Setari Cookie-uri

lipsa orgasmului

buna. mi-am inceput viata sexuala de aproximativ 4 ani si am avut 3 parteneri de atunci .contactele sexuale nu au fost f regulate,cu exceptia ultimei relatii care dureaza de 9 luni. problema mea (si cred ca nu numai a mea) este ca nu pot avea orgasm vaginal,nu am avut niciodata. e adevarat ca pana acum iubitii mei nici nu au fost f dornici sa ma satisfaca...dar actualul meu iubit chiar isi doreste sa ma vada satisfacuta.singura varianta este sexul oral,cu care nua m probleme.
am inceput si sa-mi fac probleme,nu inteleg de ce este asa,mai ales ca nu sunt o frigida,chiar imi palce f mult sa fac dragoste,poate chia rimi palce mie mai mult decat iubitului meu,eu am tot felul de idei traznite,care nu-i displac nici lui
ciclul meu este f neregulat,asa a fost de cand mi-a venit prima oara.am fost la multi doctori,dar niciunul nu a stiut ce sa-mi faca. de fapt, am dereglari hormonale,cam tot organismul meu e dat peste cap din cauza asta.iubitul meu spune ca poate acesta este motivul pt care nu am orgasm.
as dori niste sfaturi ,daca se poate.
va multumesc mult
laura_elena
Postat pe 27 August 2009 09:49
ciclul menstrual nu are nici o treaba cu orgasmul,
sunt multe femei care nu pot ajunge la orgasm vaginal...
nu-ti mai fa probleme,lasa-te dusa de val bucura-te de actul sexual,relaxeaza-te
si mai ales nu uita ca cel mai mare organ sexual este creierul.

Andre_Ioana
Postat pe 27 August 2009 11:05
cat despre problema ta hormonala...
si eu am patit acelasi lucru si pot spune ca prin tratament mi-am revenit.

poate ar fi bine sa mergi si la un alt doctor
Andre_Ioana
Postat pe 27 August 2009 11:07
Da exact..ciclul dereglat nu are treaba cu lipsa orgasmului
Si eu am ciclu foarte neregulat...dar la capitolul orgasm stau foarte bine
Multe femei au probleme cu obtinerea unui orgasm vaginal, asta poate tine de stres..de mai multi factori exteriori...printre care si teama femeii (subconstienta) de acea ejaculare feminina ce insoteste orgasmul vaginal... el se obtine numai si numai prin stimularea punctului g...cateodata e nevoie s-l stimulezi si o jumatate de ora...mai ales daca nu ai mai avut un orgasm vaginal ...dupa primu o sa ai aproape de fiecare data...pana atunci mergeti printr-un sex shop si luati ceva pentru stimularea orgasmului
simonycik
Postat pe 27 August 2009 11:23
Am citit in revista joy de luna aceasta lucruri legate de problema ta...si chiar si a mea...daca vrei iti voi scrie ce sfaturi da acel ginecolog, prin mesaj k mi-e cam jena sa scriu aici :):P
tweetybebe
Postat pe 27 August 2009 11:24
De la: tweetybebe, la data 2009-08-27 11:24:56Am citit in revista joy de luna aceasta lucruri legate de problema ta...si chiar si a mea...daca vrei iti voi scrie ce sfaturi da acel ginecolog, prin mesaj k mi-e cam jena sa scriu aici :):P

As vrea sa imi zici si mie! Ms
anca0704
Postat pe 27 August 2009 21:24
daca vrei,eu nu m-as supara:)
multumesc mult
laura_elena
Postat pe 27 August 2009 22:52
De la: laura_elena, la data 2009-08-27 22:52:55daca vrei,eu nu m-as supara:)
multumesc mult

anca0704
Postat pe 28 August 2009 20:18
Din pacate si eu am problema asta!Nu am avut niciodata orgasm vaginal desi sunt cu iubitul meu de 4 ani. De multe ori am fost aproape de orgasm....simteam ca ard...fiori prin tot corpul...relaxare totala...insa ceva ma face sa dau inapoi!probabil imi doresc prea mult si sunt prea stresata incat nu ma pot relaxa indeajuns!
Anyway...aveti sa imi dati si mie ceva sfaturi pretty please!
ralu_baby
Postat pe 29 August 2009 00:00
De la: laura_elena, la data 2009-08-27 09:49:39buna. mi-am inceput viata sexuala de aproximativ 4 ani si am avut 3 parteneri de atunci .contactele sexuale nu au fost f regulate,cu exceptia ultimei relatii care dureaza de 9 luni. problema mea (si cred ca nu numai a mea) este ca nu pot avea orgasm vaginal,nu am avut niciodata. e adevarat ca pana acum iubitii mei nici nu au fost f dornici sa ma satisfaca...dar actualul meu iubit chiar isi doreste sa ma vada satisfacuta.singura varianta este sexul oral,cu care nua m probleme.
am inceput si sa-mi fac probleme,nu inteleg de ce este asa,mai ales ca nu sunt o frigida,chiar imi palce f mult sa fac dragoste,poate chia rimi palce mie mai mult decat iubitului meu,eu am tot felul de idei traznite,care nu-i displac nici lui
ciclul meu este f neregulat,asa a fost de cand mi-a venit prima oara.am fost la multi doctori,dar niciunul nu a stiut ce sa-mi faca. de fapt, am dereglari hormonale,cam tot organismul meu e dat peste cap din cauza asta.iubitul meu spune ca poate acesta este motivul pt care nu am orgasm.
as dori niste sfaturi ,daca se poate.
va multumesc mult


EXERCITIU!!!! REPETITIA E MAMA INVATATURII!
greierash_is_back
Postat pe 29 August 2009 01:01
De la: greierash, la data 2009-08-29 01:01:58
De la: laura_elena, la data 2009-08-27 09:49:39buna. mi-am inceput viata sexuala de aproximativ 4 ani si am avut 3 parteneri de atunci .contactele sexuale nu au fost f regulate,cu exceptia ultimei relatii care dureaza de 9 luni. problema mea (si cred ca nu numai a mea) este ca nu pot avea orgasm vaginal,nu am avut niciodata. e adevarat ca pana acum iubitii mei nici nu au fost f dornici sa ma satisfaca...dar actualul meu iubit chiar isi doreste sa ma vada satisfacuta.singura varianta este sexul oral,cu care nua m probleme.
am inceput si sa-mi fac probleme,nu inteleg de ce este asa,mai ales ca nu sunt o frigida,chiar imi palce f mult sa fac dragoste,poate chia rimi palce mie mai mult decat iubitului meu,eu am tot felul de idei traznite,care nu-i displac nici lui
ciclul meu este f neregulat,asa a fost de cand mi-a venit prima oara.am fost la multi doctori,dar niciunul nu a stiut ce sa-mi faca. de fapt, am dereglari hormonale,cam tot organismul meu e dat peste cap din cauza asta.iubitul meu spune ca poate acesta este motivul pt care nu am orgasm.
as dori niste sfaturi ,daca se poate.
va multumesc mult


EXERCITIU!!!! REPETITIA E MAMA INVATATURII!

greierash mama pe aici imi umbli
yumy
Postat pe 29 August 2009 08:02
yumiiii!
greierash_is_back
Postat pe 29 August 2009 10:15
De la: tweetybebe, la data 2009-08-27 11:24:56Am citit in revista joy de luna aceasta lucruri legate de problema ta...si chiar si a mea...daca vrei iti voi scrie ce sfaturi da acel ginecolog, prin mesaj k mi-e cam jena sa scriu aici :):P



Da/mi add pe mess daca vrei : clauxcmo :d Ms
Clx
Postat pe 7 Septembrie 2009 12:16
De la: laura_elena, la data 2009-08-27 09:49:39buna. mi-am inceput viata sexuala de aproximativ 4 ani si am avut 3 parteneri de atunci .contactele sexuale nu au fost f regulate,cu exceptia ultimei relatii care dureaza de 9 luni. problema mea (si cred ca nu numai a mea) este ca nu pot avea orgasm vaginal,nu am avut niciodata. e adevarat ca pana acum iubitii mei nici nu au fost f dornici sa ma satisfaca...dar actualul meu iubit chiar isi doreste sa ma vada satisfacuta.singura varianta este sexul oral,cu care nua m probleme.
am inceput si sa-mi fac probleme,nu inteleg de ce este asa,mai ales ca nu sunt o frigida,chiar imi palce f mult sa fac dragoste,poate chia rimi palce mie mai mult decat iubitului meu,eu am tot felul de idei traznite,care nu-i displac nici lui
ciclul meu este f neregulat,asa a fost de cand mi-a venit prima oara.am fost la multi doctori,dar niciunul nu a stiut ce sa-mi faca. de fapt, am dereglari hormonale,cam tot organismul meu e dat peste cap din cauza asta.iubitul meu spune ca poate acesta este motivul pt care nu am orgasm.
as dori niste sfaturi ,daca se poate.
va multumesc mult



HMMMM AM EXACT, EXACT ACEEASI PROBLEMA :( SI CU CICLU LA FEL SI NUMAI LA CITI MEDICI AM FOST SI NU POT SPUNE NIMIC LA CONCRET SI NICI VREUN TRATAMENT NU ESTE :(
cernushka
Postat pe 7 Septembrie 2009 23:56
bai dc nu va documentati dupa net?sunt atatea site -uri care ti dau toate raspunsurile. doar 7% dintre femei au orgasm vaginal din cauza distantei dintre clitoris si vagin.:
hama45
Postat pe 8 Septembrie 2009 00:03
De la: laura_elena, la data 2009-08-27 09:49:39buna. mi-am inceput viata sexuala de aproximativ 4 ani si am avut 3 parteneri de atunci .contactele sexuale nu au fost f regulate,cu exceptia ultimei relatii care dureaza de 9 luni. problema mea (si cred ca nu numai a mea) este ca nu pot avea orgasm vaginal,nu am avut niciodata. e adevarat ca pana acum iubitii mei nici nu au fost f dornici sa ma satisfaca...dar actualul meu iubit chiar isi doreste sa ma vada satisfacuta.singura varianta este sexul oral,cu care nua m probleme.
am inceput si sa-mi fac probleme,nu inteleg de ce este asa,mai ales ca nu sunt o frigida,chiar imi palce f mult sa fac dragoste,poate chia rimi palce mie mai mult decat iubitului meu,eu am tot felul de idei traznite,care nu-i displac nici lui
ciclul meu este f neregulat,asa a fost de cand mi-a venit prima oara.am fost la multi doctori,dar niciunul nu a stiut ce sa-mi faca. de fapt, am dereglari hormonale,cam tot organismul meu e dat peste cap din cauza asta.iubitul meu spune ca poate acesta este motivul pt care nu am orgasm.
as dori niste sfaturi ,daca se poate.
va multumesc mult


Daca ai orgasm clitoriadian, vei simti contractiile acelea placute si in vagin.

Incearca sa te relaxezi, lasa-te dusa de val, savureaza orice atingere sau sarut de-al lui, si mai ales, fii un pic egoista, lasa-te rasfatata in intimitate de catre el. Nu te mai concentra numai asupra lui, lasa-l pe el sa se preocupe de tine. Pentru barbati e un deliciu sa vada si sa simta o femeie excitandu-se, lasa-l si pe el sa preia controlul in intimitate. Bafta!
franziska_eu
Postat pe 8 Septembrie 2009 12:11
daca stai mereu sa-i faci probleme ca nu ai orgasm si ca e ai o problema nici nu cred ca vei reusi vreodata.Nicio femeie nu descrie orgasmul in acelasi mod, iar daca ai orgasm clitoridian e foarte bine si nu e nicio problema.Eu zic sa stai linistita si sa te relaxezi si totul o sa fie bine.Succes!
ramona02
Postat pe 8 Septembrie 2009 15:17
multumesc de mesaje si de sfaturi
laura_elena
Postat pe 9 Septembrie 2009 13:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La ce va ganditi cand faceti sex??? 177 De la: G_I_JOE 6 Aprilie 2009 15:14
A-TI FACUT SEX IN POST? 91 De la: yumalai 18 Iunie 2009 09:50
sex oral 7 De la: kudika_988949 20 Februarie 2016 14:32
sex? 68 De la: Georgia99 28 Octombrie 2008 16:44
ajutorrrrrrrr vreau niste sfaturi in legatura cu sexul anal... 124 De la: brunettalore_yahoo_com 3 Aprilie 2010 16:58