Setari Cookie-uri

cum ii spui ca dupa despartire amicitia mai mult te chinuie?

dupa o relatie frumoasa ...cu o despartire vaga... ,el te linistete cand ai probleme ,vrea sa vorbeasca cu tine cand se simte ranit,vorbeste minute in sir cu tine pt ca-i face placere,te admira ,te place,dar cand e vorba sa vorbeasca de sentimentele lui numai...atunci tu spui stop insa vorbele lui,mail-urile lui si sms-urile lui " de amicitie" iti dau sperante desarte ,cum spui STOP?
cum il indepartezi pt ca apropierea doare ?
ionelaela
Postat pe 27 August 2009 21:34
sex mai faceti asa din cand in cand?
Diavolyta_
Postat pe 27 August 2009 21:44
nu, nu suntem prieteni cu beneficii
ionelaela
Postat pe 27 August 2009 21:49
naspa atunci....
Diavolyta_
Postat pe 27 August 2009 21:52
De la: ionelaela, la data 2009-08-27 21:34:21dupa o relatie frumoasa ...cu o despartire vaga... ,el te linistete cand ai probleme ,vrea sa vorbeasca cu tine cand se simte ranit,vorbeste minute in sir cu tine pt ca-i face placere,te admira ,te place,dar cand e vorba sa vorbeasca de sentimentele lui numai...atunci tu spui stop insa vorbele lui,mail-urile lui si sms-urile lui " de amicitie" iti dau sperante desarte ,cum spui STOP?
cum il indepartezi pt ca apropierea doare ?


Pai, cred ca prima miscare pe care ar trebui s-o faci.. este de a nu-l mai cauta pe el. atunci cand apar acele probleme. Cand este el ranit, daca intr-adevar cauti acea "despartire"... incepe usor, usor. doar sa-l asculti, fara a comenta ceea ce i se intampla, far a-i da sfaturi.... fara a-i arata ca iti pasa. Acele minute in sir in care el vorbeste..... banuiesc ca nu sunt un monolog. ori, daca exista dialog.. atunci ... unde e "vina" lui?

Sigur ca exista si solutia cea mai eficace.. a ruperii raului din radacina. Sa spui PA!!!
rashela
Postat pe 27 August 2009 22:30
De la: ionelaela, la data 2009-08-27 21:34:21dupa o relatie frumoasa ...cu o despartire vaga... ,el te linistete cand ai probleme ,vrea sa vorbeasca cu tine cand se simte ranit,vorbeste minute in sir cu tine pt ca-i face placere,te admira ,te place,dar cand e vorba sa vorbeasca de sentimentele lui numai...atunci tu spui stop insa vorbele lui,mail-urile lui si sms-urile lui " de amicitie" iti dau sperante desarte ,cum spui STOP?
cum il indepartezi pt ca apropierea doare ?

chiar vrei sa te indepartezi??sau speri ca veti ramane mereu "voi 2" macar in acele mom in care aveti nevoie unul de celalat, eu zic sa te gandesti bine daca vrei sa-l indepartezi sau mai mult vrei sa-l ai aproape....
bruneagra25
Postat pe 27 August 2009 22:37
[chiar vrei sa te indepartezi??sau speri ca veti ramane mereu "voi 2" macar in acele mom in care aveti nevoie unul de celalat, eu zic sa te gandesti bine daca vrei sa-l indepartezi sau mai mult vrei sa-l ai aproape.... [/quote]

initial bineinteles ca mi l-as dori aproape ,dar nu ca in stadiul de fata daca nu recunoaste nimic...
d-asta am nevoie sa ma indepartez pt a nu ma amagi in van
ionelaela
Postat pe 27 August 2009 23:49
Ii spui pur si simplu ca tu nu mai poti continua asa...vedeti-va fiecare de viata lui sau impacati-va dar nu mai continuati asa ca mai mult va faceti rau
simonycik
Postat pe 28 August 2009 16:09
poate are pe cineva , insa nu vrea sa renunte total nici la tine , cred ca e cam confunz
Ginuta1980
Postat pe 28 August 2009 17:59
De la: ionelaela, la data 2009-08-27 21:34:21dupa o relatie frumoasa ...cu o despartire vaga... ,el te linistete cand ai probleme ,vrea sa vorbeasca cu tine cand se simte ranit,vorbeste minute in sir cu tine pt ca-i face placere,te admira ,te place,dar cand e vorba sa vorbeasca de sentimentele lui numai...atunci tu spui stop insa vorbele lui,mail-urile lui si sms-urile lui " de amicitie" iti dau sperante desarte ,cum spui STOP?
cum il indepartezi pt ca apropierea doare ?


pai daca tot a fost o relatie frumoasa .. de ce s-a terminat ?... eu cred ca amandoi trebuie sa va puneti sentimentele in ordine , insa mai ales tu ... eu cred ca , ceva , candva s -a rupt iar voua va este mai bine doar ca prieteni ... nimic mai mult , insa tu sau el nu esti pregatita pentru asa ceva ... cel mai bine discutati fata in fata sincer si asa vei avea o solutie...pana atunci curaj .. a spune stop uneori poate fii mai bine decat crezi ... mult curaj
LittleDarkLady
Postat pe 30 August 2009 20:43
sa va spun ce am facut..i-am spus ori da ori ba....deocamdata nu a mai dat nici un semn,numai ca nu-i venea sa creada ca am putut sa fiu asa de razanta...m-a intrebat daca chiar eu i-am scris asta

deci asta-mi trebuia ...siguranta ca totul s-a terminat
ionelaela
Postat pe 2 Septembrie 2009 23:37
De la: ionelaela, la data 2009-08-27 21:34:21dupa o relatie frumoasa ...cu o despartire vaga... ,el te linistete cand ai probleme ,vrea sa vorbeasca cu tine cand se simte ranit,vorbeste minute in sir cu tine pt ca-i face placere,te admira ,te place,dar cand e vorba sa vorbeasca de sentimentele lui numai...atunci tu spui stop insa vorbele lui,mail-urile lui si sms-urile lui " de amicitie" iti dau sperante desarte ,cum spui STOP?
cum il indepartezi pt ca apropierea doare ?

pur si simplu..rupi legatura, nu-l cauti deloc..si daca el te cauta ...iti inventezi ceva programari la coafor inexistente..pisici in storcatorul de haine, trebuie sa mergi la mama..etc..... si gata
cu timpul nu te va mai cauta
asta in cazul in care nu ai curaj sa-i zici in fata ca nu vrei sa-l mai vezi ...
cantafabule
Postat pe 3 Septembrie 2009 00:08
De la: ionelaela, la data 2009-09-02 23:37:03sa va spun ce am facut..i-am spus ori da ori ba....deocamdata nu a mai dat nici un semn,numai ca nu-i venea sa creada ca am putut sa fiu asa de razanta...m-a intrebat daca chiar eu i-am scris asta

deci asta-mi trebuia ...siguranta ca totul s-a terminat

foooarte bine
asa imi trebuie daca nu citesc ceva pana la capat
cantafabule
Postat pe 3 Septembrie 2009 00:09
De la: cantafabule, la data 2009-09-03 00:09:32
De la: ionelaela, la data 2009-09-02 23:37:03sa va spun ce am facut..i-am spus ori da ori ba....deocamdata nu a mai dat nici un semn,numai ca nu-i venea sa creada ca am putut sa fiu asa de razanta...m-a intrebat daca chiar eu i-am scris asta

deci asta-mi trebuia ...siguranta ca totul s-a terminat

foooarte bine
asa imi trebuie daca nu citesc ceva pana la capat
ionelaela
Postat pe 3 Septembrie 2009 22:28
De la: ionelaela, la data 2009-09-03 22:28:08
De la: cantafabule, la data 2009-09-03 00:09:32
De la: ionelaela, la data 2009-09-02 23:37:03sa va spun ce am facut..i-am spus ori da ori ba....deocamdata nu a mai dat nici un semn,numai ca nu-i venea sa creada ca am putut sa fiu asa de razanta...m-a intrebat daca chiar eu i-am scris asta

deci asta-mi trebuia ...siguranta ca totul s-a terminat

foooarte bine
asa imi trebuie daca nu citesc ceva pana la capat


uffa,si eu m-am grabit sa spun ceva...iar a inceput cu pretexte ,sau poate doar mi se pare,dar nu cred

sper intr-un sfarsit sa se plictiseasca daca nu-i mai raspund,nuh?
ionelaela
Postat pe 6 Septembrie 2009 05:19
Eu..acu'..sa nu mi-o luati in nume de rau. Eu zic sa mai si faceti sex din cand in cand...asa prieteneste si dupa ai nu iti mai fa griji ....pur si simplu e o relatie normala.:)
Iradiatu_
Postat pe 7 Septembrie 2009 14:32
De la: ionelaela, la data 2009-08-27 21:34:21dupa o relatie frumoasa ...cu o despartire vaga... ,el te linistete cand ai probleme ,vrea sa vorbeasca cu tine cand se simte ranit,vorbeste minute in sir cu tine pt ca-i face placere,te admira ,te place,dar cand e vorba sa vorbeasca de sentimentele lui numai...atunci tu spui stop insa vorbele lui,mail-urile lui si sms-urile lui " de amicitie" iti dau sperante desarte ,cum spui STOP?
cum il indepartezi pt ca apropierea doare ?


Simplu: direct, in plin grai romanesc.Si cum dracu despartire vaga? Si daca te-ai despartit de ce te mai folosesti de el draguta? Da-i papucii definitiv nu vag.

Postat pe 7 Septembrie 2009 14:34
De la: Iradiatu_, la data 2009-09-07 14:32:17Eu..acu'..sa nu mi-o luati in nume de rau. Eu zic sa mai si faceti sex din cand in cand...asa prieteneste si dupa ai nu iti mai fa griji ....pur si simplu e o relatie normala.:)


da...esti tare,nu, eu am decis doar amici
el a fost cel care initial a zis ca e mai bine asa ca relatia intra intr-o rutina (yeah right)
adv e ca ne apropiasem prea mult prea rpd...
in fine,sfat pt cei ce trec prin asta tre' sa va luati inima in dinti ca de amanare sau sperante desarte nu are nimeni nevoie ...so SAY IT RIGHT
ionelaela
Postat pe 8 Septembrie 2009 20:05
De la: ionelaela, la data 2009-09-06 05:19:44
De la: ionelaela, la data 2009-09-03 22:28:08
De la: cantafabule, la data 2009-09-03 00:09:32
De la: ionelaela, la data 2009-09-02 23:37:03sa va spun ce am facut..i-am spus ori da ori ba....deocamdata nu a mai dat nici un semn,numai ca nu-i venea sa creada ca am putut sa fiu asa de razanta...m-a intrebat daca chiar eu i-am scris asta

deci asta-mi trebuia ...siguranta ca totul s-a terminat

foooarte bine
asa imi trebuie daca nu citesc ceva pana la capat


uffa,si eu m-am grabit sa spun ceva...iar a inceput cu pretexte ,sau poate doar mi se pare,dar nu cred

sper intr-un sfarsit sa se plictiseasca daca nu-i mai raspund,nuh?

atunci imi reactualizez sfatul anterior
cantafabule
Postat pe 8 Septembrie 2009 20:42
Dragutza, nu te chinui sa ramai prietena cu cineva care ti-a fost iubit. Nu se poate. Nu e in firescul uman.
Unde au fost sentimente nu poate fi ratiune acum. Asteapta o perioada. Fa-o pentru linistea ta sufleteasca. Acum faci greseli pe care nu ti le vei ierta mai tarziu.Si lasa-l si pe el sa isi gaseasca sentimentele. Lasa-i spatiu. Respecta-i alegerea iar daca e si a ta respecta ce ai hotarat. Stiu ca e greu dar crede-ma ca in timp ai sa fii foarte mandra de ceea ce ai facut. Atunci cand ajungi la despartire indiferent de motiv, e despartire.
Nu mai are cum sa fie prietenie. Iar daca tu ii lasi impresia ca esti foarte buna prietena de ce te-ar mai iubi?

Sa fii iubita!
motzko
Postat pe 8 Septembrie 2009 21:13
pai de ce nu vorbesti cu el despre asta ? vezi daca vrea sa mai fiti impreuna si daca nu vrea, atunci explica-i ca e prea greu si ca nu poti ramane prietena lui.
baiat_anonim
Postat pe 8 Septembrie 2009 21:49
ha...am facut asta de mult ,dar deja am invatat si sa-l expediez ....s-o plictisi,daca e prea imatur sa recunoasca ce simte mhm
ionelaela
Postat pe 10 Septembrie 2009 19:00
Ai vrea vorbeasca de sentimentele lui? pai este evident ca nu te iubeste, altfel stia ce vrea din prima. Dupa cum ai pus intrebarea se pare ca si tie iti cam place sa te complici in astfel de situatii
metal
Postat pe 13 Septembrie 2009 12:23
De la: metal, la data 2009-09-13 12:23:05Ai vrea vorbeasca de sentimentele lui? pai este evident ca nu te iubeste, altfel stia ce vrea din prima. Dupa cum ai pus intrebarea se pare ca si tie iti cam place sa te complici in astfel de situatii


true mersi ..
pura dreptate...2 cuvinte ...mare adevar
ionelaela
Postat pe 14 Septembrie 2009 23:59
Ii spui ca apropierea te doare si ca vrei o "pauza" mai lunga.
loveisblinde
Postat pe 15 Septembrie 2009 16:05
De la: loveisblinde, la data 2009-09-15 16:05:30Ii spui ca apropierea te doare si ca vrei o "pauza" mai lunga.


Adica direct ,in fata.Nu intelegi ca orice atentie ii dai lui ii da sperante si-o s-o tineti asa pana la batraneti?

Postat pe 16 Septembrie 2009 07:37
thanx scorpio ,dar cred ca sfatul asta era mai mult pt el ...ca eu vreau sa ma indepartez de el ,dar numai dupa ce am vazut ca nu-si recunoaste ce simte sau poate nu simte...don't care anymore ...
IT'S DONE!
ionelaela
Postat pe 16 Septembrie 2009 21:32
guess what...el m-a invitat la un suc sa mai vbm ,insa nu i-am raspuns ...s-a suparat ,dar nu ma mai intereseaza
ma vad cu altcineva acum....
paybacktime baby
si nici macar nu a fost intentionat
ionelaela
Postat pe 25 Septembrie 2009 22:33
De la: ionelaela, la data 2009-08-27 21:34:21dupa o relatie frumoasa ...cu o despartire vaga... ,el te linistete cand ai probleme ,vrea sa vorbeasca cu tine cand se simte ranit,vorbeste minute in sir cu tine pt ca-i face placere,te admira ,te place,dar cand e vorba sa vorbeasca de sentimentele lui numai...atunci tu spui stop insa vorbele lui,mail-urile lui si sms-urile lui " de amicitie" iti dau sperante desarte ,cum spui STOP?
cum il indepartezi pt ca apropierea doare ?


draga de tine......TRE SA TE IMPUI....si nu ii mai raspunde!!!ignore.....si gata....
monaq
Postat pe 25 Septembrie 2009 22:35
De la: monaq, la data 2009-09-25 22:35:41
De la: ionelaela, la data 2009-08-27 21:34:21dupa o relatie frumoasa ...cu o despartire vaga... ,el te linistete cand ai probleme ,vrea sa vorbeasca cu tine cand se simte ranit,vorbeste minute in sir cu tine pt ca-i face placere,te admira ,te place,dar cand e vorba sa vorbeasca de sentimentele lui numai...atunci tu spui stop insa vorbele lui,mail-urile lui si sms-urile lui " de amicitie" iti dau sperante desarte ,cum spui STOP?
cum il indepartezi pt ca apropierea doare ?


draga de tine......TRE SA TE IMPUI....si nu ii mai raspunde!!!ignore.....si gata....



mona citeste mai sus putin de msj asta si o sa te bucuri
ionelaela
Postat pe 25 Septembrie 2009 22:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Midas touch 57 De la: Coaristana 19 Septembrie 2010 06:47
Vreau si eu o parere, un sfat! 18 De la: sweet_heart 10 Iunie 2010 00:24
Ce te faci cand n-ai probleme? PLICTISEALA IN RELATIE! 249 De la: lexy50 1 Septembrie 2009 20:05
Ce fel de iubire e necesara pentru o relatie de lunga durata? 2 De la: kudika_1034444 20 Ianuarie 2019 00:20
consiliere de cuplu ??? 6 De la: kentfarafiltru 26 Ianuarie 2010 16:53