarte dureroasa pe de alta parte .Un lucru este cert :langa acest om nu se merita sa mai stai si nici copilul tau nu merita sa aibe o astfel viata langa un astfel de tata pe care nu l-a interesat nici de tine nici de copil.Parerea mea este ca daca mai continui sa stai langa el viata ta va deveni din ce in ce mai grea si mai dificil de suportat.Cred ca ar trebui sa incerci sa gasesti ajutor si din partea rudelor sau din partea prietenilor care ti-ar putea intinde o mana de ajutor , si sa incerci sa-ti gasesti si o alta sursa de venit poate ceva suplimentar sau sa te ajute cineva o perioada.Motive de divort probabil sunt suficiente , si nu cred ca cineva i-ar incredinta copilul lui in conditiile in care el are un comportament de o moralitate indoielnica..In rest iti doresc sanatate si putere sa suporti toate aceste lucruri si sper sa le treci cu bine
CKRISS
Postat pe 11 August 2009 22:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SALON MASAJ TANTRIC 12 De la: tzekel 28 Februarie 2012 09:24
BUNA 2 De la: Indiana_Jones 20 Octombrie 2011 21:20
Yahoo Messenger 8 De la: yumy 8 Iulie 2011 12:14
AMOR 13 De la: kudika318477 24 Septembrie 2010 21:57
oare ma iubeste? 30 De la: Kamitzu_15 6 Februarie 2011 21:10