Setari Cookie-uri

Gramatica!!!

brune ai cautat mult povestea asta?am vazut multe si multi pe kudika care au torturat in fel si chip limba romana dar asta intrece orice imaginatie
yumy
Postat pe 14 Mai 2011 19:37
De la: yumy, la data 2011-05-14 19:37:48brune ai cautat mult povestea asta?am vazut multe si multi pe kudika care au torturat in fel si chip limba romana dar asta intrece orice imaginatie



Eu am avertizat. :))))

Jur ca nu am avut un scop anume!!! Sincer?? :))) am scris "povesti..." apoi a aparut ca si sugestie "povesti de dragoste" ,ei bine,curioasa de mine a vrut sa mai cunoasca exemple de cupluri fericite (pt ca pe kudika sufar mult de cata suferinta vad :)))) siiiiiiiiiii uite asa am gasit ASTA si exact la kudika mi-a sarit gandul...
Concluzia???!!! Mereu exista mai grav/mai rau/mai penibil/etc!!!
Brunette_25
Postat pe 14 Mai 2011 19:47
N-am inteles nimic!
Aproape ca am facut spasme musculare la ftza de incruntare si efort sa citesc pana la capat.
Si cand te gandesti ca vaci ca asta sunt viitorul unei natii, ca ne zic noua astorlalte ca suntem batrane si rasuflate, ca isi dau niste aer( basini) pe unde pot de parca ar fi toate nascute din c.u.r de domn.
Penibil e putin spus.E foarte trist, jalnic!

Postat pe 14 Mai 2011 20:25
De la: scorpio67, la data 2011-05-14 20:25:48N-am inteles nimic!
Aproape ca am facut spasme musculare la ftza de incruntare si efort sa citesc pana la capat.
Si cand te gandesti ca vaci ca asta sunt viitorul unei natii, ca ne zic noua astorlalte ca suntem batrane si rasuflate, ca isi dau niste aer( basini) pe unde pot de parca ar fi toate nascute din c.u.r de domn.
Penibil e putin spus.E foarte trist, jalnic!



Nu este nevoie sa intelegi prea multe. Tu trebuie sa iti dai seama ca fata aceea despre care vb ea ,este chiar ea...si mai ales ca iubeste si este iubita dar ea mereu iubeste pe altul :)))))))))))))))))))

Serios acum... este trist,este jalnic si mai ales, pt ca ea este convinsa ca a scris corect.
Vedem asa lume "all day,all night..WTF " :) loca ppl :)




Brunette_25
Postat pe 14 Mai 2011 20:47
De la: scorpio67, la data 2011-05-14 20:25:48N-am inteles nimic!
Aproape ca am facut spasme musculare la ftza de incruntare si efort sa citesc pana la capat.
Si cand te gandesti ca vaci ca asta sunt viitorul unei natii, ca ne zic noua astorlalte ca suntem batrane si rasuflate, ca isi dau niste aer( basini) pe unde pot de parca ar fi toate nascute din c.u.r de domn.
Penibil e putin spus.E foarte trist, jalnic!
Uite un alt examplu clar ca femeile rezista mai mult ca barbatii la durere......pot inghitii mai mult spam decat noi....eu am dat bir cu fugitii dupa nici al 2 lea rand.........
The_Exile
Postat pe 14 Mai 2011 21:15
cea mai tare a fost tipa care punea punct in loc de spatiu
battleofwits
Postat pe 14 Mai 2011 21:18
De la: battleofwits, la data 2011-05-14 21:18:34cea mai tare a fost tipa care punea punct in loc de spatiu

da mi-a adus aminte de hot dog cred ca el este personajul din poveste
yumy
Postat pe 15 Mai 2011 06:23





sa batem campii cu gratieeeeee ......




contesina
Postat pe 15 Mai 2011 06:53
De la: Yharr, la data 2011-05-14 21:15:38
De la: scorpio67, la data 2011-05-14 20:25:48N-am inteles nimic!
Aproape ca am facut spasme musculare la ftza de incruntare si efort sa citesc pana la capat.
Si cand te gandesti ca vaci ca asta sunt viitorul unei natii, ca ne zic noua astorlalte ca suntem batrane si rasuflate, ca isi dau niste aer( basini) pe unde pot de parca ar fi toate nascute din c.u.r de domn.
Penibil e putin spus.E foarte trist, jalnic!
Uite un alt examplu clar ca femeile rezista mai mult ca barbatii la durere......pot inghitii mai mult spam decat noi....eu am dat bir cu fugitii dupa nici al 2 lea rand.........


Am incercat sa fiu mai blanda , mai calma si sa nu mai reactionez atat de nabadaios ca de obicei, am crezut ca mesajul are totusi vreo noima dar nici dictionarul de esperanto n-a fost chip sa pricep ceva.Am avut vointa , nu?

Postat pe 18 Mai 2011 22:27
sincer, mie mi se pare penibil sa atentionezi fie si online o persoana cu privire la felul in care scrie.
la fel cum mi se pare penibil si un eveniment de la ultima iesire la cafea in oras unde era invitat si un tip care intr-adevar se vedea ca e destul de documentat, insa avea un mic defect, se exprima cu pauze de vorbire ca si cum nu si-ar fi gasit cuvintele. din experienta mea stiu ca oamenii obositi si cei care gandesc preponderent vizual au problema asta. Toate pitipoancele de la masa insa isi dadeau coate ca ala nu stie nici sa vorbeasca. eu cred ca noi, cel putin in oltenia daca nu si in restul tarii, acordam mai multa atentie la cum spune sau cum scrie cineva decat la ce vrea sa transmita. Rareori am fost fortat de imprejurari sa fac observatii pe teme de genul asta, pentru ca nici eu nu stiu toate situatiile (chiar ieri m-a uimit o formulare pe care toti o folosim gresit)...
leo_
Postat pe 27 Mai 2011 11:44
De la: leo_, la data 2011-05-27 11:44:35sincer, mie mi se pare penibil sa atentionezi fie si online o persoana cu privire la felul in care scrie.
la fel cum mi se pare penibil si un eveniment de la ultima iesire la cafea in oras unde era invitat si un tip care intr-adevar se vedea ca e destul de documentat, insa avea un mic defect, se exprima cu pauze de vorbire ca si cum nu si-ar fi gasit cuvintele. din experienta mea stiu ca oamenii obositi si cei care gandesc preponderent vizual au problema asta. Toate pitipoancele de la masa insa isi dadeau coate ca ala nu stie nici sa vorbeasca. eu cred ca noi, cel putin in oltenia daca nu si in restul tarii, acordam mai multa atentie la cum spune sau cum scrie cineva decat la ce vrea sa transmita. Rareori am fost fortat de imprejurari sa fac observatii pe teme de genul asta, pentru ca nici eu nu stiu toate situatiile (chiar ieri m-a uimit o formulare pe care toti o folosim gresit)...[/quote

......dar ce spui tu nu are nici macar o jumatate de legatura cu ceea ce am postat eu. Nu am nimic cu cei care vb lent si cu intreruperi. Nu are legatura ce am postat eu,asa-i? Adevarul ca,citind acele randuri sau ,cel putin, incercand...te ia cu dureri de cap,dureri serioase,nervozitate etc...
Nici macar nu am putut da atentie la ce vrea sa transmita incercand sa descifrez ...
Brunette_25
Postat pe 19 Iunie 2011 21:45
steffy91
Postat pe 19 Iunie 2011 21:55
De la: steffy91, la data 2011-06-19 21:55:30

ce e aici!?
pickard
Postat pe 19 Iunie 2011 22:10
De la: pickard, la data 2011-06-19 22:10:41
De la: steffy91, la data 2011-06-19 21:55:30

ce e aici!?

steffy91
Postat pe 19 Iunie 2011 22:11
De la: steffy91, la data 2011-06-19 22:11:24
De la: pickard, la data 2011-06-19 22:10:41
De la: steffy91, la data 2011-06-19 21:55:30

ce e aici!?


io n-am treaba cu gramatica!
daca inteleg ce zice omu nu ma revoltez prea tare
pickard
Postat pe 19 Iunie 2011 22:14
De la: pickard, la data 2011-06-19 22:14:14
De la: steffy91, la data 2011-06-19 22:11:24
De la: pickard, la data 2011-06-19 22:10:41
De la: steffy91, la data 2011-06-19 21:55:30

ce e aici!?


io n-am treaba cu gramatica!
daca inteleg ce zice omu nu ma revoltez prea tare



A disparut mesajul initial....daca il citeati si voi intelegeati despre ce vorbeam noi acolo...
The_Exile
Postat pe 19 Iunie 2011 23:55
De la: leo_, la data 2011-05-27 11:44:35sincer, mie mi se pare penibil sa atentionezi fie si online o persoana cu privire la felul in care scrie.
la fel cum mi se pare penibil si un eveniment de la ultima iesire la cafea in oras unde era invitat si un tip care intr-adevar se vedea ca e destul de documentat, insa avea un mic defect, se exprima cu pauze de vorbire ca si cum nu si-ar fi gasit cuvintele. din experienta mea stiu ca oamenii obositi si cei care gandesc preponderent vizual au problema asta. Toate pitipoancele de la masa insa isi dadeau coate ca ala nu stie nici sa vorbeasca. eu cred ca noi, cel putin in oltenia daca nu si in restul tarii, acordam mai multa atentie la cum spune sau cum scrie cineva decat la ce vrea sa transmita. Rareori am fost fortat de imprejurari sa fac observatii pe teme de genul asta, pentru ca nici eu nu stiu toate situatiile (chiar ieri m-a uimit o formulare pe care toti o folosim gresit)...


Penibil esti tu, nu s-a referit nimeni la cei cu probleme reale de exprimare.Toate maimutzele care scriu pe aici de nu se intelege nimic au probleme de exprimare? Trebuia sa-ti faci tu vant precum calul de basina.

Postat pe 20 Iunie 2011 07:36
LOL... de ce a disparut mesajul initial?? trebuia sa vedeti despree ce vb...ohhh... poate gasesc iar
Brunette_25
Postat pe 20 Iunie 2011 23:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa impresionezi pe cineva drag cu o reteta buna de pasti. 14 De la: OCTAIA 21 Aprilie 2013 03:16
Dragostea pt o alta femeie... 2 De la: paola87 13 Decembrie 2008 13:43
vreau un sfat va rog frumos....din suflet 34 De la: Diavolyta_ 21 Mai 2009 14:30
balsam pentru suflet 27 De la: Valy90 23 Aprilie 2011 22:41
Cadou pentru 1 an impreuna 8 De la: geo_resuscitat 19 Decembrie 2010 21:16