Setari Cookie-uri

vb ft important..vreau sa ma ajutati

De la: anca0704, la data 2009-08-19 15:53:50
De la: codre, la data 2009-08-19 14:57:39pai s-ar schimba multe daca as afla ca mai sunt..si in legatura cu el il las in pace..nu mai are rost sa continui ...si nu as mai incerca pana ma casatoresc ...

draga mea! tu ai scapat la vita la lucerna! scuze expresia, dar e o vb din popor! la 16 ani lucruri mai importante de facut! nu ti-a zis nimeni sa te mariti virgina, dar nici sa grabesti lucurile intuil! vb mamei : "nu tre sa stai sa umpli bors in ea!!"
si el te-a fraierit pe fatza...la 20 si ceva de ani, stie cam ce vrea omu.........


Dementza faza cu borshu'... Din ce zona?
Dor_a
Postat pe 19 August 2009 16:00
"eu este moldoveanca"...mama mea e mai dezghetat la minte la faze dina stea........;))
anca0704
Postat pe 19 August 2009 16:04
De la: anca0704, la data 2009-08-19 16:04:19"eu este moldoveanca"...mama mea e mai dezghetat la minte la faze dina stea........;))


Da, clar! Se noteaza... Mami ta e o tipa haiaosa!
Dor_a
Postat pe 19 August 2009 16:08
De la: Dor_a, la data 2009-08-19 16:08:52
De la: anca0704, la data 2009-08-19 16:04:19"eu este moldoveanca"...mama mea e mai dezghetat la minte la faze dina stea........;))


Da, clar! Se noteaza... Mami ta e o tipa haiaosa!

oho.......stai sa il cunosti pe tata
anca0704
Postat pe 19 August 2009 16:10
si scuze...vad ca mai mananc litere.....
anca0704
Postat pe 19 August 2009 16:11
De la: anca0704, la data 2009-08-19 16:11:27si scuze...vad ca mai mananc litere.....


Scuze si eu... Io pun prea multe... Am vrut sa zic "haioasa"
Dor_a
Postat pe 19 August 2009 16:13
esenta conteaza!! ;))
anca0704
Postat pe 19 August 2009 16:16
ar trebui sa il pui pe baiatu ala sa mai citeasca chestii legate de virginitate...nu trebuie sa curga sange ca sa dovedeasca faptu ca esti virgina....e vorba de increderea lui...inseamna ca te-ai lasat pe mana cui nu trebuia...sunt fete care au himenul mai elastic si nu le curg sange sau daca curge nu trebuie sa te astepti la o pata mare ci o picatura 2 in functi de fata...asa ca incearca sa ai incredere in tine si sa ai grija cui acorzi timpul tau...parerea mea poop bafta
anonim_minona
Postat pe 19 August 2009 16:20
http://www.seximus.ro/intrebari_sex/virgin_4.php
valita76
Postat pe 19 August 2009 16:31
hmm, te inteleg...am avut si eu o experienta mai aiurea acum ceva timp (nu chiar ca a ta, dar mi-a mai deschis ochii )..daca ai 16 ani acum inseamna ca sunt mai mare decat tine cu aproape doi ani... te inteleg in legatura cu mama; si ai mei sunt foarte stricti si abia de un an au acceptat k am si eu un iubit (cand eu avusesem destui incat sa stiu cam cum sta treaba).. si ce iti pot zice e ca virginitatea nu tine doar de partea fizica.. spre exemplu, daca nu faci sex normal, ci doar oral, te mai poti considera 'pura'? nu, pt k tot a intrat in tine... undeva, oriunde, tot a intrat... cat despre ceea ce te preocupa pe tine, ai putea sa te duci cu o prietena majora la ginecolog, nu doar cu mama...surori nu ai? vreo verisoara mai intelegatoare, ceva? si sincer sper sa iti fi ramas intact.. iar daca afli ca e intact, mai stai asa o perioada..uite, eu am aproape 18 ani, o relatie de 1 an si 4 luni cu un baiat care a inteles ca NU inseamna NU... ii vine greu pt ca e tipul ala d baiat mai....nu stiu cum sa iti zic, oricum, nu arata el a baiatul exceptional de intelegator , ai prins ideea? si dormind atatea nopti cu el, il cred si il inteleg ca i-a fost greu.... insa daca ai langa tine pe cineva care chiar iti demonstreaza ca merita, ai ramane surprinsa de cat de frumos s-ar putea sa fie... si 9 luni ai zis ca 'te-a asteptat'? si ti se pare extraordinar de mult? eu una intentionez sa il fac sa mai astepte vreun an..poate chiar mai mult un pic...incearca sa fii 'deasupra' tipilor astora care 'te iubesc' pana te-au avut in pat.. stiu ca probabil ma urasti acum, pt ca mi-am expus parerea proasta in ceea ce il priveste (si eu faceam la fel...cei care il cunosteau imi spuneau sa incerc sa rup usor usor relatia... eu ce am facut? am rupt usor relatia cu cei ce imi dadeau sfaturi bune, in loc sa vad cu ce tampit stateam..bina ca nu am ajuns prea departe, ca nu as fi suportat gandul...) deci incearca sa vezi si ceea ce cred ceilalti despre baiatul asta, iar daca vezi ca nu sunt lucruri tocmai frumoase si decente, ar trebui sa te puna pe ganduri..esti tanara si ai atatea posibilitati..nu te limita la un tip care nici macar nu crede ca i-ai fost virgina...
ada_elena
Postat pe 20 August 2009 00:50
draga mea ,daca ai putea sa mergi cateva zile la o ruda intr-un oras mai mare,vezi o policlinica cu plata sa faci un control si asa te vei linisti.Eventual,vei spune acasa ca mergi sa te plimbi,sau sa te uiti prin magazine.Dar....te rog din suflet asculta si nu mai accepta sa ai relatii intime cu nimenipana nu sti ce trebuie sa faci si cum sa te protejezi...Eu iti recomand sa nu mai cedezi,pentru ca un baiat care tine la tine si te respecta ,poate sa stea si fara sa aibe relatii intime...Cei drept sunt raritati...E adevarat azi daca nu intretii relatii intime ,esti considerata prostuta,sa nu zic mai dur,dar daca te respecti,mai bine termina scoala cu bine,ca de intimitati ai timp o viata si cred ca nu vrei sa o superi si pe mama ta.Iti dau un sfat prietenesc dar si un sfat de mama .Mult noroc.Ce ti s-a spus cu capsatorul in noaptea nuntii e o rautate spusa in bataie de joc.Pacat ca cea/cel care a facut afirmatia gandeste atat de redus.
dalimi
Postat pe 20 August 2009 16:57

Nu te mai stresa atat, cine te iubeste te iubeste asa cum esti nu pentru o bucatica de himen prezent sau absent.



kudika046333
Postat pe 20 August 2009 17:01
Poate aveti Himen elasrtic. Veti fi virgina-n veci! Si va durea in veci.. adica, mai bine spus pana va ceda din elasticitatea himenului (care revine la normal dupa actul sexual, da?).
Dar poate domnul e cam mititel sau o gresit orificiul...in fine!
Exista ginecologi.
Si exista si barbati pe lumea asta nu doar 'cela! (nici nu discuta despre virginitate, gasesc orificiul, stiu sa faca si sex si nu-ti creaza tie complexe de virginitate).
Sa va ajute Dumnezeu sa gasiti un barbat!
dr_psy
Postat pe 20 August 2009 17:07
De la: codre, la data 2009-08-18 19:21:57am 16 ani

Exact la varsta ta mi-am pierdut virginitatea, si la fel mi s-a intamplat. Nu mi-a curs sange cat am fost cu baiatul ala, iar dupa ce m-am despartit de el, acum juma` de an, mi-am gasit pe altcineva, si intr-o seara a fost asa, ca o surpriza Stateam amandoi si am ras pe tema asta toata seara, chiar si acum cand ne aducem aminte ne bufneste rasul
Tu, teoretic, nu mai esti virgina, pentru ca ai avut un contact sexual. Dar, totusi, sa-ti faci un control, te duci cu o prietena, cu o verisoara, dar cineva peste 18 ani.
Frankie_Zuzu
Postat pe 21 August 2009 13:03
De la: codre, la data 2009-08-18 19:33:26m-am cam grabit ..dar sunt cu el de 9 luni si de atunci il tot aman...si la mn in familie aici in zona e mai complicat pt ca app toate fetele se casatoresc virgine etc...dar daca nu ma culc cu el risc sa il pierd..el are 20 si cv de ani...a zis ca m-a asteptat suficient...si acum nici nu are incredere in mine ca am fost virgina...


Adica daca nu te culci cu el el renunta la tine... ce relatie e aia ? Inseamna ca nu tine la tine si ca a fost cu tine doar pentru a se culca cu tine iar apoi sa spuna multor persoane ca numai esti virgina.. sau? ca nu inteleg
333_ro_xy
Postat pe 30 August 2009 23:07
Cat de tare te intereseaza ce spune lumea si cat de tare vrei sa-ti incepi viata sexuala? pt daca nu vrei nu o fa .Barbatul pe care il iubesti e important, fa-l sa inteleaga teama ta si sa incerce sa aiba rabdare (nu ca barbatii la varsta lui ar avea)In ce preveste problema cu himenul chiar crezi ca are atat de mare importanta daca ai incredere in el roaga sa nu spuna la nimeni ca ati facut-o,iar daca mai esti virgina eu cred ca da,trebuie doar sa incercati de mai multe , iar tu incearca sa te relaxezi cu cat mai esti mai nervoasa cu atat e mai greu ,iar el sa aiba rabdare si s-o fac mai cu grija asta daca te iubeste cu adevarat.Stiu ca la sat e mai greu ca la oras iar barfa e mult mai mare dar cu un pic de discretie din partea ta si al lui eu cred ca o sa puteti face fata.Nu-ti fa griji lucrurile astea fac parte din viata si desi acum pare ceva ingrozitor mai tarziu vei rade de ele.Fii tare ai incredere in tine si totul iti va merge mai usor.
anca_2203
Postat pe 11 Noiembrie 2009 13:17
De la: codre, la data 2009-08-18 19:21:57am 16 ani

virginitatea se manifesta prin absenta actului sexual, chit ca ai avut sau nu himen, ai sangerat sau nu.. daca nu te'ai ars cu altu.. tot virgina ai fost.
felixcat
Postat pe 11 Noiembrie 2009 13:50
De la: felixcat, la data 2009-11-11 13:50:49
De la: codre, la data 2009-08-18 19:21:57am 16 ani

virginitatea se manifesta prin absenta actului sexual, chit ca ai avut sau nu himen, ai sangerat sau nu.. daca nu te'ai ars cu altu.. tot virgina ai fost.

pisoi....aici erai?mia miaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuuuu
cristiana_cris
Postat pe 11 Noiembrie 2009 14:29
miau si tie aici eram.. prin balarii
felixcat
Postat pe 11 Noiembrie 2009 14:57
De la: felixcat, la data 2009-11-11 14:57:51miau si tie aici eram.. prin balarii


cristiana_cris
Postat pe 11 Noiembrie 2009 15:06
De la: codre, la data 2009-08-18 19:39:07merci de sfat ..asa o sa fac ....
totusi nu am aflat ..mai sunt sau nu virgina??


Virgina esti. Iar imbecilul de 20 de ani.. ar trebui sa stie ca e foarte posibil sa nu curga sange de vreme ce-au intrat doar 2 cm... Sau doar atata are cu totul???
In rest, ce sa-ti spun?! Pacat! Pacat ca iti vei incepe viata sexuala la 16 ani, pacat ca ti-o vei incepe cu un asemenea "barbat" si pacat ca nu ai incredere in mama ta.
rashela
Postat pe 11 Noiembrie 2009 15:07
De la: cristiana_cris, la data 2009-11-11 15:06:23
De la: felixcat, la data 2009-11-11 14:57:51miau si tie aici eram.. prin balarii



nu ma pupa ca nu e voie
felixcat
Postat pe 11 Noiembrie 2009 15:21
cum adica nu ai fost niciodata??????????
angel_nico
Postat pe 11 Noiembrie 2009 15:48
De la: angel_nico, la data 2009-11-11 15:48:31cum adica nu ai fost niciodata??????????

adica pe iubitul ei il bate viata si logica
felixcat
Postat pe 11 Noiembrie 2009 16:10
Si crezi ca ai sa gasesti aici un ginecolog sa iti faca consultatie online?
Aphrodite
Postat pe 11 Noiembrie 2009 22:54
De la: felixcat, la data 2009-11-11 16:10:22
De la: angel_nico, la data 2009-11-11 15:48:31cum adica nu ai fost niciodata??????????

adica pe iubitul ei il bate viata si logica



looool
angel_nico
Postat pe 12 Noiembrie 2009 16:25
Pe fata asta o mai intereseaza sau nu virginitatea ei?!Daca da...stii ce,nici eu la prima experienta nu am sangerat si exact ca si la tn idiotul mi-a zis ca nu eram virgina.....dupa inca 2 contacte am sangerat si ala mi-a zis...."de ce nu mi-ai zis ca esti la menstruatie...!" i-am zis ca nu sunt dar nu m-a crezut...l-am lasat si acum am o relatie minunata cu o persoana minunata...
las-l pe acest baiat si cand vei fi pregatita vb cu mama ta si explica-i situatia...vei vedea ca dupa o cearta buna vor veni si sfaturile si intelegerea din partea ei..
polly_
Postat pe 12 Noiembrie 2009 16:57
Nu inteleg de ce criticati in halul asta .Daca voia sa fie criticata asa cum o criticati voi mergea si ii spunea mamei ei ei era cam acelasi lucru .Nu o ajuta cu nimic, greseala deja a fost facuta.Incercati sa-i raspundeti la intrebare . Parerea mea este ca inca mai esti virgina.E posibil ca sa nu fi intrat destul, si din cauza durerii te-ai oprit .Trebuie sa strapunga cativa centimetrii himenul , asa multa lume a incercat si nu a reusit din cauza durerii , si au insistat mai mult.Si asculta la mine barbatul respectiv te foloseste.Indeparteazate de el cat mai poti ..pt ca daca apuci sa o faci cu el calumea ...nu te mai poti debarasa de el ..dar o faface el de tine in mod sigur.
kudika326643
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
posterioare 9 De la: felixcat 15 Iunie 2011 11:35
anticonceptionale 2 De la: kudika_35784 4 Iunie 2013 09:47
Calitate inainte de cantitate 1 De la: kudika_1033994 9 Septembrie 2018 02:31
mare , mare ..dilema 60 De la: Boris_the_Blade 1 Martie 2013 23:31
buna 36 De la: kudika_12368 30 Noiembrie 2012 16:13