Setari Cookie-uri

Prietena mea a fost inselata si a aflat

si cu toate astea nu este capabila sa se desparta de barbatul acesta. da-ti-mi un sfat. e constienta de tot. si ca-si bate joc de ea, si ca nu o merita.. nu stiu ce sa-i mai zic, cum sa o conving ca renunte la el. nu are puterea sa se desparta de el. si ea este uimita de starea in care a adus-o pentru ca nu si-a imaginat niciodata ca ar putea sa se complaca intr-o asemenea situatie.
Madalina2808
Postat pe 26 August 2009 13:25
De la: Madalina2808, la data 2009-08-26 13:25:51pentru ca nu si-a imaginat niciodata ca ar putea sa se complaca intr-o asemenea situatie.


Ehee, vezi ce inseamna "sa nu spui niciodata.. niciodata"?!
Nu cred ca o poti ajuta in vreun fel. Ele nu vor sa fie ajutate.. asa cum vrem noi. Ele vor exact in directia opusa.... Cu cat ii vei spune mai mult ca nu e bine, cu atat va incerca sa iti demonstreze tie si celor care gandesc ca tine.... ca el e perfect, doar ea e de vina.
Las-o in pace... Numai ajunsa la capatul rabdarii .. va lua atitudinea corecta.
rashela
Postat pe 26 August 2009 13:31
De la: rashela, la data 2009-08-26 13:31:14
De la: Madalina2808, la data 2009-08-26 13:25:51pentru ca nu si-a imaginat niciodata ca ar putea sa se complaca intr-o asemenea situatie.


Ehee, vezi ce inseamna "sa nu spui niciodata.. niciodata"?!
Nu cred ca o poti ajuta in vreun fel. Ele nu vor sa fie ajutate.. asa cum vrem noi. Ele vor exact in directia opusa.... Cu cat ii vei spune mai mult ca nu e bine, cu atat va incerca sa iti demonstreze tie si celor care gandesc ca tine.... ca el e perfect, doar ea e de vina.
Las-o in pace... Numai ajunsa la capatul rabdarii .. va lua atitudinea corecta.


subscriu
anybody
Postat pe 26 August 2009 13:33
De la: rashela, la data 2009-08-26 13:31:14
De la: Madalina2808, la data 2009-08-26 13:25:51pentru ca nu si-a imaginat niciodata ca ar putea sa se complaca intr-o asemenea situatie.


Ehee, vezi ce inseamna "sa nu spui niciodata.. niciodata"?!
Nu cred ca o poti ajuta in vreun fel. Ele nu vor sa fie ajutate.. asa cum vrem noi. Ele vor exact in directia opusa.... Cu cat ii vei spune mai mult ca nu e bine, cu atat va incerca sa iti demonstreze tie si celor care gandesc ca tine.... ca el e perfect, doar ea e de vina.
Las-o in pace... Numai ajunsa la capatul rabdarii .. va lua atitudinea corecta.


Rashela, "niciodata sa nu spui niciodata" atunci cand te referi la modul de a gandi si actiona al celorlalti, nu cand te referi la propria persoana. Si nu cred ca prietena domnisoarei il crede pe domn perfect, doar ca nu poate deocamdata sa renunte. Va renunta singura atunci cand se va umple paharul si cand va fi pregatita. Ceea ce este corect in viziunea ta poate nu este cel mai potrivit in momentul de fata in viziunea ei.
valita76
Postat pe 26 August 2009 13:38
este constienta de toate greselile lui. ii vede si calitatile si defectele. doar ca nu se poate 'rupe' de el. e ceva de groaza. stau si ma minunez. de o luna se cearta in fiecare zi pe aceiasi tema. i-am spus ca are 2 variante: ori il trimite acasa la mama-sa, ori accepta situatia, caz in care trebuie sa inceteze cu scandalurile si cu reprosurile si sa -si vada in continuare de viata. cev ade genu' ' stiu ca ma inseala, dar tot la mine se intoarce'.
va mai tin la curent.
eu fac parte din categoria celor care nu ar ierta asa ceva nici daca ar fi pentru prima oara, pe motiv ca s-a intamplat, a fost o greseala, imi pare nespus de rau. daca eu nu sunt buna, esti liber pe viata. corect? fara jumatati de masura!
Madalina2808
Postat pe 26 August 2009 14:26
Sincer...nu te baga...Intr-o situatie de genul am fost si eu...am pierdut o prietena asa.
Ea s-a bagat peste o relatie de 3 ani...iar eu i-am zis ca ala nu o sa o aprecieze atat de mul...si am avut dreptate...tipul e inca legat de cea cu care a stat 3 ani...si in curand fosta mea amica o sa iasa din peisaj.Desi i-am spus cum stau lucrurile si la ce trebuie sa se astepte ea zice ca nu imi pasa de ea.Stiu ca va suferi cum a facut-o acum cateva luni,dar deja nu imi mai pasa.Acelasi lucru ar trebui sa faci si tu....daca ea nu vrea sa vada asta...las-o sa creada ce vrea si sa vada ce vrea.Pentru ca daca tot te bagi tot pe tine o sa te gaseasca vinovata de ce i se intampla...nu garantez asta,dar mie mi s-a intamplat si poti sa o iei ca pe o optiune.
kudika059548
Postat pe 27 August 2009 15:41
De la: Madalina2808, la data 2009-08-26 13:25:51si cu toate astea nu este capabila sa se desparta de barbatul acesta. da-ti-mi un sfat. e constienta de tot. si ca-si bate joc de ea, si ca nu o merita.. nu stiu ce sa-i mai zic, cum sa o conving ca renunte la el. nu are puterea sa se desparta de el. si ea este uimita de starea in care a adus-o pentru ca nu si-a imaginat niciodata ca ar putea sa se complaca intr-o asemenea situatie.


daca ei ii place sa stea asa, las-o in pace. tu i-ai spus ce ai face in locul ei..i-ai dat sfaturi. dar nu este obligaoriu sa te asculte...nu trebuie s-o convingi tu sa renunte la el..o sa renunte singura cand o sa constientizeze anumite chestii. stiu ca nu iti place in ce situatie este ea...dar este viata ei si nu trebuie sa te bagi mai mult decat trebuie..ca poate o sa va certati si voi doua la un moment dat din aceasta cauza si nu mi se pare normal (iti spun din experienta proprie). mai bine fii alaturi de ea, indiferent de ce decizii ia..
FRN
Postat pe 17 Aprilie 2010 18:34
In situatia prietenei tale ma aflu eu ! si numai ea stie ce e in sufletul ei asa ca nu mai judecati oamenii "ca asa ii place ei,de aia sta" Cand iubesti un om enorm de mult e normal sa nu poti renunta la el si sa faci tot posibilul sa fie bine !
wild_2409
Postat pe 18 Aprilie 2010 00:21
cine se aseamana se aduna
nu te mai baga
ei se vor impaca si tu vei deveni dusman
dragoste este oarba de multe ori s-au
poate ea crede ca este ultimul tren si nu poate sa mearga singura
LOPY_71
Postat pe 18 Aprilie 2010 22:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dragoste 12 De la: Barbie30_ 10 Noiembrie 2010 16:40
merita sa te "razbuni"? 115 De la: furios 2 Noiembrie 2013 03:15
credeti ca gresesc? 79 De la: kudika112608 25 Iunie 2012 04:33
De ce femeile sunt proaste?..mesaj de pe pitzipoanca.org :)) pt adeptele articolelor gen 'emanciparea sexuala feminina':))) 38 De la: geo_sh 12 Februarie 2009 08:44
Amanti & amante 64 De la: kudika023770 11 Mai 2009 08:43