Setari Cookie-uri

Un sfat

E prima data cand postez pe acest forum, dar simt nevoia sa aud si parerea altor persoane. Poate imi puteti da un sfat. :)
Am 28 de ani, el are 30.Suntem impreuna de 1 an si 3 luni. Cand l-am cunoscut el abia terminase o relatie ce a durat 6 luni ( 6 luni in care s-au cunoscut, s-au casatorit si s-au si despartit). Am inteles ca trecea printr-o perioada grea, asa ca am fost alaturi de el mereu.
Acum 6 luni am observat o schimbare in comportamentul lui: a devenit mai distant, nu ne mai vedeam la fel de des, primea telefoane si imi spunea ca nu stie cine il suna, ca de fapt suna lumea aiurea. Am fost sigura ca ma inseala, asa ca, intr-o seara ( cand am banuit ca el se vazuse cu cealalta) i-am spus ca am aflat totul, ca o prietena l-a vazut cu cealalta. A recunoscut si a spus, bineinteles , ca nu e nimic serios. Nu am vrut sa il mai vad, insa nici nu am acceptat sa pierd asa usor. Nu am putut concepe faptul ca il dau celeilalte pe tava.
Intre timp m-a sunat si mama lui (o intalnisem o singura data pana atunci) care mi-a spus ca ma apreciaza foarte mult, ca fiul ei nu a avut nicioadata o perioada asa de linistita ca cea in care fusese cu mine si m-a rugat sa ii mai dau o sansa. Acest lucru m-a ambitionat si mai tare si nu am renuntat. El a renuntat sa se mai vada cu cealalta si a urmat o perioada extraordinara. Nici la inceputul relatiei noastre nu era asa de tandru si dragastos cu mine. I-am cunoscut mai bine familia, lucrurile pareau perfecte. Spun pareau pentru ca in urma cu cateva saptamani .....surpiza!....a inceput sa fie iar morocanos, parca nimic nu ii mai place, dragoste facem din ce in ce mai rar.... E drept ca am avut amandoi o perioada mai stresanta la serviciu, dar.....de obicei intuitia nu ma inseala. Nu stiu ce sa mai fac. De discutat cu el nu prea pot sa discut pentru ca e o persoana introvertita si foarte rar spune ceea ce gandeste. Il iubesc foarte mult, dar simt ca nu mai pot trece din nou peste infidelitatea lui.
Am nevoie de un sfat!
nicolle_b
Postat pe 27 Iunie 2011 19:04
Cobra09
Postat pe 27 Iunie 2011 19:10
6 luni...cam atat dureaza la baiatul tau indragosteala...ce sfat iti doresti?...va pleca el oricum
miss_darine
Postat pe 27 Iunie 2011 19:16
De la: ionela0726, la data 2011-06-27 19:04:53 E prima data cand postez pe acest forum, dar simt nevoia sa aud si parerea altor persoane. Poate imi puteti da un sfat. :)

Il iubesc foarte mult, dar simt ca nu mai pot trece din nou peste infidelitatea lui.
Am nevoie de un sfat!


Daca vei trece acum va trebui sa accepti ca asta va fi viata ta. Asta daca nu va pleca singurel...
Incearca totusi sa ai o discutie cu el, indiferent cat este de stresat , obosit sau introvertit.
Nu te baza pe simpatia mamei lui. Nu uita ca mai aproape sta maieul decat camasa


_vio_
Postat pe 27 Iunie 2011 20:25
De la: ionela0726, la data 2011-06-27 19:04:53 E prima data cand postez pe acest forum, dar simt nevoia sa aud si parerea altor persoane. Poate imi puteti da un sfat. :)
Am 28 de ani, el are 30.Suntem impreuna de 1 an si 3 luni. Cand l-am cunoscut el abia terminase o relatie ce a durat 6 luni ( 6 luni in care s-au cunoscut, s-au casatorit si s-au si despartit). Am inteles ca trecea printr-o perioada grea, asa ca am fost alaturi de el mereu.
Acum 6 luni am observat o schimbare in comportamentul lui: a devenit mai distant, nu ne mai vedeam la fel de des, primea telefoane si imi spunea ca nu stie cine il suna, ca de fapt suna lumea aiurea. Am fost sigura ca ma inseala, asa ca, intr-o seara ( cand am banuit ca el se vazuse cu cealalta) i-am spus ca am aflat totul, ca o prietena l-a vazut cu cealalta. A recunoscut si a spus, bineinteles , ca nu e nimic serios. Nu am vrut sa il mai vad, insa nici nu am acceptat sa pierd asa usor. Nu am putut concepe faptul ca il dau celeilalte pe tava.
Intre timp m-a sunat si mama lui (o intalnisem o singura data pana atunci) care mi-a spus ca ma apreciaza foarte mult, ca fiul ei nu a avut nicioadata o perioada asa de linistita ca cea in care fusese cu mine si m-a rugat sa ii mai dau o sansa. Acest lucru m-a ambitionat si mai tare si nu am renuntat. El a renuntat sa se mai vada cu cealalta si a urmat o perioada extraordinara. Nici la inceputul relatiei noastre nu era asa de tandru si dragastos cu mine. I-am cunoscut mai bine familia, lucrurile pareau perfecte. Spun pareau pentru ca in urma cu cateva saptamani .....surpiza!....a inceput sa fie iar morocanos, parca nimic nu ii mai place, dragoste facem din ce in ce mai rar.... E drept ca am avut amandoi o perioada mai stresanta la serviciu, dar.....de obicei intuitia nu ma inseala. Nu stiu ce sa mai fac. De discutat cu el nu prea pot sa discut pentru ca e o persoana introvertita si foarte rar spune ceea ce gandeste. Il iubesc foarte mult, dar simt ca nu mai pot trece din nou peste infidelitatea lui.
Am nevoie de un sfat!


Nu stiai ca dupa prima, vine si a doua?
Eu tot n-am inteles care a fost motivul pentru care l-ai iertat prima data? Doar pentru ca a intervenit mama lui?
Ah, o sa-mi spui pentru ca-l iubeai!
Si acum il iubesti. Si vei trece din nou peste infidelitatea lui, va fi iar o perioada de vis si tot asa. Pana cand te vei trezi "mult prea batrana", dar la fel de hotarata sa nu i-l dai pe tava alteia. De parca l-ar lua cineva cu forta, nu s-ar duce el de placere.
rashela
Postat pe 27 Iunie 2011 20:33
Pai tu cum ai putut sa te implici intr-o relatie cu un tip care in 6 luni a cunoscut o fata, s-a casatorit si a si divortat de ea ? Nu te-ai gandit unpic ca poate e dus cu sorcova tipul ? Meriti sa te insele si sa suferi daca tu te complici cu un astfel de baiat. Eu zic sa il lasi sa-si vada de viata lui si sa-ti gasesti un tip serios.
Baiat_virgin
Postat pe 27 Iunie 2011 20:33
@ionela
Pariu ca poti sa iesi din nebunia asta ?Trebuie doar sa vrei.
nicossia
Postat pe 27 Iunie 2011 20:45
Lasa-l si gaseste-ti un om normal. Probabil ca asta e firea lui, ii place sa umble din floare in floare... Un barbat care se casatoreste in sase luni si reuseste sa si divorteze, e clar ca are o problema... Probabil ca e imatur si instabil emotional din moment ce nu e in stare sa fie fidel intr-o relatie, si simte mereu nevoia sa calce stramb. Daca tie iti place asa, sa fii mereu inselata, treaba ta...dar eu cred ca asta nu e viata. Daca esti adepta relatiilor deschise, in care fiecare isi vede de viata lui, go ahead... Daca vrei o relatie normala insa, nu te-as sfatui sa continui.
Micaell
Postat pe 28 Iunie 2011 08:38
Am fost si eu inselata o data, am iertat, insa nimic nu a mai fost la fel...e urat cand relatia nu se mai bazeaza pe incredere si te gandesti in orice moment ca te poate insela din nou. Eu am pus capat relatiei respective....deci...
geo_smn
Postat pe 28 Iunie 2011 11:38
"Cand l-am cunoscut el abia terminase o relatie ce a durat 6 luni " Fataaaaaaaaaaaaaaaa omul se casatorise nu avea o relatie , chiar daca asa a prezentat-o.

Initial sunt convinsa ca i-ai placut deoarece avea nevoie de cineva care sa il ajute sa treaca peste rusinea cu nunta , dar cand s-a dezmeticit a scapat in lalele. A inselat prima data.Vrei sa il mai intelegi si a doua oara? Fugiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!
motzko
Postat pe 28 Iunie 2011 16:33
Multumesc mult de tot pentru sfaturi!.Stiu ce trebuie sa fac, desi imi este foarte greu.

Vreau sa fac niste precizari pentru Motzko:
-din cate stiu eu, casatoria presupune o relatie, fie ea buna sau nu
-nu am fost implicata cu nimic in despartirea lor, pe el cunoscandu-l ulterior
-consider ca daca ai avut nesansa sa treci printr-un divort nu trebuie sa fii blamat/a de toti si ai tot dreptul sa iti refaci viata cu altcineva( indiferent ca e vorba despre o persoana care a mai fost casatorita sau nu)
Am avut prea multa incredere in el....but, life goes on!
nicolle_b
Postat pe 28 Iunie 2011 17:33
Ptr. Nicolle . Dragutzo prin ce treci tu acum , am trecut si eu si mai putin cu inselatul. Si eu am gandit ca si tine si am spus ca nu trebuie sa fii blamat. Dar a insela nu tine decat de caracterul omului.Scenariul meu e urmatorul: Eu zic ca o va mai face deoarece tu ai fost o carja pentru el nu o alegere.Si ca orice carja, cand baiatul va incepe sa mearga pe propriile picioare, stii ce urmeaza. A actionat la impuls cand s-a insurat si la impuls si cand a inceput cu tine. Asa se explica inselatul. E doar o ipoteza.Poate ca tu esti dragostea lui, si va ramane cu tine toata viata, ceea ce iti doresc.
motzko
Postat pe 28 Iunie 2011 17:44
Motzko, am facut comentariul de mai sus crezand ca ai avut impresia ca as fi avut vreo legatura cu despartirea lor. Imi pare rau ca ai trecut si tu prin ce trec eu. Sper ca, intre timp, ai imtalnit omul potrivit si esti fericita!
nicolle_b
Postat pe 28 Iunie 2011 18:03
pune-i bagajul la usa ...pana nu trece prea mult timp ...c astepti sa isi faca o colectie d aventuri ?? Bat la pariu k meriti mai mult d atat !
frenchiegirl
Postat pe 30 Iunie 2011 15:28
bitch pune si tu o poza cu tine si daca esti misto te scot eu in oras ...pop
animallover
Postat pe 30 Iunie 2011 15:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-a inselat dar nu stiu ce sa ma fac cu el... 12 De la: DyScorpio 5 Octombrie 2011 22:29
Ajutor!!! 13 De la: brun3tu 28 Noiembrie 2010 16:24
merita sa ierti barbatul care inseala? 218 De la: kudika049663 15 Iulie 2013 13:01
AM NEVOIE DE UN SFAT!!! 2 De la: nadiuta25 21 Martie 2015 07:40
Ajutoor 11 De la: Tharr 29 Aprilie 2011 22:25