Setari Cookie-uri

care sunt cele mai mari temeri ale voastre ???

intr-adevar singuratatea e cea mai mare povara...
geanigi
Postat pe 31 August 2009 09:58
De la: pacifista, la data 2009-08-30 16:00:25
De la: misogin, la data 2009-08-30 04:21:02noaptea singur cand femeile urate si sarace vor sa ma violeze violent

simpatic misogin.....daca este foarte intuneric nu le vezi...deci trece teama , ramane placerea...si noaptea nu vezi cardul lor......dar poate fi un cosmar.....femei zdrentuite, murdare, fara dinti....apropiindu-se de tine si....



cred ca asta e temerea oricarui barbat misogin
cantafabule
Postat pe 31 August 2009 10:12
De la: x_girl_rose, la data 2009-08-30 17:56:14sa mor singura..shi nefericita...cu ideea k n.am realizat nik in viata..
asta e doar o teama..de aceaa fac tot posibilul..sa nu devina niciodata realitate..:)

frumoasa fata...ne nastem si murim singuri!....restul doar ne cosmetizeaza viata....uneori "cosmetizarea" ne face urati la trup si suflet , speriati de oameni si uitand sa daruim...alteori ne face frumosi...zambitori...buni....majoritatea traiesc banal..fara sa dea si sa ceara nimic...astia sunt robotizatii...cosmetizati de ei insusi...cu simpatie, Cristina
pacifista
Postat pe 31 August 2009 15:16
Sunt muuuuuuuuuulte lucruri de care mi-e frica, dar cele mai mari... hmm...
Mi-e frica de insucces. Inainte sa fac orice lucru pe care il consider important pentru mine, ma ia cu transpiratie ca nu o sa reusesc, ce-o sa se intample, nu pot sa dorm bine noaptea respectiva...
Mi-e frica de saracie, pentru ca nu pot sa-mi dau seama cum poti sa fii saraca si fericita.
Mi-e frica de boli care omoara incet sau deloc, pentru ca mi se pare mai rau sa te chinuiesti ani de zile in loc sa mori repede.
Mi-e frica de oamenii obtuzi, pentru ca uneori optiunile lor limiteaza libertatea castigata atat de greu de altii...

E, si evident ca mi-e frica de hoti, violatori, insecte, serpi.. ma rog, tot tacamul de fobii minore
anushkha
Postat pe 31 August 2009 15:27
imi e frica sa nu ajung nefericita....
bruneagra25
Postat pe 31 August 2009 15:30
...sa nu ii pierd pe cei dragi
matracucu
Postat pe 31 August 2009 15:38
De la: ana18, la data 2009-08-31 15:27:42Sunt muuuuuuuuuulte lucruri de care mi-e frica, dar cele mai mari... hmm...
Mi-e frica de insucces. Inainte sa fac orice lucru pe care il consider important pentru mine, ma ia cu transpiratie ca nu o sa reusesc, ce-o sa se intample, nu pot sa dorm bine noaptea respectiva...
Mi-e frica de saracie, pentru ca nu pot sa-mi dau seama cum poti sa fii saraca si fericita.
Mi-e frica de boli care omoara incet sau deloc, pentru ca mi se pare mai rau sa te chinuiesti ani de zile in loc sa mori repede.
Mi-e frica de oamenii obtuzi, pentru ca uneori optiunile lor limiteaza libertatea castigata atat de greu de altii...

E, si evident ca mi-e frica de hoti, violatori, insecte, serpi.. ma rog, tot tacamul de fobii minore

referitor la ce ai spus tu in legatura cu saracia, faptul ca nu poti fi sarac si fericit...mi-am adus aminte de o povestioara dintr-o cartea a lui Osho...era vorba despre un om care era foarte bogat, avea firme si credite bancare cu duiumul (tot tacamul..ce mai..), era mereu stresat , si intr-o zi statea la semafor in masina , macinat de griji si de ganduri negre despre firmele lui..si a venit langa masina sa un cersetor intr-un scaun cu rotile(ii lipsea un picior) si i-a zis omului bogat "nu-i asa ca e o zi frumoasa azi?!"... el nici macar nu observase ca soarele stralucea , nu mai avea timp sa vada ce e in jur....
in fine..asta ca o paranteza, mi-am adus aminte de ea din senin
cantafabule
Postat pe 31 August 2009 15:42
mie, cel mai tare mi-e frica de singuratate...
Lucia38
Postat pe 31 August 2009 15:45
Am fost infectata cu virusul RO H1 N-infinit....a.k.a "Buzunare sparte"....cine ma poate ajuta???
godesshera
Postat pe 31 August 2009 15:47
De la: godesshera, la data 2009-08-31 15:47:06Am fost infectata cu virusul RO H1 N-infinit....a.k.a "Buzunare sparte"....cine ma poate ajuta???


ia antivirus:ac si atza
matracucu
Postat pe 31 August 2009 15:48
De la: cantafabule, la data 2009-08-31 15:42:42
De la: ana18, la data 2009-08-31 15:27:42Sunt muuuuuuuuuulte lucruri de care mi-e frica, dar cele mai mari... hmm...
Mi-e frica de insucces. Inainte sa fac orice lucru pe care il consider important pentru mine, ma ia cu transpiratie ca nu o sa reusesc, ce-o sa se intample, nu pot sa dorm bine noaptea respectiva...
Mi-e frica de saracie, pentru ca nu pot sa-mi dau seama cum poti sa fii saraca si fericita.
Mi-e frica de boli care omoara incet sau deloc, pentru ca mi se pare mai rau sa te chinuiesti ani de zile in loc sa mori repede.
Mi-e frica de oamenii obtuzi, pentru ca uneori optiunile lor limiteaza libertatea castigata atat de greu de altii...

E, si evident ca mi-e frica de hoti, violatori, insecte, serpi.. ma rog, tot tacamul de fobii minore

referitor la ce ai spus tu in legatura cu saracia, faptul ca nu poti fi sarac si fericit...mi-am adus aminte de o povestioara dintr-o cartea a lui Osho...era vorba despre un om care era foarte bogat, avea firme si credite bancare cu duiumul (tot tacamul..ce mai..), era mereu stresat , si intr-o zi statea la semafor in masina , macinat de griji si de ganduri negre despre firmele lui..si a venit langa masina sa un cersetor intr-un scaun cu rotile(ii lipsea un picior) si i-a zis omului bogat "nu-i asa ca e o zi frumoasa azi?!"... el nici macar nu observase ca soarele stralucea , nu mai avea timp sa vada ce e in jur....
in fine..asta ca o paranteza, mi-am adus aminte de ea din senin


Asta pentru ca bogatia nu aduce automat fericirea dupa ea, dar lipsa ei atrage necazul...
anushkha
Postat pe 31 August 2009 15:48
De la: bruneagra25, la data 2009-08-31 15:30:29imi e frica sa nu ajung nefericita....

draga mea...in viata totul este relativ...daca stii ce este fericirea poti sti ce inseamna si nefericirea...important este sa treci cu bine peste toate....viata constatnta devine monotona...clipele dificile te fac mai puternic si numai atunci vei sti sa pretuiesti anumite stari...si ciar daca nu le poti pastra vesnic macar prelungesti cat vrei tu acea stare...
pacifista
Postat pe 31 August 2009 17:38
De la: just_laura, la data 2009-08-31 15:38:17...sa nu ii pierd pe cei dragi

da...ai dreptate...este o temere pentru noi toti...trebuie doar sa incercam sa gandim pozitiv...nu pierdem pe nimeni ....doar ne transformam....pentru asta trebuie intelegere....eu i-am pierdut in fizic multe persoane care mi-au fost dragi , din familie, prieteni, cunostinte.....este cumplit de greu ..insa am invatat sa-i simt langa mine ...asa mental...functioneaza....cu simpatie , Cristina
pacifista
Postat pe 31 August 2009 17:41
De la: ana18, la data 2009-08-31 15:27:42Sunt muuuuuuuuuulte lucruri de care mi-e frica, dar cele mai mari... hmm...
Mi-e frica de insucces. Inainte sa fac orice lucru pe care il consider important pentru mine, ma ia cu transpiratie ca nu o sa reusesc, ce-o sa se intample, nu pot sa dorm bine noaptea respectiva...
Mi-e frica de saracie, pentru ca nu pot sa-mi dau seama cum poti sa fii saraca si fericita.
Mi-e frica de boli care omoara incet sau deloc, pentru ca mi se pare mai rau sa te chinuiesti ani de zile in loc sa mori repede.
Mi-e frica de oamenii obtuzi, pentru ca uneori optiunile lor limiteaza libertatea castigata atat de greu de altii...

E, si evident ca mi-e frica de hoti, violatori, insecte, serpi.. ma rog, tot tacamul de fobii minore

tot ce ai enumerat tu este firesc daca nu incerci sa iei lucrurile asa cum sunt . Nu ti s-a intamplat sa fii relaxata, sau chiar sa nu te gandesti la un anumit lucru si sa reusesti...detasarea ajuta....ai sa treci si peste aceste temeri....este o problema de exercitiu si experienta...multumesc mult ptr raspuns, cu simpatie, Cristina
pacifista
Postat pe 31 August 2009 17:44
De la: pacifista, la data 2009-08-31 17:44:34
De la: ana18, la data 2009-08-31 15:27:42Sunt muuuuuuuuuulte lucruri de care mi-e frica, dar cele mai mari... hmm...
Mi-e frica de insucces. Inainte sa fac orice lucru pe care il consider important pentru mine, ma ia cu transpiratie ca nu o sa reusesc, ce-o sa se intample, nu pot sa dorm bine noaptea respectiva...
Mi-e frica de saracie, pentru ca nu pot sa-mi dau seama cum poti sa fii saraca si fericita.
Mi-e frica de boli care omoara incet sau deloc, pentru ca mi se pare mai rau sa te chinuiesti ani de zile in loc sa mori repede.
Mi-e frica de oamenii obtuzi, pentru ca uneori optiunile lor limiteaza libertatea castigata atat de greu de altii...

E, si evident ca mi-e frica de hoti, violatori, insecte, serpi.. ma rog, tot tacamul de fobii minore

tot ce ai enumerat tu este firesc daca nu incerci sa iei lucrurile asa cum sunt . Nu ti s-a intamplat sa fii relaxata, sau chiar sa nu te gandesti la un anumit lucru si sa reusesti...detasarea ajuta....ai sa treci si peste aceste temeri....este o problema de exercitiu si experienta...multumesc mult ptr raspuns, cu simpatie, Cristina


La mine merge destul de ok si cu emotii... in final, nu conteaza atat de mult ce simti, ci cat de bine esti pregatita.
anushkha
Postat pe 31 August 2009 19:30
De la: ana18, la data 2009-08-31 19:30:36
De la: pacifista, la data 2009-08-31 17:44:34
De la: ana18, la data 2009-08-31 15:27:42Sunt muuuuuuuuuulte lucruri de care mi-e frica, dar cele mai mari... hmm...
Mi-e frica de insucces. Inainte sa fac orice lucru pe care il consider important pentru mine, ma ia cu transpiratie ca nu o sa reusesc, ce-o sa se intample, nu pot sa dorm bine noaptea respectiva...
Mi-e frica de saracie, pentru ca nu pot sa-mi dau seama cum poti sa fii saraca si fericita.
Mi-e frica de boli care omoara incet sau deloc, pentru ca mi se pare mai rau sa te chinuiesti ani de zile in loc sa mori repede.
Mi-e frica de oamenii obtuzi, pentru ca uneori optiunile lor limiteaza libertatea castigata atat de greu de altii...

E, si evident ca mi-e frica de hoti, violatori, insecte, serpi.. ma rog, tot tacamul de fobii minore

tot ce ai enumerat tu este firesc daca nu incerci sa iei lucrurile asa cum sunt . Nu ti s-a intamplat sa fii relaxata, sau chiar sa nu te gandesti la un anumit lucru si sa reusesti...detasarea ajuta....ai sa treci si peste aceste temeri....este o problema de exercitiu si experienta...multumesc mult ptr raspuns, cu simpatie, Cristina


La mine merge destul de ok si cu emotii... in final, nu conteaza atat de mult ce simti, ci cat de bine esti pregatita.
pacifista
Postat pe 1 Septembrie 2009 16:07
Mi-e frica sa nu am o moarte chinuitoare si mai mult mi-e frica sa nu fiu uitata.

Postat pe 3 Septembrie 2009 10:34
De la: scorpio67, la data 2009-09-03 10:34:43Mi-e frica sa nu am o moarte chinuitoare si mai mult mi-e frica sa nu fiu uitata.

da Scorpio..durerea bolii este ingrozitoare....neputinta celor din jur in fata suferintei celui care se zbate intre viata si moarte...il vrei viu si-n acelas timp te rogi sa scape de durere oricum....nemurirea prin murire apartine extremelor...oamenii obisnuiti au un nume pe o piatra.....dar poti lasa amintiri, fapte care sa mai dainuiasca.....
pacifista
Postat pe 3 Septembrie 2009 11:04
De la: scorpio67, la data 2009-09-03 10:34:43Mi-e frica sa nu am o moarte chinuitoare si mai mult mi-e frica sa nu fiu uitata.



Mai conteaza daca esti uitat sau nu, atata timp cat mori ?
Summer_
Postat pe 3 Septembrie 2009 11:23
De la: pacifista, la data 2009-09-03 11:04:58
De la: scorpio67, la data 2009-09-03 10:34:43Mi-e frica sa nu am o moarte chinuitoare si mai mult mi-e frica sa nu fiu uitata.

da Scorpio..durerea bolii este ingrozitoare....neputinta celor din jur in fata suferintei celui care se zbate intre viata si moarte...il vrei viu si-n acelas timp te rogi sa scape de durere oricum....nemurirea prin murire apartine extremelor...oamenii obisnuiti au un nume pe o piatra.....dar poti lasa amintiri, fapte care sa mai dainuiasca.....



Amintiri, fapte, dar degeaba...lasi in primul rand multa durere, iar amintirile sunt uneori o alinare..insa tot degeaba...
Summer_
Postat pe 3 Septembrie 2009 11:24
eu ,daca imi este permis sa-mi spun umila parere, cred ca cel mai tare mi-e teama sa nu pateasca ceva copilul meu ,as murii daca s-ar imbolnavii grav, nu stiu cum pot sa faca fata parintii care sunt in asemenea situatii si de aceea multumesc lui Dumnezeu ca e bine,si in rest nu ma intereseaza nimic peste orice poti sa treci si cel mai important ORICE ARE SOLUTIE!!
kudika031154
Postat pe 3 Septembrie 2009 11:34
De la: kudika031154, la data 2009-09-03 11:34:26eu ,daca imi este permis sa-mi spun umila parere, cred ca cel mai tare mi-e teama sa nu pateasca ceva copilul meu ,as murii daca s-ar imbolnavii grav, nu stiu cum pot sa faca fata parintii care sunt in asemenea situatii si de aceea multumesc lui Dumnezeu ca e bine,si in rest nu ma intereseaza nimic peste orice poti sa treci si cel mai important ORICE ARE SOLUTIE!!

draga mea...eu am 3 copii..cand erau mici ii divinizam....cu timpul am constatat ca trebuie sa-i invat zborul...sa se descurce singuri..evident i-am secondat tot timpul, am intervenit cand a trebuit si au avut nevoie de mine....copiii ii facem pentru ei....ei trebuie sa supravietuiasca...le dam ce este mai bun cand sunt mici ( educatie, hrana , protectie etc ) dar vrem ,nu vrem ei devin adulti cu responsabilitati, drepturi..au puterea de a lua decizii ....iubeste-l pe copilasul tau dar invata-l sa zboare...sa se descurce ....fa-l imun la boli , puternic pentru el si cei din jur...in rst nu-ti fie teama..viata are jocul ei, regulile ei......cu simpatie C
pacifista
Postat pe 3 Septembrie 2009 12:14
Va suna ciudat..dar imi este frica de straini
Desigur..nu e singura mea temere...frica de inaltimi, de spatii inchise, de sobolani etc.
Ciudat, nu imi este frica de boli(am deja destule, nu mai imi este frica de ele)sau durere...
iacinta
Postat pe 3 Septembrie 2009 14:38
De la: kudika031154, la data 2009-09-03 11:34:26eu ,daca imi este permis sa-mi spun umila parere, cred ca cel mai tare mi-e teama sa nu pateasca ceva copilul meu ,as murii daca s-ar imbolnavii grav, nu stiu cum pot sa faca fata parintii care sunt in asemenea situatii si de aceea multumesc lui Dumnezeu ca e bine,si in rest nu ma intereseaza nimic peste orice poti sa treci si cel mai important ORICE ARE SOLUTIE!!


Nu-ti doresc sa stii daca si cum ai face fata intr-o situatie de genul celei la care faci referire! Eu am trecut de cateva ori prin situatii cumplite cu copilul meu, nu are rost sa detaliez, insa omul are puteri nebanuite, rezista la mult mai mult decat isi inchipuie, chiar daca ranile si urmele ramase sunt adanci! Exista si o vorba:"Nu-mi da Doamne, cat pot duce!", si categoric se bazeaza pe realitate! Cel mai bine e insa sa gandim pozitiv, pt ca gandul fiecaruia/fiecareia dintre noi influenteaza, chiar daca nu ne dam seama, tot ceea ce se intampla in jurul nostru!
Morisette
Postat pe 3 Septembrie 2009 14:53
De la: Summer_, la data 2009-09-03 11:23:21
De la: scorpio67, la data 2009-09-03 10:34:43Mi-e frica sa nu am o moarte chinuitoare si mai mult mi-e frica sa nu fiu uitata.



Mai conteaza daca esti uitat sau nu, atata timp cat mori ?


Nu neaparat aia era ordinea.Mai rau ca de moarte mi-e frica de uitare.

Postat pe 3 Septembrie 2009 15:00
De la: misogin, la data 2009-08-30 04:21:02noaptea singur cand femeile urate si sarace vor sa ma violeze violent


Nu ti-e frica de barbati popo care umbla noaptea si te vor?
kudika046333
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:00
De la: scorpio67, la data 2009-09-03 15:00:51
De la: Summer_, la data 2009-09-03 11:23:21
De la: scorpio67, la data 2009-09-03 10:34:43Mi-e frica sa nu am o moarte chinuitoare si mai mult mi-e frica sa nu fiu uitata.



Mai conteaza daca esti uitat sau nu, atata timp cat mori ?


Nu neaparat aia era ordinea.Mai rau ca de moarte mi-e frica de uitare.

Draga mea MORISETT..am invatat pana acum ca totul este trecator...si dupa furtuna vine si putina vreme buna.....imagineaza-ti ca acum 3 ani fiul meu a fost singurul supravietuitor dintr-un accident de masina....dar pana sa aflu asta...la 5 dimineata mama prirtenului sau a sunat la mine si-mi spune : au murit!..nu intelegeam...ma intarisem fara sa constientizez..i-am dat un calmant...mi-am sunat fetita , rudele care sunt medici si la 6 eram la spital.....m-am dus la morga ..acolo erau cei doi prieteni ai lui si o infirmiera imi omunica ca-l vor aduce si pe al treilea..ma taram pe scarile spitalului si nu-l gaseam cu toate relatiile mele....in accident i-au disparut si actele.....dupa 4 ore de cautari si pus in alerta tot spitalul..am aflat ca este la reanimare....acolo insa patul era gol.....m-am indreptat spre lift si ....in sfarsit imi vad copilul de 17 ani ....de nerecunoscut.....insotesc targa peste tot...si : ruptura dubla de splina, visura de vertebra cervicala........am facut interventii sa-l mut la un prieten medic..pe sectia lui ....cand l-am stiut in siguranta am alergat la casa mortuara...trebuia sa fiu alaturi si de ceilalti parinti....a fost cumplit....copilul meu traia...ai lor nu.....nu-ti pot poveti durerea si privirile lor....dupa 2 sapt l-am adus acasa.....avea nevoie de familie ( atati cat mai ramasesem) si de prieteni...inconjurat de afectiune....cu greu a reusit sa se stabilizeze..eu am imbatranit atunci cu 20 de ani.Dar ce importanta avea asta...fiul meu traia!!!!..a urmat razboiul cu scoala..se deplasa greu si profesorii nu intelegeau asta. CULMEA ..eu ajut comunitatea de 15 ani prin ceea ce fac...comunitatea ....of....acum este in USA...mi-e cumplit de dor de el...am fetele aici..una prof univ si celalata medic..ne vedem ds, vb la telefon.....problema este ca incerc sa uit ce s-a intamplat si inca simt trairea acelei zile....cum primesc un telefon ..tresar...ma rog pentru toti copiii sa fie bine.....
pacifista
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:09
De la: pacifista, la data 2009-09-03 16:09:55
De la: scorpio67, la data 2009-09-03 15:00:51
De la: Summer_, la data 2009-09-03 11:23:21
De la: scorpio67, la data 2009-09-03 10:34:43Mi-e frica sa nu am o moarte chinuitoare si mai mult mi-e frica sa nu fiu uitata.



Mai conteaza daca esti uitat sau nu, atata timp cat mori ?


Nu neaparat aia era ordinea.Mai rau ca de moarte mi-e frica de uitare.

Draga mea MORISETT..am invatat pana acum ca totul este trecator...si dupa furtuna vine si putina vreme buna.....imagineaza-ti ca acum 3 ani fiul meu a fost singurul supravietuitor dintr-un accident de masina....dar pana sa aflu asta...la 5 dimineata mama prirtenului sau a sunat la mine si-mi spune : au murit!..nu intelegeam...ma intarisem fara sa constientizez..i-am dat un calmant...mi-am sunat fetita , rudele care sunt medici si la 6 eram la spital.....m-am dus la morga ..acolo erau cei doi prieteni ai lui si o infirmiera imi omunica ca-l vor aduce si pe al treilea..ma taram pe scarile spitalului si nu-l gaseam cu toate relatiile mele....in accident i-au disparut si actele.....dupa 4 ore de cautari si pus in alerta tot spitalul..am aflat ca este la reanimare....acolo insa patul era gol.....m-am indreptat spre lift si ....in sfarsit imi vad copilul de 17 ani ....de nerecunoscut.....insotesc targa peste tot...si : ruptura dubla de splina, visura de vertebra cervicala........am facut interventii sa-l mut la un prieten medic..pe sectia lui ....cand l-am stiut in siguranta am alergat la casa mortuara...trebuia sa fiu alaturi si de ceilalti parinti....a fost cumplit....copilul meu traia...ai lor nu.....nu-ti pot poveti durerea si privirile lor....dupa 2 sapt l-am adus acasa.....avea nevoie de familie ( atati cat mai ramasesem) si de prieteni...inconjurat de afectiune....cu greu a reusit sa se stabilizeze..eu am imbatranit atunci cu 20 de ani.Dar ce importanta avea asta...fiul meu traia!!!!..a urmat razboiul cu scoala..se deplasa greu si profesorii nu intelegeau asta. CULMEA ..eu ajut comunitatea de 15 ani prin ceea ce fac...comunitatea ....of....acum este in USA...mi-e cumplit de dor de el...am fetele aici..una prof univ si celalata medic..ne vedem ds, vb la telefon.....problema este ca incerc sa uit ce s-a intamplat si inca simt trairea acelei zile....cum primesc un telefon ..tresar...ma rog pentru toti copiii sa fie bine.....


kudika046333
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:12
De la: just_laura, la data 2009-08-31 15:38:17...sa nu ii pierd pe cei dragi


bine zis laura, dar din pacate si asta e o parte inevitabila din vita
Andia
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:12
De la: kudika046333, la data 2009-09-03 16:00:51
De la: misogin, la data 2009-08-30 04:21:02noaptea singur cand femeile urate si sarace vor sa ma violeze violent


Nu ti-e frica de barbati popo care umbla noaptea si te vor?



pai nu vezi ca e misogin omu?! ii este mai frica de femei decat de barbati!
cantafabule
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sf.mihail si gavril 2 De la: kudika_alexutza 8 Noiembrie 2009 15:49
trecut vs prezent 5 De la: geo_x 1 August 2009 00:35
Nu mai stiu ce imi doresc... 10 De la: kudika058051 19 Noiembrie 2009 23:23
Declaratie.... 5 De la: nico_dana2006 13 Martie 2009 10:52
Reclamele la cafea! 21 De la: Kathara 21 August 2009 13:03