Setari Cookie-uri

mai are rost casnicia ?

De la: Libertad, la data 2009-09-11 19:17:44Buna. Eu vreau sa divortez, m-am hotarat. Nu mai este posibila convietuierea impreuna cu sotul din varii motive. Si nici copilului nu-i este bine cand doarme sa fie trezit de urlete si batai. E foarte greu luand aceasta decizie, insa e mai bine sa tai raul de la radacina. Problema e ca nu prea am unde merge. Trebuie sa-mi gasesc un job atat de bine platit incat sa-mi ajunga sa platesc: chiria unui acoperis deasupra capului, cresa copilului si cheltuieli adiacente. Nu stiu cum am sa ma descurc, mai ales ca nu beneficiez nici macar de indemnizatia de crestere a copilului. Cred ca si avocatul e scump, m-am uitat pe un site, dar nu sunt afisate tarife. A mai trezut cineva prin asa o situatie? Ce ma sfatuiti, cei care sunteti in masura? Ca teoria e foarte usoara si suna bine,m insa cu practica stam mai prost.

sincer, la varsta mea nu pot sa iti dau sfaturi pt ca nu am trecut printr-o asa experienta! si sper nici sa nu trec!!
pot, daca imi permiti, doar sa te felicit ca ai fost tare si ai luat decizia asta si ca sper sa reusesti ca totul sa fie bine pt tine si mai ales pt copilul tau!
anca0704
Postat pe 15 Septembrie 2009 20:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatie 13 De la: kudika_32968 5 Aprilie 2013 11:14
cum sa ii demonstrez ca sunt indiferenta? 28 De la: supermiki 13 Februarie 2010 16:11
buna...am nevoie de un sfat,o parere..nu stiu ..ceva...urgent 80 De la: kyssa_25 4 Decembrie 2011 10:30
nevoi de un sfat urgent 19 De la: barbuiulia 23 Octombrie 2009 18:44
Sfaturi.. 31 De la: bb_sunshine 8 Mai 2011 21:15