Setari Cookie-uri

inselata

buna seara tuturor! mi am luat inima in dinti si vreau sa aud si parerile altora despre problema mea. Sunt impreuna cu iubitul meu de aproape 5 ani de zile... a fost primul barbat ,si singurul din viata mea... pt el insa am fost doar prima , ca singura n am ramas,,,problema e urmatoarea... cand eram la inceput in primul an el pleca in vacanta intr o alta localitate (relatia noastra nu era f legata, eu plecam cu parintii , el singur la rude) si prefera sa ma insele , nu trupeste , dar ca orice adolescent aflat la varsta teribilismului . Logic pana la urma s- a intamplat si ce m a schimbat intr o pers pe care nu o mai recunosc . M a inselat sexual...Era intr o vacanta de vara ...eu la mine in oras , el la tara... eu stateam in casa , nu ieseam sa nu se supere, el mi a jurat ca inainte sa plece nu o sa ma insele pt ca are de ce... dar m a inselat...cu o fata dornica de senzatii tari ,ca sa fiu ironica. a cunoscut o acolo , a stat 6 zile cu ea si a rezolvat o imediat. Dupa ce si a facut treaba a avut o relevatie... ca nu a fost bine ...ca n a simtit aceeasi caldura ( sunt vb lui ) si a tinut cat a tinut in el si dupa cateva luni s a decis sa mi spuna plangand ce a facut . ceea ce n a fost bine pt mine...logic ca am decis sa l iert, o data iarta oricine in viata,dar m a schimabt enorm, ne a schimbat enorm relatia. dupa ce am aflat am facut tampenia sa ma cobor la mintea acelei fete l am ugat sa o sune sa am o conversatie "amabila" cu ea...ceea ce a pus sare pe rana mai rau.problema e ca dupa atata timp ap 4 ani , eu nu pot uita ...m am schimbat. ma enervez din orice , toata lumea e rea , falsa in ochii mei, ca sa numai spun cat de geloasa am devenit ,daca il vad ca vb cu vreo femeie incep s tremur de nervi.. tot tp ma gandesc de ce? ce a avut ea? cu ce am gresit eu atunci ? incerc tot tp sa fiu mai buna...dar nu mi iese.vreau doar sa uit ,,,atata...as vrea sa merg la un pshiholog...pt ca eu pe omul asta chiar il iubesc... ps : de atunci nu m a mai inselat niciodata de asta sunt f sigura...
kudika057561
Postat pe 6 August 2009 01:04
vina nu o are tipa asta....vina este a lui ca sa dus....este greu sa ierti..greu sa uiti....poate va trebuie o pauza sa iti pui ordine in ginduri...asta asi face eu daca asi fi in locul tau
si daca in acest timp crezi ca merita sa continui...ramai cu el....daca nu viata merge inainte
mikela_my
Postat pe 6 August 2009 12:18
De la: kudika057561, la data 2009-08-06 01:04:05buna seara tuturor! mi am luat inima in dinti si vreau sa aud si parerile altora despre problema mea. Sunt impreuna cu iubitul meu de aproape 5 ani de zile... a fost primul barbat ,si singurul din viata mea... pt el insa am fost doar prima , ca singura n am ramas,,,problema e urmatoarea... cand eram la inceput in primul an el pleca in vacanta intr o alta localitate (relatia noastra nu era f legata, eu plecam cu parintii , el singur la rude) si prefera sa ma insele , nu trupeste , dar ca orice adolescent aflat la varsta teribilismului . Logic pana la urma s- a intamplat si ce m a schimbat intr o pers pe care nu o mai recunosc . M a inselat sexual...Era intr o vacanta de vara ...eu la mine in oras , el la tara... eu stateam in casa , nu ieseam sa nu se supere, el mi a jurat ca inainte sa plece nu o sa ma insele pt ca are de ce... dar m a inselat...cu o fata dornica de senzatii tari ,ca sa fiu ironica. a cunoscut o acolo , a stat 6 zile cu ea si a rezolvat o imediat. Dupa ce si a facut treaba a avut o relevatie... ca nu a fost bine ...ca n a simtit aceeasi caldura ( sunt vb lui ) si a tinut cat a tinut in el si dupa cateva luni s a decis sa mi spuna plangand ce a facut . ceea ce n a fost bine pt mine...logic ca am decis sa l iert, o data iarta oricine in viata,dar m a schimabt enorm, ne a schimbat enorm relatia. dupa ce am aflat am facut tampenia sa ma cobor la mintea acelei fete l am ugat sa o sune sa am o conversatie "amabila" cu ea...ceea ce a pus sare pe rana mai rau.problema e ca dupa atata timp ap 4 ani , eu nu pot uita ...m am schimbat. ma enervez din orice , toata lumea e rea , falsa in ochii mei, ca sa numai spun cat de geloasa am devenit ,daca il vad ca vb cu vreo femeie incep s tremur de nervi.. tot tp ma gandesc de ce? ce a avut ea? cu ce am gresit eu atunci ? incerc tot tp sa fiu mai buna...dar nu mi iese.vreau doar sa uit ,,,atata...as vrea sa merg la un pshiholog...pt ca eu pe omul asta chiar il iubesc... ps : de atunci nu m a mai inselat niciodata de asta sunt f sigura...



cate topice ai deschis fata mea cu acelasi subiect?
anybody
Postat pe 6 August 2009 12:21
eu am fost7 ani cu un tip care la fel ma inselase.tot asa imposibila devenisem ca si tine.nu imi placea ce mi se intampla si am decis sa plec in alt oras in scopul de a studia .si asa s a intamplat.si el e cu altcineva si eu cu altcineva si baiatul cu care sunht e total diferit si la telefon vb bcu ex ul si sunt fffffffff linistita.nu merita sa te opresti la unul,sunt prea multi barbati si ai de unde alege.ps nici eu nu l am iertat pe ex..................
kudika020491
Postat pe 25 August 2009 16:36
este de apreciat ca el ti-a spus ce s-a intamplat, inseamna ca ii pare cu adevarat rau si nu cred ca ar mai face....si nu te mai gandi la aia...e o parasuta. Am patit si eu ceva asemanator dar am trecut peste, acum suntem casatoriti si suntem fericiti. Tot ce trebuie sa faci este sa uiti, sa nu-ti mai aduci aminte, sa te gandesti ca el este cu tine, deci pe tine te iubeste. Am trecut si eu prin fazele astea, aproape ca inebunisem, o luasem razna tot asa vroiam sa merg la psiholog, nu ma puteam odihni de ganduri dar a trebuit sa iau o decizie ori se termina totul ori dau totul uitarii ca sa putem continua relatia. Se pre ca am luat decizia corecta, am dat totul uitarii, bine...el s-a schimbat foarte mult si suntem mai fericiti ca niciodata. Daca as sta sa ma gandesc la ce a fost as suferi si acum foarte mult...si chiar nu are rost din moment ce el mi-a dovedit ca a fost o greseala.
dyana_nicole
Postat pe 26 August 2009 15:52
pai,daca ti-a spus el si ti-a cerut iertare e clar ca ii pare rau!
fiind tanar,a vrut sa vada cum e si cu alta,atata tot,s-a lasat dus de val;
dar sunt sigura ca te iubeste;
cauta ajutor la un psiholog;
merita sa il ierti cred;
oricine poate gresi o data...ti-a si marturisit...
sayuri_m
Postat pe 26 August 2009 17:33
si pe mine m a inselat,adica a avut o relatie de 6 lunit si l am iertat.am crezut ca nu o v a mai face dar el s a intalnit mereu cu EA si cu multe altele doar pt sex.dar ce conteaza?cand l am inselat si eu,doar pt sex o data...a uitat toate greselile mele si acum eu sunt vinovata pt tot.adica daca el o facea,eu de ce nu?daca a facut o o data o va face mereu(exista ffff mici exceptii)....ori il accepti asa ori il lasi sa si vada de viata lui fara tine.barbatii nu vor regreta niciodata nimic!eu am ajuns la coafor vrand sa ma tund ca ea,am inceput sa gatesc mai mult si mai diversificat,in fine multe lucruri care mi se parea mie ca le admira el la ea.ma obseda!si pt ce??el tot la ea se ducea indiferent ce faceam....nu uita sunt si exceptii.ai grija ce ti doresti ca ti se va indeplini
crsfmv
Postat pe 26 August 2009 20:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE ATI FACE DACA RELATIA SENTIMENTALA DUREAZA DE PREA MULT TIMP DAR NU DEVINE OFICIALA? 45 De la: kudika044610 24 Iulie 2009 00:19
Cum ar trebui sa fie sotia ideala? 25 De la: alexandra_n 29 Mai 2009 12:35
viriil -nu cred 14 De la: gratuit89 30 Noiembrie 2009 21:53
vreau un sfat urgent 40 De la: KUDIKUL18 19 Aprilie 2011 05:48
cum seduci un baiat de 15 ani? 182 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:53