Setari Cookie-uri

viazta mea..o adevarata telenovela

buna..e pt prima oara cand scriu ceva..de obicei sunt rezervata,nu-mi place sa ma destainui nimanui,k oricum nu ma intelege nimeni..cum sa ma inteleaga,dak de abia ma inteleg eu? am avut tot relatii de lunga durata , dar toate se sfarsesc din vina mea ,stiu asta,desi la finalul relatiei tot lor le bag de vina...pt k sunt prea orgolioasa si incapatanata sa recunosc k din vina mea se termina...de ce?pt k nicioadata nu-mi convine nimik,nu ma multumeste nimik..orice ar face el pt mine,mi se pare k nu e de ajuns,iar dak e de ajuns tot nu-mi convine..eram obisnuita sa-mi pice baietii la picioare pt k eram constienta de ce pot..dar am dat peste un baiat care desi la inceput nu ma atragea si chiar ii dadeam sfaturi sa nu cumva sa se indragosteasca si el de mine k ceilalti k eu sunt o fire care ma plictisesc repede,si greseala mea e k i-am povestit de fostele mele relatii..astfel el fiind un baiat mai destept decat credeam eu,m-a facut sa ma indragostesc pana peste cap de el,pt k stia exact ce sa faca.ne-am despartit in 5 luni de 100de ori,din vina mea..pt k desi il iubeam mereu ii bagam ceva de vina..tot timpul imi spunea k degeba am capsorul asta frumos dak nu gandesc cu el...nu sa contrazic mereu,sa ma cert mereu...si k sa nu mai gresesc pt k o sa-l pierd..pe moment ii dadeam dreptate pana ma impacam cu el,apoi dupa cateva zile din nou repetam greselile..am ajuns sa-l enervez atat de tare incat nu s-a stapanit si a dat in mine..am ajuns sa ne amenintam si s-a ajuns la lucruri si mai urate..am las-o balta o perioada dar ne iubeam si desi eram despartiti am continuat sa ne vedem..unele prietene s-au distantat de mine din cazua lui,pt k nu are o reputatie prea buna si din cauza asta am preferat in ultimul timp sa tin relatia ascunsa..lui ii spuneam k e mai bine sa nu stie nimeni pana nu vedem dak merge sau nu...ideea e k el si-a dat seama si a pus capat definitiv relatiei si din cauza asta dar si din cauza multelor mele greseli...faza e k il vreau inapoi... si ar mai fi multe de zis..dar cred k mi-ar trebui zile intregi sa scriu...
kudika064599
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:18
vai ce telenovela. am plans asa mult dar ca si tine..... m-am plictisit repede
softexia
Postat pe 1 Septembrie 2009 12:04
De la: softexia, la data 2009-09-01 12:04:18vai ce telenovela. am plans asa mult dar ca si tine..... m-am plictisit repede


estimativ, asaaaa, cam cati ani ii dai??
io zic :18
geo_x
Postat pe 1 Septembrie 2009 12:49
De la: geo_x, la data 2009-09-01 12:49:30
De la: softexia, la data 2009-09-01 12:04:18vai ce telenovela. am plans asa mult dar ca si tine..... m-am plictisit repede


estimativ, asaaaa, cam cati ani ii dai??
io zic :18


cred ca mai trebuie sa tai ceva geo.... sa zicem 15-16?
Andia
Postat pe 1 Septembrie 2009 12:55
aveti dreptate..comportamentul meu se ridica la nivelul unei pustoaice de 16,17 ani..
kudika064599
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:47
De la: kudika064599, la data 2009-09-01 11:18:48buna..e pt prima oara cand scriu ceva..de obicei sunt rezervata,nu-mi place sa ma destainui nimanui,k oricum nu ma intelege nimeni..cum sa ma inteleaga,dak de abia ma inteleg eu? am avut tot relatii de lunga durata , dar toate se sfarsesc din vina mea ,stiu asta,desi la finalul relatiei tot lor le bag de vina...pt k sunt prea orgolioasa si incapatanata sa recunosc k din vina mea se termina...de ce?pt k nicioadata nu-mi convine nimik,nu ma multumeste nimik..orice ar face el pt mine,mi se pare k nu e de ajuns,iar dak e de ajuns tot nu-mi convine..eram obisnuita sa-mi pice baietii la picioare pt k eram constienta de ce pot..dar am dat peste un baiat care desi la inceput nu ma atragea si chiar ii dadeam sfaturi sa nu cumva sa se indragosteasca si el de mine k ceilalti k eu sunt o fire care ma plictisesc repede,si greseala mea e k i-am povestit de fostele mele relatii..astfel el fiind un baiat mai destept decat credeam eu,m-a facut sa ma indragostesc pana peste cap de el,pt k stia exact ce sa faca.ne-am despartit in 5 luni de 100de ori,din vina mea..pt k desi il iubeam mereu ii bagam ceva de vina..tot timpul imi spunea k degeba am capsorul asta frumos dak nu gandesc cu el...nu sa contrazic mereu,sa ma cert mereu...si k sa nu mai gresesc pt k o sa-l pierd..pe moment ii dadeam dreptate pana ma impacam cu el,apoi dupa cateva zile din nou repetam greselile..am ajuns sa-l enervez atat de tare incat nu s-a stapanit si a dat in mine..am ajuns sa ne amenintam si s-a ajuns la lucruri si mai urate..am las-o balta o perioada dar ne iubeam si desi eram despartiti am continuat sa ne vedem..unele prietene s-au distantat de mine din cazua lui,pt k nu are o reputatie prea buna si din cauza asta am preferat in ultimul timp sa tin relatia ascunsa..lui ii spuneam k e mai bine sa nu stie nimeni pana nu vedem dak merge sau nu...ideea e k el si-a dat seama si a pus capat definitiv relatiei si din cauza asta dar si din cauza multelor mele greseli...faza e k il vreau inapoi... si ar mai fi multe de zis..dar cred k mi-ar trebui zile intregi sa scriu...



Daca toate relatiile se termina din cauza ta ,SCHIMBA-TE!Fetele salbatice si enervante nu fac purici multi cam cu nimeni.

Postat pe 1 Septembrie 2009 13:52
Hai totusi sa incercam 15. Sau mai putin. De obicei copilele astea cred ca pot face orice... . Deci cat ai? La modul cel mai serios.
ayyryynn
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:54
sunt constienta k trebuie sa ma schimb...altfel o sa pierd mereu persoanele dragi din cauza mea..poate ar fi mai bine sa stau o perioada singura..sa meditez la tot ce gresesc si sa nu mai repet greselile...dar totusi mi-am dat seama k il iubesc mai mult decat credeam si il vreau inapoi..i-am explicat k o sa ma schimb,dar nu mai crede in schimbarea mea
kudika064599
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:57
parerea mea e sa zici multumesc ca ai scapat de el...Oricare ar fi fost problema sau greseala ta un barbat cu un caracter frumos nu ar da niciodata intr-o femeie.Parerea mea e sa te maturizezi si sa nu mai dai vina numai pe tine.Nu vezi ca te-a manipulat in asa hal incat tu te vezi acum singura vinovata.Ai mare grija de tine si uita-l.Chiar nu merita daca a ridicat mana asupra ta.
camelusha83
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:57
nu e importanta varsta..ceea ce conteaza e k aveti dreptate..copilele de 15ani fac asa ceva...
kudika064599
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:58
da camelusha..dar totusi poate eu l-am dus in pragul enervarii de nu s-a mai putut stapani...numai asa imi pot explica..sau poate era nevoie de toate astea sa-mi revin cu picioarele pe pamant..
kudika064599
Postat pe 1 Septembrie 2009 14:05
De la: kudika064599, la data 2009-09-01 13:57:08sunt constienta k trebuie sa ma schimb...altfel o sa pierd mereu persoanele dragi din cauza mea..poate ar fi mai bine sa stau o perioada singura..sa meditez la tot ce gresesc si sa nu mai repet greselile...dar totusi mi-am dat seama k il iubesc mai mult decat credeam si il vreau inapoi..i-am explicat k o sa ma schimb,dar nu mai crede in schimbarea mea



Ti-ai raspuns singura.Fa mai intai schimbarea si lasa lucrurile sa se aseze.

Postat pe 1 Septembrie 2009 14:09
ok..si mai are rost sa lupt sa-l recastig?faza e k nu s-a intampalt sa dea numai o data..s-a intamplat si a doua si a 3-a oara..iar ultima oara din simplu motiv k am stat 10 min de vb cu un fost prieten..dar are un mod de a ma manipula incat am realizat k nu trebuai sa stau de vb cu fostul...
kudika064599
Postat pe 1 Septembrie 2009 14:13
De la: kudika064599, la data 2009-09-01 14:05:10da camelusha..dar totusi poate eu l-am dus in pragul enervarii de nu s-a mai putut stapani...numai asa imi pot explica..sau poate era nevoie de toate astea sa-mi revin cu picioarele pe pamant..


Probabil ca da.Oricum nu mai permite nimanui sa te loveasca.

Postat pe 1 Septembrie 2009 14:13
stiu k nimeni n-are dreptul sa ridice mana.dar ma gandesc k totusi dak eu ma comportam altfel si ascultam de el(cum zice el) totul era bine...
kudika064599
Postat pe 1 Septembrie 2009 14:27
De la: kudika064599, la data 2009-09-01 14:27:00stiu k nimeni n-are dreptul sa ridice mana.dar ma gandesc k totusi dak eu ma comportam altfel si ascultam de el(cum zice el) totul era bine...


spuneam mai devreme: o relatie nu insemna servitute,nu esti sclava sa asculti de bici.

Postat pe 1 Septembrie 2009 17:04
asta telenovela??? daca te uiti 5 min pe forumu asta gasesti cel putin 100 de vieti k a ta o telenovela daca vrei telenovela iti spun eu cum in cl a 11-a profa mea de engleza si-o tragea cu iubi meu acolo telenovela
bruneagra25
Postat pe 1 Septembrie 2009 17:09
De la: kudika064599, la data 2009-09-01 14:27:00stiu k nimeni n-are dreptul sa ridice mana.dar ma gandesc k totusi dak eu ma comportam altfel si ascultam de el(cum zice el) totul era bine...

Intr-adevar tu il iubesti dar chiar crezi ca merita????Nu se poate sa asculti tot timpul de el...ai o viata inainte,trebuie sa fii mandra ca esti ceea ce esti indiferent daca altora le place sau nu.El de fapt nu te iubea pe tine ca persoana.Incerca sa te schimbe,sa te faca asa cum voia el sa fii si a recurs la cel mai josnic mijloc de a face acest lucru.Te rog din suflet nu te mai invinovati...incearca sa iti gasesti pe cineva care sa te iubeasca asa cum esti tu de fapt si sa te aprecieze asa cum esti tu.
camelusha83
Postat pe 1 Septembrie 2009 17:10
De la: bruneagra25, la data 2009-09-01 17:09:07asta telenovela??? daca te uiti 5 min pe forumu asta gasesti cel putin 100 de vieti k a ta o telenovela daca vrei telenovela iti spun eu cum in cl a 11-a profa mea de engleza si-o tragea cu iubi meu acolo telenovela




bruni, barem aveai 10 pe linie?
geo_x
Postat pe 1 Septembrie 2009 17:11
De la: geo_x, la data 2009-09-01 17:11:36
De la: bruneagra25, la data 2009-09-01 17:09:07asta telenovela??? daca te uiti 5 min pe forumu asta gasesti cel putin 100 de vieti k a ta o telenovela daca vrei telenovela iti spun eu cum in cl a 11-a profa mea de engleza si-o tragea cu iubi meu acolo telenovela




bruni, barem aveai 10 pe linie?

ma jur geo k nu glumesc, si tipa sa vezi ce incerca sa ne mai impace cand aveam dispute, cik eram prietene si ma sfatuia...si unde mai pui k am stat cu el 3 ani jum si sa sti k aveam 10 la engleza pe linie, dar nu din cauza k i-o tragea bine
bruneagra25
Postat pe 1 Septembrie 2009 17:14
ooof bruni, ma lasi cu gura cascata cu povestea ta. serios!
geo_x
Postat pe 1 Septembrie 2009 17:18
De la: geo_x, la data 2009-09-01 17:18:13ooof bruni, ma lasi cu gura cascata cu povestea ta. serios!

e lunga povestea....as putea scrie o carte...dar ar fi ff trista :( oricum acum totul e roz...atunci (cand am aflat) am "murit" acum rad
bruneagra25
Postat pe 1 Septembrie 2009 17:21
De la: bruneagra25, la data 2009-09-01 17:09:07asta telenovela??? daca te uiti 5 min pe forumu asta gasesti cel putin 100 de vieti k a ta o telenovela daca vrei telenovela iti spun eu cum in cl a 11-a profa mea de engleza si-o tragea cu iubi meu acolo telenovela


Macar niste avantaje trebuia sa ai si tu. Asa e la telenovele...cred . Oricum...interesanta chestia...ia zi...cum ti'ai dat seama?
ayyryynn
Postat pe 1 Septembrie 2009 17:32
De la: bruneagra25, la data 2009-09-01 17:21:07
De la: geo_x, la data 2009-09-01 17:18:13ooof bruni, ma lasi cu gura cascata cu povestea ta. serios!

e lunga povestea....as putea scrie o carte...dar ar fi ff trista :( oricum acum totul e roz...atunci (cand am aflat) am "murit" acum rad

cred si eu
bestiutza_relouded
Postat pe 1 Septembrie 2009 17:35
De la: ayyryynn, la data 2009-09-01 17:32:14
De la: bruneagra25, la data 2009-09-01 17:09:07asta telenovela??? daca te uiti 5 min pe forumu asta gasesti cel putin 100 de vieti k a ta o telenovela daca vrei telenovela iti spun eu cum in cl a 11-a profa mea de engleza si-o tragea cu iubi meu acolo telenovela


Macar niste avantaje trebuia sa ai si tu. Asa e la telenovele...cred . Oricum...interesanta chestia...ia zi...cum ti'ai dat seama?

din pacate nu mi-am dat....eu inca nu ma culcasem cu el, deci exclusa varianta de ati da seama "la pat", el nu se afisa cu ea nicunde eu eram oficiala,nu-i vazuse nimeni impreuna, asa k... nu prea aveam cum afla, el mi-a jurat k nu sa culcat cu ea dar ea era innebunita dupa el, ii dadea bani si era ff multumita daca el statea cu ea de vb sau o lasa sa-i faca "una mik" barbatasu lucra pe vapor era marinar sau ceva de genu, avea o gramada de bani, lucruri aflat ulterior de la altii oricum am aflat prea tarziu, cand oricum era prea tarziu pt noi adik dupa 3 ani jum...dar nu mai conteaza acum, acum sunt iubita si iubesc din nou si e minunat
bruneagra25
Postat pe 1 Septembrie 2009 17:39
De la: bruneagra25, la data 2009-09-01 17:39:26
De la: ayyryynn, la data 2009-09-01 17:32:14
De la: bruneagra25, la data 2009-09-01 17:09:07asta telenovela??? daca te uiti 5 min pe forumu asta gasesti cel putin 100 de vieti k a ta o telenovela daca vrei telenovela iti spun eu cum in cl a 11-a profa mea de engleza si-o tragea cu iubi meu acolo telenovela


Macar niste avantaje trebuia sa ai si tu. Asa e la telenovele...cred . Oricum...interesanta chestia...ia zi...cum ti'ai dat seama?

din pacate nu mi-am dat....eu inca nu ma culcasem cu el, deci exclusa varianta de ati da seama "la pat", el nu se afisa cu ea nicunde eu eram oficiala,nu-i vazuse nimeni impreuna, asa k... nu prea aveam cum afla, el mi-a jurat k nu sa culcat cu ea dar ea era innebunita dupa el, ii dadea bani si era ff multumita daca el statea cu ea de vb sau o lasa sa-i faca "una mik" barbatasu lucra pe vapor era marinar sau ceva de genu, avea o gramada de bani, lucruri aflat ulterior de la altii oricum am aflat prea tarziu, cand oricum era prea tarziu pt noi adik dupa 3 ani jum...dar nu mai conteaza acum, acum sunt iubita si iubesc din nou si e minunat


Hmmm...interesant.Vezi tu,de aia nu ma uit eu la telenovele , Oricum,cum ai spus si tu,ceea ce conteaza e ca esti iubita. Bravo!
ayyryynn
Postat pe 2 Septembrie 2009 01:10
hmm...camelusha ai trecut cumva si tu prin aceleasi lucruri de ma intelegi atat de bine?
kudika064599
Postat pe 2 Septembrie 2009 06:41
De la: kudika064599, la data 2009-09-02 06:41:34hmm...camelusha ai trecut cumva si tu prin aceleasi lucruri de ma intelegi atat de bine?

Nu,nu am trecut prin aceleasi lucruri.Ma refer la faptul ca in mine nu a dat niciodata nimeni dar intr-adevar sunt si eu o persoana destul de independenta ceea ce multora nu le place iar pana sa intalnesc persoana potrivita nu eram atat de stabila adica "ma plictiseam repede"ca si tine.Am intalnit si eu pe cineva care tot ce voia era sa ma schimbe si cunosc foarte bine sentimentul...Cunosc oameni care trec prin ceea ce treci tu dar nu au curajul sa spuna stop relatiei si se complac in aceasta situatie...Parerea mea e sa renunti la el ca nu te merita.In viata trebuie sa fim noi insine indiferent daca unora le place sau nu.Persoana potrivita e acea persoana fata de care poti fi TU fara sa te prefaci,fara sa faci vreun efort ca sa-i fii pe plac...e acea persoana care te accepta cu bune si cu rele si nu-ti pune conditii.Omul langa care o sa fii fericita o sa apara si o sa-ti dai seama de asta pentru ca o sa simti ca este al tau...o sa ai un sentiment aparte pentru el...
camelusha83
Postat pe 2 Septembrie 2009 21:13
Nu poti schimba acel ceva cu care practic te-ai nascut;daca ne-am schimba toti in functie de cum sunt cei din jurul nostru unde am ajunge? Un mic sambure de orgoliu are fiecare dintre noi,la tine e mai "dezvoltat",si ce? Nu trebuie sa te schimbi ci doar sa "mai lasi de la tine",adica sa fii un fel de intermediar intre tine insuti si cei din jur. Daca cei din jur te iubesc ar trebui sa inteleaga ca personalitatea unui om este neschimbatoare,nu -ti poti schimba caracterul ca si cum te-ai schimba de haine.No way.Sfaturi nu dau insa o mica sugestie ar fi sa continui sa fii tu insuti,in limitele normalului desigur.Nu vrem sa avem prea multi baieti "raniti" de catre tine,no? Take care
dirty_dancing
Postat pe 19 Septembrie 2009 11:51
acum cateva zile era data aniversarii noastre..si nu m-am putut abtine sa nu-l contactez..a venit la mine,urmarea probabil o stiti,cert e k mi-am facut si mai mult rau,pt k dupa ceva timp dupa ce-a plecat de la mine l-am sunat..si era ff ofticat,k gata imi ajunge pe ziua de azi faptul k l-am vazut si k l-am si auzit,in ziua respectiva sa nu-i mai dau nimik nici macar un msj..k nemultumitului ii ia d-zeu darul...m-am simtiit f prost..i-am zis ok si am inchis telu,mai puteam zice ceva?nu intelegeam de ce se comporta asa..dupa ceva timp i-am dat un msj si am specificat k e ultimul msj dar vreau sa stiu adevarul,dak ma iubeste..si m-a sunat era extrem de iritat,tipa la tel la mine,k nu-s persoana de cuvant k dak mi-a zis sa nu-i mai dau nimik,k ne auzim in ziua urmatoare,de ce-a trebuit sa-i dau..cred k o jumate de ora tot a tipat,fara sa ma pot apara in vreun fel..decat k am vrut doar sa stiu dak am iubeste sau nu,doar k am aflat intre timp raspunsul din comportamentul lui..mi-a zis k nu stiu nimk,k sentimentele nu au nici o legatura cu nervii,si k vroia sa ne vedem in ziua urmatoare dar acum nu mai vrea k i-am stricat ziua si k nu-s buna de nimik,k is o proasta,k nu stie cum am terminat universitatea,cum am ajuns pe postul ce-l am ..si sa nu-l mai deranjez nicoadata..cred k el e singurul baiat cu care pot sa zic k am fost f corecta si nu-mi vine sa cred k se comporta in asemenea mod..nu inteleg de ce?de ce mereu da vina pt mine pt tot?de ce pt orice lucru minor pe care-l fac el se enerveaza?el imi zice k uneori ma iubeste,dar cand fac ceva ce-l deranjeaza atunci nu mai stie ce simte pt mine..greseala mea e k mi-am aratat sentimentele si el era ff sigur pe mine..prietenele mele mi-au zis k dak ma mai impac cu el,sunt cea mai mare proasta,dupa tot ce mi-a facut..dar nu stiu ce sa fac sa-l uit,pt k tot ce fac ma duce cu gandul la el..stiu k facem parte din lumi diferite..nu stiu ce sa fac sa nu-mi mai fie greu..pt k n-am mai fost pusa in situatia asta...
kudika064599
Postat pe 22 Septembrie 2009 06:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"Iubirea bate-o vina " de "16194" de ori 0 De la: 1 Octombrie 2012 11:18
despartire dupa avort ? so 8 De la: kudika_595 1 Iunie 2016 21:17
asta a fost povestea mea 28 De la: cami_goanga10 25 Martie 2010 23:18
doar el 16 De la: veronikky 15 Aprilie 2011 19:57
Cum sa depasesc fosta relatie? 99 De la: kudika_18248 22 Februarie 2013 19:51