Setari Cookie-uri

Vreau talia subtire

Buna fetelor.Acum vreo 6 luni de zile eram foarte slabuta mai ales in talie.Tare mult imi doream sa ma mai ingras putin,sa am un pic de fundulet;sa fiu mai grasuta.Ei bine, dorinta mi s-a implinit m-am mai ingrasat intre timp(nu exaherat) dar oricum am mai pus un pic pe fund,m-am mai ingrasat si la picioare,si marea problema e TALIA.Nu-mi mai place deloc talia mea,care s-a ingrosat,am niste depozite de grasime in lateral ,parc-as purta un colacel dupa mine.Ce sa fac ca sa slabesc doar in talie,sa am la fel ca inainte talia?Oare sa arat astfel din cauza anticonceptionalelor?Mentionez ca iau karissa de 10 luni.
deeadeutza99
Postat pe 8 Mai 2009 18:16
Auzi draga mea si tu de ce deschizi subiect la sex????Na daca tot ai deschis aici eu zic ca faci sport si daca nu vrei fa sex cat mai mult...Poate slabesti in talie si iti creste fundul....
camelusha83
Postat pe 8 Mai 2009 21:21
Inca cineva care are dubii legate de karissa. Credeam ca sunt singura...
Camelusha, ai si tu dreptate, dar poate fata are probleme sexuale vis a vis de talia care nu mai e chiar de viespe acuma...
Lucia1971
Postat pe 8 Mai 2009 21:25
E f posibil sa fie de la pilule,asta in cazul in care nu ai modificat simtitor dieta zilnica.Singura solutie o reprezinta sportul.Sau...la salon,electrostimulare,impachetari etc.Dar cred ca vei slabi peste tot,nu doar in zona taliei,fiecare cu conformata ei.Succes!
kudika019386
Postat pe 8 Mai 2009 21:27
Fa excercitii de abdomen (mai ales pt oblici si talie) daca vrei sa slabesti doar in acea zona. Te ajuta si daca te impachetezi in folie cat timp le faci.

Bafta!
pisicuta_trista
Postat pe 8 Mai 2009 22:08
Exercitii pentru talie

O talie fina, o talie de viespe, o talie pe care sa o cuprinzi cu ambele maini…..si multe altele s-au spus despre talie!
Adevarul este ca o femeie, chiar grasa, daca isi mentine o talie subtire, are inca o silueta placuta.
Pentru o modelare mai eficienta a taliei, in timpul exercitiilor talia se infasoara cu o centura elastica, lata de 15 cm, fara a strange.Fasia va face un usor automasaj si va provoca o usoara transpiratie a pielii.

Exercitiul 1
In picioare, cu picioarele departate, spatele si capul drept. Intindeti in sus bratul drept deasupra capului, inclinati corpul spre stanga, bratul stanga intins.
Durata: de 5 ori pe fiecare parte.


Exercitiul 2
Aceeasi pozitie, ambele brate deasupra capului. Inclinati corpul spre stanga de 5 ori si spre dreapta de 5 ori.


Exercitiul 3
Aceeasi pozitie, mainile pe solduri, inclinati corpul si faceti o rasucire circulara de 360 grade.


Exercitiul 4
Aceeasi pozitie a corpului, brateke vertical in sus. Faceti o torsiune a corpului spre dreapta. De cinci ori pe fiecare parte.


Exercitiul 5
Culcata pe burta, bratele indoite, palmele sprijinite de sol. Cambrand talia, ridicati corpul si picioarele, apropiind cat se poate capul de picioare.
Durata: de 8 ori.


Exercitiul 6
In genunchi, bratele ridicate. Inclinati capul spre spate si coborati progresiv pana cand bratele ating solul. Un exercitiu mai dificil, dar perfect pentru cambrarea taliei. Nu va lasati invinse, insistati, caci se poate!


Exercitiul 7
In genunchi. Inclinati capul pe spate si coborati progresiv, incercand sa faceti un unghi de 45 grade, dupa care reveniti la loc.
Durata: de 5 ori.
Diavolyta_
Postat pe 8 Mai 2009 22:13
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-08 22:13:56Exercitii pentru talie

O talie fina, o talie de viespe, o talie pe care sa o cuprinzi cu ambele maini…..si multe altele s-au spus despre talie!
Adevarul este ca o femeie, chiar grasa, daca isi mentine o talie subtire, are inca o silueta placuta.
Pentru o modelare mai eficienta a taliei, in timpul exercitiilor talia se infasoara cu o centura elastica, lata de 15 cm, fara a strange.Fasia va face un usor automasaj si va provoca o usoara transpiratie a pielii.

Exercitiul 1
In picioare, cu picioarele departate, spatele si capul drept. Intindeti in sus bratul drept deasupra capului, inclinati corpul spre stanga, bratul stanga intins.
Durata: de 5 ori pe fiecare parte.


Exercitiul 2
Aceeasi pozitie, ambele brate deasupra capului. Inclinati corpul spre stanga de 5 ori si spre dreapta de 5 ori.


Exercitiul 3
Aceeasi pozitie, mainile pe solduri, inclinati corpul si faceti o rasucire circulara de 360 grade.


Exercitiul 4
Aceeasi pozitie a corpului, brateke vertical in sus. Faceti o torsiune a corpului spre dreapta. De cinci ori pe fiecare parte.


Exercitiul 5
Culcata pe burta, bratele indoite, palmele sprijinite de sol. Cambrand talia, ridicati corpul si picioarele, apropiind cat se poate capul de picioare.
Durata: de 8 ori.


Exercitiul 6
In genunchi, bratele ridicate. Inclinati capul spre spate si coborati progresiv pana cand bratele ating solul. Un exercitiu mai dificil, dar perfect pentru cambrarea taliei. Nu va lasati invinse, insistati, caci se poate!


Exercitiul 7
In genunchi. Inclinati capul pe spate si coborati progresiv, incercand sa faceti un unghi de 45 grade, dupa care reveniti la loc.
Durata: de 5 ori.


Ioi... am incercat si eu exercitiile, cred ca sunt eficiente, nu am putut face f bine pt ca am deja febra musculara la abdomen... si mai e de vina si ora tarzie...




Dar sunt eficiente!
pisicuta_trista
Postat pe 8 Mai 2009 23:01
F bune sunt intr-adevar exercitiile tale si cata rabdare sa le scrii!
Chiar le-am retinut.

Postat pe 25 Iunie 2009 16:38
anticonceptionalele ingrasa......din cauza aia s-a produs ingrasarea in talie si nu numai....
Baiat_Rezervat
Postat pe 25 Iunie 2009 19:12
yumy
Postat pe 25 Iunie 2009 19:14
Pai cam asa stau lucrurile si la mine....mi-e felul m slabutza....Am facut si imposibilul sa ma ingras fiindk nu-mi palcea deloc cum arat....singura parte de care eram chiar multzumita era talia mea de exact 60 de cm...Si culmea....dupa multa mancare si vitamine si tot tacamul...singurul loc unde am reusit sa am ingras..si ink mult.....ia ghicitzi si voi care e...talia..evident....Si acum vreau si eu sa-mi subtiez talia inapoi..dar fara s slabesc si m mult,Doamne fereste, de prin alte locuri :(
maya_marya
Postat pe 25 Iunie 2009 19:35
Uite, eu urmez codul bem
B- nu te balona, adica nu vorbii cu gura plina (asa nu vei risca sa inghiti aer) si evita sa ragai acest lucru provoaca balonarea
E-exercitii adica fa mult exercitiu , alearga mergi cu bicla sau fa intinderi de talie
M- maseazati burtica in sensul acelor de ceasornic, fa asta de cel putin trei ori pe saptamana
Vei vedea rezultatele si vei fii multumita , bineinteles ca necesita si o dieta si mult fittnes, bafta
kudika_962011
Postat pe 21 Aprilie 2014 01:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SEXUL ORAL 119 De la: matracuca 7 Ianuarie 2010 17:59
Sex pânã sau dupa nuntã? 15 De la: kudika_1002180 15 Martie 2016 18:29
Cum iti dai seama daca te iubeste? 18 De la: anastasia_m 24 Iunie 2010 22:35
Video-Chat !!! 53 De la: yumalai 17 Ianuarie 2010 16:58
Oare ??? 8 De la: scorpyoW 15 Ianuarie 2011 23:37