Setari Cookie-uri

CU CE AM GRESIT?

imi vine sa urlu,,,si sa-i spun cat de mult il iubesc dar cui?am nevoie de sfatul tau..ne cunoastem de 10 ani...dar pt prima data dupa multa socializare pe mess..am iesit ompreuna acum doi ani...seara s-a sfarsit cu o aingere tandra..si atat..si tot asa de vre-o doua ,trei ori in doi ani...totul se petrecea ,in fata pc-ului...nimic concret...seara de seara vorbeam pe mess...pina cand week-en-dul trecut.f hotarat imi propune sa iesim in oras,..ok,am acceptat..glumim ..radem,,ne simtim bine,,indrazneste si ma saruta .ma tine in brate o noapte intreaga...si dimineata dispare...ii trimit sms..,,ma gandesc la tine///imi raspunde: te rog...nu te mai gandi la mine...meriti ceva mai bun...cu ce am gresit..????//il iubesc ...ma gandesc la el tot timpul..cum pot sa abordez o persoana care ma saruta toata ,si doua zi..nu vrea sa stie de mine...
XKD
Postat pe 26 Noiembrie 2008 22:15
Poate ca in realitate nu ai reusit sa fii pentru el asa cum erai virtuala... Cine stie ce si-a imaginat el despre tine, iar cand v-ati intalnit face to face a fost extrem de dezamagit. Nu din vina ta ci din vina imaginatiei lui....
Lucia1971
Postat pe 26 Noiembrie 2008 22:17
Mi se pare ciudata si in acelasi timp interesanta relatia voastra!ce varsta ai tu,dar el?poate lui ii este teama de o relatie.si in toti acesti ani numai pe mess ati vorbit si v-ati intalnit din cand in cand Eu zic sa nu iti faci sperante prea mari alturi de un tip care nu iti impartaseste sentimentele,tot timpul vei avea in suflet o doza de neimplinire si nemultumire care pana la urma cred ca stii unde duce
dea07
Postat pe 26 Noiembrie 2008 22:22
Ia citeste semnatura mea si vezi...se potriveste cu problema ta ? ce vrei sa ii faci daca el nu vrea ? crezi ca el de fapt te iubeste dar sta cineva in fata fericirii voastre, ca cineva nu va permite sa traiti fericiti pana la adanci batraneti ? Nuuu...pt ca daca el ar tine la tine nu te-ar refuza...tu ce faci acum ? Nu trebuie sa zici ca parca si vad...jelesti dupa un dobitoc, un prefacut, care numerita asa ceva...de ce trebuie sa te opresti la el ? crezi ca nu vei gasii un tip care sa te iubeasca si sa te faca fericita ? daca o sa stai sa plangi dupa acest neinsemnat, o sa treaca timpul degeaba pe langa tine, acest timp nu il vei recupera, o sa il risipesti inutil...

Deci, fata draga, vorbesc foarte serios, da-i igonore, nu mai vb la telefon cu el, intrerupe orice legatura, stiu ca te gandesti la el si esti obsedata, dar o sa treaca...Trage aer in piept, uita-te in oglinda...iti place viata pe care o ai ? Esti fericita ? Nu...inchide ochii si gandeste-te l aultimii ani din viata ta...iti place ceea ce vezi ? Nu...deschide ochii...bine-ai venit in realitate...profita de viata, cunoaste alte persoane, iesi in oras, distreaza-te ! Profita de viata pe care o ai !




Postat pe 26 Noiembrie 2008 22:23
De la: digitala, la data 2008-11-26 22:22:29Mi se pare ciudata si in acelasi timp interesanta relatia voastra!ce varsta ai tu,dar el?poate lui ii este teama de o relatie.si in toti acesti ani numai pe mess ati vorbit si v-ati intalnit din cand in cand Eu zic sa nu iti faci sperante prea mari alturi de un tip care nu iti impartaseste sentimentele,tot timpul vei avea in suflet o doza de neimplinire si nemultumire care pana la urma cred ca stii unde duce



nu este interesat si cu asta basta ! Unora le este greu sa accepte acest adevar si realizeaza tot felul de scenarii de telenovele ca sa iasa in avantajul ,,iubirii virtuale''...trebuie sa fii realist, las-o-ncolo de inima....pastreaz-o pt cine merita ! in rest, joaca-te, dar cu mintea, nu cu inima ;)

Postat pe 26 Noiembrie 2008 22:26
sunt de acord cu georgia,la ce sa iti pierzi vremea cu unul care nu merita cand pe lumea asta sunt atatia barbati care te-ar face fericita asa cum meriti,te-ar face sa te simti implinita.Deschide ochii,o iubire neimpartasita este = cu ZEROOOO
dea07
Postat pe 26 Noiembrie 2008 22:35
va multumesc tutoror celor care mi-ati raspuns...
XKD
Postat pe 26 Noiembrie 2008 23:04
S ar putea sa existe posibilitatea ca in decursul acestor zece ani in care intalnirile voastre au fost mai putin decat sporadice , ca sa spunem asa, sa se fi strans multaaaaaaaaaa minciuna la mijloc! Asa ca el ce face, dispare ca magaru'n ceatza si te lasa cu minunatul castel de nisip! imagineaza ti ca se-apuca sa ti destainuie tot ceea ce probabil nu stii...ma indoiesc ca l-ai mai iubi cu asa foc! Get real, si darma tu castelul de nisip, nu astepta pe mal valul ce sa vina sa ti l duca, privind pierduta n zare Luna ce dispare!
Lillix
Postat pe 26 Noiembrie 2008 23:11
Sarbatori fericite! Daca va pot ajuta cu ceva, astept mesaje pe privat.
Cassey_Tarot
Postat pe 25 Decembrie 2008 01:54
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 20:34
Tineretea bat-o vina, n-ai gresit cu absolut nimic, nimic nu-i de condamnat, insa de nu-ti raspunde cu aceiasi moneda si tot o ti asa langa pe langa el risti sa ajungi de diverstisment pentru el. Ce stii tu, despre persoana lui? Cat %100 la 100 adevar si cata minciuna? Alergi dupa himere parerea mea, trezeste pana nu e prea tarziu way
Rolec2000
Postat pe 11 Aprilie 2009 20:19
Buna! Cat de bine il cunosti??? De ce vorbeati pe mess?? Nu cumva , craiul este, casatorit, asta e parerea mea proprie, sa fi avut o problema acasa si-a iesit sa- si aline putin sufletul! De aceea n-a mers mai departe?? Eu i-ti spun, uita-l e greu, dar nu imposibil! Nu merita sa suferi! Vine altul care-ti va fi sortit! I-ti doresc fericire si un ,, PASTE FERICIT!
Rodri
Postat pe 11 Aprilie 2009 20:51
10 ANI ???Las-o incolo de treaba...ceva nu e in ordine ...tu in timpul asta nu ai fost cu nimeni ???Ai asteptat sa vina Don Juan d Mess???
Aici e deja caz de internare ...scuza-ma ca-ti spun dar la ce-ati lalait-o atat ???maxim dupa 2, 3 saptamani trebuia sa va intalniti ...Dumnezeule ...voii aveti matritza de facut ani ...de va permitetzi sa-i irositzi astfel ???
__LL__
Postat pe 11 Aprilie 2009 20:58
Din pacate ptr tine va trebui sa inveti sa traiesti fara el.Daca ai putea sa-l uiti , sa nu te mai gandesti la el ...ti-ar fi mai usor.Cu siguranta este intr-o alta relatie implicat ,dar ceva scartie acolo si a facut ce fac toti cei lasi.Iti urez curaj si forta ptr a trece peste o astfel de amagire . Sa nu privesti inapoi ca iti va fi si mai greu ...
ionia
Postat pe 11 Aprilie 2009 21:04
De la: XKD, la data 2008-11-26 22:15:28imi vine sa urlu,,,si sa-i spun cat de mult il iubesc dar cui?am nevoie de sfatul tau..ne cunoastem de 10 ani...dar pt prima data dupa multa socializare pe mess..am iesit ompreuna acum doi ani...seara s-a sfarsit cu o aingere tandra..si atat..si tot asa de vre-o doua ,trei ori in doi ani...totul se petrecea ,in fata pc-ului...nimic concret...seara de seara vorbeam pe mess...pina cand week-en-dul trecut.f hotarat imi propune sa iesim in oras,..ok,am acceptat..glumim ..radem,,ne simtim bine,,indrazneste si ma saruta .ma tine in brate o noapte intreaga...si dimineata dispare...ii trimit sms..,,ma gandesc la tine///imi raspunde: te rog...nu te mai gandi la mine...meriti ceva mai bun...cu ce am gresit..????//il iubesc ...ma gandesc la el tot timpul..cum pot sa abordez o persoana care ma saruta toata ,si doua zi..nu vrea sa stie de mine...


din cate imi dau seama, pe mess ai fost o ocupatie din plictiseala iar cand v.ati intalnit si.a dat seama ca s.a bagat in ceva prea serios. poate i.ai spus tu ceva ce l.a facut sa realizeze asta.
l_diana_c
Postat pe 11 Aprilie 2009 21:24
De la: XKD, la data 2008-11-26 22:15:28imi vine sa urlu,,,si sa-i spun cat de mult il iubesc dar cui?am nevoie de sfatul tau..ne cunoastem de 10 ani...dar pt prima data dupa multa socializare pe mess..am iesit ompreuna acum doi ani...seara s-a sfarsit cu o aingere tandra..si atat..si tot asa de vre-o doua ,trei ori in doi ani...totul se petrecea ,in fata pc-ului...nimic concret...seara de seara vorbeam pe mess...pina cand week-en-dul trecut.f hotarat imi propune sa iesim in oras,..ok,am acceptat..glumim ..radem,,ne simtim bine,,indrazneste si ma saruta .ma tine in brate o noapte intreaga...si dimineata dispare...ii trimit sms..,,ma gandesc la tine///imi raspunde: te rog...nu te mai gandi la mine...meriti ceva mai bun...cu ce am gresit..????//il iubesc ...ma gandesc la el tot timpul..cum pot sa abordez o persoana care ma saruta toata ,si doua zi..nu vrea sa stie de mine...



"hei nu'ti face griji pt k o sa treaca" asa imi spuneam si eu dupa o rel de 2luni in care fusesem atat de fericita si s'a terminat asa puff..si nu am inteles nimic dar mai tarziu am stat de vb cu niste prietene comune...tipul pur si simplu nu putea sa se angajeze intr'o rel serioasa si pt eu eram foarte ok nu a vrut sa isi bata joc...am inteles destul de tarziu dar am inteles din fericire...nu prea mai vb de atunci,doar foarte rar la tel cu banalele intrebari "ce mai faci?" "cum iti mai merge?" "esti ok?" si cam atat...asa k mai bine apreciaza k nu te'a lasat sa te implici mai mult si sa te lase balta cu o gramada de amintiri...
anka_eda
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:33
De la: anka_eda, la data 2009-04-12 12:33:29
De la: XKD, la data 2008-11-26 22:15:28imi vine sa urlu,,,si sa-i spun cat de mult il iubesc dar cui?am nevoie de sfatul tau..ne cunoastem de 10 ani...dar pt prima data dupa multa socializare pe mess..am iesit ompreuna acum doi ani...seara s-a sfarsit cu o aingere tandra..si atat..si tot asa de vre-o doua ,trei ori in doi ani...totul se petrecea ,in fata pc-ului...nimic concret...seara de seara vorbeam pe mess...pina cand week-en-dul trecut.f hotarat imi propune sa iesim in oras,..ok,am acceptat..glumim ..radem,,ne simtim bine,,indrazneste si ma saruta .ma tine in brate o noapte intreaga...si dimineata dispare...ii trimit sms..,,ma gandesc la tine///imi raspunde: te rog...nu te mai gandi la mine...meriti ceva mai bun...cu ce am gresit..????//il iubesc ...ma gandesc la el tot timpul..cum pot sa abordez o persoana care ma saruta toata ,si doua zi..nu vrea sa stie de mine...



"hei nu'ti face griji pt k o sa treaca" asa imi spuneam si eu dupa o rel de 2luni in care fusesem atat de fericita si s'a terminat asa puff..si nu am inteles nimic dar mai tarziu am stat de vb cu niste prietene comune...tipul pur si simplu nu putea sa se angajeze intr'o rel serioasa si pt eu eram foarte ok nu a vrut sa isi bata joc...am inteles destul de tarziu dar am inteles din fericire...nu prea mai vb de atunci,doar foarte rar la tel cu banalele intrebari "ce mai faci?" "cum iti mai merge?" "esti ok?" si cam atat...asa k mai bine apreciaza k nu te'a lasat sa te implici mai mult si sa te lase balta cu o gramada de amintiri...
aici e vorba de 10 ani.deja a lasat-o sa se implice prea mult.e urat cand intalnesti oameni care nu sunt disponibili,dar iti dau impresia ca sunt.
dana_mv
Postat pe 12 Aprilie 2009 14:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de ajutor!!! 36 De la: doi_ochi_caprui 17 Iulie 2011 21:04
Sa mai dau o sansa acestei relatii?? 49 De la: matzu_2005 3 Februarie 2011 04:13
nu stiu cum sa ies din situatia asta 25 De la: anny_h 14 Septembrie 2012 10:06
barbatii - o mare enigma 4 De la: Full_Metal_Jacket 1 Martie 2009 12:25
atunci cand iubesti si nu esti iubita...s-au macar asa crezi... 18 De la: one_size 23 Martie 2010 14:47