Setari Cookie-uri

un raspuns va rog..

am 17 ani si de la 12 ani vorbesc cu un baiat. era cel mai frumos si popular baiat din scoala si s-a combinat cu mine doar pentru bani.
dupa 2 ani am reusit sa il fac sa ma iubeasca dar au fost multe lucruri prin care am trecut. m-a inselat ingrozitor de mult. si eu pe el... insa am ramas impreuna. scum eu nu mai am "voie" sa ies din casa decat cu el, nu mai am prietene, si nici macar nu mai stiu sa gasesc un subiect de conversatie cu cineva. nu sunt fericita dar il iubesc enorm. fac orice pt el dar in mare parte primesc in schimb doar injuraturi, batai si multe altle. asa e felul lui dar nu stiu cat il mai pot accepta. a fost singurul baiat din viata mea si este in continuare. tot ce ma tine langa el sunt planurile noastre de a ne lua o casa si sa ne casatorim peste vreo 2-3 ani. nu mai stiu daca asta imi doresc. de multe ori zic ca o sa pun punct la tot dar nu pot. mie teama ca nu o sa am pe nimeni langa mine si nu suport singuratatea. nu as vrea decat sa se schimbe el dar cred k sper degeaba. am nevoie de un sfat. nu mai pot continua asa..
mady_papu
Postat pe 24 August 2009 23:38
esti foarte tanara...ai timp pentru multe asa k nu ai dc sa suporti atatea!eu cred ca tu ai ramas cu el din obisnuinta, poate tu il iubesti dar pe el se pare ca nu il leaga nimic de tn...renunta la el cat ink nu e prea tarziu. kiar nu ai dc sa ii suporti toate crizele in speranta k se va schimba.
Sfatul meu, vezi-ti de viata ta linistita, trebuie sa fie cineva care sa te iubeasca sh sa te respecte asa cum merita fiecare femeie
kudika063402
Postat pe 28 August 2009 18:11
tuh esti nebuna fata mea..
lasa'l dreqlui ca ai 17 ani si ai sa mai intalnesti o multime de baieti in viata ta ce palaria masii..scuza'mi limbajul dar mi se pare ca nu prea ai capul pe umeri.
repet. tinand cont de tot ce ai zis, ramane o singura concluzie de tras: e cazul sa il lasi in voia sortii.
PurpleDreams
Postat pe 5 Septembrie 2009 03:10
Nush ce sa zic ...Situatia e complicata :D Si eu am trecut prin ceva asemanator la varsta ta , acum am 21 de ani:D Si mie imi era teama sa il parasesc sau sa iau lucrurile asa cum sunt ...Mi-era teama atat de mne stiind ca asta ma poate rani cat si de el fiindca se va supara si eventual putea sa ma si loveasca . Singurul lucur clar era pt mne ca il iubesc. Dar dupa 2 ani de relatie am intalnit dragostea adevarata si am mers impreuna cu noul prieten la ex :D I-am spus amandoi ca ne iubim , ca eu mai tin la el da comportamentul sau e sub orice critica si ca nu mai vreau sa continuam . A inteles dupa cateva luni si acum suntem f buni prieteni , el fiind iubitul prietenei mele :D Cu care insa se intelege extraordinar . Totul e in mainile tale , fiindca e viata ta si tu decizi ce sa faci :D Sfatul meu e totusi sa vorbiti si sa ii spui tot ceea ce simti , toate nelinistile tale ..Poate asa se mai rezolva ceva ..Daca nu , poti lua decizia sa il paraesti .Ai toata viata inainte pentru dragoste :*:* Pwp:*
AriaNnA_Raissa
Postat pe 19 Februarie 2010 13:13

Nu esti fericita da il iubesti enorm si nu vezi viata fara el ???
BIG SHIT dragutza !!ai 17 ani ...unu' pleaca altu' vine ...
Ce va mai place sa isi bata joc de voi ....
Si dupaia deschideti tombicuri si va plangeti!Nu sunteti in stare sa va respectati ....
blaa
Postat pe 19 Februarie 2010 14:27
la 17 ani, cat de mult, draq l-ai inselat?
bah! voi aveti istorie la varste fragede
veve_yo
Postat pe 19 Februarie 2010 14:42
Nu ai decat 17 ani. Nu poti sa stai in relatia asta sa induri injuraturi si batai. Nu se va schimba niciodata.
Esti atat de tanara nu iti inchide viata. O sa cunosti si alti baieti nu trebuie sa iti fie frica de singuratate.
sylvyam
Postat pe 20 Februarie 2010 23:48
De la: mady_papu, la data 2009-08-24 23:38:28am 17 ani si de la 12 ani vorbesc cu un baiat. era cel mai frumos si popular baiat din scoala si s-a combinat cu mine doar pentru bani.
dupa 2 ani am reusit sa il fac sa ma iubeasca dar au fost multe lucruri prin care am trecut. m-a inselat ingrozitor de mult. si eu pe el... insa am ramas impreuna. scum eu nu mai am "voie" sa ies din casa decat cu el, nu mai am prietene, si nici macar nu mai stiu sa gasesc un subiect de conversatie cu cineva. nu sunt fericita dar il iubesc enorm. fac orice pt el dar in mare parte primesc in schimb doar injuraturi, batai si multe altle. asa e felul lui dar nu stiu cat il mai pot accepta. a fost singurul baiat din viata mea si este in continuare. tot ce ma tine langa el sunt planurile noastre de a ne lua o casa si sa ne casatorim peste vreo 2-3 ani. nu mai stiu daca asta imi doresc. de multe ori zic ca o sa pun punct la tot dar nu pot. mie teama ca nu o sa am pe nimeni langa mine si nu suport singuratatea. nu as vrea decat sa se schimbe el dar cred k sper degeaba. am nevoie de un sfat. nu mai pot continua asa..
fato trezestete asta te bate de pe acum dar sa-ti mai faci si casa cu el asta o sa te bata pana teo baga in mormant esti tanara cauta altu lasa-l pe asta cum accepti sa te lasi batuta dar parintii tai nu te vad vanata la ochi nu te intreaba nimic parintii tai sau prietenele cred ca totusi mai tii o anumita legatura cu ele nu deschide bine ochii ca ceea ce vei face acum deciziile pe care le vei lua acum vor conta mult in viitor acum mai tarziu va vi prea tarziu sa mai schimbi ceva
kudika143709
Postat pe 14 Martie 2010 12:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubesc si vreau sfaturi 38 De la: Diavolyta_ 27 August 2009 21:41
exista fericire? 147 De la: ingerul_singuratatii 12 August 2010 18:50
Cum sa trec peste aceasta situatie? 7 De la: marco918 24 Decembrie 2009 04:03
cand s-a terminat relatia mea serioasa si cand a inceput cosmarul asta? 34 De la: emilia85 16 Noiembrie 2011 09:20
Iubire sau ratiune? Cum poti iubi si totusi sa pleci? 20 De la: sweety13 7 Iunie 2009 12:27