Setari Cookie-uri

sa ascult sufletul ... sau nu


Incerc sa imi gasesc raspunsuri la intrebarile sufletului meu ...
In urma cu 6 luni sotul a intalnit o parte de "suflet " la o fata si a inceput o poveste de dragoste cu aceia ... poveste lunga si grea... El zice ca ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda, ca ii aduc liniste si echilibru, ca ma iubeste ... dar o iubeste si pe ea... si nu vrea sa renunte nici la iubirea pe care a gasit-o acum..
il iubesc cu tot sufletul... la fel ca in prima zi , si in fiecare zi mai mult... dar o parte din suflet imi zice sa il las ... ca nu mai are nevoie de mie... alta parte din sufet imi zice sa raman....
nu mai este mult si acea fata o sa se mute la noi ... si o sa fiu o figurina prin casa....
imi cunosc si defectele si calitatile si nu imi este rusine sa le recunosc ... oricum dau vina pe mine pentru ca sa ajuns aici ... si atat de departe , ca nu am avut puterea sa rup de la inceput ... suntem impreuna de 13 ani si avem o fetita de 10, ... am trecut impreuna si prin bune si prin rele si nimeni nu ne-a ajutat ... am facut si realizat singuri ... nu imi este frica dde singuratate si am incredere in puterile mele ... de a reusi ceia ce imi propun... dar .. sufletul meu este la el ..si inca il iubesc

nu mai stiu cum sa imi ascult sufletul...
fluturass1
Postat pe 1 Septembrie 2009 23:22
Nu stiu ce spune sufletul tau dar eu daca as fi in locul tau l-as face pachet si l-as trimite la sufletul sau pereche cu toata iubirea !

Mai multe nu mai zic pentru ca nu are rost ,deja esti constienta de ce urmeaza daca vei fi de acord cu mutatul ei in casa voastra
iris_4_ever
Postat pe 2 Septembrie 2009 06:36
nu inteleg ...cum sa se mute la voi??? ...ok... luam in calcul aceasta ipoteza...cum dumnezeu vei suporta asta?? dar copilul?? ce va intelege el din asta??? nu stiu...tu vei decide, categoric..dar ...te rog ai grija de tine si mai ales de sifletul tau...
geanigi
Postat pe 2 Septembrie 2009 10:23
interesant!
si o sa se sacrifice sa se imparta intre voi 2 noaptea,nu?
imi este mila de el saracu..cum o sa faca fata?

si daca se poate si cu p..a in cu.r si cu sufletul in rai..de ce nu!
ironia
Postat pe 2 Septembrie 2009 10:39
De la: fluturass1, la data 2009-09-01 23:22:08
Incerc sa imi gasesc raspunsuri la intrebarile sufletului meu ...
In urma cu 6 luni sotul a intalnit o parte de "suflet " la o fata si a inceput o poveste de dragoste cu aceia ... poveste lunga si grea... El zice ca ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda, ca ii aduc liniste si echilibru, ca ma iubeste ... dar o iubeste si pe ea... si nu vrea sa renunte nici la iubirea pe care a gasit-o acum..
il iubesc cu tot sufletul... la fel ca in prima zi , si in fiecare zi mai mult... dar o parte din suflet imi zice sa il las ... ca nu mai are nevoie de mie... alta parte din sufet imi zice sa raman....
nu mai este mult si acea fata o sa se mute la noi ... si o sa fiu o figurina prin casa....
imi cunosc si defectele si calitatile si nu imi este rusine sa le recunosc ... oricum dau vina pe mine pentru ca sa ajuns aici ... si atat de departe , ca nu am avut puterea sa rup de la inceput ... suntem impreuna de 13 ani si avem o fetita de 10, ... am trecut impreuna si prin bune si prin rele si nimeni nu ne-a ajutat ... am facut si realizat singuri ... nu imi este frica dde singuratate si am incredere in puterile mele ... de a reusi ceia ce imi propun... dar .. sufletul meu este la el ..si inca il iubesc

nu mai stiu cum sa imi ascult sufletul...


E aberant si umilitor.trimite-l la amanta cu tot cu acuzatiile lui ,de ce sa fii numai tu de vina ca s-a ajuns aici? Nu cumva o relatie se duce in doi?El ce a facut sa nu se ajunga aici? A fugit repede la alta.

Postat pe 3 Septembrie 2009 10:32
Poi,la voi in casa se face harem?Asta isi doreste sotul tau?Ce exemplu dati fetitei voastre?
Pur si simplu e imoral ce-ti cere sotul tau si nu-i ok dak accepti,mai bn pune-l sa alega si gata.Orice decizia ia respect-o si veziti de viata ta.U te gandeste sa stati amandoua in aceiasi casa sa impartiti sotul o noapte una o noapte cealalta.Mai presus de el esti tu asa da-l incolo oricat l-ai iubi nu accepta sa te umileasca
capriciosa
Postat pe 3 Septembrie 2009 10:37
E o situatie aberanta. Una era daca el se muta la amanta si te lasa in pace, pe tine si pe copil, alta este sa ti-o aduca pe cap, intr-un "menage a trois". Ce "suflet" si ce sa-l mai asculti, ca nu mai ai ce? Da fuga la avocat si intenteaza-i actiune de divort degeneratului, ca sa obtii o pensie alimentara si dreptul asupra casei, (acum depinde pe numele cui este casa, etc.), dar gandeste-te la copil, ca el e important pentru tine, in faza asta si copilul e viitorul tau si pe el te vei baza mai tarziu, ca sotul te-a tradat de mult. Vezi sa nu faca deja un copil si cu amanta, ca pe urma nu mai vrea sa stie de al tau. Oricum, e bine sa scapi de "sot" cat mai repede si sa ai propria ta locuinta, ca sa fiti in siguranta, tu si copilul. Pe urma, avand liniste si timp sa te regasesti, trebuie sa-ti gasesti un barbat responsabil si care sa va iubeasca si pe tine si pe copil. Mult succes si curaj!!

Postat pe 4 Septembrie 2009 18:13
ce nenorocit!!! cat tupeu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
fir-ar el, m-am enervat!!!!!!!!!!!!!
morticia_adams
Postat pe 15 Septembrie 2009 21:33
"El zice ca ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda, ca ii aduc liniste si echilibru...s.a.m.d"

Daca tu esti cu echilibru => el este clar dezechilibrat din nascare.
Deci n-ai tu ce vina sa-ti atribui.
Sulfetul tau n-are ratiune.
Capul tau are.
Deci cu cap si ratiune, aratati sufletul copilei!

Si pe el : out!!!!

Vrei fetita sa reinvete matematica (practic) pe nr. parintilor din casa!?!?!?!
90701
Postat pe 16 Septembrie 2009 19:43
De la: fluturass1, la data 2009-09-01 23:22:08
Incerc sa imi gasesc raspunsuri la intrebarile sufletului meu ...
In urma cu 6 luni sotul a intalnit o parte de "suflet " la o fata si a inceput o poveste de dragoste cu aceia ... poveste lunga si grea... El zice ca ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda, ca ii aduc liniste si echilibru, ca ma iubeste ... dar o iubeste si pe ea... si nu vrea sa renunte nici la iubirea pe care a gasit-o acum..
il iubesc cu tot sufletul... la fel ca in prima zi , si in fiecare zi mai mult... dar o parte din suflet imi zice sa il las ... ca nu mai are nevoie de mie... alta parte din sufet imi zice sa raman....
nu mai este mult si acea fata o sa se mute la noi ... si o sa fiu o figurina prin casa....
imi cunosc si defectele si calitatile si nu imi este rusine sa le recunosc ... oricum dau vina pe mine pentru ca sa ajuns aici ... si atat de departe , ca nu am avut puterea sa rup de la inceput ... suntem impreuna de 13 ani si avem o fetita de 10, ... am trecut impreuna si prin bune si prin rele si nimeni nu ne-a ajutat ... am facut si realizat singuri ... nu imi este frica dde singuratate si am incredere in puterile mele ... de a reusi ceia ce imi propun... dar .. sufletul meu este la el ..si inca il iubesc

nu mai stiu cum sa imi ascult sufletul...


..daca n/ati fi avut un copil impreuna si care zic eu trebuie crescut si educat dupa anumite standarde..si care e si fetitza...poate merita sa faci compromisuri...din iubire...sau chiar asa ca sa nu il pierzi si sa nu iti fie distrusa familia ai fi putut accepta si faptul ca are o amanta....multi barbati au dar nu multe sotii stiu.//...dar el sa aduca amanta in casa in care locuiti si tu si copilul vostru...eu zic ca e prea mult....ia intreaba/l tu...daca ar fi de acord sa aduci si tu un barbat in casa cu care vrei sa traiesi tu...de fata cu el...daca o sa zica ca da...cee ce nu cred...spune/i ca asta inseamna ca nu isi vede fetita...in casa aia a devenit invisibila....daca zice ca nu...atunci sfatuieste/l frumos...ca daca alege cealalta femeie sa isi faca bagajul si sa se mute cu ea unde doreste dumnealui...evident in afara casei in care locuiesti si tu..
kudika066423
Postat pe 16 Septembrie 2009 19:50
Mie imi place o vorba "cum te vinzi, asa te cumpara". Daca esti tuta, de tuta te ia, si este numai vina ta. Are un caracter abject daca are tupeul sa o aduca in casa, si deja am idee si ce prostovanca adolescentina isi aduce. Este complet imatur si curios (nu cred ca si-a trait viata inainte de casatorie) si nu stie sa faca diferenta dintre iubire, pasiune, distractie... Tu nu stiu pe ce loc esti dar sigur fetita e pe ultimul. Doamne ce familii... la ce va ganditi cand va casatoriti fratilor??? Ce modele de viata dati mai departe? Ati facut copii aia doar ca "trebuie". Eu si acum o invinovatesc pe mama ca nu a facut ce trebuie de tanara, decat cu probleme in familie mai bine cu un parinte!
DRAGOMIR_ALEXANDRA
Postat pe 18 Septembrie 2009 17:34
De la: fluturass1, la data 2009-09-01 23:22:08
Incerc sa imi gasesc raspunsuri la intrebarile sufletului meu ...
In urma cu 6 luni sotul a intalnit o parte de "suflet " la o fata si a inceput o poveste de dragoste cu aceia ... poveste lunga si grea... El zice ca ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda, ca ii aduc liniste si echilibru, ca ma iubeste ... dar o iubeste si pe ea... si nu vrea sa renunte nici la iubirea pe care a gasit-o acum..
il iubesc cu tot sufletul... la fel ca in prima zi , si in fiecare zi mai mult... dar o parte din suflet imi zice sa il las ... ca nu mai are nevoie de mie... alta parte din sufet imi zice sa raman....
nu mai este mult si acea fata o sa se mute la noi ... si o sa fiu o figurina prin casa....
imi cunosc si defectele si calitatile si nu imi este rusine sa le recunosc ... oricum dau vina pe mine pentru ca sa ajuns aici ... si atat de departe , ca nu am avut puterea sa rup de la inceput ... suntem impreuna de 13 ani si avem o fetita de 10, ... am trecut impreuna si prin bune si prin rele si nimeni nu ne-a ajutat ... am facut si realizat singuri ... nu imi este frica dde singuratate si am incredere in puterile mele ... de a reusi ceia ce imi propun... dar .. sufletul meu este la el ..si inca il iubesc

nu mai stiu cum sa imi ascult sufletul...


NumaiTu
Postat pe 19 Septembrie 2009 00:52
De la: fluturass1, la data 2009-09-01 23:22:08
Incerc sa imi gasesc raspunsuri la intrebarile sufletului meu ...
In urma cu 6 luni sotul a intalnit o parte de "suflet " la o fata si a inceput o poveste de dragoste cu aceia ... poveste lunga si grea... El zice ca ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda, ca ii aduc liniste si echilibru, ca ma iubeste ... dar o iubeste si pe ea... si nu vrea sa renunte nici la iubirea pe care a gasit-o acum..
il iubesc cu tot sufletul... la fel ca in prima zi , si in fiecare zi mai mult... dar o parte din suflet imi zice sa il las ... ca nu mai are nevoie de mie... alta parte din sufet imi zice sa raman....
nu mai este mult si acea fata o sa se mute la noi ... si o sa fiu o figurina prin casa....
imi cunosc si defectele si calitatile si nu imi este rusine sa le recunosc ... oricum dau vina pe mine pentru ca sa ajuns aici ... si atat de departe , ca nu am avut puterea sa rup de la inceput ... suntem impreuna de 13 ani si avem o fetita de 10, ... am trecut impreuna si prin bune si prin rele si nimeni nu ne-a ajutat ... am facut si realizat singuri ... nu imi este frica dde singuratate si am incredere in puterile mele ... de a reusi ceia ce imi propun... dar .. sufletul meu este la el ..si inca il iubesc

nu mai stiu cum sa imi ascult sufletul...


Ce jartea de om !!!!!!!!!!!!! Cum dracu sa-ti faca asa ceva ?!?!?!?!?!?!?! Ar trebui sa-l dai afara ca-n filmele rusesti: Sa-i arunci lucrurile de la balcon !!!!! Si dup-aia sa-ti vezi de viata ta, iar pe ei sa-i bagi in p... mamii lor, si pe el si pe usuratica aia !!! Ce SCARBE ! Daca o prinzi p-aia in casa, s-o intampini cu un Kalashnikov in fata usii. Cat despre copil, mai bine cu un singur parinte, decat cu un asemenea tata !
Frankie_Zuzu
Postat pe 19 Septembrie 2009 01:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sex departe de casa? 19 De la: Mr_S 16 Iulie 2010 00:19
iubirea vietii mele? sau prostia vietii mele 75 De la: anielles 14 Septembrie 2012 15:51
Vreau sa ma ajutati si pe mine cu o parere 22 De la: catalina69 27 Octombrie 2009 14:26
copii intr-o relatie 11 De la: eka 19 Iunie 2009 15:32
Confuzie 13 De la: Ana_Cata_1 21 Octombrie 2013 14:10