Setari Cookie-uri

care tip de femeie atrage cel mai mult???

De la: sadora, la data 2009-08-26 10:47:13
De la: valita76, la data 2009-08-26 10:35:42
De la: sadora, la data 2009-08-26 10:25:29
De la: valita76, la data 2009-08-26 08:45:13
De la: sadora, la data 2009-08-25 11:50:13draga felixchat....iti urmaresc raspunsurile pe chaturi...este prima data cand nu esti "invectiv"....echilibrul relational..mult spus..comunicarea este posibila cand ai cu cine si intelege ce-i transmiti ...adica este un bun receptor....uite te rog da-mi exemple..el/ea...( pot fi si studii de caz ..nu ma intereseaza concret nume....poate fi si cum gandesti tu ).multumesc


"echilibrul relational..mult spus..comunicarea este posibila cand ai cu cine si intelege ce-i transmiti ...adica este un bun receptor"

daca nu este un bun receptor si comunicarea este ineficienta, se mai poate numi relatie?


se pare ca da...daca esti atenta la ce au scris alte persoane....poate fi o relatie pur sexuala de exemplu..sau o relatie dominata de ea...sau de el..adica "eu vorbesc , eu aud!"....sau o "tovarasie" de apartament.....


Pentru ca in titlu vorbesti de atractie si atractia nu are la baza comunicarea. Relatia poate incepe cu atractie dar nu poate continua fara comunicare.


CREZI.?.. DA-MI ARGUMENTE.....INTR-UN GRUP NU AI FOST ATRASA DE O PERSOANA CARE COMUNICA BINE CU CEI DIN JUR...CU CARE SIMTI CA POTI COMUNICA DIN PRIVIRI????..


Daca ai putea sa nu tipi ar fi perfect.

Hai sa spunem ca atractia nu are la baza neaparat comunicarea verbala, poti fi atras de o persoana comunicativa si sociabila, asa cum foarte bine poti fi atras de o persoana frumoasa cu care nu ai schimbat nici 2 vorbe, exista diverse motive care te pot face sa te simti atras de cineva ( uneori nici nu ti le poti explica, exista si niste hormoni implicati aici), insa ideea principala este ca indiferent de motivele pentru care ai fost atras de cineva, daca ai inceput o relatie, nu poate supravietui fara comunicare.
valita76
Postat pe 26 August 2009 10:56
De la: scorpio67, la data 2009-08-26 10:56:52
De la: sadora, la data 2009-08-23 17:26:51ce spun oare sondajele??/ Cum este bine sa fii intr-o relatie???/ sa faci ca tine si sa spui ca el? sa ramai independenta ..poate se muleaza dupa tine...sa comunici pentru a gasi un echilibru in relatie??/


Nu stiu ce spun sondajele si nici nu vreau sa stiu.Stiu doar ce sunt in viata mea de cuplu,o actrita cu foarte roluri pe care le joc din placere si din tot sufletul:
-sunt sotie atunci cand il insotesc in societate
-sunt culcusul cald si sigur atunci cand are nevoie de odihna
-sunt amanta sexi si dezinhibata cand si-o doreste
-sunt amicul de bere cand e meciul cu Dinamo
-sunt colegul cu care isi injura sefii cand il nedreptatesc
-sunt sfatuitorul lui cand are nevoie de pareri
-sunt mamica lui cand o face pe copilul rasfat
-sunt femeia fragila cand o face pe masculul protector
-sunt cea care coordoneza totul in familie dar il lauda ca e cel mai bun sef in familie
-Sunt cea care ii ofera spatiu pentru a nu se simti sufocat
Iar el imi intoarce replica replica intrand la randul lui in tot atate roluri:
-de sot pe umarul caruia pot sa ma sprijin



FELICITARI!!! TI-AM MAI TRANSMIS CA AI O GANDIRE PROFUNDA....ESTI DESTUL DE RELAXATA IN INTERPRETARI...K...AI DESCRIS FEMEIA...SI IN ACELAS TIMP BARBATUL..INCEP SA CRED CA SONDAJELE SPUN MAJORITAR LA FEL ...NU STIU CE ACTIVITATI AI..CE TE PREOCUPA...DAR POTI SA FII UN CONSILIER MARITAL DE EXCEPTIE...FELICITARI!!!
-de amant tandru si plin de imaginatie
-de prieten caruia ii pot face confesiuni
- de coleg cu care discut despre probleme de serviciu
-de tatic care ma mustra cand mai calc in strachini
-de cap de famile care ia decizii cand eu nu reusesc
-de amic care imi poarta de grija fara sa ma ingradeasca
Ne respectam si apreciem calitatile si ne toleram defectele.Orice se discuta si rezolva numai impreuna.Asta e relatia pe care o am ,nu exista nici cel mai mic gram de lauda in ceea ce am spus si nici nu-mi doresc sa am altfel de relatie pentru ca e una care evolueaza tot timpul care ofera roluri noi mereu si nu ne da timp de plictiseala sau de rutinare.
pacifista
Postat pe 26 August 2009 11:35
De la: sadora, la data 2009-08-26 11:35:21
De la: scorpio67, la data 2009-08-26 10:56:52
De la: sadora, la data 2009-08-23 17:26:51ce spun oare sondajele??/ Cum este bine sa fii intr-o relatie???/ sa faci ca tine si sa spui ca el? sa ramai independenta ..poate se muleaza dupa tine...sa comunici pentru a gasi un echilibru in relatie??/


Nu stiu ce spun sondajele si nici nu vreau sa stiu.Stiu doar ce sunt in viata mea de cuplu,o actrita cu foarte roluri pe care le joc din placere si din tot sufletul:
-sunt sotie atunci cand il insotesc in societate
-sunt culcusul cald si sigur atunci cand are nevoie de odihna
-sunt amanta sexi si dezinhibata cand si-o doreste
-sunt amicul de bere cand e meciul cu Dinamo
-sunt colegul cu care isi injura sefii cand il nedreptatesc
-sunt sfatuitorul lui cand are nevoie de pareri
-sunt mamica lui cand o face pe copilul rasfat
-sunt femeia fragila cand o face pe masculul protector
-sunt cea care coordoneza totul in familie dar il lauda ca e cel mai bun sef in familie
-Sunt cea care ii ofera spatiu pentru a nu se simti sufocat
Iar el imi intoarce replica replica intrand la randul lui in tot atate roluri:
-de sot pe umarul caruia pot sa ma sprijin



FELICITARI!!! TI-AM MAI TRANSMIS CA AI O GANDIRE PROFUNDA....ESTI DESTUL DE RELAXATA IN INTERPRETARI...K...AI DESCRIS FEMEIA...SI IN ACELAS TIMP BARBATUL..INCEP SA CRED CA SONDAJELE SPUN MAJORITAR LA FEL ...NU STIU CE ACTIVITATI AI..CE TE PREOCUPA...DAR POTI SA FII UN CONSILIER MARITAL DE EXCEPTIE...FELICITARI!!!
-de amant tandru si plin de imaginatie
-de prieten caruia ii pot face confesiuni
- de coleg cu care discut despre probleme de serviciu
-de tatic care ma mustra cand mai calc in strachini
-de cap de famile care ia decizii cand eu nu reusesc
-de amic care imi poarta de grija fara sa ma ingradeasca
Ne respectam si apreciem calitatile si ne toleram defectele.Orice se discuta si rezolva numai impreuna.Asta e relatia pe care o am ,nu exista nici cel mai mic gram de lauda in ceea ce am spus si nici nu-mi doresc sa am altfel de relatie pentru ca e una care evolueaza tot timpul care ofera roluri noi mereu si nu ne da timp de plictiseala sau de rutinare.


Am pregatire de consilier dar nu pe astfel de domeniu.Dar mi-ar place s-o fac daca as sti ca doar experienta proprie ar ajuta si pe altii sa-si constriasca o relatie mai buna,mai plina de satisfactii.

Postat pe 26 August 2009 11:39
Eu am crescut mult intre baieti si acum am multi mai mult prieteni barbati decat femei. Si am avut multe de invatat din asta. Nu exista un tipic anume de femeie perfecta. Insa din cate am observat la majoritatea barbatiilor le plac femeile sincere, dar in aceasi timp complexe. Adica femeile care pot sa fie ele in orice situatie, indiferent daca sunt intr-o rochie scurta si pe tocuri sau in adidasi si o pereche de pantaloni sport si un tricou lalai.
byannca
Postat pe 26 August 2009 23:26
eu zic,ca comunicarea este cel mai ok,intro relatie,dar si eu am ajuns ca nu mai pot sai zic nimika,ca nu ma asculta,daca ma asculta nu imi da dreptate,si vin certurile eu vreau sa nu le mai aud ,sa fac cum vrea el,dar dupa un timp gaseste,alt motiv,asta e,, poate ca intro zi va fi,sa fie bine
kriszta
Postat pe 27 August 2009 13:37
De la: kriszta, la data 2009-08-27 13:37:47eu zic,ca comunicarea este cel mai ok,intro relatie,dar si eu am ajuns ca nu mai pot sai zic nimika,ca nu ma asculta,daca ma asculta nu imi da dreptate,si vin certurile eu vreau sa nu le mai aud ,sa fac cum vrea el,dar dupa un timp gaseste,alt motiv,asta e,, poate ca intro zi va fi,sa fie bine


Vezi cartea "Barbatii sunt de pe Marte,femeile sunt de pe Venus" de John Gray.Ar fi super s-o studiati amandoi.Iti explica acolo exact ce te doare pe tine si cum trebuie sa faci pentru a comunica eficient.
kudika035385
Postat pe 27 August 2009 14:16
De la: kriszta, la data 2009-08-27 13:37:47eu zic,ca comunicarea este cel mai ok,intro relatie,dar si eu am ajuns ca nu mai pot sai zic nimika,ca nu ma asculta,daca ma asculta nu imi da dreptate,si vin certurile eu vreau sa nu le mai aud ,sa fac cum vrea el,dar dupa un timp gaseste,alt motiv,asta e,, poate ca intro zi va fi,sa fie bine
kudika035385
Postat pe 27 August 2009 14:17
De la: scorpio67, la data 2009-08-26 10:56:52
De la: sadora, la data 2009-08-23 17:26:51ce spun oare sondajele??/ Cum este bine sa fii intr-o relatie???/ sa faci ca tine si sa spui ca el? sa ramai independenta ..poate se muleaza dupa tine...sa comunici pentru a gasi un echilibru in relatie??/


Nu stiu ce spun sondajele si nici nu vreau sa stiu.Stiu doar ce sunt in viata mea de cuplu,o actrita cu foarte roluri pe care le joc din placere si din tot sufletul:
-sunt sotie atunci cand il insotesc in societate
-sunt culcusul cald si sigur atunci cand are nevoie de odihna
-sunt amanta sexi si dezinhibata cand si-o doreste
-sunt amicul de bere cand e meciul cu Dinamo
-sunt colegul cu care isi injura sefii cand il nedreptatesc
-sunt sfatuitorul lui cand are nevoie de pareri
-sunt mamica lui cand o face pe copilul rasfat
-sunt femeia fragila cand o face pe masculul protector
-sunt cea care coordoneza totul in familie dar il lauda ca e cel mai bun sef in familie
-Sunt cea care ii ofera spatiu pentru a nu se simti sufocat
Iar el imi intoarce replica replica intrand la randul lui in tot atate roluri:
-de sot pe umarul caruia pot sa ma sprijin
-de amant tandru si plin de imaginatie
-de prieten caruia ii pot face confesiuni
- de coleg cu care discut despre probleme de serviciu
-de tatic care ma mustra cand mai calc in strachini
-de cap de famile care ia decizii cand eu nu reusesc
-de amic care imi poarta de grija fara sa ma ingradeasca
Ne respectam si apreciem calitatile si ne toleram defectele.Orice se discuta si rezolva numai impreuna.Asta e relatia pe care o am ,nu exista nici cel mai mic gram de lauda in ceea ce am spus si nici nu-mi doresc sa am altfel de relatie pentru ca e una care evolueaza tot timpul care ofera roluri noi mereu si nu ne da timp de plictiseala sau de rutinare.

Scorpio...ai o mare calitate...siapreciez asta...iti urmaresc raspunsurile pe topikuri..implicarea...te-ai gadit ca ai fi un bun mediator??? felicitari
pacifista
Postat pe 27 August 2009 20:22
De la: valita76, la data 2009-08-26 10:56:54
De la: sadora, la data 2009-08-26 10:47:13
De la: valita76, la data 2009-08-26 10:35:42
De la: sadora, la data 2009-08-26 10:25:29
De la: valita76, la data 2009-08-26 08:45:13
De la: sadora, la data 2009-08-25 11:50:13draga felixchat....iti urmaresc raspunsurile pe chaturi...este prima data cand nu esti "invectiv"....echilibrul relational..mult spus..comunicarea este posibila cand ai cu cine si intelege ce-i transmiti ...adica este un bun receptor....uite te rog da-mi exemple..el/ea...( pot fi si studii de caz ..nu ma intereseaza concret nume....poate fi si cum gandesti tu ).multumesc


"echilibrul relational..mult spus..comunicarea este posibila cand ai cu cine si intelege ce-i transmiti ...adica este un bun receptor"

daca nu este un bun receptor si comunicarea este ineficienta, se mai poate numi relatie?


se pare ca da...daca esti atenta la ce au scris alte persoane....poate fi o relatie pur sexuala de exemplu..sau o relatie dominata de ea...sau de el..adica "eu vorbesc , eu aud!"....sau o "tovarasie" de apartament.....


Pentru ca in titlu vorbesti de atractie si atractia nu are la baza comunicarea. Relatia poate incepe cu atractie dar nu poate continua fara comunicare.


CREZI.?.. DA-MI ARGUMENTE.....INTR-UN GRUP NU AI FOST ATRASA DE O PERSOANA CARE COMUNICA BINE CU CEI DIN JUR...CU CARE SIMTI CA POTI COMUNICA DIN PRIVIRI????..


Daca ai putea sa nu tipi ar fi perfect.

Hai sa spunem ca atractia nu are la baza neaparat comunicarea verbala, poti fi atras de o persoana comunicativa si sociabila, asa cum foarte bine poti fi atras de o persoana frumoasa cu care nu ai schimbat nici 2 vorbe, exista diverse motive care te pot face sa te simti atras de cineva ( uneori nici nu ti le poti explica, exista si niste hormoni implicati aici), insa ideea principala este ca indiferent de motivele pentru care ai fost atras de cineva, daca ai inceput o relatie, nu poate supravietui fara comunicare.


uite iti dau o tema de meditatie : cum comunica sudo mutii ????
pacifista
Postat pe 27 August 2009 23:36

Scorpio...ai o mare calitate...siapreciez asta...iti urmaresc raspunsurile pe topikuri..implicarea...te-ai gadit ca ai fi un bun mediator??? felicitari[/quote]

Nu stiu daca am sau nu o astfel de calitate,dar imi place sa arat omului ca intotdeauna exista cel putin o solutie la problemele lui,ca trebuie sa se puna si in pielea celuilalt ca sa-l inteleaga,ca atunci cand greseste trebuie sa incerce sa iasa din tiparul greselii ca sa n-o mai repete.

Postat pe 28 August 2009 07:54
doar CEA care i se potriveste acelui EL...pt ca nimic nu este perfect ....dar exista acel perfect/a pt tine
ninushk
Postat pe 28 August 2009 13:29
De la: byannca, la data 2009-08-26 23:26:50Eu am crescut mult intre baieti si acum am multi mai mult prieteni barbati decat femei. Si am avut multe de invatat din asta. Nu exista un tipic anume de femeie perfecta. Insa din cate am observat la majoritatea barbatiilor le plac femeile sincere, dar in aceasi timp complexe. Adica femeile care pot sa fie ele in orice situatie, indiferent daca sunt intr-o rochie scurta si pe tocuri sau in adidasi si o pereche de pantaloni sport si un tricou lalai.

este un punct de vedere pe care-l apreciez.....se pare ca relationad cu ei inveti multe depre femei!!! ma gandesc ca depinde si de educatia , gandirea barbatului...ce-si alege...
pacifista
Postat pe 28 August 2009 14:46
De la: ninushk, la data 2009-08-28 13:29:45doar CEA care i se potriveste acelui EL...pt ca nimic nu este perfect ....dar exista acel perfect/a pt tine

asa ar trebui insa idealul nu se atinge..cel putin din cate stiu eu....tinand cont de rapunsuri se pare ca si preferintele difer......
pacifista
Postat pe 28 August 2009 14:47
De la: scorpio67, la data 2009-08-28 07:54:53
Scorpio...ai o mare calitate...siapreciez asta...iti urmaresc raspunsurile pe topikuri..implicarea...te-ai gadit ca ai fi un bun mediator??? felicitari


Nu stiu daca am sau nu o astfel de calitate,dar imi place sa arat omului ca intotdeauna exista cel putin o solutie la problemele lui,ca trebuie sa se puna si in pielea celuilalt ca sa-l inteleaga,ca atunci cand greseste trebuie sa incerce sa iasa din tiparul greselii ca sa n-o mai repete.[/quote]
cei fara solutii sunt depresivii..evident ca fiecare problema are cel putin 2 solutii...se pare ca am intuit bine chestia cu consilierea....
pacifista
Postat pe 28 August 2009 14:49
De la: kriszta, la data 2009-08-27 13:37:47eu zic,ca comunicarea este cel mai ok,intro relatie,dar si eu am ajuns ca nu mai pot sai zic nimika,ca nu ma asculta,daca ma asculta nu imi da dreptate,si vin certurile eu vreau sa nu le mai aud ,sa fac cum vrea el,dar dupa un timp gaseste,alt motiv,asta e,, poate ca intro zi va fi,sa fie bine

draga mea...lasandu-i prea mult din teren ai sa te trezesti scoasa din joc....daca "tipa" si cauta polemici numai in favoarea lui inseamna ca este singur...este un monolog...de ce sa stai cu "vata "in urechi????
pacifista
Postat pe 28 August 2009 14:51
De la: pacifista, la data 2009-08-27 23:36:52
uite iti dau o tema de meditatie : cum comunica sudo mutii ????



La tara, un postas se duce cu corespondenta. La un moment dat, ajunge la o casa. Bate omul la usa, insa nu-i raspunde nimeni. Mai bate odata! Tot la fel. Se uita pe geam si vede in casa un barbat si o femeie, goi-pusca: femeia era intinsa in pat, cu un deget in vagin si unul pe covor, iar barbatul pe covor, cu un deget in c** si unul in acvariu. Contrariat, postasul mai bate odata la usa, dar tot nu-i raspunde nimeni. Pleaca mai departe, la vecinul ciudatilor. Ajuns la vecin, il intreaba: "Domnule, am fost la vecinii dumitale si uite ca am patit? Si-i povesteste toata tarasenia...

- A, zice vecinul, pai vecinii mei sunt surdo-muti si dumneata ai nimerit tocmai cand se certau.
- Cum, dom'le, ca nu faceau nici un gest?
- Pai, ea ii spunea lui: "Du-te-n pi*** ma-tii si bate covoarele!", iar
el ii spunea ei: "Ma pupi in c**, ma duc la peste!"
valita76
Postat pe 1 Septembrie 2009 15:02
felicitari, pentru tine

felicitari pentru el


S-o tineti tot asa pentru amandoi.
just28
Postat pe 5 Septembrie 2009 23:50
De la: valita76, la data 2009-09-01 15:02:52
De la: pacifista, la data 2009-08-27 23:36:52
uite iti dau o tema de meditatie : cum comunica sudo mutii ????



La tara, un postas se duce cu corespondenta. La un moment dat, ajunge la o casa. Bate omul la usa, insa nu-i raspunde nimeni. Mai bate odata! Tot la fel. Se uita pe geam si vede in casa un barbat si o femeie, goi-pusca: femeia era intinsa in pat, cu un deget in vagin si unul pe covor, iar barbatul pe covor, cu un deget in c** si unul in acvariu. Contrariat, postasul mai bate odata la usa, dar tot nu-i raspunde nimeni. Pleaca mai departe, la vecinul ciudatilor. Ajuns la vecin, il intreaba: "Domnule, am fost la vecinii dumitale si uite ca am patit? Si-i povesteste toata tarasenia...

- A, zice vecinul, pai vecinii mei sunt surdo-muti si dumneata ai nimerit tocmai cand se certau.
- Cum, dom'le, ca nu faceau nici un gest?
- Pai, ea ii spunea lui: "Du-te-n pi*** ma-tii si bate covoarele!", iar
el ii spunea ei: "Ma pupi in c**, ma duc la peste!"
..probabil ca in anumite situatii multi ar dori sa fie surdo muti !
pacifista
Postat pe 7 Septembrie 2009 13:16
De la: pacifista, la data 2009-08-23 17:26:51ce spun oare sondajele??/ Cum este bine sa fii intr-o relatie???/ sa faci ca tine si sa spui ca el? sa ramai independenta ..poate se muleaza dupa tine...sa comunici pentru a gasi un echilibru in relatie??/


in primul rand, e important sa nu uiti de tine si viata ta, prietenii tai, pasiunile tale, dar in acelasi e musai sa ajungi la un numitor comun cu el pentru a putea convietui in armonie.

e greu, dar nu imposibil. :)
franziska_eu
Postat pe 11 Septembrie 2009 11:48
De la: Franzi, la data 2009-09-11 11:48:12
De la: pacifista, la data 2009-08-23 17:26:51ce spun oare sondajele??/ Cum este bine sa fii intr-o relatie???/ sa faci ca tine si sa spui ca el? sa ramai independenta ..poate se muleaza dupa tine...sa comunici pentru a gasi un echilibru in relatie??/


in primul rand, e important sa nu uiti de tine si viata ta, prietenii tai, pasiunile tale, dar in acelasi e musai sa ajungi la un numitor comun cu el pentru a putea convietui in armonie.

e greu, dar nu imposibil. :)
coerct
pacifista
Postat pe 16 Septembrie 2009 20:49
De la: scorpio67, la data 2009-08-26 10:56:52
De la: sadora, la data 2009-08-23 17:26:51ce spun oare sondajele??/ Cum este bine sa fii intr-o relatie???/ sa faci ca tine si sa spui ca el? sa ramai independenta ..poate se muleaza dupa tine...sa comunici pentru a gasi un echilibru in relatie??/


Nu stiu ce spun sondajele si nici nu vreau sa stiu.Stiu doar ce sunt in viata mea de cuplu,o actrita cu foarte roluri pe care le joc din placere si din tot sufletul:
-sunt sotie atunci cand il insotesc in societate
-sunt culcusul cald si sigur atunci cand are nevoie de odihna
-sunt amanta sexi si dezinhibata cand si-o doreste
-sunt amicul de bere cand e meciul cu Dinamo
-sunt colegul cu care isi injura sefii cand il nedreptatesc
-sunt sfatuitorul lui cand are nevoie de pareri
-sunt mamica lui cand o face pe copilul rasfat
-sunt femeia fragila cand o face pe masculul protector
-sunt cea care coordoneza totul in familie dar il lauda ca e cel mai bun sef in familie
-Sunt cea care ii ofera spatiu pentru a nu se simti sufocat
Iar el imi intoarce replica replica intrand la randul lui in tot atate roluri:
-de sot pe umarul caruia pot sa ma sprijin
-de amant tandru si plin de imaginatie
-de prieten caruia ii pot face confesiuni
- de coleg cu care discut despre probleme de serviciu
-de tatic care ma mustra cand mai calc in strachini
-de cap de famile care ia decizii cand eu nu reusesc
-de amic care imi poarta de grija fara sa ma ingradeasca
Ne respectam si apreciem calitatile si ne toleram defectele.Orice se discuta si rezolva numai impreuna.Asta e relatia pe care o am ,nu exista nici cel mai mic gram de lauda in ceea ce am spus si nici nu-mi doresc sa am altfel de relatie pentru ca e una care evolueaza tot timpul care ofera roluri noi mereu si nu ne da timp de plictiseala sau de rutinare.

listele tale..imi aduc aminte de un banc...pe vremea lui ceasca...un prieten ii spune celuilalt..ca o sa plece in afara tarii si cand or sa/si scrie scrisori...daca nu e bine in tzara..sa scrie cu cerneala rosie...si daca e bine sa scrie cu cerneala albastra...primul pleaca...primeste scrisoare de la cel ramas in tzara...scrisa cu cerneala albastra...ca totul e perfect...nemaipomenit...si pe piatza se gasesc de toate din belsug...numai cerneala roshie...nu...
...presupun ca si la tine...e o situatie similara...nu ai gasit cerneala rosie...
kudika066423
Postat pe 16 Septembrie 2009 21:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti de Mircea Solcan? Se potriveste la POVESTIRI DE NOAPTE? 12 De la: Barbie30_ 18 Aprilie 2011 08:49
buna ziua 3 De la: simons 17 Aprilie 2010 18:52
Vibrator cadou pentru cine doreste ! 65 De la: steffy91 1 Februarie 2012 20:04
ce gandesc barbatii la 1 intalnire? 260 De la: tinna83 24 Octombrie 2009 17:47
oare de ce ma doare? 37 De la: kudika035470 13 August 2009 23:11