Setari Cookie-uri

casatorita,ma tenteaza sa insel

Buna

Vreau sa-ti spun ca trebuie sa lasi timpul sa decida,nu trebuie sa te gandesti ce zice unul s-au altul...trebuie sa sti ca doar Dumnezeu e cel care are dreptul sa judece.
In viata nu se stie de ce dai,poate acum gandim intr-un fel maine in alt fel
conteaza ce vrei tu O viata ai
tatu200075_yahoo_com
Postat pe 12 Septembrie 2009 14:01
Daca problemele din relatie te indeamna catre asta, inainte sa te arunci cu capul inainte incearca sa vorbesti cu el si sa le rezolvati impreuna. Si tu ai dreptul sa te inteleaga, nu doar tu pe el (smart, probabil ai incercat deja). Orice ai face ai grija de copil sa nu sufere, el nu are nicio vina si merita sa creasca cu conceptii sanatoase despre ce si cum inseamna o relatie.
loveisblinde
Postat pe 15 Septembrie 2009 16:12
De la: mandy_moore, la data 2009-08-28 14:07:25stiu ca o sa ma blamati sau o sa ma aprobati......dar iata ce mi se intampla mie.sunt casatorita de 3 ani,avem un copilas de 2 si ceva nu mai merge......el e toata ziua la antrenament,sau la concursuri in alte orase,eu incerc sa nu dau prea mare importanta acestor lucruri.el e obosit,eu il las sa se odihneasca.......sex:1 data sau de2 ori pe luna.avem un prieten comul care de 4 luni tot imi face avansuri,verbale si vizuale... ...problema e alta:ma incita sa ii raspund la avansuri,i-am raspuns la avansuri,verbal deocamdata,chiar i-am scris un mesaj in care l-am intrebat ce gandeste atunci cand ma priveste asa intens,si mi-a raspuns ca foarte multe ganduri necurate ii trec prin minte,....... ....aceasta situatie ma pune pe jar:ma jur ca mi-as insela sotul...........dar ceva ma opreste(bunul simt)...ati trecut vreodata prin asa ceva?


Deci acest prieten comun nu este cu adevarat prieten, doi, oricum nu ii pasa de tine si vrea doar sex. E foaaarte incitant sa faci ceva atata de "nesimtit", sex cu o nevasta a un unui asa zis prieten... V-o trageti, focul se potoleste si ce ai rezolvat? Ala nu pierde nimic ca oricum nu il considera prieten, iar tu pierzi o familie. Deci?
DRAGOMIR_ALEXANDRA
Postat pe 18 Septembrie 2009 17:02
De la: silviu32, la data 2009-09-11 12:12:29Draga mea asa suntem noi femeile,daca ne simtim atrase de un alt barbat decat sotul nostru ne simtim vinovate ne mustra constiinta pe cand pe ei ii doare undeva nici macar nu au constiinta,ei ne insala cu mare usurinta,eu zic sa nu mai fim atata de proaste,ok asta nu inseamna sa te culci cu io stiu cati barbati dar daca simti atractie fata de un alt barbat fa-o,el oricum nu va stii iar tu ai tarit o aventura care te face sa te simti din nou femeie iar asta nu inseaman divort sau mai stiu eu ce,te-ai simtit bine si atata tot.



Subscriu celor de mai sus. Barbatii nu se gandesc daca fac bine ca inseala sau nu. O fac pur si simplu. Si tot noi, cele care stam si ne facem mustrari pentru ceva ce inca nu am facut, tot noi suferim si GANDIM. Sfatul meu e sa iti urmezi sufletul...dar nu cu prietenul comun. Poate va aparea altcineva, le fel de incitant. Iar daca o sa o faci si vreodata, prin cine stie ce imprejurari, afla sotul tau....daca te iubeste te va ierta....daca nu....nu. Traieste-ti viata asa cum crezi tu ca merita si nu irosi nici o clipa in a fi nefericita sau....cu sex de 1, 2 ori pe luna.
ariana14
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:58
De la: mandy_moore, la data 2009-08-28 14:07:25stiu ca o sa ma blamati sau o sa ma aprobati......dar iata ce mi se intampla mie.sunt casatorita de 3 ani,avem un copilas de 2 si ceva nu mai merge......el e toata ziua la antrenament,sau la concursuri in alte orase,eu incerc sa nu dau prea mare importanta acestor lucruri.el e obosit,eu il las sa se odihneasca.......sex:1 data sau de2 ori pe luna.avem un prieten comul care de 4 luni tot imi face avansuri,verbale si vizuale... ...problema e alta:ma incita sa ii raspund la avansuri,i-am raspuns la avansuri,verbal deocamdata,chiar i-am scris un mesaj in care l-am intrebat ce gandeste atunci cand ma priveste asa intens,si mi-a raspuns ca foarte multe ganduri necurate ii trec prin minte,....... ....aceasta situatie ma pune pe jar:ma jur ca mi-as insela sotul...........dar ceva ma opreste(bunul simt)...ati trecut vreodata prin asa ceva?



aaaa...daca iti place inseala...viata e prea scurta pentru nefericire ...totusi e mai bine sa fii sicera cu tine si cu partenerul tau daca lucrurile nu merg asa cum iti doresti ...n-are rost sa mentii o relatie doar din inertie....
agora
Postat pe 22 Septembrie 2009 17:03
Optez doar pentru fidelitate......exista si rupturi de genul asta....doar de la inceput relatia voastra n-a fost kiar atit de *****...vati iubit sh voi,pasional nu??????????????pai iata...fa cev ash reinvie scinteia sh nu te lua de altiii ca nui frumos...
irsha87
Postat pe 22 Septembrie 2009 20:12
ai si tu dreptul sa iti traiesti viata......tu esti sigura ca sotul tau e cuminte......fa ce simti.....dar nu cu prieteni comuni........
kudika035989
Postat pe 26 Septembrie 2009 16:25
De la: mandy_moore, la data 2009-08-28 14:07:25stiu ca o sa ma blamati sau o sa ma aprobati......dar iata ce mi se intampla mie.sunt casatorita de 3 ani,avem un copilas de 2 si ceva nu mai merge......el e toata ziua la antrenament,sau la concursuri in alte orase,eu incerc sa nu dau prea mare importanta acestor lucruri.el e obosit,eu il las sa se odihneasca.......sex:1 data sau de2 ori pe luna.avem un prieten comul care de 4 luni tot imi face avansuri,verbale si vizuale... ...problema e alta:ma incita sa ii raspund la avansuri,i-am raspuns la avansuri,verbal deocamdata,chiar i-am scris un mesaj in care l-am intrebat ce gandeste atunci cand ma priveste asa intens,si mi-a raspuns ca foarte multe ganduri necurate ii trec prin minte,....... ....aceasta situatie ma pune pe jar:ma jur ca mi-as insela sotul...........dar ceva ma opreste(bunul simt)...ati trecut vreodata prin asa ceva?


Ce panarama! Eu cred ca mai ai totusi o sansa daca nu ai acceptat! Urat ca te gandesti!
cucumic69
Postat pe 2 Octombrie 2009 18:59
"panarama"= (egal) persoamna care insala?

sunt nedumirita...



scuze...acum ontopic...
toata lumea e tentata la un moment dat de altcineva...gandeste te bine ca exista un "dupa" iar daca tu decizi ca merita....
anot
Postat pe 2 Octombrie 2009 19:11
De la: anot, la data 2009-10-02 19:11:20"panarama"= (egal) persoamna care insala?

sunt nedumirita...



scuze...acum ontopic...
toata lumea e tentata la un moment dat de altcineva...gandeste te bine ca exista un "dupa" iar daca tu decizi ca merita....



Da ! CE nu ti-e clar?!?!?!?!?!
cucumic69
Postat pe 2 Octombrie 2009 19:13
immm,,,,,adica daca eu imi fac amant sunt panarama?
anot
Postat pe 2 Octombrie 2009 19:14
fataaa.... o vorba zice "sa nu-ti faci nevoile pe langa casa, pentru ca mai devreme sau mai tarziu o sa miroasa"...

pentru o treaba de-asta ai nevoie de curaj, discretie si un barbat "de calitate": adica sa fie interesat doar de sex si sa te poti baza pe el ca poate fi discret; in a doua privinta, poti merge pe intuitia ta; daca dai gres, inseamna ca ai o intuitie proasta ... dar incearca sa vezi doar partea plina a paharului : data urmatoare, nu te mai bazezi pe ea

un alt lucru care ti se poate intampla este, ca in conditii in care nimeni nu s-ar fi gandit, sa fii prinsa cu dansa intr-insa: MUST DO in astfel de cazuri - nu recunosti nici moarta, ii spui ca dormeai si ca te-ai trezit exact cand a dat el buzna, deci nu stiai ce se intampla cu tine si esti la fel de neplacut surprinsa de situatie ca si el...

daca vrea sa te agreseze, scaneaza-l rapid si incearca sa tintesti fix in "bijuteriile suspendate"; lovitura trebuie sa fie data cu sete si cu putere, ca sa castigi 2-3 min pentru a-ti aduna efectele si a disparea....

desi situatia este total in defavoarea ta, POTI s-o rastorni si s-o aduci in favoarea ta. CUM? o tii una si buna pe varianta ta ; daca tine cat de cat la tine, cedeaza.

KNOW HOW:

considerand ca intr-o perioada de timp, variind de la 1 luna - la cativa ani, isi va duce aminte mereu escapada ta si iti va face zile fripte, TREBUIE sa echilibrezi balanta in asa fel incat din pozitia de "agresor", sa devii "victima"; cum faci? simplu: - cauti in cercul tau de cunostinte o prietena de-a prietenei prietenei tale, pe care el n-o cunoaste; organizezi un flagrant: si-l prinzi!...asa il ai si tu la mana si n-o sa mai maraie.

succes!



maria_ioana_08
Postat pe 5 Octombrie 2009 22:14
dupa atatea sfaturi cre mai de care lamureste-ne si pe noi ce ai facut pana la urma
Leya24
Postat pe 14 Octombrie 2009 18:46
De la: geo_x, la data 2009-08-28 14:44:29
De la: mandy_moore, la data 2009-08-28 14:07:25stiu ca o sa ma blamati sau o sa ma aprobati......dar iata ce mi se intampla mie.sunt casatorita de 3 ani,avem un copilas de 2 si ceva nu mai merge......el e toata ziua la antrenament,sau la concursuri in alte orase,eu incerc sa nu dau prea mare importanta acestor lucruri.el e obosit,eu il las sa se odihneasca.......sex:1 data sau de2 ori pe luna.avem un prieten comul care de 4 luni tot imi face avansuri,verbale si vizuale... ...problema e alta:ma incita sa ii raspund la avansuri,i-am raspuns la avansuri,verbal deocamdata,chiar i-am scris un mesaj in care l-am intrebat ce gandeste atunci cand ma priveste asa intens,si mi-a raspuns ca foarte multe ganduri necurate ii trec prin minte,....... ....aceasta situatie ma pune pe jar:ma jur ca mi-as insela sotul...........dar ceva ma opreste(bunul simt)...ati trecut vreodata prin asa ceva?


call me!

Bun sfat,macar el nu te poate para sotului.
ayyryynn
Postat pe 14 Octombrie 2009 20:58
eu te inteleg dar ce-l mai bine daca e sa cazi prada tentatiei macar sa nu se afle
paraviorica
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:06
va intrebati poate ce am mai facut cu "amicul"!?l-am testat sa vad in ce ape se scalda ,daca mi se pare sau nu k e tentat .....este cat se poate de tentat,dar am descoperit ca mi-a disparut mie interesul si nu mai vreau!!!!! eu am 30 si el 20,normal k e tentat,dar cred k mie mi s-a intamplat asta k sa imi dau eu seama daca mai "pot "sau nu!ete k mai pot si inca bine ,asa k invidiosilor puteti sa va bagati mana in gat
mandy_moore
Postat pe 15 Octombrie 2009 18:57
Nu/ti insela sotul! Scoate-ti complet acest gand din minte!

Adulterul este o tradare a fidelitatii pe care si-o datoreaza sotul si sotia. Este pacat mare. In adulter, se comit urmatoarele pacate : pacatul de necuratie (desfrau) si pacat impotriva dreptatii si impotriva legaturii matrimoniale sacre. Casatoria nu este un simplu contract facut pe baza unor acte. Casatoria este in primul rand un sacrament si un legamant sacru facut in fata lui Dumnezeu si a Bisericii.
Nici un motiv nu justifica adulterul: nici impotenta sotului sau frigiditatea sotiei, nici alte disfunctii sexuale, nici vreo alta boala sau infirmitate a unuia dintre soti, nici absenta mai mult sau mai putin indelungata din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt si nici un alt motiv.

Mai multe puteti citi si vedea pe blogul urmator :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/
Pe blog gasiti: inregistrari video cu miracole; videoclipuri ; filme documentare ; legaturi cu numeroase site-uri foarte interesante (unele dintre ele contin posturi TV on-line si posturi de radio); carti foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fara a necesita descarcare in calculator); articole; adrese, numere de telefon si site-uri ale unor asociatii care ofera servicii caritabile.
Va rog intrati pe blog si trimiteti-l mai departe ca sa foloseasca si altora.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 18 Octombrie 2009 05:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
666- mai reprezinta si PROVOCAREA SCHIMBARII/REVOLUTIA SPIRITUALA 4071 De la: contessyna 22 Noiembrie 2011 14:32
Ajutoor 11 De la: Tharr 29 Aprilie 2011 22:25
dilema... 22 De la: taiko 15 Octombrie 2009 15:34
BUNA 2 De la: Indiana_Jones 20 Octombrie 2011 21:20
ajutorrrr 40 De la: gb_byenkutza 7 Iunie 2010 19:17