Setari Cookie-uri

gastric sleeve

Andreea, chiar merita si stim asta. Stilul de viata de dupa operatie este unul incomparabil cu ce ai avut inainte. Partea cea mai iritanta este pentru mine si astazi ca am dat prea multi bani pe pastile de slabit si am stat cu frica, in loc sa actionez si sa ma duc sa fac din timp aceasta operatie. Norocosi sunt cei care prind promotia pana pe 31 decembrie...Mai este foarte putin.
happyastrid
Postat pe 22 Decembrie 2015 13:52
Daca ai facut operatie de gastric sleeve,de ce mai ai nevoie de nutritionost?Eu am fost la nutritionist si n-am reusit sa slabesc decat 5 kg cu muste restrictii si bani, dupa care ma blocam,mi se pare ca operatia e ultima varianta de a slabi,
kudika_1007063
Postat pe 21 Martie 2016 08:48
mai este oferta la Ponderas pana la 31 martie2016 pentru femei
kudika_1007063
Postat pe 21 Martie 2016 08:50
BUNA SEARA FETELOR!
EU MI-AM FACUT GASTRIC SLEEV IN IANUARIE 2016 LA SPITALUL MALAXA LA DOCTORUL VICTOR DIACONU, SI SUNT FOARTE FERICITA SI MULTUMITA DE ALEGEREA FACUTA.
AM SLABIT 24Kg IN 3 LUNI, RECUPERAREA FOARTE RAPIDA,PERSONALUL FOARTE OK,SPITALUL FOARTE CURAT.
kudika082969
Postat pe 26 Aprilie 2016 18:39
Buna! imi poti da mai multe detalii? costul total? doresc si eu sa fac aceasta operatie .deocamdata nu m-am hotarat unde sa o fac. bugetul nu e prea mare. multumesc mult,
kudika120877
Postat pe 18 Mai 2016 20:48
Buna,
As vrea sa te intreb mai multe. Iti pot da un mesaj privat? Sunt programata saptamana viitoare si as vrea sa stiu mai multe. :)
kudika_1013329
Postat pe 12 Iunie 2016 18:48
V-ati lamurit pana la urma?
Daca mai aveti intrebari eu am gasit aici toate explicatiile si argumentele - de la parintele bariatriei din Romania: cu tot cu de ce, pentru cine, cum se face, etc....
https://bariatrie.ro/chirurgia-bariatrica/
RalucaRalu
Postat pe 18 August 2016 16:34
BUNA SEARA FETELOR!
EU MI-AM FACUT GASTRIC SLEEV IN IANUARIE 2016 LA SPITALUL MALAXA LA DOCTORUL VICTOR DIACONU, SI SUNT FOARTE FERICITA SI MULTUMITA DE ALEGEREA FACUTA.
AM SLABIT 24Kg IN 3 LUNI, RECUPERAREA FOARTE RAPIDA,PERSONALUL FOARTE OK,SPITALUL FOARTE CURAT.

Pentru aceasta informatie multumesc mult si intreb daca pot obtine mai multe detalii pe privat ? Multumesc mult.
Lusaper_Mihaela_1
Postat pe 5 Septembrie 2016 13:15
Și acum cum ești? te-ai menținut?
Maria_Dobrota_1
Postat pe 14 Septembrie 2016 09:28
Imi puteti da mai multe detalii despre GS ? Ce trebuie afcut inainte de operatie ? Cum se comporta doctorul de la Malaxa ?
kudika_1018491
Postat pe 28 Septembrie 2016 12:29
Inainte de operatie unii pacienti au nevoie sa tina o perioada o cura de slabire, altii nu. Asta in functie de analize, de recomandare, nici un pacient nu seamana cu altul si nici o boala nu se manifesta identic la doi pacienti diferiti. Oricum, operatia este ultimul aps si cel mai simplu. Inainte sunt tot felul de investigatii si de evaluari. Eu am fost pacient la Ponderas, la doctorul Hutopila. Care se poarta ireprosabil, te face sa crezi ca esti singurul lui pacient in momentul in care te consulta, si ca are numai grija ta. Cat despre preturi, m-am mai interesat si eu inainte, si concluzia a fost ca fata de Malaxa, la Ponderas costurile au fost mai mari cu vreo 3000 de ron, dar eu am considerat ca merita. Nu doar petnru doari si aparatura, ci pentru calificarea personalului, care este al unui centru de excelenta in bariatrie. Adica altii mai buni in partea asta de Europa nu exista! Acum fiecare le stie pe ale lui...
saveurbantrees
Postat pe 22 Noiembrie 2016 17:11
Buna,sunt noua pe forum, am o programare si eu la dl doctor Hutopila puteți sã-mi dați ceva informații? Ați fãcut operația ?daca da cum sunteți ?
Monicasi68
Postat pe 6 Ianuarie 2017 21:11
va rog,cei care au facut operatii gastric sleeve si sunt dispusi sa dea ceva mai multe informatii,referitor la pret,echipa medicala,lucruri bune si mai putin bune,orice info ce ma poate ajuta,sunt si eu una din cele care vor sa face acest pas si nu reusesc sa gasesc o solutie care sa ma linisteasca,...va rog .....ajutati-ma
Mirela_Avram_2
Postat pe 11 Ianuarie 2017 12:36
Buna, eu sunt din Constanta, m.am operat miercurea trecuta in sptalul judetean, in sistem privat, am platit 16500 lei, sub aripa dl. Doctor Razvan Popescu, sunt acasa acum nu stiu ce ar putea sa te linisteasca, curat, cald, renovat ca la o clinica privata. Iti mai trebuie ceva bani pt analize...nu as putea sa.ti spun cat deoarece eu am avut ceva complicatii si m.au costat ceva mai mult...dl doctor este un profesionist si te face sa te simti bine chiar daca esti pacient...sper sa te ajute informatiile mele si succes
Alexandra_Moldoveanu_1
Postat pe 22 Ianuarie 2017 15:02
Buna! Ai facut interventia la dr. Neagoie?
Simona_Tohanean_1
Postat pe 25 Ianuarie 2017 19:45
Da, eu am facut operatia de gastric sleeve la Tg Mures la dr. Neagoe Radu, in 25 octombrie (110 kg la 165 cm, 40 ani), acum 3 luni. Am slabit evident, 19 kg pina acum (91 kg), slabesc vazind cu ochii, dar nu acesta este principalul beneficiu. Pentru prima oara in viata mea sunt LIBERA de stresul mincarii, de vinovatia ca orice as minca ma ingras sau de frustrarea ca nu am voie una sau alta, de tortura pe care numai un obez o intelege, numai un dependent poate pricepe prin ce am trecut o viata intreaga. S-a terminat ! Maninc ce vreau (nu stiu de ce dar poftesc mincare sanatoasa, sarat nu dulce ca inainte de operatie), cind vreau, cit pot eu de mult - mi-am propus sa nu iau nici o inghititura in plus dupa ce m-am saturat, in semn de multumire pentru imensul ajutor primit prin aceasta interventie.
Ca efecte secundare negative: constipatia - asta e o noutate pentru mine si trebuie sa aloc putina grija sa ma alimentez zilnic cu fibre suficiente. Bautul lichidelor suficiente este o provocare cu un stomac asa mic, dar e realizabil. De asemenea va trebui sa va schimbati hainele :)) si ideal e sa faceti masaj pt excesul de piele
Efecte pozitive la 3 luni: scaderea greutatii, normalizarea tensiunii, normalizarea glicemiei, cresterea moralului !
Daca sunteti obez de o viata, go for it ! Cei mai bine investiti bani din viata mea! (3800 euro cu toate cheltuielile, inclusiv analize, medicatie, cazare 2 persoane la tg mures, tot tot)
kudika_1022373
Postat pe 26 Ianuarie 2017 12:46
Buna. imi poti spune cum l ai contactat pe dl. doctor? prin clinica privata? prin spital?
kudika_1030173
Postat pe 30 Octombrie 2017 20:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
As vrea o parere sau un sfat .. am nevoie .. va rog sa ma ajutati 13 De la: yumalai 30 Mai 2009 08:45
Vreau sa slabesc... 103 De la: kudika_972249 23 Octombrie 2014 15:39
cartea mihaela bilic 80 De la: Ginutza03 25 Octombrie 2018 12:20
trebuie sa ai ambitie f mare ca sa reusesti sa slabesti si de asta avem nevoie 14 De la: kudika011273 22 Noiembrie 2013 10:32
Ce as putea manca seara? 17 De la: kudika_8888 21 August 2012 04:36