Setari Cookie-uri

Ce vrea de fapt????

De o luna am terminat o relatie dupa un an si jumatate, din cauza unor certuri copilaresti, si el ca sa se rabune pe mine, s`a combinat cu alta, cu care ii inca, si mi`a spus k nu ma mai iubeste si ca mi`a luat locu domnisoara. Chiar daca nu`mi venea sa-l cred, am acceptat si mi`am vazut mai departe de drumu meu, separat de al lui. Da el continua sa`mi zica ca i dor de mine, ca o sa raman prima lui iubire si ca o sa ma iubeasca mereu. Doua saptamani m`a lasat in pace, ca a fost plecat din tara, m`am sunat doar cand a ieshit din tara. Inainte de craciun cand a revenit in tara, m`am sunat, si am vorbit la telefon, si o inceput iar sa`mi spuna ca ma iubeste ca nu m`o putut uita, ca vrea sa ne impacam, da ca totusi tine si la actuala lui prietena,si ca nu vrea sa o faca sa sufere. Am fosr foarte tare si ferma continuand sa`i zic sa nu ma mai caute sa ma lase in pace, da de craciun a fost la mn cu gasca sa ma colinde, si m`a chemat in camera mea sa vorbim si o jumatate de ora o plas, cu suspine, nu putea nici sa vorbeasc, spunandu`mi k i dor de mine k ii lipsesc enorm si ca nu poate fara mine, ca ma iubeste enorm de mult, m`a intrebat daca ma despart de prietenul meu( am prieten de 2 saptamani care ma respecta si se comporta foarte frumos) in cazul in care el se desp de prietena lui si sa ne impacam,i`am zis k nu vreau.. si sa ne vedem fiecare de drumul nostru... dupa ce l`am calmat.. a mers la prietena lui.. sa o colinde, eu am ramas si toata seara m`am gandit daca merita sau nu sa ma impac cu el.(in timp ce eram cu prietenul meu si eu) Urmatoarea zi din nou, a inceput sa`mi planga, aceeasi poveste. Mi`am dat seama ca tin si eu la el...si totusi nu ii hotarat sa se desparta de prietena lui actuala. Mi`a spus ca vrea doar sa`i ajunga in pat si caacuma se comporta frumos cu ea si ii face pe plac, pana cedeaza ea,si ca apoi vrea sa se impace cu mine... i`am zis sa nu ma mai caute, ca nu o sa accept sa fiu roata de rezerva, da nu ma lasa in pace. in acelasi timp ei ii zice k o iubeste si ca i foarte draga si k ii fericit cu ea... nu stiu daca is cuvinte spuse doar ca sa o faca sa cedeze sau ii adevarat... nu stiu ce sa cred... Ce vrea de fapt? Pe care o iubeste? daca o iubeste pe ea de ce imi plange, de ce imi spune k nu poate fara mine ca nici una nu`i ca mine? Daca ma iubeste pe mine de ce ii cu ea??


El a fost prima mea iubire, si eu a lui.. el are 20 eu am 17..

Postat pe 29 Decembrie 2009 23:41
Poi cum poti sa iubesti pe cineva... si sa iti doresti sa bagi pe altcineva in pat... ?
IonelaB20
Postat pe 30 Decembrie 2009 16:18
Scumpa mea, un rãscuns sincer ºi sec: NU VÃ IUBEªTE PE NICIUNA !!!!
Este problema ta dacã mã crezi sau nu....dar eu spun sã-þi vezi de viaþa ta ºi sã nu-l mai bagi în seamã! Nu meritã asteneala!

Ochi_albastri
Postat pe 30 Decembrie 2009 16:26
asa e: nu va iubeste pe niciuna.

In ceea ce te priveste pe tine, e doar suparat ca esti cu altul. Se comporta fix ca un copil rasfatat de 2-3 ani caruia i s-a luat jucaria din cauza ca n-a fost cuminte. Ar zice orice sa-si ia jucaria inapoi, dar asta nu inseamna absolut deloc ca si-a invatat lectia si va fi cuminte.

Ignora-l, e cel mai bine.
kitty_krieger
Postat pe 30 Decembrie 2009 17:39
nu vreau sa fiu rea,dar u ai spus-o nu vrei sa fi roata lui de rezerva! nu inteleg cum indrazneste sa zika k te iubeste si ca esti viata lui,dar te pune sa adtepti ca sa se culce cu aia acuma sincera sa fiu mie mi se pare un gest extrem de urat din partea lui: adica HELLO!!!!!!!! el chiar nu te iubeste...si niki macar nu te respecta....asa ca ai grija cu el ca nu te merita....vezi-ti de viata ta si lasa-l in lumea lui
steffy91
Postat pe 30 Decembrie 2009 18:36
scuza-ma ..dar cred ca ai mai deschis un topic...si chiar mi se pare ridicol sa faci asta din lipsa de prieteni ,sau conversatie?iti place sa creezi situatii dificile cu care nu te vei intalni vreodata?
ionelaela
Postat pe 31 Decembrie 2009 00:31
De la: ionelaela, la data 2009-12-31 00:31:37scuza-ma ..dar cred ca ai mai deschis un topic...si chiar mi se pare ridicol sa faci asta din lipsa de prieteni ,sau conversatie?iti place sa creezi situatii dificile cu care nu te vei intalni vreodata?



ti-am cautat mesajele noi si te-am gasit aici,acum am vazut ca topicul meu cu dragostea m-a dus la rascrucea vietii apare ca postat de pe alt user, nu stiu cum am reusit sa fac asta, user-ul meu este ''torn'' si nu al celei care a deschis acest topic
imi cer scuze pe aceasta cale daca am creat vreo confuzie sau vreo problema, e prima data cand postez
torn
Postat pe 31 Decembrie 2009 01:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu vreau sa renunt!!! 176 De la: lizutza_girl 5 Septembrie 2009 17:38
sufar in tacere.. 163 De la: kudika000 28 Octombrie 2009 19:32
As avea mare nevoie de sustinerea voastra 11 De la: sound_of_silence 13 Iunie 2009 15:17
O iubire de neuitat 13 De la: Idrissou 30 Martie 2012 16:45
cum sa-l fac sa ma remarce? 35 De la: soniaa 15 August 2009 12:49