Setari Cookie-uri

Gelozie?

Buna fetelor,
Totul a inceput acum 8 luni de zile, este vorba despre fosta prietena a iubitului meu, care nu ii mai da pace de cand s-a despartit de ea si s-a cuplat cu mine.
Atunci cand s-au despartit (din cauza ei, ca era prea agasanta), au stabilit de comun acord sa ramana prieteni, iar peste o saptamana ne-am cuplat. Singura ei sursa de legatura cu el era yahoo messenger-ul si myspace-ul. Dupa ce ne-am pus poze impreuna pe myspace, ea i-a sarit in cap, ca: de ce-mi faci asta, cu ce ti-am gresit, ca nu stii ca eu sufar, si mie mi-a dat cerere de prietenie, ca sa-mi vada pozele si sa-mi mai adreseze 2 vorbe "de bine". Eu, evident, nu i-am acceptat cererea.
Dupa 3 luni de zile, isi pune la status pe messenger un vers din "Rihanna & J. Timberlake - Rehab", care ii era adresat prietenului meu.
Intre timp, ne-am mutat impreuna. Am aflat ca ea sta undeva in Bucurestii Noi, iar eu cu prietenul meu stam in Piata Sudului, locul lui de munca este tot in Piata Sudului, asa ca nicio sansa sa se intalneasca.
Acum 2 luni de zile, ma uit pe myspace-ul ei din greseala, si vad ca inca are poze cu el, chiar mai multe decat are cu ea singura (nu are poze in care se saruta sau se tin in brate, dar are comentarii gen "va sta bine impreuna", "casa de piatra" etc.)...
Si acum o saptamana ii trimite mesaj prietenului meu "La multi ani, multa sanatate". Mentionez faptul ca el a sters numarul ei din agenda, si i-a trimis "Merci, dar cine esti?", iar ea i-a raspuns "Cineva". N-ai tinut legatura cu el juma` de an si te trezesti sa-i spui "la multi ani" acum.
Mie-mi vine s-o omor cu pietre Ce sa fac ? Sa apelez la mitraliera ? Eu nu sunt geloasa de fel, dar cred ca de data asta am sarit calul. Nu o cunosc, nu ma cunoaste. Si unde mai pui ca eu am 18 ani, ea are 23, si prietenul meu 20.
Frankie_Zuzu
Postat pe 21 August 2009 09:19
De la: Frankie_Zuzu, la data 2009-08-21 09:19:58Buna fetelor,
Totul a inceput acum 8 luni de zile, este vorba despre fosta prietena a iubitului meu, care nu ii mai da pace de cand s-a despartit de ea si s-a cuplat cu mine.
Atunci cand s-au despartit (din cauza ei, ca era prea agasanta), au stabilit de comun acord sa ramana prieteni, iar peste o saptamana ne-am cuplat. Singura ei sursa de legatura cu el era yahoo messenger-ul si myspace-ul. Dupa ce ne-am pus poze impreuna pe myspace, ea i-a sarit in cap, ca: de ce-mi faci asta, cu ce ti-am gresit, ca nu stii ca eu sufar, si mie mi-a dat cerere de prietenie, ca sa-mi vada pozele si sa-mi mai adreseze 2 vorbe "de bine". Eu, evident, nu i-am acceptat cererea.
Dupa 3 luni de zile, isi pune la status pe messenger un vers din "Rihanna & J. Timberlake - Rehab", care ii era adresat prietenului meu.
Intre timp, ne-am mutat impreuna. Am aflat ca ea sta undeva in Bucurestii Noi, iar eu cu prietenul meu stam in Piata Sudului, locul lui de munca este tot in Piata Sudului, asa ca nicio sansa sa se intalneasca.
Acum 2 luni de zile, ma uit pe myspace-ul ei din greseala, si vad ca inca are poze cu el, chiar mai multe decat are cu ea singura (nu are poze in care se saruta sau se tin in brate, dar are comentarii gen "va sta bine impreuna", "casa de piatra" etc.)...
Si acum o saptamana ii trimite mesaj prietenului meu "La multi ani, multa sanatate". Mentionez faptul ca el a sters numarul ei din agenda, si i-a trimis "Merci, dar cine esti?", iar ea i-a raspuns "Cineva". N-ai tinut legatura cu el juma` de an si te trezesti sa-i spui "la multi ani" acum.
Mie-mi vine s-o omor cu pietre Ce sa fac ? Sa apelez la mitraliera ? Eu nu sunt geloasa de fel, dar cred ca de data asta am sarit calul. Nu o cunosc, nu ma cunoaste. Si unde mai pui ca eu am 18 ani, ea are 23, si prietenul meu 20.


nu cred ca ai motive sa fi geloasa......................fiind geloasa nu faci decat sa dai dovada de neicredere in prietenul tau si in relatzia voastra.................las-o cu timpul se va plictisi si va renuntza singura..........atata timp cat tu cautzi tot timpul informatzii despre ea(mie senzatzia asta mi-o dai)nu faci decat sa-i faci posibila prezentza tot timpul in relatzia voastra...............daca spuneia ca iubitul tau cauta orice ocazie sa ia legatura cu ea sau iti da senzatzia ca inca se gandeste la ea as fi intzeles dar asa
anybody
Postat pe 21 August 2009 09:29
De la: anybody, la data 2009-08-21 09:29:03
De la: Frankie_Zuzu, la data 2009-08-21 09:19:58Buna fetelor,
Totul a inceput acum 8 luni de zile, este vorba despre fosta prietena a iubitului meu, care nu ii mai da pace de cand s-a despartit de ea si s-a cuplat cu mine.
Atunci cand s-au despartit (din cauza ei, ca era prea agasanta), au stabilit de comun acord sa ramana prieteni, iar peste o saptamana ne-am cuplat. Singura ei sursa de legatura cu el era yahoo messenger-ul si myspace-ul. Dupa ce ne-am pus poze impreuna pe myspace, ea i-a sarit in cap, ca: de ce-mi faci asta, cu ce ti-am gresit, ca nu stii ca eu sufar, si mie mi-a dat cerere de prietenie, ca sa-mi vada pozele si sa-mi mai adreseze 2 vorbe "de bine". Eu, evident, nu i-am acceptat cererea.
Dupa 3 luni de zile, isi pune la status pe messenger un vers din "Rihanna & J. Timberlake - Rehab", care ii era adresat prietenului meu.
Intre timp, ne-am mutat impreuna. Am aflat ca ea sta undeva in Bucurestii Noi, iar eu cu prietenul meu stam in Piata Sudului, locul lui de munca este tot in Piata Sudului, asa ca nicio sansa sa se intalneasca.
Acum 2 luni de zile, ma uit pe myspace-ul ei din greseala, si vad ca inca are poze cu el, chiar mai multe decat are cu ea singura (nu are poze in care se saruta sau se tin in brate, dar are comentarii gen "va sta bine impreuna", "casa de piatra" etc.)...
Si acum o saptamana ii trimite mesaj prietenului meu "La multi ani, multa sanatate". Mentionez faptul ca el a sters numarul ei din agenda, si i-a trimis "Merci, dar cine esti?", iar ea i-a raspuns "Cineva". N-ai tinut legatura cu el juma` de an si te trezesti sa-i spui "la multi ani" acum.
Mie-mi vine s-o omor cu pietre Ce sa fac ? Sa apelez la mitraliera ? Eu nu sunt geloasa de fel, dar cred ca de data asta am sarit calul. Nu o cunosc, nu ma cunoaste. Si unde mai pui ca eu am 18 ani, ea are 23, si prietenul meu 20.


nu cred ca ai motive sa fi geloasa......................fiind geloasa nu faci decat sa dai dovada de neicredere in prietenul tau si in relatzia voastra.................las-o cu timpul se va plictisi si va renuntza singura..........atata timp cat tu cautzi tot timpul informatzii despre ea(mie senzatzia asta mi-o dai)nu faci decat sa-i faci posibila prezentza tot timpul in relatzia voastra...............daca spuneia ca iubitul tau cauta orice ocazie sa ia legatura cu ea sau iti da senzatzia ca inca se gandeste la ea as fi intzeles dar asa

Merci :) Sper sa fie asa cum zici tu, sa se plictiseasca, sa vada ca nu-i merge Poate asa scap de ea
Frankie_Zuzu
Postat pe 21 August 2009 09:33
De la: Frankie_Zuzu, la data 2009-08-21 09:19:58Buna fetelor,
Totul a inceput acum 8 luni de zile, este vorba despre fosta prietena a iubitului meu, care nu ii mai da pace de cand s-a despartit de ea si s-a cuplat cu mine.
Atunci cand s-au despartit (din cauza ei, ca era prea agasanta), au stabilit de comun acord sa ramana prieteni, iar peste o saptamana ne-am cuplat. Singura ei sursa de legatura cu el era yahoo messenger-ul si myspace-ul. Dupa ce ne-am pus poze impreuna pe myspace, ea i-a sarit in cap, ca: de ce-mi faci asta, cu ce ti-am gresit, ca nu stii ca eu sufar, si mie mi-a dat cerere de prietenie, ca sa-mi vada pozele si sa-mi mai adreseze 2 vorbe "de bine". Eu, evident, nu i-am acceptat cererea.
Dupa 3 luni de zile, isi pune la status pe messenger un vers din "Rihanna & J. Timberlake - Rehab", care ii era adresat prietenului meu.
Intre timp, ne-am mutat impreuna. Am aflat ca ea sta undeva in Bucurestii Noi, iar eu cu prietenul meu stam in Piata Sudului, locul lui de munca este tot in Piata Sudului, asa ca nicio sansa sa se intalneasca.
Acum 2 luni de zile, ma uit pe myspace-ul ei din greseala, si vad ca inca are poze cu el, chiar mai multe decat are cu ea singura (nu are poze in care se saruta sau se tin in brate, dar are comentarii gen "va sta bine impreuna", "casa de piatra" etc.)...
Si acum o saptamana ii trimite mesaj prietenului meu "La multi ani, multa sanatate". Mentionez faptul ca el a sters numarul ei din agenda, si i-a trimis "Merci, dar cine esti?", iar ea i-a raspuns "Cineva". N-ai tinut legatura cu el juma` de an si te trezesti sa-i spui "la multi ani" acum.
Mie-mi vine s-o omor cu pietre Ce sa fac ? Sa apelez la mitraliera ? Eu nu sunt geloasa de fel, dar cred ca de data asta am sarit calul. Nu o cunosc, nu ma cunoaste. Si unde mai pui ca eu am 18 ani, ea are 23, si prietenul meu 20.


Cel mai bine ar fi s-o ignori si folosesteti energia sa-i distragi atentia de la ea si sa fii tu centrul preocuparilor lui.Sfatuieste-l si pe el s-o ignore.Cu cat i se va da mai multa atentie o sa se bage in seama si mai mult.

Postat pe 21 August 2009 09:42
De la: scorpio67, la data 2009-08-21 09:42:19
De la: Frankie_Zuzu, la data 2009-08-21 09:19:58Buna fetelor,
Totul a inceput acum 8 luni de zile, este vorba despre fosta prietena a iubitului meu, care nu ii mai da pace de cand s-a despartit de ea si s-a cuplat cu mine.
Atunci cand s-au despartit (din cauza ei, ca era prea agasanta), au stabilit de comun acord sa ramana prieteni, iar peste o saptamana ne-am cuplat. Singura ei sursa de legatura cu el era yahoo messenger-ul si myspace-ul. Dupa ce ne-am pus poze impreuna pe myspace, ea i-a sarit in cap, ca: de ce-mi faci asta, cu ce ti-am gresit, ca nu stii ca eu sufar, si mie mi-a dat cerere de prietenie, ca sa-mi vada pozele si sa-mi mai adreseze 2 vorbe "de bine". Eu, evident, nu i-am acceptat cererea.
Dupa 3 luni de zile, isi pune la status pe messenger un vers din "Rihanna & J. Timberlake - Rehab", care ii era adresat prietenului meu.
Intre timp, ne-am mutat impreuna. Am aflat ca ea sta undeva in Bucurestii Noi, iar eu cu prietenul meu stam in Piata Sudului, locul lui de munca este tot in Piata Sudului, asa ca nicio sansa sa se intalneasca.
Acum 2 luni de zile, ma uit pe myspace-ul ei din greseala, si vad ca inca are poze cu el, chiar mai multe decat are cu ea singura (nu are poze in care se saruta sau se tin in brate, dar are comentarii gen "va sta bine impreuna", "casa de piatra" etc.)...
Si acum o saptamana ii trimite mesaj prietenului meu "La multi ani, multa sanatate". Mentionez faptul ca el a sters numarul ei din agenda, si i-a trimis "Merci, dar cine esti?", iar ea i-a raspuns "Cineva". N-ai tinut legatura cu el juma` de an si te trezesti sa-i spui "la multi ani" acum.
Mie-mi vine s-o omor cu pietre Ce sa fac ? Sa apelez la mitraliera ? Eu nu sunt geloasa de fel, dar cred ca de data asta am sarit calul. Nu o cunosc, nu ma cunoaste. Si unde mai pui ca eu am 18 ani, ea are 23, si prietenul meu 20.


Cel mai bine ar fi s-o ignori si folosesteti energia sa-i distragi atentia de la ea si sa fii tu centrul preocuparilor lui.Sfatuieste-l si pe el s-o ignore.Cu cat i se va da mai multa atentie o sa se bage in seama si mai mult.

Da, uite o idee buna Zicea el de ceva timp sa mergem in Franta Poate reusim s-o facem si p-asta
Frankie_Zuzu
Postat pe 21 August 2009 10:38
Sincer eu te inteleg..si eu as bolunzi cred ca as face o criza de nervi si eu am patit asa si am vb cu prietenul si i-am zis ce-i cu asta?alege eu sau ea?a zis ca eu si-a schimbat numarul ,idul toate nu a mai putut da de el nicicum si asa nu a mai putut ajunge la el si am trait linistiti.E normal sa iti iesi din pepeni daca nu inseamna ca nu ai tine la el sau nu l-ai iubi...ai grija ca tipul asta de proaste strica tot acuma depinde cat de mult te iubeste prietenul tau si nu te minte sa tina inca legatura cu ea.Pusi
Dalya
Postat pe 21 August 2009 10:45
A zis ca eu si-a schimbat numarul
kudika046333
Postat pe 21 August 2009 10:54
nu am vazut scz dar oricum cumva trebuie sa faca ca asa e naspa sa traiesti
Dalya
Postat pe 21 August 2009 11:00
Da, m-am gandit ca cel mai bine ar fi s-o ignor in continuare, pentru ca vorba aia: Indiferenta doare. Atata timp cat pe el il doare fix in fund de ea si nu pastreaza legatura, pot sa stau linistita.
Pe mine doar m-a deranjat atitudinea ei de tupeu de fraiera... Daca e sa se mai bage o singura data in relatia mea, o s-o pun la punct intr-un fel pe care il merita din plin "monumentul ala de prostie" (citez pe cineva de pe forum)
Frankie_Zuzu
Postat pe 21 August 2009 12:18
eu o inteleg si pe fosta
Nicoleta01
Postat pe 27 August 2009 10:03
Dar daca u ai fi fost in locul "fostei"cum ai fi procedat?????? Poate ca ea tine la el si vrea sa lupte pt el!!!!!Ce putin asa cred eu
fetita_cu_fitze
Postat pe 27 August 2009 10:10
Hai sa-ti povestesc ceva. Relatia mea cu fostul a durat 7 ani, am fost impreuna pana la 23 de ani. S-a terminat acum 3 ani. Atunci imediat el si-a facut o alta prietena pe care o chema tot lili si au stat impreuna 3 ani, s-au despartit acum o luna. Stiu pentru ca m-a sunat dupa vreo 2 zile sa-mi povesteasca. In astia 3 ani m-a sunat mereu, doar asa, sa vada ce mai fac, sa stie de mine. Eu l-am cautat vreo luna dupa ce ne-am despartit si apoi de sarbatori si de ziua lui an de an. Atat, eu doar atunci il sunam. De sarbatori suna care apuca primul. Acum un an jumate a avut o surpriza. Cand m-a sunat sa-mi spuna Craciun fericit, eram de 2 saptamani cu noul prieten. Si de atunci eu am o relatie stabila cu cineva iar el, dupa cum iti spuneam, pentru ca s-a grabit sa-si gaseasca una dupa ce eu am plecat...s-a despartit de ea...dupa 3 ani..
Habar n-am daca fata aia stia ca el ma suna mereu...cam o data pe luna, uneori la cateva zile...imi povestea ca nu ii e bine, ca se simte rau, ca nu-i mai pasa cat de tare apasa pedala de acceleratie...

Eu mereu ii spuneam prietenului meu. Mai avem si un mail comun pe care l-am pastrat, il mai verific din cand in cand si mi-a scris de cateva ori si acolo. Doar lucruri generale, ma intreba ce mai fac animalele si din astea, nimic compromitator sau cu vreun subinteles. E un barbat matur, nu e un copil prost.
Ideea e asa: daca tu esti sigura ca intre ei nu a fost o relatie care sa aiba repercusiuni toata viata, atunci poti sa-ti faci vise pentru relatia pe care o ai tu acum. Totusi, ti-am povestit astea pentru ca ai spus ca v-ati "cuplat" la o saptmana dupa ce el a iesit din relatia anterioara, lucru pe care l-a facut fostul meu. Cand l-am intrebat de ce s-a grabit asa, mi-a spus mereu "tu ai plecat, de ce ai plecat, era o simpla cearta". Cu toate astea, el nu a considerat-o niciodata pe noua prietena mai importanta decat mine. Nu te poti astepta ca dupa cateva luni el sa dea la o parte ani de zile. Pana la urma cred ca nu e vorba nici macar despre timp, ci despre persoane. In cazul tau, este vorba despre felul ei de-a fi, despre ce om e ea. Si despre ce au avut impreuna.
liliana2005
Postat pe 27 August 2009 10:38
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-08-27 10:10:44Dar daca u ai fi fost in locul "fostei"cum ai fi procedat?????? Poate ca ea tine la el si vrea sa lupte pt el!!!!!Ce putin asa cred eu

Coreeect!!!!


Tu daca ai fi in locul fostei cum ai proceda?!!!....Poate ca`l iubeste mai mult decat iti poti tu imagina ,...altfel nu s`ar "umili" atata...nu crezi?!...oricum" In dragoste si`n razboi totul e permis"...lasa` fata sa lupte ptr ceea ce`si doreste ..In fond , daca tipu te iubeste ..nu va accepta sa se impace cu fosta ....acum dc nu iti pui niste semne de intrebare si in privinta lui ???!:>:>:>
Nicoleta01
Postat pe 27 August 2009 12:39
am trait si eu o experienta asemanatoare, a mea fiind mai tragica:))...un sfat prietenesc : ai incredere in partenerul tau si gandeste-te ca din moment ce nu mai este cu ea si a ales sa fie cu tine clar pe tine te iubeste. si inca ceva sa nu va certati vreodata din cauza ei, acesta fiind si motivul pt care ea il cauta.ai incredere si o sa vezi ca totul va fi bine
lao_kudika
Postat pe 8 Septembrie 2009 02:00
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-08-27 10:10:44Dar daca u ai fi fost in locul "fostei"cum ai fi procedat?????? Poate ca ea tine la el si vrea sa lupte pt el!!!!!Ce putin asa cred eu

Daca eram in locul ei, as fi stat frumos in banca mea, cu atat mai mult daca nu tineam la baiatul ala pana la despartire. El a fost pus sa aleaga: Eu, sau ea. Atunci, m-a ales pe mine si ea a cazut pe ultimul loc Este normal sa se oftice si sa faca pe nebuna 8 luni de zile
Frankie_Zuzu
Postat pe 9 Septembrie 2009 00:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
..revenire ;la topicul:D l-am iertat...s-a schimba" 2 De la: kudika_938443 21 Octombrie 2013 09:04
Gelozia boala grea... 14 De la: aris2000 20 Octombrie 2013 11:52
NICI NU SUNTEM IMPREUNA SI E DEJA GELOS!... 18 De la: kudika1993 20 Septembrie 2011 10:39
exista gelozie intr-o relatzie care sa terminat? 20 De la: gheorghita_liudmila 20 Octombrie 2013 11:53
Geloasa cu motiv...sau fara motiv ? 90 De la: raymon_a 18 Iunie 2012 10:11